Juventus FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Koga mislite da ćemo dobiti u 1/4 finalu?

Anketa je završila: 15 mar 2019, 07:26.

Barcelona
3
12%
Tottenham
2
8%
Porto
7
28%
Ajax
4
16%
United
5
20%
City
0
Nema glasova.
Liverpool
4
16%
 
Ukupno glasova: 25

lol89
Postovi: 902
Pridružen/a: 16 jan 2019, 00:48
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la lol89 » 12 apr 2019, 10:13

Kakve su sanse da juve dovede joao felixa?

Avatar
Pogba
Postovi: 19783
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pogba » 12 apr 2019, 11:36

lol89 je napisao/la:Kakve su sanse da juve dovede joao felixa?
Ne bih rekao da su realne. Momak je neki vid trequartiste, još neizgrađen i skup. Morao bi se prodati Dybala sigurno da se to finansira, a upitno je njegovo integrisanje u ovaj sistem. Po meni potpuno nerealno.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 13 apr 2019, 11:54

slika

:urnebes: :urnebes: :urnebes:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 13 apr 2019, 18:13

Barzagli ide u penziju na kraju sezone :thumbup:

Costa, Chiellini i Can i dalje upitni za Ajax. Emre ima možda najbolje šanse, kaže Max da je puno bolje. On nam je i najbitniji realno trenutno.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Kompromis
Postovi: 2642
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Kompromis » 15 apr 2019, 15:18

According to AS, Juve sporting director Fabio Paratici will meet Felix’s agent Jorge Mendes on Tuesday to reach an agreement with the 19-year-old.


Ovo je objavila i portugalska Abola... e sad ja se nadam da je istina jer ovaj mali je zvjerka i buduca superzvijezda... ono sto je de ligt medju stoperima to je ovaj medju ofanzivcima... nekoliko puta sam ga gledao (razocarao me samo protiv dinama) i svaki put je bio maestralan... slican igrac dybali samo brzi sa loptom i općenito brzi... naravno jos nije taj nivo ali ima potencijal da ga prekuca jer dybala nije u potpunosti ispunio projekcije (tj da bude medju 3-4 najbolja svjetska igraca)... cak ako je potrebno i žrtvovati dybalu jer on nikad nece briljirati kod maxa, a evidentno je da ostaje max i naredne sezone... samo se bezveze pati u ovom sistemu... naravno i dalje je on kvalitetom drugi najbolji igrac ekipe, ali nije to to... spor je za krila sto sad igra, a zbog formacije i stila igre njegova primarna pozicija koju je igrao prije 2 godine (iza higuaina) je ugasena... vjerojatno da bi njemu maxov romb odgovarao najvise (gore sa ronom) ali nema se vise vezni red za takve egzibicije...

Uraditi evaluaciju sta i kako jer ovaj mali ne vjerujem da dolazi ako dybala ostaje... pa procijeniti sve aspekte.... uglavnom brutalan mladi igrac (uostalom 16 golova za devetnaestogodisnjaka je odlicno, uz brojne asistencije)...

Avatar
Pogba
Postovi: 19783
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pogba » 15 apr 2019, 15:24

Trequartista nema mjesta u našem sistemu. Gore nama treba samo uložiti u buduću top klasu u napadu (Kean to nije), tipa Jovic jer su Mario i Runa prestari i nema tu buducnosti.
Ako Dybala ne briljira u ovom sistemu ovaj malac ce 10x manje jer on krv ne moze pisati ni blizu.
U svakom slucaju ako bih birao onda bih sve dao na de Ligta, prijeko potreban on kao i jos jedan vezni igrač, a nikako neplanska kupovina Felixa koliki god talenat bio. Btw, spominje se Umtiti jer ce De Ligt po svemu sudeci u Barcelonu.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Kompromis
Postovi: 2642
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Kompromis » 15 apr 2019, 15:38

Mali igra drugu spicu nesto slicno sto su igrali tevez, giovinco i dybala do prosle godine... ali odlikama i karakteristikama je prirodnije krilo nego sto je dybala (koji to htio ili ne mora igrati) iako to nije ni felix...

De ligt je must kupnja, odnosno moraju pokusati svim silama, pa akp ga ispuse, ispuse, ali da se zna da je pokusano... pogotovo u situaciji gdje juventus ima najstariju odbranu na dunjaluku, a ne u ligama petica (barza, caseres, bonucci, chiello i ekstrem rugani koji nije ta klasa)... jbg bumo vidjeli sta ce biti, a i objektivno on ili bilo koji drugi stoper moraju biti prioriteti u odnosu na ofanzivca, i tu se slažemo jer je tu veci prioritet...

lol89
Postovi: 902
Pridružen/a: 16 jan 2019, 00:48
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la lol89 » 15 apr 2019, 16:36

Koliko je istina da je Juve zainteresovan za Dzeku!

