Juventus FC

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Pogba
Postovi: 19771
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pogba » 19 sep 2022, 20:33

Italia je napisao/la:
19 sep 2022, 20:18
Sjecam se kad je Momblano uvjeravao da ce Pep doci u Juve. Kad bi Zidane prihvatio ovaj trenutni posao, ja bih se sa foruma obrisao.

Jako su rijetki vrhunski treneri, koji su preuzeli klub koji nije bio na vrhuncu. Obicno se to desi samo kad te muka natjera, kao Murinja poslije Uniteda ili Carlo posle Bayerna.

Poketino je jedno vrijeme bio "top" menadzer. Par losih poteza (klubova) i odjednom vise nije bitan. A prije toga 10ak godina vazio za nekog vrhunskog. Isto kao da ljudi tokom ljetnje sezone zaborave voditi klub. Tako da ne treba se zavaravati top imenima kao potencijalne zamjene. To moze biti ili mladi nedokazani trener ili neko za revitalizaciju poput Tuchela.
Slažem se donekle. Zato, i ako bi razmatrali novog trenera, profil mora biti neko ko zna rebuildati ekipu, nikako Allegri/Zidane profili koji moraju doci na gotov tim i "menadžerisati".
Mora biti i karakter i ne biti poslušnik i usvajati slijepo priče kako "Juventus nikada nije igrao lijepo-dobro i kako se za to ide u cirkus" nego neko ko vec ima fudbalski stil. Naravno, takvih nema puno, a i ako ima moguće da su anonimnije ime. Ne bi mi smetalo neko skromnije ime koje radi i živi fudbal.
Conte u mnogome odgovara tom profilu, na stranu evropski neuspjesi i nacin odlaska. Ali ne vjerujem da u njegovom povratku ima ista.
A moja ideja je jasna, apsolutno ne dolazi u obzir Italijan. Kao ni mediokritet ala Deschamps.
Neki Spanac ili Nijemac apsolutno da. Za Flicka bih krvi dao, ali nemoguce.
S druge strane, ne vjerujem ni da su spremni ici na slabije ime nakon Pirla.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

J1897
Postovi: 3938
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la J1897 » 19 sep 2022, 20:40

The relationship between Allegri & Di Maria seems to have already frayed, thanks to the management of the player during his injury: the Argentine would have preferred more caution after the adductor injury, rushing his return forced him to stop again.

- @FabDellaValle
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 19 sep 2022, 21:57

Problem svlacionice je jer si ostao bez velikana kao Buffon, Barzaglie, Chiellini, Marchisio, Bonucci je daleko od vođe, pogotovo zbog onog odlaska u Milan, u ovakvim situacijama i to igra veoma bitnu ulogu, a mi nemamo nijednog takvog u timu.

Alegri definitivno nije trener za praviti ekipe, imali smo sumnje oko toga danas je to ocigledno, ja sam siguran da sad prezmu neku jaku ekipu da bi ponovo bio odlican, jer je covjek izvrstan takticar, koliko ga god mnogi ovdje osporavali, ali nama ne treba taktika, nego radilice, koje ce Juventusu vratiti stari duh, gdje se "ginulo" svaku utakmicu, islo se na svaki sut i uvijek da se primi sto manje golova, ali ne da gledas sta protivnik radi, nego da ti diktiras tempo i lomis protivinika.

Alegri nije kriv koliko su krivi oni sto su mu sve ovo povjerili, i trebaju svi zajedno na kraju sezone odstupiti, bolje na vrijeme, jer bi mogli potonuti jos nize. Alegri odmah, jer nema smisla da covjek ovo vodi, kada ne ide.

Ja sam radije za Montera do kraja sezone, mislim da on moze prenijeti taj stil kako je igrao na ekipu, a to je danas ovoj ekipi potrebno, mi cemo imati iste problema nebitno ko nas vodio, to je bilo i sa Pirlom, a covjek je bio pocetnik.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 19 sep 2022, 22:37

E čuj nije trener za praviti ekipu..pa šta treba da sjedi na klupi ko na predizbornom skupu i viče dai dai dai?

