Juventus FC

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Arvid
Postovi: 17073
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Arvid » 21 sep 2022, 18:34

Padovan je napisao/la:
16 sep 2022, 12:28
Navodi se da Liverpool već radi na prekidu posudbe kako bi se Arthur već u januaru mogao vratiti u Juventus, a Redsi su za njegov jednogodišnji angažman platili 4,5 miliona eura, dok bi njegov otkup trebao koštati nešto više od 30 miliona eura.

Brazilac, koji je u Juventus stigao iz Barcelone u transfer-razmjeni s Miralemom Pjanićem, odigrao je samo 13 minuta za Liverpool u ovoj sezoni i to u meču protiv Napolija koji je njegov tim izgubio rezultatom 4:1.

U susretu protiv Evertona je bio na klupi, baš kao i protiv Ajaxa u nedavnom meču Lige prvaka.

Engleski mediji navode da menadžer Redsa Jurgen Klopp nije nimalo oduševljen mogućnostima i zalaganjem Brazilca na treningu, a uz to je i često povrijeđen pa će s tim u vezi, tvrde Englezi, već u januaru završiti njegov angažman u Liverpoolu
Ovo je jedna od najveći prevara koja je zaigrala u Juventusu, ovo je nama bilo ključno pojačanje za vezni red, prije par sezona. Haj što je Alegri pogubljen (to bi bio najmanji problem, daj otkaz i idemo dalje), ali nažalost i ovi koji ga trenutno čuvaju, upravo to rade zbog propusta, jer nisu imali jasnu viziju, slava im udarila u glavu i doživjelo se sve ovo što se danas dešava.
Znam da vas trenutno boli ćošak za ovim :mrgreen: ali se ispostavilo da i nije baš istina. Štaviše, najbliži Liverpoolu pišu da mu je baš stalo da se pokaže:
Arthur Melo has recruited a physiotherapist, a fitness coach and a nutritionist to work with him daily as he looks to impress Jürgen Klopp and forge a lengthy career at Liverpool. [@_pauljoyce]
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 21 sep 2022, 19:19

JuventinoVero je napisao/la:
21 sep 2022, 17:52
Padovan je napisao/la:
21 sep 2022, 17:21
JuventinoVero citas li ti sta napises? Pjanic moze pricati, jer ga je trenirao Alegri, jer je dijelio svlacionicu sa istim, kao sto mogu i De Ligt, Zakaria itd., ovo o cemu se prica protekli dana. Vi pojedinci ste toliko ogorceni sa Alegrijem da to prelazi u bolest. I vezano za Pjanica vecina je ovdje pisala kako i nema dobar odnos sa Alegrijem dok je igrao, sjecamo se oni zamjena itd. dobro je nekad saslusati u drugu stranu, ne moze ni Alegri biti kriv za sve, samo je sad ocito sve doslo na naplatu njemu, a nije da nije zasluzio zbog svoje tvrdoglavosti.

A i u izjave Pjanica se vidi da Algeri nije motivator, nego onaj trener sto ide jaranski sa igracima, pa malo kosarke, malo kornera, gađanja precki itd.

Tvoja opaska kaze Pjanic propali igrac je glupa, tebi sve treba crtati. Prosli post se isto kacis ne umijes procitati sta pise.

Agneli prvi put odlucio da neko drugi donese odluku i povukao se u stranu, sada je odluka na onima i koji odobravaju lovu, da se proracunaju na sta se kockati.
Glupi su vaši pokušaju da opravdaju allegrijev mandat kako se vratio u Juventus.

Ja i dalje ne mogu vjerovati da se brani trener koji uništava juventus već godinu ipo i još nam za to uzima 9mill i smije nam se u lice svojim redardiranim komentarima.

Jel vi pogledate kad utakmicu juventusa, vidite li šta pozitivno, neku akciju, jel vas sramota kako se branimo protiv ispodprosječnih timova, prija vam to što nas pacov bruka po Italiji i evropi?
Zapitaj se malo šta pravdaš.
Apsolutno mi je svejedno sto se tice Alegrija, niti imam namjeru da ga branim, samo se ide u krajnost.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 21 sep 2022, 19:38

Padovan je napisao/la:
21 sep 2022, 19:19
JuventinoVero je napisao/la:
21 sep 2022, 17:52
Padovan je napisao/la:
21 sep 2022, 17:21
JuventinoVero citas li ti sta napises? Pjanic moze pricati, jer ga je trenirao Alegri, jer je dijelio svlacionicu sa istim, kao sto mogu i De Ligt, Zakaria itd., ovo o cemu se prica protekli dana. Vi pojedinci ste toliko ogorceni sa Alegrijem da to prelazi u bolest. I vezano za Pjanica vecina je ovdje pisala kako i nema dobar odnos sa Alegrijem dok je igrao, sjecamo se oni zamjena itd. dobro je nekad saslusati u drugu stranu, ne moze ni Alegri biti kriv za sve, samo je sad ocito sve doslo na naplatu njemu, a nije da nije zasluzio zbog svoje tvrdoglavosti.

A i u izjave Pjanica se vidi da Algeri nije motivator, nego onaj trener sto ide jaranski sa igracima, pa malo kosarke, malo kornera, gađanja precki itd.

Tvoja opaska kaze Pjanic propali igrac je glupa, tebi sve treba crtati. Prosli post se isto kacis ne umijes procitati sta pise.

