Juventus FC

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
dinoo
Postovi: 4876
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 22 jan 2023, 23:15

J1897 je napisao/la:
22 jan 2023, 23:01
Cuj to nakon 3-3 veceras je dokaz da se ne smije previse otvarati protiv ekipa kao Monza, cremonese, salernitana i sta ja znam jer Allegri nema dovoljno jaku ekipu..
Grdne rane, na niske grane smo pali
Ma to kad igramo sa tim serija b ekipama radimo kljucnu gresku u postavci utakmice:

S obzirom da ne znamo igrati na postavljenu odbranu, (jednostavno nemamo shematske napade, ne znamo i sta je tu je) onda se odlucimo dati tim ekipama loptu sa idejom da ni oni ne znaju sta ce s nje i da ce se nama otvarati prostor iza ledja njihovih linija koji cemo eksploatisati nekim dugim i poludugim loptama.
Eh tu nastaje problem jer ne samo da im damo loptu nego ih pustimo na 30 metara od naseg gola i onda visis o koncu neke frlje, neke ruke u 16, nekog duplog pasa, kornera i slicno.
Dalje, i kad osvojimo loptu, osvojimo je na 25 metara od svog gola sto je nemoguce kontrirati.
Dakle, ok, dajemo loptu salernitani u torinu, ali onda izvrsi pritisak na centru, a ne da ih pustis skroz u 16.
Eh tu dolazi kljucan novi problem i tu se moram sloziti sa nasim allegrijevcima, nasi vezni igraci su nivo hrvatske lige kada je u pitanju kretanje i oduzimanje lopte vez faula, ganjanje i presing....(locateli, rabiot, mck, pa i ovaj fagioli i mireti). To je zaista tuga, tek kad spustimo se da spojimo nasu odbranu sa ovom trojicom na 5 metara onda se okurazimo da pokusamo oduzeti loptu.
Allegri je svjestan tog ogromnog hendikepa u veznom redu i zato ih meće petoricu u vezno red jer je promaja.
A napadacki smo krs jer nas trener ne zna nista narediti,sloziti osim nabij na di mariju, nabij na chiesu pa ata bude. Kraj napadackih opcija, osim ako nam sviraju kakav faul pa od toga pravimp hampu ko bih kada gostuje spaniji onomad pa svaki faul slavimo ko da smo tricu zabili na gripama

Avatar
Pantelija
Postovi: 12890
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pantelija » 23 jan 2023, 00:59

Italia je napisao/la:
22 jan 2023, 22:52
Pantelija je napisao/la:
22 jan 2023, 22:48
Italia je napisao/la:
22 jan 2023, 22:44


Nego, jesil uzivao u cirkusu koji je na kraju dana donio samo 1 bod ?
pa nama je kuci bod sad sa pacovom uspjeh jbg
Nemoj da te mrznja i gnjev tjeraju u laz. Prije utakmice sa Napolijem je bilo 8 vezanih pobjeda. ;)

Nadam se da je danas barem jedna osoba shvatila koncept Allegrija i sta on to pokusava da stvara, odnosno sta ne zeli da radi. Prije tekme sam htio pisati da ce utakmica biti full ofanzivna jer imperativ bodova je sada ravan nuli, pa eto cisto da pokaze siroj javnosti za sta ga se proziva. Covjek je svjestan "smeca" sa kojim radi i da ko od sale mogu primiti tri gola jer imas u odbrani Sandra (direktni krivac za dva gola), a i generalnu letargiju u ofanzivi u kojoj prednjace Di Marija i Rabiot koji su danas izgubili barem 30 lopti na nasoj polovici (op.a. 30 indirektnih kontra napada). I u takvoj situaciji mozes tjerati taj fudbal i biti prosjecan dok se sta znacajno ne promjeni u roster, ili mozes imati jaku i stabilnu odbranu i izvlaciti maksimum bodova sa onim sa cim raspolazes.