A igrači sami nek igraju i smišljaju akcije? Pa od kako je počela sezone mi nismo ni jednu jedinu akciju napravili. Što kažu stari, čemu vrijeme tome i vakat, a allegriju je odavno bilo vrijeme da ode..tj nije se trebao ni vraćati.

Sad čekaj još brukanja jer ovi očigledno nemaju nikakvog trenera u rukavu, jer nisu uopšte razmišljali da bi mogao ovaj pacov ovoliko da nas ukanali.
#ALLEGRIOUT

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 19 sep 2022, 22:55

slika

:rol: :rol: :rol:
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 19 sep 2022, 23:22

Padovan je napisao/la:
19 sep 2022, 22:55
slika

:rol: :rol: :rol:
Različite slike u različito vrijeme. Allegrijeva je prije početka utakmice, Nedved u toku
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 19 sep 2022, 23:34

Zezancija je, ali je dobar fazon, bas zbog relacije Alegri-Nedved . :D
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 20 sep 2022, 00:38

J1897 je napisao/la:
19 sep 2022, 20:25
Haj koga bi ti volio vidjeti na klupi u slucaju da tvoj omiljeni nepogresivlji Allegri dobije nogu
Pogba je to pametno opisao. Koga bi mi voljeli i ko je realnost je vjerovatno tacka najveceg razilazista u shvatanju ovog "allegrisanja". On je bio jedini high profil trenera koji bi pristao na sve "ono" i "ovo", te mu je zato data pozicija (i masno placena). Najvise bih volio Kloppa ili onog iz Bayerna, da im se dadne 5-ogodisnji plan koji podrazumijeva 200 miliona ulaganja u ekipu svake godine, pa da vidimo gdje ce biti.

Medjutim, obzirom da klub nema za kikirikija, da se nakotilo skarta, istrosenosti i nekvaliteta, dobro je pitanje koga dovesti u ovoj situaciji. Sada ti treba jedan tandem Marotta/Conte, koji ce prije svega otjerati (koliko god ih mi volili) Trezegueta, Camoranesija, Del Piera i onaj dodatni skart (Diego, Melo, Amauri, Poulsen... da ne nabrajamo) i restartovati ekipu iz nule. Ali, to je takav rizik da se menadzment upusta jer kakvo god bilo, vece su sanse da bude kratkotrajni efekat tipa Del Neri, Ciro i Pirlo.

Ako analiziramo situaciju koja je zadesila Contea, neke kljucne stvari koje su mu se desile:
- Inter i Milan nikad losiji u historiji, ostatak konkurencije smijesan bio
- Manjak imperativa i igranje evropskih takmicenja (te sezone nismo nista igrali)
- Hajp oko novog stadiona
- Ulazni transferi godinu dana ranije: Bonucci, Barzalji, Pepe, Quagliarella
- Ulazni transferi tekuce godine: Pirlo :urnebes: , Vidal :rol: , Licht, Vucinic
BBC i MVP koji su bili simbol Juventusa.

E nesto slicno treba da se desi i tom novom treneru, recimo Juricu, te da uz sav ovaj hajp ima "srece" pa onako slavi protiv Milana, iskoristi njihove kiksove i jedva ugrabi titulu.

Medjutim X2, tadasnji Juventus nije imao velike finansijske probleme, naprotiv izlazio je iz njih finalizacijom novog stadiona. Em si igracki los, finansijski slab, mala ocekivanja i sve sto nosi sa sobom. Pitanje je kakav je ovaj danasnji Juventus i koliko luksuza ova uprava ima da uradi potencijalnog radikalan potez poput angazovanja osrednjeg Serie B trenera kakav je tad bio Conte i nadati se cudu. Koliko su finansijski ocajni dovoljno govori situacija oko Dybale, gdje se rjesavas najboljeg igraca (da bi ustedio pare na platu), a doveo nekakve zamjene koje mozes amortizovati. Takodjer i Morata, mislim da nema nijedne osobe na svijetu koja bi birala Milika i Kostica prije Morate, a opet se to desilo. A Morata je bio ljubimac Allegrija, i pored toga nije dodatno angazovan. To ti govori u kakvoj su finansijskoj banani i da pojma nemaju sta rade.