Agneli prvi put odlucio da neko drugi donese odluku i povukao se u stranu, sada je odluka na onima i koji odobravaju lovu, da se proracunaju na sta se kockati.
Glupi su vaši pokušaju da opravdaju allegrijev mandat kako se vratio u Juventus.

Ja i dalje ne mogu vjerovati da se brani trener koji uništava juventus već godinu ipo i još nam za to uzima 9mill i smije nam se u lice svojim redardiranim komentarima.

Jel vi pogledate kad utakmicu juventusa, vidite li šta pozitivno, neku akciju, jel vas sramota kako se branimo protiv ispodprosječnih timova, prija vam to što nas pacov bruka po Italiji i evropi?
Zapitaj se malo šta pravdaš.
Apsolutno mi je svejedno sto se tice Alegrija, niti imam namjeru da ga branim, samo se ide u krajnost.
Jedna krajnost iziskuje drugu krajnost, uvijek je to tako bilo.

Niko od nas što su počeli prozivati allegrija još prošlu sezonu nije rekao da je samo i isključivo njegova greška, nego da ima i do kadra i do menadženta.

Dok su pojedini na 'drugoj strani' iz utakmice u utakmicu branili tog istog allegrija životom..kako je vrijeme odmicalo tako svi redom igrači su bili poluamateri a on je i dalje ostajao vrhunski trener koji trenira tim debila i zbog toga ne može pobijediti niti uspostaviti ili napasti timove koji su do juče bili u drugoj ligi.

Naravno da se neće sve riješiti odlaskom allegrija, naravno da mi nećemo proigrati i osvojiti ligu i ući u npr polufinale CL.

Ali mora se od nečega krenuti. A allegri je zaslužio otkaz i to davno. Stvorio je toliko negativne atmosfere u ekipu, u klubu i oko klubs..ljudi ga ne vole, pojedini i mrze mada je to prejaka riječ..odbija navijače i ljude svojim rezultatima i prvenstveno igrom od kluba.

Jednostavno mora da ode.
#ALLEGRIOUT

GIBRA
Postovi: 2665
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la GIBRA » 21 sep 2022, 19:39

Conte wants to return.

[@FabDellaValle via Tutto Juve Podcast] #JuveLive
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 14X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 21 sep 2022, 20:02

Veliki dio ovi anti Alegri uz izuzetak Marvina i Pogbe osporavaju covjeku i prvi mandat, i o cemu da mi pricamo dalje.

Ovo sto si napisao dole naravno da se slazem nisu to amateri, to je ekipa koja i ovakva mora biti top 4, pa cak i borba za titulu do zadnji par kola, ali cinjenica i da nas povrede masakriraju.

Alegri ocito ne moze sam izvaditi ekipu iz kanala, pretpostavljam da su mu prije na velikoj usluzi bili legende koje sam spominjao, danas nemas te pomoci, imas Nedveda koji je od prvog dana protiv tebe, ove Formulase i jarana Agnelia, koji je u neobranom grozdju sto se kaze.

Ali sta cu ja zamjerati Alegriju, neka ga otpuste u petak, ako ne otpuste, ne treba prste upirati u Alegrija nego ove sto ga drze. Ovo i njemu rusi rejting, ako cemo realno, covjek izgleda bas kao amater.

Contea ce svi prihvatiti, jer je Juventino, a posrao se po nama ostavio ekipu na priprema, pa kasnije otisao u Inter. Sprdao se sa vecerama od 10€, a ovaj dosao i igrao dva finala sa Juventusom.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
Andrej
Postovi: 6746
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Andrej » 21 sep 2022, 20:30

"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la JuventinoVero » 21 sep 2022, 20:39

A šta ćemo za ovu sezonu?
Pustiti niz vodu a nije još ni počela..
#ALLEGRIOUT

Avatar
Pogba
Postovi: 19760
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pogba » 21 sep 2022, 22:43

Padovan je napisao/la:
21 sep 2022, 20:02
Veliki dio ovi anti Alegri uz izuzetak Marvina i Pogbe osporavaju covjeku i prvi mandat, i o cemu da mi pricamo dalje.

Ovo nije potpuno tačno. Juventus je 2017 krenuo igrati jako loše i to smo na vrijeme uočili, već je to imalo obrise onoga što i danas gledamo, ali sa puno boljim igračima. Osporavati titule i sve postignuto u LP i ne, ipak je riječ o, nakon Trappa, najuspješnijem treneru Juventusa ikad.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3999
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Juventinisimo » 21 sep 2022, 23:14

Pogba je napisao/la:
21 sep 2022, 22:43
Padovan je napisao/la:
21 sep 2022, 20:02
Veliki dio ovi anti Alegri uz izuzetak Marvina i Pogbe osporavaju covjeku i prvi mandat, i o cemu da mi pricamo dalje.

Ovo nije potpuno tačno. Juventus je 2017 krenuo igrati jako loše i to smo na vrijeme uočili, već je to imalo obrise onoga što i danas gledamo, ali sa puno boljim igračima. Osporavati titule i sve postignuto u LP i ne, ipak je riječ o, nakon Trappa, najuspješnijem treneru Juventusa ikad.
:shock: :shock: :shock: :oops: :oops: :oops:

Marcello Lippi???
Izvini molim te, lik je igrao 4 finala CL, tri u nizu, jedno je i uzeo...

Mozes osvojiti 10 scudetta, ali bez klempe.... :nene:
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 21 sep 2022, 23:32

Pogba je napisao/la:
21 sep 2022, 22:43
Padovan je napisao/la:
21 sep 2022, 20:02
Veliki dio ovi anti Alegri uz izuzetak Marvina i Pogbe osporavaju covjeku i prvi mandat, i o cemu da mi pricamo dalje.

