Alessandro Del Piero

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la Marvin » 27 jan 2015, 16:19

[youtube][/youtube]

Raplaka me :( Ovako kad se prisjetis nekih momenata... Ni za milion nece ovakav igrac zaigrati za nas Juventus. Moze biti bolji igrac,100 golova za sezonu zabiti ali ovaj covjek je emotivno vezan za klub i navijace,i oni za njega. Prava rijetkost.
Gledajuci ovaj video tacno imas dojam da je mogao jos vise napraviti samo da ga je obislo bar nekoliko pehova...

Avatar
Pogba
Postovi: 19665
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la Pogba » 27 jan 2015, 18:21

:salut:

Ovako gledajući svoje bivstvovanje na forumu, on je igrač o kojem sam najmanje pisao, a ubjedljivo najviše volio naravno.

Čovjek koji me je tamo 95/96 naveo da zavolim ovaj klub, uzor u svakom smislu, sportskom i ljudskom.

Valjda zbog te prevelike emocije i prosto činjenice da je njegov odlazak za svakoga bio posebna vrsta gubitka, rastanak sa nekim s kim ste mislili da nikada nećete, valjda zbog svega toga nikada nisam pisao previše o njemu, valjda zato što je to jednostavno Alex. Nisam ni morao pisati, svakim postupkom, gestom, svakom riječju je dokazivao opet i iznova kakva je gromada.

Ja sam siguran da nikada više neće biti desetke ovog kova, prava i istinska desetka, kapiten, lider, genijalac i gospodin.

Prepoznatljivi destro a giro se ne može zaboraviti, zona Del Piero nazvana po mjestu odakle je najviše volio pucati, savršeni slobodnjaci i lomljenje kičme protivnicima, fali to, kao nekada.

Navire svašta nešto, genijalni gol za scudetto Fiorentini, Interu, Laziu, gol za interkontinentalnu titulu, pirova peta Borrusiji, asist škaricama Trezegolu za scudetto, povreda u Udinama, rušenje Reala i standing ovation, Serie B, SP 2006 i gol Njemačkoj, golčine koje je uvijek čuvao za Romu i Lazio, prvijenac u kupu protiv Rome, ma puno puno. Sjeta jbg.

Mogao bih dugo, ali neka ovako bar za upis, pa do druge prilike, a i neko će reći da ovakve stvari uvijek odvuku na patetiku. :mrgreen:

"Un cavaliere non lascia mai una Signora".
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
HeavensWonder
Postovi: 1267
Pridružen/a: 16 nov 2009, 23:28
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la HeavensWonder » 01 feb 2015, 13:15

Nedavno je bio tekst na ss.ba u kome piše da ADP završava karijeru ove sezone. Ima li neko više informacija o tome ?
VINCERE NON È IMPORTANTE È L’UNICA COSA CHE CONTA - Giampiero Boniperti

33 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la IlCapitano » 13 maj 2015, 04:46

slika

Na današnji dan. Gospodine. :(
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la VelaHavle » 13 maj 2015, 10:35

Odlazak legende :(
Aljegri, out!


Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la VelaHavle » 09 jun 2015, 00:30

Veliki je to gospodin.
Aljegri, out!

Avatar
IlPrincipino
Postovi: 4705
Pridružen/a: 08 dec 2011, 17:43
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la IlPrincipino » 28 avg 2015, 10:51

slika
C’e una stella al cielo che indica il cammino, forza Juve vincere e’ il tuo destino.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
It is never too late to be what you might have been. -George Eliot

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la VelaHavle » 28 avg 2015, 23:13

:bow:
Aljegri, out!

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la Gefufna » 28 avg 2015, 23:32

Snoop Lion - izgleda tako da ne znas jel lik sad ustao na sabah ili je vec popusio 6 dzoja :mrgreen:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
dinoo
Postovi: 4817
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la dinoo » 01 sep 2015, 22:47

Pogba je napisao/la::salut:

Ovako gledajući svoje bivstvovanje na forumu, on je igrač o kojem sam najmanje pisao, a ubjedljivo najviše volio naravno.

Čovjek koji me je tamo 95/96 naveo da zavolim ovaj klub, uzor u svakom smislu, sportskom i ljudskom.

