Juventus FC

Moderatori/ce: ribery,Monolog,geronimo,hammers,rio_Ferdy88,Puma

Koga mislite da ćemo dobiti u 1/4 finalu?

Anketa je završila: 15 mar 2019, 07:26.

Barcelona
3
12%
Tottenham
2
8%
Porto
7
28%
Ajax
4
16%
United
5
20%
City
0
Nema glasova.
Liverpool
4
16%

Ukupno glasova: 25

Sarrifufna
Kontakt:

PostPostao/la Sarrifufna » 01 sep 2019, 01:57

chi3llo WroteColon
Pogba WroteColonJe li nam ono bas Koulibaly pretprosle sezone zabiberio u nadoknadi za remi ili poraz? Vraca se.

Pretprosle, mamu mu yebem :urnebes: moja prva utakmica da uzivo gledam Juve, ko popisan sa stadiona.

slika

:mrgreen:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

chi3llo
Kontakt:

PostPostao/la chi3llo » 01 sep 2019, 04:12

Sarrifufna WroteColon
chi3llo WroteColon
Pogba WroteColonJe li nam ono bas Koulibaly pretprosle sezone zabiberio u nadoknadi za remi ili poraz? Vraca se.

Pretprosle, mamu mu yebem :urnebes: moja prva utakmica da uzivo gledam Juve, ko popisan sa stadiona.

slika

:mrgreen:

:rol:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★

Juventinisimo
Kontakt:

PostPostao/la Juventinisimo » 01 sep 2019, 06:17

Niko nista o kontranapadu kod prvog gola.. :shock: prvi kako treba nakon koliko godina? :mrgreen:

De Ligt je tek dosao u Italiju..trebace vremena da se prilagodi.. ;)
37 ★★★ SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★ 37

Antonio Conte pezzo di merda!!!

2005/06
Juventus - Inter 2:0
Inter - Juventus 1:2
2007/11
Juventus - Inter 8-3-3-2 (7:7)
2012/20 ★★★★★★★★
Juventus - Inter 17-10-5-2 (25:15)

dinoo
Kontakt:

PostPostao/la dinoo » 01 sep 2019, 08:01

Burberry46 WroteColonPrvo poluvrijeme sjajno.
Drugo je dobro krenulo golom Ronalda ali onda su se pogubili, kod 3-3 pomislio sam na Alegrija, on bi umrtvio kod 3-0 u svom stilu :)

A u kojem paralelnom univerzumu bi Alegri vodio 3-0,hahahha
Za 300+ njegovih utakmica mozda 5 smo dali 3 gola.

Treba raditi na postavljanjj odbrane, nadam se da to Sarri zna da zaista u jednom momentu necemo prizivati maxa i njegovo branjenje rezultata koje je btw bilo ogavno i sve ogavnije kako je vrijeme prolazilo sa vrhuncom protiv ajaxa.

Najbolja moguca stvar za ovog de greskta je da mu se desio ovakav debi. Daleko najbolja stvar. I zbog njega i zbog njegovog menadzera. Sad cemo vidjeti (i cuti) od cega je napravljen. Iako je jucer dao jako pozitivan intervju ali haj sad malo pure se najedi i na trening.

Kompromis
Kontakt:

PostPostao/la Kompromis » 01 sep 2019, 08:14

Ono sto se sinoc desilo ne smije se vise ni u ludilu desiti, posebno ne u LP... na onakav nacin se ne osvaja LP, a savrsen primjer je ajax prosle godine koji je uradio skoro identicnu stvar protiv tottenhama i ispali za 45min... itekako se mora znati cuvati rezultat, i ne kaz3m da se treba zavuci u krilo golmanu ali na 3 0 se ne treba glupirati i srljati... ozbiljnije ekipe u LP bi onaj sinosnji momentum okrenule...