Ovo je daleko od fudbalskog pitanja, sistema, stila, rezultata. Ovo je high menadzment odluka kakve niko od nas nije imao priliku ni da slusa iz 7. ruke, a kamoli da prisustvuje i shvati sta se tu sve sada desava. Najmanje je bitan fudbal.

I nikad ja nisam rekao da je Allegri nepogrijesiv. Stvar je adresiranja konkretnih problema i ko je tu stvarni krivac. Mozes ti dovesti nekog drugog, koji ce dati neki mali efekat, malo ljepsi fudbal, ali sistemski nicemu nece doprinjeti kao sto nisu Sarri i Pirlo. Grijesi i Allegri, naravno da ces ga kriviti za uzasne rezultate protiv slabih rivala. Logicno. Medjutim, ja licno vjerujem da on pokusava nesto dugorocno napraviti i da su to posljedice svega ovoga. Tacno se moze i vidjeti da pravi "sistem" jer se jednako muci protiv PSG-a, Rome i Monze. Identicno. Znaci nije stvar jacine rivala (jer da je stvar rezultati bi bili da na PSG nalupa, a mi Monzu nalupamo), vec je ovo iskljucivo stvar njegovog formiranja tima - sto trenutno ne donosi rezultate. Eh sad je pitanje 1. da li zelis trpiti Allegrija da ti donese potencijalne rezultate (a ima iskustva sa tim), pa su ti sanse barem 50-50 da ce Juventus biti neko drugi. 2. Da li zelis kratkotrajnu promjenu koja ce mozda donijeti "dva trofeja", velike superkup i jos vecu coppa italiu, i realno prihvatiti mediokritet. Primjer mediokriteta vidimo na Milanu, koji vec godinama radi nekakav solidan posao, ali Pioli nije niti ce biti trener za stepenicu vise i sve sto moze da donese je neki slucajni rezultat i tu ce da stane. 3. Nadati se da ce od 2023. godini krenuti prodaja Fiata te da cemo svake godine imati budzet 250 miliona. Meni su i 2009-2010, vise bili krivi Secco i Blanc nego li Ranieri, Ciro i ostali. Ne mozes ti kriviti toliko trenera kada ti igraju Grygera i Molinaro, a zamjena im Grosso i De Ceglie. Jednostavno ne moze.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la BuffonGigi » 20 sep 2022, 08:25

Do cega je dogurao nas legendarni trener. Nakon toliko radosti, trofeja i blistavih trenutaka, doso vakat da bez policijske pratnje ne moze doci na trening Juventusa. To ti je kad primas 9m po sezoni, pustas igrace da igraju ševe na treningu, a na presicama vrijedjas inteligenciju miliona ljudi.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
dinoo
Postovi: 4871
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 20 sep 2022, 10:08

BuffonGigi je napisao/la:
20 sep 2022, 08:25
Do cega je dogurao nas legendarni trener. Nakon toliko radosti, trofeja i blistavih trenutaka, doso vakat da bez policijske pratnje ne moze doci na trening Juventusa. To ti je kad primas 9m po sezoni, pustas igrace da igraju ševe na treningu, a na presicama vrijedjas inteligenciju miliona ljudi.
Jel bio turnir amerike do 21? Ko dodaje lopte kad nema dibija? Jel pogba spreman barem za slobodna bacanja, ne mora horok?
Ili izvodjenje kornera bez carapa?

Al neka nas sad uzima lopatom, zasluzio je zbog proslog mandata, gledacemo na yt golove teveza...
Cekacemo bolja vremena.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 20 sep 2022, 10:24

JuventinoVero je napisao/la:
19 sep 2022, 22:37
E čuj nije trener za praviti ekipu..pa šta treba da sjedi na klupi ko na predizbornom skupu i viče dai dai dai?