Ovo nije potpuno tačno. Juventus je 2017 krenuo igrati jako loše i to smo na vrijeme uočili, već je to imalo obrise onoga što i danas gledamo, ali sa puno boljim igračima. Osporavati titule i sve postignuto u LP i ne, ipak je riječ o, nakon Trappa, najuspješnijem treneru Juventusa ikad.
Mislio sam na titule, i da je sve stekao zaslugom Contea, i kako ispade po ovima da je duduk. Vi ste pisali neke druge stvari, pogotovo za taj dio zvani u krilo golmanu :mrgreen:
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3999
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Juventinisimo » 21 sep 2022, 23:33

Juventus consider the Milan model – Promotion for Cherubini?


Yesterday, we reported Juve’s rumored pursuit of former Roma and Torino sporting director Gianluca Petrachi.

But according to the latest reports in Italy, the arrival of a new official wouldn’t spell the departure of current sporting Federico Cherubini.

In fact, Tuttosport (via ilBianconero) claims that Juventus could follow the model of Milan and Napoli by promoting Cherubini to the role of general director, as the company is pleased with his work on the market.

Effectively, the 51-year-old would have a similar role the one held by Paolo Maldini at Milanello. He would act as the head of the technical department, while collaborating with a new sporting director who’s able to pounce on market opportunities overseas, reminiscently to Milan’s Ricky Massara and Napoli’s Cristiano Giuntoli.

Speaking of the latter, he is one of the three names mentioned by the **** as possible candidates for the role. The other two are Lazio’s Igli Tare and Petrachi – who is currently unattached.

Juve FC say

To his credit, Cherubini has proven to be a shrewd operator on the market despite the club’s limited ****.

Perhaps he wasn’t able to sign the type of names that used to land in Turin during Fabio Paratici’s reign, but that was simply a different era.

Furthermore, the addition of a capable sporting director with a decent eye for talent would be a welcomed addition to the management.
Dovedite Giuntolija
Thomas Tuchel and Zinedine Zidane are two names that reports have been linked with a move to the club in recent weeks.

However, they are not alone, and a new one on Calciomercato reveals the Italy national team manager Roberto Mancini is also one of their targets.
Italian outlet CMW claims that if Antonio Conte does return to Juventus from Tottenham to replace under-fire Max Allegri, then he will look to bring Son Heung-min with him to the Old Lady. Allegri is close to being sacked at Juventus.
Daniel Levy is said to have given Conte a deadline of January to make a decision on his future. While it looks unlikely Conte would return to Juventus when things look to be going in the right direction at Tottenham, Juve are his old side.

Conte wants to return to Juventus. The relationship with Agnelli has improved, but I don't know at what point (John) Elkann wants his return.
According to Corriere di Torino via TuttoJuve, three Juventus players will make their respective returns from injury in the following ten days.

The players in question are veteran left-back Alex Sandro, in addition to the midfield duo of Manuel Locatelli and Adrien Rabiot.
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3999
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Juventinisimo » 22 sep 2022, 00:43

Padovan je napisao/la:
21 sep 2022, 23:32
Pogba je napisao/la:
21 sep 2022, 22:43
Padovan je napisao/la:
21 sep 2022, 20:02
Veliki dio ovi anti Alegri uz izuzetak Marvina i Pogbe osporavaju covjeku i prvi mandat, i o cemu da mi pricamo dalje.

Ovo nije potpuno tačno. Juventus je 2017 krenuo igrati jako loše i to smo na vrijeme uočili, već je to imalo obrise onoga što i danas gledamo, ali sa puno boljim igračima. Osporavati titule i sve postignuto u LP i ne, ipak je riječ o, nakon Trappa, najuspješnijem treneru Juventusa ikad.
Mislio sam na titule, i da je sve stekao zaslugom Contea, i kako ispade po ovima da je duduk. Vi ste pisali neke druge stvari, pogotovo za taj dio zvani u krilo golmanu :mrgreen:
Cekaj malo, pa zar nije Sarri bio duduk, Pirlo nas upropastio, Allegri spasilac?? Ovi su bili popljuvani nakon JEDNE sezone, ovaj nas vec pati drugu, sta to zasluzuje od nas navijaca? Necemo ni pricati o njegovoj zadnjoj sezoni...
Kakva je bila prica, da je Pirlo dobio sva zeljena pojacanja? sta je to on dobio? kada smo dobili ta pojacanja i kada je on preuzeo tim? Jedno su snovi, drugo je realnost..

Ovaj dobio cijeli tim za godinu dana, shvatam da treba vremena da se stvari posloze, ali ovo sto gledamo nema vise smisla...ako ostane, naravno da ce biti bolje, to je sigurno...sumnjam da ce biti bas toliko gore, ipak smo mi Juventus, igrace imamo, nismo se raspali..samo je pitanje, koliko bolje? Vidim da se poceo svadjati sa svima, svi krivi, on solucija.. :hmmmmm:
I ja bi mogao izvesti tim bez ideje, postaviti McKennija na krilo, ovoga ovdje, ovoga ondje, i igrajte...pa cekaja malo, iz ljubavi prema klubu ja bi radio za minimalac, a ne za 9 MILIONA godisnje...izvini, malo je uradio za vise od godinu dana...treba biti realan..

