AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

rope11
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 29 sep 2021, 00:18

Onda vidiš da imaju jedan žuti na 11 faulova, a Milan pet na 8 faulova. A nije ni da oni nisu imali oštrih prekršaja.

Ali neovisno o tome ili Kessiju, mogu više kriviti njegovu neopreznost nego li sudijinu odluku, ali svakako ti je ovom zadnjom situacijom izbio siguran bod. A možda baš ovo bude presudno na kraju kad se budu krenuli obračunavati bodovi. :puke:

Nemamo nikakve koristi od njegovog slanja na tribine jer nemamo toliku širinu koju mislimo da imamo, pa bez Kessija bi ostao samo na pogubljenom Bakayoku kao jedinom rezervom. U ovom brutalnom tempu gdje igraš svakih par dana, morao bi ga vraćati nazad sa tribina već poslije jedne utakmice.
Ali da je vakat da izgubi titulu startera jer već sad i Benaser i Tonali igraju bolje, to da. U januaru obavezno ili na transfer listu ili rješiti stvari oko ugovora, trećeg nema.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.

FORZA MILAN !

Raonffa
Kontakt:

Post Postao/la Raonffa » 29 sep 2021, 00:21

Nadam se da će psihički spremiti za Atalantu, yebiga ovo je bilo i prošlo.

Što se tiče Lige prvaka, teško ćemo do drugog mjesta, prije svega valja dva puta uzeti Porto u ovom luđačkom ritmu i sa ovakvim brojem povreda, a onda moraš gledati i na Atletico. Oni ako dobiju Liverpoola u samo jednoj tekmi, to je kraj za nas.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

meepo
Kontakt:

Post Postao/la meepo » 29 sep 2021, 00:21

Ma Kessie je smećar i on je najveći krivac. Ali meni nije jasno sto Rom nije loptu izbio u korner ili aut nego na 11 metara i onda je to rezultiralo penalom. Ali opet kazem nema nista od toga sto bilo ko pise utakmica je gotova.

@rope11 izvini sto sam te nazvao budalom, ali fkt na Areni je bio ugao iz kojeg sam vidio to sto sam vidio.
rope11 je napisao/la:
29 sep 2021, 00:18
Onda vidiš da imaju jedan žuti na 11 faulova, a Milan pet na 8 faulova. A nije ni da oni nisu imali oštrih prekršaja.
Realno trebali su i oni dobiti koji karton vise. Ono je također bilo gazenje Tonalia ali sudija to nije vidio i nije čak ni faul svirao.

Raonffa
Kontakt:

Post Postao/la Raonffa » 29 sep 2021, 00:30

Ma za penal nije Čakir kriv, ok on ga jeste svirao, iz njegovog ugla je vjerovatno samo vidio da je Kalulu igrao rukom. Kod penala je problem VAR, oni su morali vidjeti što Čakir nije mogao.

Što se tiče Kessija, u utakmici koja nije bila nešto pretjerano žustra (u smislu faulova), ne možeš dati igraču dva žuta za dva faula, pogotovo onaj drugi koji jeste bio gaženje, ali svoj si kriterij pokazao kad za to isto gaženje nad Tonalijem nisi svirao ni faul, e to je taj problem sudijske qurčevitosti.

Kada gledaš iz ugla nekih fudbalskih pravila, vjerujem da za oba starta možeš dati žuti karton, ali kažem nisu fudbal i suđenje opisani u knjizi pravila, gdje ti po automatizmu donosiš odluke, najbolje se vidjelo na ovom primjeru faul Kessija i faul nad Tonalijem, tako da "pravila" u ovom slučaju padaju u vodu.

Dobro su nas yebali večeras, da li slučajno da li namjerno ne znam, vjerujem da nije stvar namjere, ali sveukupno je djelovalo jako frustrirajuće.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

meepo
Kontakt:

Post Postao/la meepo » 29 sep 2021, 00:53

Ma da nije bilo crvenog dobio bi Atletico 3 komada i mi se ovdje ne bi raspravljali je li bio penal ili ne. Atletico ima mozda bolje igrače ali Milan je mnogo bolji tim i ja sam i dalje uvjeren da se ova grupa prolazi. 2x otresti Porto i Atletico u Madridu i to je to.