A igrači sami nek igraju i smišljaju akcije? Pa od kako je počela sezone mi nismo ni jednu jedinu akciju napravili. Što kažu stari, čemu vrijeme tome i vakat, a allegriju je odavno bilo vrijeme da ode..tj nije se trebao ni vraćati.

Sad čekaj još brukanja jer ovi očigledno nemaju nikakvog trenera u rukavu, jer nisu uopšte razmišljali da bi mogao ovaj pacov ovoliko da nas ukanali.

Nisi Padovanov post dobro shvatio. Kada kaze na "pravljenje" ekipe mislio je na sve one duznosti modernog trenera koje Alegri ne radi i ne zna.
On zna takticki posloziti ekipu defanzivno i tu je najbolji ikada po meni. U svemu ostalome je nula od trenera.

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 20 sep 2022, 13:39

Ma sve je brate napisano, ali ljudi ne zele citati, cim je malo duzi post i uhvate se za jednu recenicu i drobe.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Chinaglia » 20 sep 2022, 13:56

allegri mora dobiti povjerenje rukovodstva kluba, tek je pocela sezona, ne treba donositi ishitrene odluke

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 20 sep 2022, 17:23

Chinaglia je napisao/la:
20 sep 2022, 13:56
allegri mora dobiti povjerenje rukovodstva kluba, tek je pocela sezona, ne treba donositi ishitrene odluke
Obrisi ovaj post dok BuffonGigi nije vidio :lol:

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 20 sep 2022, 17:41

Padovan je napisao/la:
20 sep 2022, 13:39
Ma sve je brate napisano, ali ljudi ne zele citati, cim je malo duzi post i uhvate se za jednu recenicu i drobe.
Dodao bi na ono tvoje da bi ponovo bio odlican da naslijedi jaku ekipu...
Nastranu sto je to smijesno samo po sebi,ko ne bi bio dobar da naslijedi jaku ekipu? :mrgreen:
Polusalu nastranu,vise puta sam to rekao,ne znam trenera koji bi iz onog objektivno beton jakog Juventusa izvukao sto je on. Beton jakog kada je defanzivni potencijal u pitanju,dodaj na to mentaliet i ostalo sto se Conteu duguje i dobilo se na momente nesto sto ja ne pamtim a to je ekipa kojoj nemos prici golu i koja golove prima iskljucivo zbog sopstvene greske.
Sa druge strane,ono sto cini 70% nogometne igre,kombinatorika,drzanje lopte i kompletna ofanziva,tu je beton ekipa mrtva i depresivna 15 dana nakon sto je preuzme.

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 20 sep 2022, 18:26

Priča li se šta o otkazu? Potencijalnim zamjenama?
#ALLEGRIOUT

Avatar
pinki
Postovi: 1382
Pridružen/a: 28 apr 2012, 20:07
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la pinki » 20 sep 2022, 18:43

Zaccheroni novi trener

Avatar
Andrej
Postovi: 6752
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Andrej » 20 sep 2022, 18:57

JuventinoVero je napisao/la:
20 sep 2022, 18:26
Priča li se šta o otkazu? Potencijalnim zamjenama?
Ostaje
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

GIBRA
Postovi: 2680
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la GIBRA » 20 sep 2022, 19:04

23 septembra (petak) sastanak kluba.
Teme budzet,pozicije Agnellija i Allegrija
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 14X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Avatar
dinoo
Postovi: 4871
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 20 sep 2022, 19:21

GIBRA je napisao/la:
20 sep 2022, 19:04
23 septembra (petak) sastanak kluba.
Teme budzet,pozicije Agnellija i Allegrija
Zakljucci sastanka:
Budzet los.
Agnelli untouchable
Allegri untouchable.
Oni su dio projekta.
Stop.

Odgovori

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.