To Conte nije radio dobro?? Pa pokazalo se u Juventusu, u Interu, u Chelsea, pa evo i u Tottenhamu...treba cijeniti neciji rad...iako mi nije drag, nakon "izdaje", ja ga cijenim..vjerovatno ako bi se i vratio, da bi mu oprostio grijehe, kao i Lippiju... :mrgreen:
Conte je ostavio "podlogu" za Allegrija, ovaj je to fino iskoristio, jos malo izbrusio i napravio odlicne rezultate...pokupio kajmak, ali ipak zbog ziherastva ostao bez CL...
Lako je mogao da uzme dva scudetta u Interu, medjutim nisu bili dovoljno "izbruseni" da nam "otmu" scudetto prve godine...vec slijedece godine su "jamili"..
Ne mislim da je Conte toliko bolji trener od Allegrija, ali nije ni ovaj vala bolji od njega..obojica su tvrdoglavi ko mazge, talijani, ziherasi, vecinom sami sebe "upucaju"..
Nema vise BBBC, valja stvoriti nove, a Conte je u tome sigurno bolji..valja motivisati igrace, i tu je Conte bolji...takticarski je Allegri bolji, on je ZNAO postaviti igru, mada vise nisam siguran ni u to..

Kako se ne cijeni rad Contea, tako se ne cijeni rad Ancelottija...dosao Zidane, pokupio kajmak...sta je to Zidane jos napravio?? Ceka priliku da trenira France, stvarno je tesko njih trenirati...ono, imaju za tri tima podjednaka.. :kafa: Stvorio je NISTA..na kraju je izasao kao jedan od najvecih trenera danasnjice...ja mislim da nije ni blizu toga..Evo, neka dodje kod nas i napravi nesto.. :kafa:

Treba malo vise cijeniti trenere koji naprave "kostur" tima...treba objektivno sagledati situacije...Max ipak ima sezonu iza sebe od kako se vratio, jako losu sezonu, ni ovu mu ne ide najbolje...pa cekaj malo, razumijem da imamo povreda, da ce to biti bolje, ali ne razumijem kakvu igru imamo? Sta imamo? Ne mozemo se vaditi na povrede ako nemamo smislen vezni red, napad, itd...a mi trenutno nemamo nista da funkcionise solidno, ne dobro ili odlicno..koliko mu treba vremena?

Pametovati kako igrac treba da doda svom igracu mogu i mala djeca, ima li kakvog kretanja nakon dodavanja? Ima li kakvih ideja kada se krene u napad, gdje bi ko trebao ici, kuda lopta da ide, kako da se otvori prostor, kako izbaciti 1na1 nekoga??? Ima li sta osim dodati igracu u istom dresu?
Kada se branimo i odbranimo, moze li to brze, tecnije prema naprijed, zna li se gdje treba lopta ici, kome je dati??

Ne krivim ja/mi samo Allegrija, krivim i igrace podjednako, zbog toga nam i treba neko da ih sve prodrma...ovako se i ne vidi svjetlo u tunelu..
Ne prolazak grupa CL ce nam odbiti dobra financijska sredstva, ne ulazak u CL ce odbiti jos vise, vrijeme nam ne ide na ruku, kao ni rezultati, nesto se mora promjeniti, jer ako ostanemo bez ova dva "cilja", slijedece sezone bi moglo biti jos gore...
Nesto se mora promjeniti i to ubrzo..

Nema smisla braniti nesto vjecno...ja sam bio Allegrijevac, pa anti Allegrijevac...pa sta ja znam sta sam sada...mada ovo sto pisem nema veze ni sa pro, ni sa anti ko god, niti je imalo niti prije...sve po zasluzi... ;) Nekada se mora reci, pa dosta te vise..

Kako sam postovao Trappa, Lippija, isto tako postujem Contea, Allegrija..
Allegriju bi bilo najbolje da ode sam, niko mu nece nesto pretjerano zamjeriti...ako ostane, pa nista ne napravi, mi ciljeve ne ostvarimo, tada ce tek biti omrzen kod navijaca, njegovi prijasnji uspjesi ce biti u drugom planu..
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la BuffonGigi » 22 sep 2022, 08:15

I sad djeluju presmijesno novinski naslovi o tome kako je Max odbijao Real, Psg, United...sve samo da se vrati nama. Realno, ko bi zelio da mu ekipa igra ovako? Nakon sto ga nasi otjeraju, neka bude sretan ako ga i iz Serie B neko zovne.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Voland
Postovi: 501
Pridružen/a: 29 jun 2017, 13:49
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Voland » 22 sep 2022, 08:32

Ovdje kao i inače na Balkanu, ili si za ili si protiv, nema treće opcije. Ili si za Allegrija, ili si anti-Allegri. Pogotovo ne razumijem ove što ga nazivaju pacovom i sličnim uvredama. Kako možeš nazivati pacovom jednog od najuspješnijih trenera u historiji kluba za koji navijaš.
Nisu ništa bolji ni ovi Ultrasi, ili kako god da se zovu navijači Juventusa. Pišu neke parole, tik-tok, fb gluposti, a ne mogu napuniti stadion, napraviti takvu atmosferu da se protivniku tresu noge kad zakorači na J arenu. Sjećam se Dortmunda u zadnjoj Kloppovoj sezoni. Sezona teški očaj, borba za opstanak, ali stadion pun, 'Žuti zid' i dalje stoji i bodri igrače, kako god da igraju.
Za trenutnu situaciju u Juventusu su svi krivi, od Allegrija prvog i Agnellija, Nedveda i ostalih iz uprave, ali i samih navijača, pogotovo ovih Ultrasa, koji su bojkotovali klub godinama, jer nisu dobijali besplatne karte. Kakvi Ultrasi, obični šibicari.
Ako će zamijeniti Allegrija odmah za Tuchela, ja sam za, ne zato što je ovaj drugi trener bolji, već zato što će sigurno donijeti pozitivni šok, razmrdati ekipu i pojedince zasaditi na klupu dok ne počnu zarađivati platu izgarajući na terenu. Ali ako će zamijeniti Allegrija sa Monterom, apsolutno ne. Kakav crni Montero, na stranu što je igračka legenda, ali je liku najveći trenerski uspjeh u 51-oj godini treniranje Primavera.