Edit: Juve navodno ponudio 9M za dvije sezone

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Gefufna » 15 apr 2019, 17:31

lol89 je napisao/la:Koliko je istina da je Juve zainteresovan za Dzeku!
Otprilike isto kao sto je Dara Bubamara zainteresovana za tebe. Dakle, sansa postoji. :mrgreen:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

lol89
Postovi: 902
Pridružen/a: 16 jan 2019, 00:48
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la lol89 » 15 apr 2019, 17:32

Gefufna je napisao/la:
lol89 je napisao/la:Koliko je istina da je Juve zainteresovan za Dzeku!
Otprilike isto kao sto je Dara Bubamara zainteresovana za tebe. Dakle, sansa postoji. :mrgreen:
:pray:

Avatar
Pantelija
Postovi: 12890
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pantelija » 15 apr 2019, 21:33

Gefufna je napisao/la:
lol89 je napisao/la:Koliko je istina da je Juve zainteresovan za Dzeku!u
Otprilike isto kao sto je Dara Bubamara zainteresovana za tebe. Dakle, sansa postoji. :mrgreen:
Kontakt je fakat bio .... provjereno :D koliko ozbiljan to ne znam
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
IlPrincipino
Postovi: 4705
Pridružen/a: 08 dec 2011, 17:43
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlPrincipino » 17 apr 2019, 11:15

Trebale se spojiti ove dvije teme.(generalna i utakmice) Sad gledam gdje ću šta napisati a ovako bih mogao o svemu u jednoj temi.
Juventus FC stock loses over €400m in market value, after plunging over 20% following elimination from the prestigious European Champions League football tourney, with the magical Ronaldo on their side. #football #championsleague #juventus
:kafa:
C’e una stella al cielo che indica il cammino, forza Juve vincere e’ il tuo destino.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
It is never too late to be what you might have been. -George Eliot

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la VelaHavle » 17 apr 2019, 11:49

Dovidjenja i prijatno do pocetka iduce sezone.

:kafa:
Aljegri, out!

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 17 apr 2019, 18:53

Kaže kontaktiran Conte u slučaju da Allegri ode :lol:

Pozdrav momci, došao sam da skinem neke stvari s duše pa idem na dužu pauzu od ovog kluba. Dok ne vidim da se nešto radi drugačije.

Nevezano za sinoćnju utakmicu, kad pogledaš šta i kako Juventus radi da bi pokušao osvojiti u Europi ne mogu se oteti dojmu da je to kopija Napolija i ostalih u pokušaju da skinu Juventus u Italiji. Užurbano, nekompletno, preskakanje koraka, pojačaj jednu poziciju - oslabi drugu. Stavi što je više moguće pritiska na sebe, ničim izazvan. Je li bio jedan intervju trenera, igrača, člana uprave da nije naglabao o opsesiji zvanoj LP? Bili smo u dva finala i pričali kao da smo već osvojili, ponašali se kao favoriti protiv jačih ekipa.

Allegri treba ići. Trebao je davno ići. Ne jer ne može bolje nego što i on sam ponavlja iste greške, radi iste stvari i očekuje drugi rezultat. Također trpi iste greške. Ja podržavam fleksibilnost i otvorenost, sve do jedne mjere. Je li on lud, glup ili nešto deseto da ne zna jednom reći šta i kako hoće. Koliko ekipa koje su osvojile LP u zadnjoj deceniji je imalo nedefinisane formacije, pozicije igrača, pola ekipe povrijeđeno itd. Koliko ih je imalo Matuidi i Dybala tipove kao ključne igrače? Pogledaš redom i sve su to bili tip top karakterni, jaki, brzi, spremni, pametni, tehnički besprijekorni igrači. 99,9% rostera. Kad se sjetim generacije Chelsea, Intera, Barcelone, Bayerna i sad ove zadnje Reala to je puno snage, vrhunskih igrača na vrhuncu moći. Lampard, Drogba, Terry, Ribery, Robben, Schweinsteiger, Sneijder, Eto'o, Milito, Zanetti, Messi, Xavi, Iniesta, Ronaldo, Kroos, Modrić, Ramos. Mi nemamo dva takva igrača u cijeloj ekipi. Imamo puno onih koji glume da su takvi.

Allegri me razočarao dosta ove godine. Od trenera koji je imao milion ideja, davao slobodu igračima da se svukud kreću, da traže prostor postao je rigidan kao Conte. Počeo tražiti izgovore i davati izjave kao Conte, kao Mourinho, kao svaki trener koji je na kraju svog perioda. Možda bi 'samo' jedan Pogba napravio razliku, možda bi prsli duplo gore. Nisam pametan, imaju oni su valjda pametniji i trebaju te procjene napraviti, ali zasad govore jedno a rade drugo. Osim dovođenja Ronalda nisu napravili ništa konkretno u tom pravcu o kojem stalno pričaju.