Romagnoli13
Kontakt:

Post Postao/la Romagnoli13 » 29 sep 2021, 01:19

Sudija je poklonio pobjedu Atleticu. Dvije katastrofalne odluke+puno sitnih pogresnih odluka. Ekipa iz Madrida je odvratna pojava. 11 vs 11Milan bi ih pregazio, takav tok meča je bio.

Momci se moraju dići fizički i psihički u naredna 4 dana i dati sve od sebe da neporaženi odu na pauzu.

Uvjerili smo se u ovih 180 min na najvišem nivou da ova ekipa ima kvalitet i još puno prostora za napredak.

Također. Za mene Kessie više nije igrač Milana!
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

ronaldo99
Kontakt:

Post Postao/la ronaldo99 » 29 sep 2021, 05:34

Dobro Meepo jel ti stvarno ne vidis ili sta,kako mozes tvrditi da je Kalulu prvi igra,jel vidis kako Lemar udara donjim djelom ruke loptu i odbija je u Kaluluovu ruku?

muxa
Kontakt:

Post Postao/la muxa » 29 sep 2021, 07:34

Ma to se jasno vidi po ubrzanju lopte prije nego što je pogodila Kalulua u ruku. Nakon toga je ponovo Lemar igrao rukom i očigledno da su sudije pogriješile jer su samo vidjeli drugo igranje rukom igrača Atletika.
Il Club più titolato al mondo!

muha milanez
Kontakt:

Post Postao/la muha milanez » 29 sep 2021, 07:52

Teška noć, jedva se zaspalo.

Ništa, glavu gore i idemo dalje. Konsolidovati redove pa idemo na Atalantu.
Koliko god teško bilo, treba biti ponosan na ekipu, gledati mladog Tonalia koji gine, koji se odrekao dijela plate zbog Milana je najveća pobjeda. Momak je maestralan! :ljepota:

Još kakvu utakmicu su odigrali Tomori, Bennasser i Tonali, pa to nisu istine :ljepota: :ljepota:

Čekamo Kjeara i Zlatana koji će ovim mladim momcima biti vjetar u leđa još više, još jače.

Forza Milan :ljepota: :ljepota:
... we are ac milan ...

Beduin
Kontakt:

Post Postao/la Beduin » 29 sep 2021, 10:05

Sve ste rekli za sudiju, UEFA, Kessia, penal pa da ne ponavljam isto.

Ja izgleda jedini ovdje ponajvise krivim Piolia za gubljenje bodova. Prvo jer mu je Kessie ispred Tonalia, prvenstveno zbog forme Tonalia, a onda i nakon uslovljavanja oko plate.
A onda i one izmjene, ogadili su mi fudbal u 2. poluvremenu. I drugi, slabiji timovi igraju s igracem manje pa nisu onako pacerski igrali, a tu je trener kriv. U situaciji kad jedino iz kontre mozes nesto pokusati i kad ti protivnik izvede Kondogbiu i Kokea, a uvede ofanzivce i praktivno ljudi nemaju nista u fazi odbrane ti si Thea zakovao na lijevom beku (ustvari daleko blize svom sesnaestercu), a pustio si Ballo da se vraca na beka i pokusava nesto naprijed. Umjesto da ih Theo razvali u kontrama i koristi svoju brziku i prodore kao pred kraj tekme.
Desno si zalijepio Saeleta za beka, a Calabriu omalenog na CB da pomaze, umjesto da si Kalulua ubacio na tog 3. CB i onda koristio Florenzia/Saeleta/Calabriu desno, ili odmah Calabriu gurnuo u sredinu radi presinga.

Totalno promasio sve, samo je bilo pitanje kad cemo primiti gol, nego je i Atletico uzasan bio pa su se mucili protiv bunkera kakav jos nije vidjen.

Meni se zgadilo gledati ih onakve, ono nije bio Milan, ono je tremerako neiskustvo, a onda i samih igraca.
Ja bih bio zadovoljan i 3. mjestom, a da i naredne sezone mi uhvatio LP, da imamo taj kontinuitet, promociju igraca, koeficijent boljo, lagano pare da zaradjujemo i postanemo primamljiviji igracima, ne samo WC, nego i talentima koji ce igrati velika takmicenja i ujedno ce znati da ce dobijati priliku kao mladi igraci u razvoju. Da nam ne uzimaju talente RB i slicne ekipe.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

meepo
Kontakt:

Post Postao/la meepo » 29 sep 2021, 10:10

Beduin je napisao/la:
29 sep 2021, 10:05
Sve ste rekli za sudiju, UEFA, Kessia, penal pa da ne ponavljam isto.