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 22 sep 2022, 08:42

Sarri nije duduk, nego je seljačina koja nikad nije trebala doći na klupu Juventusa, što se tiče trenerski kvaliteta mislim da je sasvim ok trener, možda da je dobio bolje igrače u vezni red, da bi uspio nemetnuti neki svoj stil, ali nije nikad ni trebao biti trener Juventusa, tu su udarili na temelje Juventusa.

Pirlo toliko puta ispričana priča, čovjek ne zna ni sam niti u upravi znaju kako je došao na čelo Juventusa, nakon što je imenovan za trenera druge ekipe, preko noći došao na klupu prvog tima. Šteta što se potrošio tako brzo i nepotrebno, bolje da je počeo sa drugom ekipom i polako došao u prvi tim.

Conteu kao ligaškom treneru ne može niko osporiti trenerske kvaliteta, samo što je i on kao čovjek upitan, i sa njim nikad ne znaš na čemu si, u ovom rasulu sigurno ne postoji bolji trener da razdrma ove primadone, ali i on će za prvi loš rezultat dobiti lekciju zbog svega u prošlosti, ponovo bi bila poljuljana atmosfera oko kluba.

Alegri snosi dio krivice zbog pripreme tima, odabira tima, forsiranja neki opcija itd., ali da je samo on kriv za ovo NIJE. Mislilo se da je Alegri kriv, pa Sarri, pa Pirlo, pa ponovo Alegri, svako je imao dio krivice, ali očito da imamo problem i negdje drugo (ako analiziramo sve taj problem je veći od trenera), a on se počeo dešavati od onog dana kada je otišao Marotta i preuzeo Paratici , za kojeg sam ja prvi mislio da će nadmašiti Marottu, odnosno onog dana kada smo krenuli sa projektom "modernizacije", kupovina Ronalda, promjena grba (priprema za SL), nazor "moderni fudbal", a nisi imao ekipu za isto i to nas je dotuklo, jer smo išli grlom u jagode, da se ****, a nismo bili spremni to ispratiti. Zaboravio se vezni red, a i što se uložilo išlo se na neke slobodne igrače zapuštene, ili sumnjivog zdravstvenog kartona. Očito da u upavi imaju različito viđenje, zbog toga će biti zanimljivo ispratiti sutrašnji dan, kada ćemo znati bar na čemu smo.

Ljudi podigli cijene karata, ne mogu naći zajednički jezik sa navijačima, ponašaju se i u tom dijelu bahato, pa bolje da je stadio pun i manje zaradiš, ali to će ti se kroz rezultat vratiti, ali kod nas je pozorišna atmosfera na stadionu ima godina, bar ako ništa da žviždiš cijelu utakmicu ako to ne želiš gledati, ali haman da im je ovako bolje, jer s tim cijenama drže one navijače koji bi se više bunili daleko od stadiona.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 22 sep 2022, 09:35

Pogba je napisao/la:
21 sep 2022, 22:43
Padovan je napisao/la:
21 sep 2022, 20:02
Veliki dio ovi anti Alegri uz izuzetak Marvina i Pogbe osporavaju covjeku i prvi mandat, i o cemu da mi pricamo dalje.

Ovo nije potpuno tačno. Juventus je 2017 krenuo igrati jako loše i to smo na vrijeme uočili, već je to imalo obrise onoga što i danas gledamo, ali sa puno boljim igračima.
Yup,zadnje 2 godine u prvom mandatu se vidjelo ovo. Zadnju godinu nije samo imalo obrise nego nas je sramotio skoro svaki protivnik,narocito u LP.
Stim da sam ja bio protiv Alegrija od uzvrata protiv Bayerna. Tada sam vidio da je pussy u njemu prevelika.

Avatar
J10
Postovi: 260
Pridružen/a: 28 feb 2021, 00:11
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la J10 » 22 sep 2022, 09:40

JuventinoVero je napisao/la:
21 sep 2022, 16:24
J10 je napisao/la:
21 sep 2022, 15:08
JuventinoVero je napisao/la:
21 sep 2022, 12:12
E ako kaže pjanić propali igrač..
E ako kaze forumas koji je fudbal igrao eventualno rekreativno... S takvim rezonom onda niko ne moze iznijet svoje misljenje, svakome se moze naci neka mana
To isto da ja napišem, kako ti možeš kritikovati Sandrovu igru..znaš ti koliko je odigrao utakmica u karijeru, u kakvim je klubovima igrao, a gdje si to ti igrao fudbal matereti?
Upravo to ti i kazem. Ako mi mozemo komentarisati fudbal, zasto jedan Pjanic ne bi mogao? Kakav god da je sad igrac ima iza sebe jako dobru karijeru i 15 godina je direktno ukljucen u fudbal.