A ovi glupani koji godinama placu za nekakvim ofanzivnijim fudbalu, evo i sada se zale na nesto i placu. Tacno dokaz da mlitavom kurcu i dlake smetaju. :urnebes:
Ma to mozes priati nekome ko nije prisao terenu...
Kakvo pokazivanje, kakvi palci, to je za djecu prica... jel to pokusavao i u sezoni i pol kad je odlazio? Kad mi je lakse bilo gledati zid 3h nego utakmicu juvea 90 min.
Jel to tij 8 pobjeda nesto "special" pa da se dobije naklon? Jesi ti gledao te utakmice? Pa kvalitetnije od nas bile su bar 4 ma klinac bar 5 ekipa je zasluzilo tad da ili pobjedi ili igra nerjeseno... kako smo pobjeđivali to zna onaj gore samo. Alegrijevim zamislima nismo jer smo izgledali ko isprepadana skupina invalida....
pogledaj na sk dnevno 20 utakmica ako vidis losiju ekipu na terenu od nas od postavke, kretanja, ideje u igrri, javi se
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

GIBRA
Postovi: 2684
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la GIBRA » 23 jan 2023, 01:57

Italia iznova i iznova premasuje samog sebe
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 14X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 23 jan 2023, 01:59

Pa naravno da cemo se sloziti oko te sezone i pol, jer to nije samo bila sezona i pol, to ima i svoj naziv koji glasi Paratici projekat ili CR7 projekat, a obzirom da sam jos tada, kada jedan od prvih, identificirao to kao veliku prijetnju, a kasnije problem, nema se tu sta puno diskutovati. Prva faza je bila smicanje Beppea, a drugi na redu je bio Allegri kojem tada nista nisu mogli jer je isporucivao duple krune sa finalima i zavrsnicama LP. Zato se ja u tim diskusijama nikad necu referisati na taj period vec na period one 4 prve godine kada je pored sebe imao ljude koji su ga podrzavali - u odnosu na ljude koji su mu direktno pravili spletke da ga se i rijese.

Posljedice i probleme tog projekta uvidjamo danas, kako igracko-rezultatski tako i administrativno-pravni aspekt. Nekim ljudima je potrebno da progledaju tek kad padnes na samo dno i da uvide posljedice, a neko to moze da uvidi i ranije.

Evo ti i hint za blisku buducnost. Ovo sto danas radimo i gledamo je puko lutanie i adhoc mjere da se premoste ovi finansijski i pravni problemi bez ikakvog jasnog cilja, vec iskljucivo saniranje problema. To podrazumijeva rjesavanje skarta na velikim platama, ulaganie u mlade, borba za pristojnu poziciju na tabeli (da je udjes u dubiozu kakvoj su bili milanski klubovi) i sl. Za sprovodjenje takvog djela Allegri je daleko najbolji trener kojeg mozemo angazovati da radi taj posao i isporucuje trazeno. Eh sad, to sto neko masta o Jurgen Klopu i Pepu Gvardioli. Posteno je to, nema sta. Ja iskreno mastam da sutra u upravi sjede Del Piero i Marchisio, cisto jer ih volim, a ne sto postoji racionalnost iza toga. Ali treba biti realan i svjestan kada se prica o ovom biznisu i shvatiti gdje smo mi danas na fudbalskoj mapi sa Milikom, Kosticem, Mekenijem, Rabiotom, onim srbinom sto je pipne loptu na utakmici, Lokatelijem i Alex Sandrom. Ljudi dragi, nas tim cisto po igrackim kvalitetima je na nivou donjeg dijela EPL. Mi smo u Italiji na nivou Rome po igrackom kadru. Biti svjestan, pa razmisliti o citavoj situaciji.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Pantelija
Postovi: 12890
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pantelija » 23 jan 2023, 04:41

srbin sto pipne lostu ne vrijedi 80 mil, to se slazem , srbin je trpao u fiorentini, dosao je u ekipu koja je jedna od najslabijih u ligi sto se tice igre u protivnickom 16ercu... dakle, dobija lopte na čajnu kašicu i ocekuje se kao da bude neki klinac a mi u defanzivi provedemo 87 min.
Eto ako ti nije mrsko upali villareal juve, zabi ga taj sto pipa odmah na pocetku i umjesto da, jer ne postoji gol u gostima, nastavimo igrati, pacov povuce ekipu u 16 metara i onda nas ljudi raskuju, u dvije tekme, ponište.
Taj sto ne pipne loptu, kasnije vise je nije ni dobio vec je igrao zadnjeg veznog
Nema trenera u evropi koji igra zaostaliji i mrtviji fudbal .... pa bolan nasi igraci stoje, i trckaraju, jbt poslije juvea upalim cristal palac i neki klinac sa dna tabele, ljudi lete terenom, okrenem juve pijem c vitamin da ne zaspim od mrtvog kretanja bez dvije uigrane akcije i tri sprinta
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la BuffonGigi » 23 jan 2023, 05:20

Koliko poremecen moras biti da branis nesto ovakvo, i to samo iz razloga sto svi kritikuju, pa da ti eto budes pametan, da ides u kontru.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
dinoo
Postovi: 4876
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 23 jan 2023, 08:04

Izvrjedjali su di mariu i vlahovica ( a to kada sam naveo da ce se desiti pocetkom sezone sam vise uradio iz huje ono: jos samo da izvrjedjaju di mariu, vlahovica, chiesu....sve pod krinkom da su SVI al SVI drugi krivi a ne strucni stab).
Ostaje jos jadni chiesa da se i njega izvrijedja i da zatvorimo krug, nevjerovatan krug koji se zove " svi su drugi krivi od uprave, doktora do igraca i navijaca ali ne moj allegri i njegov strucni stab".