Ja izgleda jedini ovdje ponajvise krivim Piolia za gubljenje bodova. Prvo jer mu je Kessie ispred Tonalia, prvenstveno zbog forme Tonalia, a onda i nakon uslovljavanja oko plate.
A onda i one izmjene, ogadili su mi fudbal u 2. poluvremenu. I drugi, slabiji timovi igraju s igracem manje pa nisu onako pacerski igrali, a tu je trener kriv. U situaciji kad jedino iz kontre mozes nesto pokusati i kad ti protivnik izvede Kondogbiu i Kokea, a uvede ofanzivce i praktivno ljudi nemaju nista u fazi odbrane ti si Thea zakovao na lijevom beku (ustvari daleko blize svom sesnaestercu), a pustio si Ballo da se vraca na beka i pokusava nesto naprijed. Umjesto da ih Theo razvali u kontrama i koristi svoju brziku i prodore kao pred kraj tekme.
Desno si zalijepio Saeleta za beka, a Calabriu omalenog na CB da pomaze, umjesto da si Kalulua ubacio na tog 3. CB i onda koristio Florenzia/Saeleta/Calabriu desno, ili odmah Calabriu gurnuo u sredinu radi presinga.

Totalno promasio sve, samo je bilo pitanje kad cemo primiti gol, nego je i Atletico uzasan bio pa su se mucili protiv bunkera kakav jos nije vidjen.

Meni se zgadilo gledati ih onakve, ono nije bio Milan, ono je tremerako neiskustvo, a onda i samih igraca.
Ja bih bio zadovoljan i 3. mjestom, a da i naredne sezone mi uhvatio LP, da imamo taj kontinuitet, promociju igraca, koeficijent boljo, lagano pare da zaradjujemo i postanemo primamljiviji igracima, ne samo WC, nego i talentima koji ce igrati velika takmicenja i ujedno ce znati da ce dobijati priliku kao mladi igraci u razvoju. Da nam ne uzimaju talente RB i slicne ekipe.
Pa i ja sam pisao da je njegova krivica jer najboljeg veznjaka ostavlja na klupi , a ovo govedo stavlja u prvu. Isto Giroud je bila bezveze izmjena jer dok je Leao bio u igri dva igrača Atetika su morala da budu uz njega u slučaju kontre.

Romagnoli13
Kontakt:

Post Postao/la Romagnoli13 » 29 sep 2021, 10:58

Nikakvih vijesti oko Diaza nema. Što znači da nije riječ o nekoj ozbiljnijoj povredi (nadam se).

On, Leao, Tonali, Tomori, Bennacer su bili fantastični.

Sudeći prema izjavama nakon meča, momci su dodatno motivisano za naredne mečeve.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

rope11
Kontakt:

Post Postao/la rope11 » 29 sep 2021, 11:43

Pa dobro sad, neke izmjene možda nisu ispale najsretnije, ali skontaj da si igrao sa igračem manje preko sat vremena, da su zamjenjeni igrači bili umorni i da te na sve to čeka meč sa Atalantom, a sigurno da mu je i to bilo negdje u uglu mozga. A lako je sad biti general poslije bitke.
Leao, Salamander i Benaser su bili mrtvi umorni, a Diaz se povrijedio. Tonali je isto klupiran jer je Pioli rekao da mu je trebao odmor.

U suštini je onaj crveni karton bio prekretnica koja je odlučila utakmicu, na asistenciju sudije i Kessija. Poslije toga ne mogu kriviti ni igrače ni Piolija, pogotovo jer se u toj situaciji sa igračem manje najviše pitao Atletico, koji je ionako igrački jači.

FORZA MILAN !

betton
Kontakt:

Post Postao/la betton » 29 sep 2021, 12:46

muha milanez je napisao/la:
29 sep 2021, 07:52
Teška noć, jedva se zaspalo.
Jarane, ja sinoc p.pusio prijavu, lagano. Razbio TV, laptop, sta sve vec.. Pola komsiluka me prijavilo zbog buke..
Rossi come il fuoco..Neri come la vostra paura..