Kad kazu Allegri uzima 9 miliona imam osjecaj da ih je sam sebi dao, neko je procijenio i ponudio mu, isto kao i svim igracima. Nije ni Rugani kriv sto su prije koju godinu procijenili da zasluzuje 3,5 miliona.

Da li je ovo trenutno dobro? Ne. Da li bi volio da Allegri sve preokrene i dodje do dobrih rezultata? Da. Da li je to realno? Nisam bas optimistican. Da li bi ga zamijenio? Za kvalitetnog trenera i projekat da, za Montera i slicno ne. Da li mi je imbecil svako ko ga uporno naziva svakakvim imenima nezahvalno zaboravljajuci sve dobro? Da. Da li bi vratio Contea posto se spominje? Ne. Najbolji ligaski trener na svijetu, a uzimajuci kvalitet njegovih ekipa u ligi istovremeno najlosiji trener u Evropi i kupovima. Ostavka 2014., izjave restoran 10 i 100€, prije par godina seljacka svadja njega i Agnellija, a na kraju i vodjenje intera.
Voland je napisao/la:
22 sep 2022, 08:32
Ovdje kao i inače na Balkanu, ili si za ili si protiv, nema treće opcije. Ili si za Allegrija, ili si anti-Allegri. Pogotovo ne razumijem ove što ga nazivaju pacovom i sličnim uvredama. Kako možeš nazivati pacovom jednog od najuspješnijih trenera u historiji kluba za koji navijaš.
Nisu ništa bolji ni ovi Ultrasi, ili kako god da se zovu navijači Juventusa. Pišu neke parole, tik-tok, fb gluposti, a ne mogu napuniti stadion, napraviti takvu atmosferu da se protivniku tresu noge kad zakorači na J arenu. Sjećam se Dortmunda u zadnjoj Kloppovoj sezoni. Sezona teški očaj, borba za opstanak, ali stadion pun, 'Žuti zid' i dalje stoji i bodri igrače, kako god da igraju.
Za trenutnu situaciju u Juventusu su svi krivi, od Allegrija prvog i Agnellija, Nedveda i ostalih iz uprave, ali i samih navijača, pogotovo ovih Ultrasa, koji su bojkotovali klub godinama, jer nisu dobijali besplatne karte. Kakvi Ultrasi, obični šibicari.
Ako će zamijeniti Allegrija odmah za Tuchela, ja sam za, ne zato što je ovaj drugi trener bolji, već zato što će sigurno donijeti pozitivni šok, razmrdati ekipu i pojedince zasaditi na klupu dok ne počnu zarađivati platu izgarajući na terenu. Ali ako će zamijeniti Allegrija sa Monterom, apsolutno ne. Kakav crni Montero, na stranu što je igračka legenda, ali je liku najveći trenerski uspjeh u 51-oj godini treniranje Primavera.
+, navijaci mogu zamjeriti samo skupe karte i losu igru, ostalo je sve preseravanje. Eto Agnelli sve unistio jer je protjerao mafiju koja reketari klub, ne znam ko brani ostalima da navijaju. Taj primjer za Zuti zid je to, jednostavno ili si naucio podrzavati ili nisi. Pretpostavljam da vecina ovdje prati i neke domace klubove. Prestao bi pratiti samo da ne mogu priustit vise, ostajes uz klub kako god da ide. Eto neki dan i za Bonuccija seru ultrasi, a dizali ga u nebesa prije odlaska u Milan, on bio i na tribini, pa ce oni sad odrediti ko je lider a ko nije. Conte da se vrati pop.usili bi mu ga, a inter i Milan mi se ne mogu porediti, iako ne mrzim ni Contea. Bonucciju se moze zamjeriti samo slavlje onog gola. Otisao iz kluba, s nekim se posvadjao, mislio da moze sam negdje potvrdit ime, bio i neki cudan period, dijete bolesno tamo-vamo, vratio se i priznao da je zaj.ebo, potpuno ljudski. Ko zna kako bi bilo ko postupio u njegovoj situaciji. Makni njega i Danila i trenutno nemas nijednog igraca koji moze biti i 50% pravog lidera, oni su najblizi tome.

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 22 sep 2022, 14:09

J10 je napisao/la:
22 sep 2022, 09:40
Eto neki dan i za Bonuccija seru ultrasi, a dizali ga u nebesa prije odlaska u Milan, on bio i na tribini, pa ce oni sad odrediti ko je lider a ko nije. Conte da se vrati pop.usili bi mu ga, a inter i Milan mi se ne mogu porediti, iako ne mrzim ni Contea. Bonucciju se moze zamjeriti samo slavlje onog gola. Otisao iz kluba, s nekim se posvadjao, mislio da moze sam negdje potvrdit ime, bio i neki cudan period, dijete bolesno tamo-vamo, vratio se i priznao da je zaj.ebo, potpuno ljudski. Ko zna kako bi bilo ko postupio u njegovoj situaciji. Makni njega i Danila i trenutno nemas nijednog igraca koji moze biti i 50% pravog lidera, oni su najblizi tome.
E ovaj dio ja ne mogu da shvatim, ama nikako u zivotu. Sve stoji, otisao tu jednu godinu, znamo da je bilo uzrokovano privatnim problemima i djetetom, vratio se i pokajao, priznao gresku. Kad skontas da su recimo i Conte ili Lippi isto bili u rivalskim klubovima, a opet se ne smatraju nekim neprijateljima, naprotiv.