Evo da ja probam:
Normalno da se neces dobiti kad onaj sepavi precjenjeni chiesa za 29 minuta na terenu, koji je trebao donijeti prevagu novu energiju, izgubi 8 lopti u 11 dodira sa istom, 2 centarsuta nabije njima u noge, o uspjesnom driblingu da ni ne pricamo, ili sutu na gol. Kako da dobijes? I sta je tu max mogao, uci mjesto njega i rijesiti utakmicu.
Prodaj ovu balerinu sto se valja po terenu u 92oj minuti kada nam najvise treba da brzo izvedemo faul, ne on bi se tukao...i onda max kriv.

(Ne znam da li je dovoljno uvjerljivo okretanje teza, al vjerujem da bih bio bolji kad bih godinu i pol ovako gledao na utakmice i svaki put trazio krivce po raznim coskovima a ne od glave odakle obicno riba smrdi).

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 23 jan 2023, 09:53

Pantelija je napisao/la:
23 jan 2023, 00:59
Italia je napisao/la:
22 jan 2023, 22:52
Pantelija je napisao/la:
22 jan 2023, 22:48


pa nama je kuci bod sad sa pacovom uspjeh jbg
Nemoj da te mrznja i gnjev tjeraju u laz. Prije utakmice sa Napolijem je bilo 8 vezanih pobjeda. ;)

Nadam se da je danas barem jedna osoba shvatila koncept Allegrija i sta on to pokusava da stvara, odnosno sta ne zeli da radi. Prije tekme sam htio pisati da ce utakmica biti full ofanzivna jer imperativ bodova je sada ravan nuli, pa eto cisto da pokaze siroj javnosti za sta ga se proziva. Covjek je svjestan "smeca" sa kojim radi i da ko od sale mogu primiti tri gola jer imas u odbrani Sandra (direktni krivac za dva gola), a i generalnu letargiju u ofanzivi u kojoj prednjace Di Marija i Rabiot koji su danas izgubili barem 30 lopti na nasoj polovici (op.a. 30 indirektnih kontra napada). I u takvoj situaciji mozes tjerati taj fudbal i biti prosjecan dok se sta znacajno ne promjeni u roster, ili mozes imati jaku i stabilnu odbranu i izvlaciti maksimum bodova sa onim sa cim raspolazes.

A ovi glupani koji godinama placu za nekakvim ofanzivnijim fudbalu, evo i sada se zale na nesto i placu. Tacno dokaz da mlitavom kurcu i dlake smetaju. :urnebes:
Ma to mozes priati nekome ko nije prisao terenu...
Kakvo pokazivanje, kakvi palci, to je za djecu prica... jel to pokusavao i u sezoni i pol kad je odlazio? Kad mi je lakse bilo gledati zid 3h nego utakmicu juvea 90 min.
Jel to tij 8 pobjeda nesto "special" pa da se dobije naklon? Jesi ti gledao te utakmice? Pa kvalitetnije od nas bile su bar 4 ma klinac bar 5 ekipa je zasluzilo tad da ili pobjedi ili igra nerjeseno... kako smo pobjeđivali to zna onaj gore samo. Alegrijevim zamislima nismo jer smo izgledali ko isprepadana skupina invalida....
pogledaj na sk dnevno 20 utakmica ako vidis losiju ekipu na terenu od nas od postavke, kretanja, ideje u igrri, javi se
Ne gleda on nista osim Juventusa. A sve i da gleda ne zna sta vidi.
Juventus nema trenera nego stetocinu. Ja goreg trenera nisam vidio nikad. Ono u prvoj polovici prvog mandata je niz extremno sretnih okolnosti za doticnog.
Ja kad gledam engleze,bilo ko da igra,suze mi nekontrolisano poteku i pocnem jecati. Odgovorno tvrdim da bi se Juve tamo borio za opstanak,et kakav fudbal igramo.
Medjutim ljestvica je spustena. Juve u komicno losoj seriji A treba da se bori za top 4.
E to tek treba pojmiti.