De Ligt mora jos napredovati jer se vidi da kada Juventus drzi posjed, napada, on odlicno igra, bas kao i Ajax, ali kada se treba malo povući, braniti, on pliva, a uz to mu ni izbor partnera ne ide na ruku... isti tip igraca... on bi sa chiellom bio lav u odbrani i nevjerojatno bi napredovao...

akisarajevo92
Kontakt:

PostPostao/la akisarajevo92 » 01 sep 2019, 08:52

Mi smo trenutno u tranzicionom periodu – tokom mandata Antonija Kontea i Maksa Alegrija ova ekipa se branila duboko na svojoj polovini i živela od kontri, a mi sada želimo nešto sasvim drugačije – veći posed lopte i kontrolu igre. Treba vremena dok se igrači uhodaju, a neki su bili pozitivno iznenađeni promenom strategije – pre svih Miralem Pjanić

De Liht je i dalje malo u zaostatku i uči sve potrebne odbrambene kretnje. On ima ogroman kvalitet i dolazi u tešku ligu poput Serije A iz potpuno drugačijeg konteksta. Nadali smo se da ćemo mu dati malo više vremena da se adaptira, ali je nažalost povreda Đorđa Kjelinija sve ubrzala. Matijs veoma brzo uči

slika
Don't believe the hype.

VelaHavle
Kontakt:

PostPostao/la VelaHavle » 01 sep 2019, 09:32

:kafa:

Nedved11
Kontakt:

PostPostao/la Nedved11 » 01 sep 2019, 10:03

objasnio trener :thumbup:
*37* SCUDETTI VINTI SUL CAMPO*

IlCapitano
Kontakt:

PostPostao/la IlCapitano » 01 sep 2019, 10:50

Juventinisimo WroteColonNiko nista o kontranapadu kod prvog gola.. :shock: prvi kako treba nakon koliko godina? :mrgreen:

Samo neki od kojih sam se ovako napamet sjetio...

dinoo WroteColon
Burberry46 WroteColonPrvo poluvrijeme sjajno.
Drugo je dobro krenulo golom Ronalda ali onda su se pogubili, kod 3-3 pomislio sam na Alegrija, on bi umrtvio kod 3-0 u svom stilu :)

A u kojem paralelnom univerzumu bi Alegri vodio 3-0,hahahha
Za 300+ njegovih utakmica mozda 5 smo dali 3 gola.

A može li 2-0? Može li 3-0 nakon primljenog gola?

Btw netačna ti je informacija. Tačno 70 puta za vrijeme Allegrijevog mandata ekipa je postigla 3 gola ili više u jednoj utakmici. To je 26%. Dva gola 87 puta (32%). Ali nemoj molim te da vas činjenice zaustave u čemu god da pokušavate stalnim poređenjima, prepisivanjem historije itd. :thumbup:
Gary Neville:"Del Piero is the greatest player I have ever played against, he twisted me incredibly."

Moggi:"Juve have once again become the excuse of losers, as in 2006."

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Mig_Mig
Kontakt:

PostPostao/la Mig_Mig » 01 sep 2019, 11:30

Bravo Capitano. Ja nemam ni snage ni volje da to pisem, ali dobro znam sta je sve Max radio sa Juventusom. Znam da ga je zadnja sezona pokosila povredama i da se sve brzo zaboravilo.
Stolar iz Bratunca

Marvin
Kontakt:

PostPostao/la Marvin » 01 sep 2019, 12:09

:zviz:

dinoo
Kontakt:

PostPostao/la dinoo » 01 sep 2019, 12:17

@Capitano

Fudbal koji je propagirao nas bivsi trener (izvini za caps ali moram) NIJE VISE PRODUKTIVAN U EVROPSKIM OKVIRIMA.

Trenutno je era nekog drugog fudbala,pogledaj stilove 4 ekipe u 1/2 ls prosle godine. Pogledaj te utakmice.