Bonucci je vec sada jedan od najvecih ikada (po statistikama), a vala i po rezultatima. A generalno misljenje navijaca o njemu je kao da je Vidal i proveo 3-4 godine pa se ispalio. Takvu mrznju prema takvom igracu, lideru, juventinu, stvarno ne mogu da shvatim. Da sad izlistamo 5 najvecih defanzivaca Juventusa svih vremena, ne sumnjam da bi se i Giorgio i on nasli tu, a mi ga opet "mrzimo".
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3999
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Juventinisimo » 22 sep 2022, 17:30

Padovan je napisao/la:
22 sep 2022, 08:42
Sarri nije duduk, nego je seljačina koja nikad nije trebala doći na klupu Juventusa, što se tiče trenerski kvaliteta mislim da je sasvim ok trener, možda da je dobio bolje igrače u vezni red, da bi uspio nemetnuti neki svoj stil, ali nije nikad ni trebao biti trener Juventusa, tu su udarili na temelje Juventusa.

Pirlo toliko puta ispričana priča, čovjek ne zna ni sam niti u upravi znaju kako je došao na čelo Juventusa, nakon što je imenovan za trenera druge ekipe, preko noći došao na klupu prvog tima. Šteta što se potrošio tako brzo i nepotrebno, bolje da je počeo sa drugom ekipom i polako došao u prvi tim.

Conteu kao ligaškom treneru ne može niko osporiti trenerske kvaliteta, samo što je i on kao čovjek upitan, i sa njim nikad ne znaš na čemu si, u ovom rasulu sigurno ne postoji bolji trener da razdrma ove primadone, ali i on će za prvi loš rezultat dobiti lekciju zbog svega u prošlosti, ponovo bi bila poljuljana atmosfera oko kluba.

Alegri snosi dio krivice zbog pripreme tima, odabira tima, forsiranja neki opcija itd., ali da je samo on kriv za ovo NIJE. Mislilo se da je Alegri kriv, pa Sarri, pa Pirlo, pa ponovo Alegri, svako je imao dio krivice, ali očito da imamo problem i negdje drugo (ako analiziramo sve taj problem je veći od trenera), a on se počeo dešavati od onog dana kada je otišao Marotta i preuzeo Paratici , za kojeg sam ja prvi mislio da će nadmašiti Marottu, odnosno onog dana kada smo krenuli sa projektom "modernizacije", kupovina Ronalda, promjena grba (priprema za SL), nazor "moderni fudbal", a nisi imao ekipu za isto i to nas je dotuklo, jer smo išli grlom u jagode, da se ****, a nismo bili spremni to ispratiti. Zaboravio se vezni red, a i što se uložilo išlo se na neke slobodne igrače zapuštene, ili sumnjivog zdravstvenog kartona. Očito da u upavi imaju različito viđenje, zbog toga će biti zanimljivo ispratiti sutrašnji dan, kada ćemo znati bar na čemu smo.

Ljudi podigli cijene karata, ne mogu naći zajednički jezik sa navijačima, ponašaju se i u tom dijelu bahato, pa bolje da je stadio pun i manje zaradiš, ali to će ti se kroz rezultat vratiti, ali kod nas je pozorišna atmosfera na stadionu ima godina, bar ako ništa da žviždiš cijelu utakmicu ako to ne želiš gledati, ali haman da im je ovako bolje, jer s tim cijenama drže one navijače koji bi se više bunili daleko od stadiona.
:thumbup: Sa svime se slazem...kada sjednemo i hladne glave pisemo, to ispada najbolje..

Sarrija vala niko nije pretjerano "gotivio"...bio nam je nepotreban...
Pirlo je opet bio kao neka "rezerva" i nazalost upropastili smo to nesto sto nismo trebali, prvenstveno bacanjem "zelenog" Pirla u prvi tim...ko je i zasto to uradio? Svi krive Paraticija, pa nije samo on tu, cijeli sistem se pita..on moze predloziti, ipak ima neko veci ko o tome odlucuje..

Conte je Conte, on se nece promjeniti, ali ako ga "sistem" prati, sigurno ce napraviti dobre promjene i rezultate...jedino mu ne valja sto brzo ode iz kluba, kod nas se zadrzao cak tri godine.. :crazy:
Doveo je u Inter Lukakua, koji je igrao dvije godine najbolji fudbal u karijeri...Ja sam licno bio iznenadjen da je tako dobro odigrao, pogotovo sto je tek dosao u Italiju, nije igrati u Italiji bas tako lako, pogotovo za napadaca...Conte gdje god da ode, zeli Lukakua...njegovom sistemu jednostavno odgovara takav igrac i moze se komotno reci da ga je on napravio tako dobrim...

I kod nas je kojekakve igrace pravio boljima..mi ih se i sada sjetimo, pa ponekad ih neko pomene, kako su bili svemirski brod za ove danas sto imamo..
Ozivio je Kulusevskog, Bentu, itd...ljudi igraju u Engleskoj, gdje je puno brzi fudbal i odlicno se snalaze...da ne nabrajam pola dana...kod nas su bili "panjevi"...Ja ne vidim da Max ikoga "ozivio", sto je fascinantno..tacno da se covjek zapita, za sta je ovaj placen? :shock:

Nisam siguran, ali nekako, barem po prikazanom, ne mislim da je Allegri tip koji stvara tim..on mi nekako djeluje kao lik koji moze "dotjerati" vec 80% napravljen tim...u tome je dobar, sto je pokazao u prvom mandatu...ne znam, mozda grijesim, nadam se da grijesim.. :?
Koliko vidim(o), promjene i stvaranje necega mu bas i ne ide najbolje..