GIBRA
Postovi: 2684
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la GIBRA » 23 jan 2023, 15:33

aljegri out
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 14X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

J1897
Postovi: 3940
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la J1897 » 23 jan 2023, 15:46

Izgleda da je arsenal zagrizo za mckenniea
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

GIBRA
Postovi: 2684
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la GIBRA » 23 jan 2023, 16:02

Kod kloca su uopsteno uvijek igraci krivi,a on to prenosi i navijace,DiMaria i Vlahovic su vec popljuvani,proglaseni flopom,pod palicom klauna igraci se unistabaju,cijene im opadaju,samo je jos Chiesa ostao da se tako proglasi


Za dobrobit kluba sto prije urucit otkaz klaunu
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 14X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 23 jan 2023, 17:43

J1897 je napisao/la:
23 jan 2023, 15:46
Izgleda da je arsenal zagrizo za mckenniea
Daj Boze da ima istine, nosi ne pitaj.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la jelle » 23 jan 2023, 20:37

Slusam intervju s Ceferinom i ne bi me cudilo da nas naguzi bas jako sto se lp tice ...lik je najvise razocaran u Agnellia jer mu je bio najbolji jaran ...

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 23 jan 2023, 21:26

Juventus ce biti kaznjen i za narednu sezonu, ako ne zavrse u Seriji B (proces za plate i ostalo koji tek dolazi PRISMA), i slijedecu ce sezonu uci sa minusom na bodovnom saldu. A i LP se necu jos dugo igrati u Torinu, pa digla se citava Europa za SL, parlamentarci EU o tome raspravljala, vrsili pritiske Juventus je sad ponuđen UEFI-Ceferinu.

Imas ukljuceno 7-8 klubova iz italije imas ukljucene klubove van Italije i svi prodju bez kazni, Juventusu tuzioc predlaze -9 sud daje -15.

Agnelli je isao đonom prsio se i na kraju ce Juventus dobiti po usima, a ne bi me cudilo i da ce ga Elkan pustiti nizvodu za sva vremena.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

J1897
Postovi: 3940
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la J1897 » 23 jan 2023, 22:44

BREAKING!!!

The new Juventus management is considering terminating Allegri’s contract.

**** close to the Bianconeri have confirmed to @beINSPORTS that the new management has begun to actively consider searching for solutions to end its relationship with Allegri.

Tesko vjerovati Ali eto :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
dinoo
Postovi: 4876
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 23 jan 2023, 22:48

Come on, new Juventus management....

Avatar
Pantelija
Postovi: 12890
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pantelija » 23 jan 2023, 23:12

gledao bi direktan prenos tekmi, plus reprizu poslije ponoci samo da pacov ode...
sto napisa marvin, svaki igrac kojeg smo doveli je dozivio potop i zato ljudi bjeze od nas. Bukvalno.
Vlahovic sutra da ode u arsenal bi razvalio. Pogledaj samo onaj dvojac iz totenhama... pa oni su svemirski brod za ovo sto mi imamo. Ali oni igraju u nekom sistemu i to na nesto lici, ima ideju, gledas juve i pitas se je li ovaj lik zavrsio b licencu... bukvalno treneri sa b licenom imaju vise energije u igri i naapadackih opcija od pacovskog povlacenja i cekanja NECEGa, pa kad primi gol mahne igracima da igraju kako znaju i umiju
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

GIBRA
Postovi: 2684
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la GIBRA » 23 jan 2023, 23:49

Lik unistava fudbal,hladno mu se u Hagu treba podignuti optuznica za genocid nad fudbalom

60% problema Juventusa odgovorno i lično tvrdim su aljegri!

Sa otkazom se kasni od pocetka sezone i ispadanja od Benfice,sramotno je da ovako diriguje klubom,sramota,ali živim sa nadom da ustanem ujutro i pročitam vijest da je dobio otkaz
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 14X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4001
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Juventinisimo » 24 jan 2023, 04:49

Juventus will reportedly argue in their appeal against the 15-point Serie A penalty that the FIGC Prosecutor ignored some wiretap conversations that clear them of intentionally inflating transfer fees to boost capital gains.

The Bianconeri were the only club penalised for the capital gains accounting trick, as the original verdict was overturned in the light of new evidence.

That was provided by the Prisma investigation from the public prosecutor in Turin, who shared information with the FIGC prosecutor.