Nije Alegri znao zatvarati utakmice bas kako mu se dize perje,primali smo vise golova nego kod contea,manje bodova osvajali, skuplja ekipa kod maxa bila.

Uostalom dao nam je extra veliki broj titula,dao je i conte pa smo plakakli kad je otisao, sad placemo za maxom, a conte je shit. Nije sarri nikakav napoleon al hajd da damo priliku da naucimo iz greske,damo cojku 3 sezone pa saberemo procente i statistike

IlCapitano
Kontakt:

PostPostao/la IlCapitano » 01 sep 2019, 12:36

dinoo WroteColon@Capitano

Fudbal koji je propagirao nas bivsi trener (izvini za caps ali moram) NIJE VISE PRODUKTIVAN U EVROPSKIM OKVIRIMA.

Trenutno je era nekog drugog fudbala,pogledaj stilove 4 ekipe u 1/2 ls prosle godine. Pogledaj te utakmice.

Nije Alegri znao zatvarati utakmice bas kako mu se dize perje,primali smo vise golova nego kod contea,manje bodova osvajali, skuplja ekipa kod maxa bila.

Uostalom dao nam je extra veliki broj titula,dao je i conte pa smo plakakli kad je otisao, sad placemo za maxom, a conte je shit. Nije sarri nikakav napoleon al hajd da damo priliku da naucimo iz greske,damo cojku 3 sezone pa saberemo procente i statistike

To je skroz druga rasprava u odnosu na ono što si napisao prvobitno. To da nije produktivan je bez uvrede glupost kao i pretpostavka da Allegri propagira fudbal iz zadnje dvije godine više nego onaj iz prve 3. Ne možeš u istom dahu tvrditi da Allegri nema prepoznatljiv stil i onda da njegov stil nije produktivan. Ne uklapa se nešto.

Jedna godina nije 'era'. Šta ćemo sa stilovima koji su bili u završnicama proteklih godina? Šta ćemo sa stilovima trenutnih Evropskih i Svjetskih prvaka? Zašto je toliki problem prihvatiti da svaki stil može biti jednako uspješan, da nema 'ispravnog', jedinog itd. ne znam. Kako sam nekad gameru Marvinu dokazivao - treneri sa 'neproduktivnim' stilom su uzeli jednako ako ne i više trofeja od ovih drugih u zadnjih deceniju-dvije. Činjenica. Klopp je tek prošle godine uzeo prvi trofej s Liverpoolom. Guardiola nije bio u polufinalu LP godinama. Pochettino još nema jedan jedini trofej u karijeri. A niko neće reći da su loši treneri, dapače.

Izvini, ali Allegri je trener sa najboljim prosjekom poena po utakmici u historiji kluba, ne znam otkud ti to za bodove. Allegrijev prosjek primljenih golova je pokvaren u zadnjih 10-kola protekle sezone kad su svi odustali. Inače su tu negdje. Mada ne znam kakve veze to ima, niko nije rekao da je Allegri bolje zatvarao utakmice od Contea.

Za Sarrija se slažem, ali ni ne vidim da mu neko nešto sudi, donosi zaključke itd. Komentarišu se trenutne utakmice i šta bi trebalo popraviti. Uz par izuzetaka koji ne samo da prave neke glupe usporedbe nego pokušavaju prepisivati historiju jer im se ne dopada. :zviz:
Gary Neville:"Del Piero is the greatest player I have ever played against, he twisted me incredibly."

dinoo
Kontakt:

PostPostao/la dinoo » 01 sep 2019, 12:51

Ja nisam rekao da nema prepoznatljiv stil? Odakle ti to? Pogotovo vezati sa kljucnom poentom: (ma koliko tebi to zvucalo glupo, moram ponoviti) njegov stil nije vise produktivan u evropi. To je kljuc kljuceva svih kljucaonica nije se adaptirao na nove evropske tokove (brza,bolesno brza tranzicija sa tacnim kretnjama 10 igraca itd).