Povrede sam vec spominjao ima 5/6 godina...nevjerovatno je to da nam se desava isto iz godine u godinu, nesto ne funkcionise kako treba..one sto pripremaju igrace treba sve promjeniti, mijenjaj dok ne nadjes ljude kako treba...
Ove godine ista prica, nepotreban izlet u USA, slikavanje, zayebancija...i evo, dobili smo sto smo dobili..
Sa druge strane imamo igrace, koji svako malo izjave da se na treningu Juventusa radi zestoko... :shock: Kako biti pametan ovdje? Mi to ne vidimo na terenu, sta oni rade?

Svi mi koji gledamo Juve iz utakmice u utakmicu, siguran sam da svi vidimo, kako se igraci, koji su placeni milionima, apsolutno ne trude da urade bilo sta na terenu...moze biti do trenera i njegovog "jaranskog" vodjenja, ali ovdje je vise do igraca...pa nije samo Allegri placen 9M, Boga mi, i igraci su placeni jako dobro..
Godinama gledamo isti scenarij, ono kontas, igramo protiv Bologne, za 3/4 dana CL...pa hajde, slabo smo protiv Bologne, niko nije trcao, cuvamo se za CL, ima da unistimo protivnika...kad ono, corak, jos gore bude... :shock: Vuku se po terenu, k'o da hljeba nisu jeli tri dana..do trenera moze biti samo ako nisu dovoljno fizicki spremni, ostalo ne...

Projekat Ronaldo je trebao biti korak naprijed, ispalo je kako je ispalo. Ne moze se tu kriviti samo Paratici..Ronaldo je dosao kao iz vedra neba, nije njega Paratici bas ganjao okolo..njegovo dovodjenje je odobrio ko? Mozemo mi dovoditi koga god hocemo, zna se ko potpisuje...
Ne mislim da je pogresno bilo dovodjenje Ronalda, pogresna mu je bila pratnja, prvenstveno u veznom redu...Klub je napravio taj iskorak na svim planovima osim rezultatskim...nije samo do Ronalda..mogao je doci i Messi, isto bi zavrsilo..COVID nas je nokautirao sto se tice financija...citao sam prije COVIDa da smo "skupili" cak 300M za transfere...ne pare na racunu, nego mogucnost dovodjenja igraca bez placanja penala u fair play...one lopovske igre klubova sirom svijeta, plusvalenza, itd..pisao sam o tome prije...
Plan je bio dovesti nekoga kao sto je Ronaldo, samo mladjeg...bilo je tu nekih imena...sta ja znam..odzavati klub na "visokoj" nozi...parirati "bogatasima", mada Agnelli i nije bas sirotinja.. :mrgreen:
Nasi igraci su uredno dobivali plate za vrijeme COVIDa, milione za vucaranje po terenu.. :kafa:
Ja i dalje mislim da nam je igrac kao sto je Ronaldo upravo bio potreban u ona dva finala...da napokon dignemo klempu..

Mi kao navijaci smo poceli da se tjesimo kako nam je ulazak u CL odlicna sezona.. :shock:
Juventus, Milan i Inter imaju imperativ da pobjedjuju svake godine...kako moze Interu biti uspjesna sezona kada zavrse cetvrti?
Citam godinama kako Milan treba "samo" da uhvati CL...ako budu, odlicna sezona...ma nije odlicna sezona...kako se Juventusu drma stolica za CL..zavrsili cetvrti, odlicno...ma nije odlicno...mozemo se samo zajedno tjesiti..preko 150M placamo igrace, da zavrse cetvrti?? :shock:



@Italija brate mili, najmiliji....tebi ni dragi Bog ne moze objasniti....pa necu moci ni ja...
Ko to mrzi Allegrija?? Ko mrzi Bonu?? Ko je anti Allegri, ko anti Bona??
O cemu ti jarane?

Gdje ti vidis tu mrznju? Jedino se vidi da sta god oni urade, ti ih dizes u nebesa...Izvini, niko nije veci od kluba...pa Del Piera su "otjerali" pored onakvih bisera u napadu sto smo imali.. :crazy:

Taj Bonucci kosta 12M, ma ne moze igrati slabo i okretati guJicu na loptu....za te pare ne moze...isto kao i Allegri...ne moze za 9M biti ovakva igra na terenu, jednostavno NE MOZE...
Hvala im puno sta su uradili za klub u proslosti, vrijeme je okrenuti se buducnosti...Bona i nije tako los ove sezone, ali i njegovo je proslo...mada ga moramo placati i slijedece sezone..ne bi me zacudilo da mu produzimo jos dvije.. :crazy:

Cijeli tim Sampdorie placen 19M, Salernitana 17M, Monza 35M, Fiorentina 50M(3x manje)...oni te mogu pobjediti, ali ti ne mogu citati lekciju fudbala...i ne mozes se vaditi na povrede igraca protiv ovih timova...mogu te pobjediti, fudbal je to, ali te ne smiju "poraziti"..jednostavno ne smiju..
Nasi igraci placeni 5x vise nego igraci Benfice...oni nas nisu pobjedili, oni su nas porazili...pravili nas budalama na terenu...


Ma, izvini brate, to ne moze ici, nikad nije moglo, niti ce moci u mom svijetu..a ti i dalje tjeraj "svoju" pricu...
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 22 sep 2022, 18:32

Ono za sta treba odati priznanje upravi, da veliki broj bivsi igraca ukljucuju u razne projekte!

slika

slika
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Odgovori

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Hardzavi, J1897 i 3 gosta.