Gullit: "At Milan 11 of us would practice against only the 4 defenders and we still couldn't score a goal."

rope11
Kontakt:

Post Postao/la rope11 » 29 sep 2021, 14:02

E ti ga druže baš prećera. :mrgreen:

Ha vidi ovog Florenzija, opet povrijeđen i to moguće na par sedmica ako odluče da treba na operaciju koljena. Dosad promašaj od transfera, nit' je krilo, nit' veznjak, a nazad mu je i Kalulu uzeo ulogu rezervnog beka.

Mi se hvalimo nekom širinom, a dosad svi odreda (osim Girouda iako je i on krenuo zajebavati sa izostancima) ispadoše beskorisni, komotno se i januar mogao čekati. Samo se bojim da ovo neće uticati na transfer Faivrea (ili nekog drugog) jer smo prenatrpani, a u globalu je ovo situacija "kvantitet, a ne kvalitet"

FORZA MILAN !

meho-medo
Kontakt:

Post Postao/la meho-medo » 29 sep 2021, 14:09

rope11 je napisao/la:
29 sep 2021, 14:02
E ti ga druže baš prećera. :mrgreen:

Ha vidi ovog Florenzija, opet povrijeđen i to moguće na par sedmica ako odluče da treba na operaciju koljena. Dosad promašaj od transfera, nit' je krilo, nit' veznjak, a nazad mu je i Kalulu uzeo ulogu rezervnog beka.

Mi se hvalimo nekom širinom, a dosad svi odreda (osim Girouda iako je i on krenuo zajebavati sa izostancima) ispadoše beskorisni, komotno se i januar mogao čekati. Samo se bojim da ovo neće uticati na transfer Faivrea (ili nekog drugog) jer smo prenatrpani, a u globalu je ovo situacija "kvantitet, a ne kvalitet"
Ja ba, jos Florenzi treći ili četvrti bruto najplaceniji igrac u ekipi, bas promašaj od transfera.

Btw. nesto sam čitao kaze kod Kesija sada partije koje pruža ne odgovaraju sa zahtjevom plate koju trazi. Na kraju bi mogao doci do toga da ga ni PSG nece htjeti a Milan će mu ponudit max 4 miliona.
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

meskalin
Kontakt:

Post Postao/la meskalin » 29 sep 2021, 14:23

Meni nije jasno od cega treba igracu od 22 godine odmor, koji je u subotu odigrao tekmu protiv mrtve Spezia i igra nakon 3 dana protiv Atletica. Pa nije brat bio u jami 8 sati, pa da mora igrati tekm....ne znam meni je to pravo preseravanje, mogu shvatiti starijim igracima da treba odmor, ali balavurdiji od 20-24 godine sigurno ne treba.... Ja sam misljenja da je jucer trbeao krenut s Tonaliem i Benacserom od prve, jer Tonali igra kao preporodjen, a jos plus mali ima Milanov DNK u sebi. Ne znam ne vidja mi se natezanje oko ugovora s Kessiem, ne svidja mi se sto je prije 7 ili 10 dana smaknuo s Instragam naloga klub za koji trenutno igra, pa je vratio....ponovo postaje Kessie kakav je bio kad je dosao iz Atalante.

rope11
Kontakt:

Post Postao/la rope11 » 29 sep 2021, 14:29

Sreća pa su sve posudbe iako je šteta što se i onih par miliona moralo potrošiti, na ljeto potjerati i Florenzija i Pellegrija i Messijasa. Eventualno ostavljam prostora za Pellegrija, mlad je pa ima nade da ga sačuvaš u ekipi dokle god ne bude imao problema sa povredama. Ove ostale ohrdine nabiti nogom u guzicu.

Bakayoko je dvogodišnja posudba, ali njemu dajem kredit jer je igrač koji sporo ulazi u formu, ali bar na kraju proigra (možda).

FORZA MILAN !

Maestro^^
Kontakt:

Post Postao/la Maestro^^ » 29 sep 2021, 14:44

Diaz i Kjaer spremni za Atalantu. :thumbup:
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Romagnoli13
Kontakt:

Post Postao/la Romagnoli13 » 29 sep 2021, 15:44

Protiv Atalante u najjačem sastavu. Umor ne smije biti izgovor, jer će imati skoro 5 dana za odmor, a Atalanta čak i dan manje. Mentalno su vjerovatno potreseni, ali sinoćnja nepravda može i treba da bude dodatni motiv za u buduće.

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.