Juve cannot formalise their appeal until the written motivation for the verdict has been released, but there are already clues as to the approach they will take.

According to the latest reports in Calcio e Finanza, Juventus lawyers will argue that the FIGC prosecutor presented only cherry-picked evidence from wiretapped conversations and not others that could clear them.

Originally, it was ruled that nobody could independently verify the value of a player other than the fee two clubs agree to pay, so they could not be penalised for artificially inflating those values.

Juventus were punished largely because of the wiretapped conversations in which directors discussed transfers, acknowledging the players were ‘not worth’ those figures.

However, the club will present other wiretaps including a conversation between financial chief Stefano Bertola and transfer negotiator Federico Cherubini.

“No, no, if they are looking for some sort of malicious intent, they’re not going to find it,” said Bertola in the discussion recorded on July 15, 2021.

This was at the end of the discussion where Cherubini notes “Miralem Pjanic is worth €20m, but we sell him for €50m, every time a value is attributed, it might be considered more or less fair, but it’s not that it was meant on purpose.”

Juventus lawyers will argue that the prosecutor edited and presented the wiretaps to make them look incriminating.
To ono kad mi razglabamo pa kazemo ovaj vrijedi marku a oni dali 20...golemo sto bi rekli ali samo ima jedna istina o vrijednosti Pjanica, vrijedi onoliko koliko ga drugi hoce platiti...inace u vrijeme transfera u Barcu, Pjanic je vrijedio, pa transfermarktu 45M :hmmmmm:
20/21 Sep 1, 2020 Juventus Barcelona €45.00m €60.00m
Sports minister waiting to know why Juventus were punished


The sports minister in Italy, Andrea Abodi, insists we need to know why Juventus has been punished after the Bianconeri were docked 15 points for their use of capital gains.

It is a punishment that has affected the Bianconeri immediately and they will now struggle to finish this season in the European spots.

One question being asked by fans and pundits is why other clubs involved with the black and whites in the capital gains haven’t been punished as well.

One way to make this clear is to reveal the real reason Juve has been docked this many points and Abodi also wants to know.

He said via Tuttomercatoweb:

Decisions are known unlike the reasons, which represent a fundamental element. I think everyone needs to know them, in all contexts, explaining is as important as deciding. I too, respecting the roles that everyone must have clearly, look forward to the reasons for this decision.”
I mi bi da znamo :kafa:
Ivan Zazzaroni explains why Juventus alone was punished


TV presenter Ivan Zazzaroni has commented on Juventus’ punishment for their involvement in capital gains after the Bianconeri were docked 15 league points.

Juve has been under investigation on several points and was initially cleared of every wrongdoing in the capital gains case.

However, the FIGC reopened it and swiftly handed a ban to Max Allegri’s men, making it difficult for them to make the top four this term.

It takes an agreement between two parties for the transfer value of a player to be inflated, which means Juve shouldn’t be the only club penalised.

However, Zazzaroni claims they have been punished alone because they are a publicly traded company.

He said via Tuttomercatoweb:

“Juventus was penalised compared to the others as the only team listed on the stock exchange and was therefore punished for a matter of transparency towards shareholders. The picture of what happened is clear enough to date, although there will be waiting official reasons from the court.”

Juve FC Says

As one of the top sides in Italy as well as a club on the stock exchange, we cannot act as freely as other clubs, which is a problem for us now.

The club’s executive should know this, which is why they insist on appealing the decision.
Ako ovo ima u Talijanskom zakonu, i ako mogu dokazati transfere :hmmmmm:
Radio show host says Juventus has been summarily executed

Juventus’ 15-point deduction as a punishment from the FIGC is a summary execution and not just a penalty, reckons radio show host Giuseppe Cruciani.

The Bianconeri have become the scapegoat for investigators who have been scrutinising their capital gains case.

They accused the black and whites of deliberately using capital gains to their advantage and to also deceive investors.

Juve has vowed to fight the points deduction and Cruciani believes it was a death sentence. He said via Il Bianconero:

“The one against Juventus was not a sentence but a summary execution, the prosecutor took the papers of the ordinary trial, brought Juve back to trial and then sentenced her almost unappellablyis. In my opinion it was an abomination. The capital gains have been made by all the teams, I expect penalties also for the teams that have not had a power of attorney on their heels.”

Juve FC Says

We did business with other clubs, yet we alone have been handed a punishment, which makes it clear we were targeted by the authorities.

However, as the club maintains it is innocent, we expect to succeed in overturning the verdict when we appeal against the sentencing.