Nemoj ba stavljati u jednu korpu deceniju,pogotovo dvijepa ti dobro znas koliko se fudbal promjenio u te dvije decenije.
Ja alegriju zelim sve najbolje ,simpatican je cojko,onako djeluje porodican,voli fudbal,voli seriju a,ali je klub morak ici dalje, pa i sam si govorio da zelise da ide,previse se negativnosti nakupilo.

Niko nije zatvarao utakmice bolje od contea,nije to niko ni sporio,naravno, ali cojk imao bbbc,vidal itd. Pa cojk umalo ne osvoji evropsko prv. Sa giacheriniem i peleom itd. Bio top trazeni trener i tom momentu. Ali...ali nije se prilagodio i zadnje dvije godine nigdje. Prebrzo se to mjenja haman.
Hajde da vidimo,niko ne sudi sarriju, boze sacuvaj pa cojk jos nije utakmcie ni vodio,hahaha.

IlCapitano
Kontakt:

PostPostao/la IlCapitano » 01 sep 2019, 13:06

Pa nisu bolan brze tranzicija i tačne kretnje izumljene u zadnjih godinu dana. Ancelottijev Real i Heynckesov Bayern su to najbolje radili pa i godinu-dvije prije njih i nakon toga ekipe sa pozicionim fudbalom i sporijom igrom uzimali LP. Klopp u finalu je igrao sve samo ne brze tranzicije. Zabio rano gol i začepio odbranu.

To je moj problem - što ljudi kao ti koji preferiraju taj brzi fudbal (i meni je kad sam neutralac najdraži) tvrde da je to jedini ispravan način, ništa drugo ne valja. Ne mogu se nikako složiti da je to budućnost fudbala, novi tokovi i sl. niti da se nešto toliko promijenilo da se ne mogu povući usporedbe 10-ak godina i prije. Nisam toliko mlad da se ne sjećam ludih utakmica Arsenala, Liverpoola, Chelsea i rukometnih rezultata krajem prošle decenije.

Stil nije nikakav odlučujući faktor. To su za mene kvalitet ekipe i trenera, mentalna snaga i voljni momenat u ključnim trenucima i koliko je dugo ekipa na okupu. Kostur ekipe mora biti na okupu i uigravan 2-3 godine prije nego možeš realno govoriti o osvajanju LP. Otkad ja pratim fudbal (15-16 godina) ta konstantnost u rosteru je bila ključna. Prekaljeni, kvalitetni, iskusni igrači koji su puno toga prošli skupa i u pravom momentu skupa sazriju i idu do kraja.

Pogba
Kontakt:

PostPostao/la Pogba » 01 sep 2019, 13:18

Rano je za bilo kakve analize, ali ako se mene pita onda cu reci da sam iznenadjen kako u ranoj fazi mandata ima naznaka bolje, brze igre, odnosno naznaka da se na terenu demonstrira ono sto je trenerov koncept. A sve to s dosta igraca ciji je skillset takav da je upitno mogu li to realizovati kao sto su Sami, Matuidi, a veza je ipak srce te igre. Dakle, uz iznimku De Ligta i Danila je to bio vec poznat sastav od prije. Ovo moze samo izgledati bolje kada se pronadje idealnih 11 te 6/7 ostalih koji su u svakom momentu spremni igrati, a da koncept ne trpi.

Ostaje da se mercato zatvori, a guzva je znacajna. Neko u veznom redu ce da trpi, a vec jedan Rabiot nije dobio adekvatne minute kao i Bentancur. S toga sam i dalje za to da se za Matuidia uzme nesto dok jos vrijedi, 32 godine i za njega nema neke budućnosti. Ali tesko poslije izjava od sinoć. Takodjer tu je i prima punta, evidentno da Higuain ostaje, a da ce Dybala biti u rotaciji s njim kao lazna devetka. Tesko je sada tvrditi je li to dovoljno za evropske okvire, protiv top odbrana, ali nije da ostali imaju iznimno bolja rješenja.