Evo sad vidim GdS kaže da je već dogovoreno produženje Allegriju do 2021. OK, krenimo od pretpostavke da je Allegri pun motivacije (nije), da igrači i on nisu umorni jedni drugih (jesu), da on može bolje i vratiti se stvarima koje je radio prije 3 godine (možda). Opet odrađivanje posla napola. Šta će se promijeniti u te dvije godine? Ovo ljeto će otići 10 igrača, doći 10 novih, pola njih će se povrijediti, pola sezone otići na traženje formacije i opet će se naletiti na neku ekipu koja je u savršenom momentu i godinama skupa i ne sere na sva usta kako im je LP cilj. Hoće li Joao Felix i Chiesa napraviti razliku? Ramsey? Možda. Ali sumnjam.

Juventus se vratio i počeo dominirati u Italiji jer su imali detaljan plan razrađen za godinama unaprijed. Dovodili su se planski igrači na ciljanim i deficitarnim pozicijama, imao si jasnu hijerarhiju i stabilnost. Sad je sve od godine do godine, jednima se dozvoli otići čim zatraže i ispod cijene, drugi se drže kao taoci. Jedni se otjeraju jer ne mogu više dati, drugima se produžuje ugovor i povećava plata. Pola sezone se traže zamjene treneru jer se ne zna ostaje li ili ne. Čitaju to bolan i igrači, ne daju ni oni maksimum kad nije sve taman. Godinama gledam i slušam intervjue igrača koji su osvajali LP, osvajali titulu u NBA i drugim sportovima i baš svi govore da ekipa mora biti dugo godina na okupu, da mora biti stabilnost od trenera pa dole i da se mora na kraj doći i u odličnom fizičkom i psihičkom stanju. Mi smo to imali jedne godine, 2015., a sve poslije je krpljenje i kratkoročni potezi. Ja sam prvi bio slijep godinama vjerujući u taj duh Juventusa, sve će kliknuti kako treba kad treba, ali k....

Po izjavama sinoć Agnelli, Allegri i igrači nisu svjesni toga. Oni misle da samo malo fali, da je nešto protiv nas uvijek. Ja sam izgubio svaku vjeru u te 'duboke' gluposti. Muda, karakter, znanje. To kad mi pokažu opet možda budem spreman da žrtvujem privatni život i svoje vlastito zdravlje i san za 90 minuta loptanja. Dotad :wave:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Rajaz
Postovi: 13366
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Rajaz » 17 apr 2019, 19:02

Previše se vjerovalo @IlCapitanu, a premalo @Pogbi :kava

Avatar
Burberry46
Postovi: 4656
Pridružen/a: 20 okt 2011, 18:39
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Burberry46 » 17 apr 2019, 20:14

IlCapitano kakav si ti navijac? ispali iz LP ti prestajes pratiti Juve. Razumijem razocarenje i sve i ja sam razocaran ali Juve se u drugoj ligi pratio. Uvijek cu ga pratiti sta god bude.
1946

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Osim13 » 17 apr 2019, 20:18

Rajaz je napisao/la:Previše se vjerovalo @IlCapitanu, a premalo @Pogbi :kava
:mrgreen:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
dinoo
Postovi: 4876
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 17 apr 2019, 20:29

Kakvo odustajanje...naprotiv...jos morbidnije se to ide pratiti...capitana razumijem, jer je dugo, PREDUGO gledao samo jednu stranu svijeta, a na ostale tri su mu mnogi prije ili kasnije skretali paznju, ali nije htio da vidi, vjerovao je (kao i svi juventiji na svijetu) da ono sto radimo da je to najbolje...Ali u ovom slucaju smo udarili u jedan plafon ili zid koji Alegri ,nazalost, nije znao da predje, presao ih je stotine prve 3,4 godine ali nije znao preci zid koji se zove "tempo lige sampiona" to je evouliralo zadnje dvoje tri godine, a mi nismo ispratili. Od kud bas klop,pochetino,guardiola,zidane,ovaj iz ayaxa, u samim zavrsnicama...a ne anceloti, conte, murinjo i slicni...
Trebamo se malo prilagoditi, nazalost ovaj mislim da je dao sve sto je imao

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12684
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Mig_Mig » 17 apr 2019, 20:30

Spremam repliku Capitanu veceras prije spavanja, vracam ga u staro jato.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Gefufna » 17 apr 2019, 21:00

Razocarao me IlCapitano. :cry:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.