For now, the players must be focused on winning as many games as possible so we can still defy the odds and make the top four even if the verdict is not overturned eventually.
Ima tamo i ljudi sa mozgom... :thumbup:
Neki dan sam pisao da smo TARGET... ;)
Grassani: ‘Juventus likely docked more points over wages’

Sporting justice expert Mattia Grassani warns that if the 15-point penalty was a surprise, then Juventus can expect far harsher punishment for the next trial into misleading statements on the payment of salaries.

The Bianconeri were docked 15 points after an appeal from the FIGC prosecutor using new wiretap evidence saw the original verdict overturned.

Indeed, the prosecutor had only requested a nine-point penalty, but the judge increased it to 15 points.

“Nobody expected the -15 verdict, as in Serie A we hadn’t seen such a strong punishment since the days of Calciopoli,” Grassani told GR Parlamento.

“The federal prosecutor has another dossier for another trial, the more slippery and delicate issue of the four months wages from the 2020 season affected by covid.

“If Giuseppe Chiné takes Juve and its directors to trial again, we could see more points docked.”

Before the appeal, it was assumed that it was very difficult to prove transfer fees were artificially inflated, which was indeed the original verdict passed on all the clubs involved.

However, when it comes to Juventus announcing that their squad would accept a four-month pay cut during the lockdown to help the club through the pandemic, there is a clearer paper trail showing all parties were fully aware this was not the arrangement.

The players only gave up one month and were promised the other three wage packets would be paid in alternative ways.

“If proportion has a value, then the second trial on the wages could be every bit as bad,” added Grassani, who works closely with Napoli.

“These are only predictions at this stage, but we are talking about a worrying aspect that has not been addressed and will be faced in the coming weeks. That procedure must be completed by the end of the season.”

Grassani also explained why it is less likely Napoli will face similar punishment for the Victor Osimhen transfer, which involves €20m valuation given to four players who practically never saw Lille.

The investigation from the Naples public prosecutor started because the French prosecutors found some very clear irregularities in the Lille books. For the moment, there has been no progress from the opening of the investigation.

“The sporting justice system already rejected the case and we do not know if there is any new evidence that could affect that. Right now, we can say the investigation is still in the embryonic phase.

“Besides, it is also based on just one transfer, so a much more reduced phenomenon than the others under the spotlight.”
Logicki, ne moze se zuriti na sve strane...jedino se zuri po Juventusu...nekome je zaprpilo.. :kafa:
Onaj nas oslobodi, ovi pozure da nas osude, onaj hoce 9 bodova, ovi pozure sa 15...sto je sigurno, sigurno je..Italija, prelijepa zemlja :kafa:
Lawyer insists Juventus case is different from Napoli’s over Osimhen


Napoli is the latest club whose transfer activity is being scrutinised as their move for Nigerian striker Victor Osimhen is now being probed.

This comes after Juventus was docked 15 points for using capital gains to gain an advantage over their rivals after inflating the value of players.

Napoli reportedly paid Lille around 70m euros for Osimhen, but 20m euros from that fee was based on the values of a number of players who the Partenopei added to the deal.

The Nigerian could fire the Naples side to win the league title this season and has been a superb contributor to their efforts in recent seasons.

Some Partenopei fans are worried their club could be in a similar problem as Juve, but Aurelio De Laurentiis’ criminal lawyer insists the cases are not similar.

Fabio Fulgeri said via Football Italia:

“The Osimhen case I don’t think can be compared to the Juventus case, Napoli didn’t do business with Juventus so they are not involved. If no new elements emerge everything should end well.

“An extension has been requested in order to study the material acquired, it takes the necessary time to judge the documents acquired.

“I cannot even know what the object of the verifications is, the investigations are secret, but the outlook is that the deal took place in a fair manner without falsification of the balance sheets.”

Juve FC Says

Now that Juve has been punished for capital gains, most Serie A clubs will be worried because the Bianconeri are certainly not the only club involved in it.

If Napoli had used it in the Osimhen transfer, they must be punished as Juve has been.
Mudro zbori....a i ja mudro zborim, non stop pisem da je Juventus target, niko drugi.. :kafa:
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

J1897
Postovi: 3940
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la J1897 » 24 jan 2023, 09:55

Uefa & Juventus:. In Nyon they are not contemplating revenge on the Bianconeri, but they are expecting a step forward from the new management, discontinuity with respect to Agnelli and farewell to the SuperLeague to re-establish relations. [GdS] #Juventus
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Odgovori

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.