Costa kao sto sam očekivao integralni dio projekta dok bi u Allegrievoj ideji ili bio onaj koji ulazi da mijenja tekme u toku ili cak prodat s Dybalom, ovo drugo izvjesnije. Ovako ce ako ga zdravlje posluzi biti na wc nivou. Potrebni su mu i golovi, igrac koji ima kvalitet da ide na double-double bez ikakvih problema. Sinoc 2 asistencije, a mogao je i do 2 gola da je malo lucidniji bio u onoj zadnjoj sansi ili sretniji kod precke. Cak kada pogledamo tekmu, jako je dobro cuvan jer je Carlo upoznat s njegovim arsenalom, ali i pored toga je odigrao sjajno.
"Pravi džentlmen nikad ne napušta svoju damu" A. Del Piero
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░
Juventus je alibi za one koji nikada ne pobjeđuju -Gigi Buffon

IlCapitano
Kontakt:

PostPostao/la IlCapitano » 01 sep 2019, 13:57

I dalje s mitovima da Allegri mrzi Costu. :lol:

Osim što ga je on tražio dok je bio u Bayernu i u prvoj sezoni kad nije bio ozlijeđen i nije pravio gluposti van terena bio ključan igrač ništa ne pobija tu tezu. :thumbup:

jelle
Kontakt:

PostPostao/la jelle » 01 sep 2019, 14:11

Znam da se Costa obradovo kad je Max nogu dobio ...odma objavii na insta ...idemo sad nikad jace..mozda ga Max nije mrzio to je sigurno ...al ga nije nesto Bog zna ni cjenio ...vise je volio Mandzu gurnit na krilo neg hLjeba se najest

ramiral
Kontakt:

PostPostao/la ramiral » 01 sep 2019, 14:26

Ufatio Costulju i šćer u klinču na bazenu :cool:

Puno trke prazne sinoć u drugom, pogotovo kad su pala ona sva brza gola kad su krenuli i problemi.

Glava Costasa i De Ligtovo pomračenje za haos u linijama. Kad su nam zabiberili treći pomislih odsjeći će nam glavu i sa četvrtim kako je ekipa bezglavo izgledala.

To se ne smije dešavati u ovakvim tekmama, siguran sam da će trener korigovati boljke.

De Ligt još treba da uči, sine ovo je italijanska liga i derbi, mnogi igrači se nisu tu odmah snašli. M.u.da su potrebna i mirna glava. Nije mu bilo lahko u pojedinim momentima ali bila je vidljiva želja za borbom i ne posustajanje.

Kad je bio onaj prekršaj u sudijskom pomislih "evo ga sedmoglavi zmaj" će opet da ugrize. :mrgreen:
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

IlCapitano
Kontakt:

PostPostao/la IlCapitano » 01 sep 2019, 14:27

jelle WroteColonZnam da se Costa obradovo kad je Max nogu dobio ...odma objavii na insta ...idemo sad nikad jace..mozda ga Max nije mrzio to je sigurno ...al ga nije nesto Bog zna ni cjenio ...vise je volio Mandzu gurnit na krilo neg hLjeba se najest

Misliš*

Ja ne vidim taj post na instagramu nigdje u vremenu kad je Allegri otišao, možda je obrisan?

Opet kažem - koliko ga je cijenio pokazuje koliko je igrao, svaku veliku utakmicu započinjao, bio u odličnoj formi itd. u prvoj sezoni. Prošle godine je BUKVALNO više od pola sezone propustio kroz povrede, suspenzije, saobraćajka, Neymarov rođendan itd.

Niti Mandžo ima neke veze sa njim. Mandžo je bio na krilu i prve godine kad je Costa bio standardan, igra na suprotnoj strani itd.

Natrag na “Juventus FC”

Trenutno korisnika/ca: Kompromis i 1 gost.