Valjda zbog te prevelike emocije i prosto činjenice da je njegov odlazak za svakoga bio posebna vrsta gubitka, rastanak sa nekim s kim ste mislili da nikada nećete, valjda zbog svega toga nikada nisam pisao previše o njemu, valjda zato što je to jednostavno Alex. Nisam ni morao pisati, svakim postupkom, gestom, svakom riječju je dokazivao opet i iznova kakva je gromada.

Ja sam siguran da nikada više neće biti desetke ovog kova, prava i istinska desetka, kapiten, lider, genijalac i gospodin.

Prepoznatljivi destro a giro se ne može zaboraviti, zona Del Piero nazvana po mjestu odakle je najviše volio pucati, savršeni slobodnjaci i lomljenje kičme protivnicima, fali to, kao nekada.

Navire svašta nešto, genijalni gol za scudetto Fiorentini, Interu, Laziu, gol za interkontinentalnu titulu, pirova peta Borrusiji, asist škaricama Trezegolu za scudetto, povreda u Udinama, rušenje Reala i standing ovation, Serie B, SP 2006 i gol Njemačkoj, golčine koje je uvijek čuvao za Romu i Lazio, prvijenac u kupu protiv Rome, ma puno puno. Sjeta jbg.

Mogao bih dugo, ali neka ovako bar za upis, pa do druge prilike, a i neko će reći da ovakve stvari uvijek odvuku na patetiku. :mrgreen:

"Un cavaliere non lascia mai una Signora".
Ja jednostavno nemam snage da otvorim ovu temu,kao da time ne zelim priznati sebi da je On bivsi...
Meni zena dodje pokazuje njegove slike sa lampardom,gerardom,sta ja znam s kim,nekim golferima,nba igracima,a ja ih ne zelim ni gledati,jer je on "uvijek" u nasem dresu,obicno se cinilo u dva broja vecem, ...uhhhh a kad ode i Gigi,pomjeram se s mjesta. Sta su sve njih dvojica zajedno prosli. Manchester,titule,Berlin,serija b,standig ovation,pa zacheroni i druge budale,7.mjesta,pa Juve arena i titula...a uvijel cutali,trenirali,nisu se osvrtali,i uvijek ae vracali jaci,bolji...

Avatar
Andrej
Postovi: 6726
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la Andrej » 12 sep 2015, 15:58

Današnji dan je jako važan u povijesti Juventusa, 12.09.1993. u dresu bianconera je debitirao Alessandro Del Piero.
19-godišnji Del Piero je debitirao na stadionu Zaccaria u Foggi kada je zamijenio Fabrizija Ravanellija.
Nakon toga Del Piero je postao najveći igrač kluba s ukupno 705 nastupa za Juventus. Uz najveći broj nastupa, veliki kapetan drži rekord i u broj pogodaka. Zabio je ukupno 289 golova, čak 110 više od Giampiera Bonipertija.
Uz rekorde na terenu Del Piero je osvojio brojne titule s Juventusom: Osam naslova prvaka Italije, jednu Seriju B, jedan Kup Italije, četiri Superkupa Italije, Interkontinentalni kup, Intertoto kup, UEFA Superkup i Ligu prvaka.
Alessandro Del Piero će zbog svojih uspjeha i primjera kojeg je ostavljao na terenu zasigurno ostati upisan kao najveći igrač u povijesti Juventusa.
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
Andrej
Postovi: 6726
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la Andrej » 09 nov 2015, 10:00

slika
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la Marvin » 09 nov 2015, 10:49

:salut:

Avatar
IlPrincipino
Postovi: 4705
Pridružen/a: 08 dec 2011, 17:43
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la IlPrincipino » 09 nov 2015, 16:05

:cry:
C’e una stella al cielo che indica il cammino, forza Juve vincere e’ il tuo destino.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
It is never too late to be what you might have been. -George Eliot

Avatar
Andrej
Postovi: 6726
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la Andrej » 16 jun 2017, 16:47

"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la VelaHavle » 07 jul 2017, 19:30

Ljubav.
Aljegri, out!

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la semcho » 13 sep 2017, 18:39

slika

Debi Del Piera, 1993, Juventus - Foggia!


Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Alessandro Del Piero

Post Postao/la Marvin » 09 nov 2017, 13:14

Eh... :cry:

Odgovori

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.