AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 28 nov 2021, 17:21

Sasvim zaslužen poraz, čestitke gostima. Negdje oko 5.5 je prosječna.

Majk 5 Odbranio zeznut slobodnjak, mimo toga ništa.
Florenzi 4 Nula u oba smijera
Kjaer 5 OK nastup
Romagnoli 4.5 Plus za gol, te za reakciju dok je sudija razmatrao crveni Theu. No, otresao ga Berardi ko slinu pred treći gol (Kessijev gol btw), te kasnije zaslužen crveni. Ovo je ličilo na derbi protiv Lukakua...
Theo 5 Bravo za asist te još koji prodor, no sretno se zadržao na terenu
Baka 3.5 Nije meč fit, pa mu ne zamjerim puno. Loš.
Bennacer 5 Ništa posebno, za njegov standard slabo
Diaz 4 Nakon covida ne liči na sebe
Sale 4.5 Dio grešaka uz veliku borbu, ali uzalud.
Leao 4.5 Korak naprijed, dva nazad...
Ibra 4.5 Umalo nije izjednačio 2-2, mimo toga mršavo

Kessie 3.5 Epitet najslabijeg na terenu, gubio lopte, primamo golove zbog njega. Mislio sam da je se mentalno oporavio u Madridu, te napokon vratio iz Liverpoola, al' u K...
Messias 4.5 Dosta naivan, pun samopouzdanja i volje - ali ne i kvaliteta.
Tonali 5.5 Bravo za borbu i volju
Pellegri 4.5 Momak ne igra godinama, nije ga fer kritikovat

Pioli 3.5 Uz Kessiea najgori, jer očigledno ekipa (opet) mentalno nije prisutna. Samo da ovo ne bude kao Solskjaer u Man Utd, novi ugovor i ode sve u 3 lijepe...

Avatar
senadrosoner
Postovi: 313
Pridružen/a: 26 apr 2016, 09:59
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la senadrosoner » 28 nov 2021, 17:23

Samo da kažem L.Paqueta dao evo gol za Lyon.
Neka hvala, ima Rade Krunic!
Ac.Milan 2001-2024!

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 28 nov 2021, 18:26

Ma ovo je bila greška Piolija i podcjenjivanje Sasula, odmah sam znao da će biti riskantno mjenjati čitav vezni red. Rotacije su poželjne, ali to treba izvesti tako da izmjeniš jednog veznjaka, a ne oba.

Florenzi ispred Kalulua, isto wtf odluka.

Kasnije kad se uvukla nervoza u tim, ošlo sve u qurac pa nikome ništa nije išlo od noge. Nadam se da će se izvući neke poruke nakon ova dva zadnja poraza, nije slučajnost da su se desile dvije preslikane utakmice.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11369
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 28 nov 2021, 18:30

rope11 je napisao/la:
28 nov 2021, 18:26
Ma ovo je bila greška Piolija i podcjenjivanje Sasula, odmah sam znao da će biti riskantno mjenjati čitav vezni red. Rotacije su poželjne, ali to treba izvesti tako da izmjeniš jednog veznjaka, a ne oba.

Florenzi ispred Kalulua, isto wtf odluka.

Kasnije kad se uvukla nervoza u tim, ošlo sve u qurac pa nikome ništa nije išlo od noge. Nadam se da će se izvući neke poruke nakon ova dva zadnja poraza, nije slučajnost da su se desile dvije preslikane utakmice.
100%. Pored greške sa izmjenom čitavog veznog reda mišljenja sam da ni psihički ekipa nije pripremljena za tekmu. Mislili su nadigrali smo Atletiko lahko ćemo sa Sasuolom.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 28 nov 2021, 18:42

Sramotno loša utakmica, da je umjesto Sassuola danas bio recimo Liverpool, fasovali bi jedno 6-7 komada glat. Koliko samo amaterskih grešaka, pogrešnih pasova, gubljenja lopte tamo gdje je ne smiješ izgubiti, nevjerovatno zaista.

Na stranu što smo ofanzivno bili prilično loši, ali onoliko grešaka je nedopustivo praviti na ovom nivou.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
senadrosoner
Postovi: 313
Pridružen/a: 26 apr 2016, 09:59
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la senadrosoner » 28 nov 2021, 19:52

Pobega je klasa iznad Bakayoka dobru utakmicu igra ponovo
Ac.Milan 2001-2024!

Avatar
meepo
Postovi: 4129
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 29 nov 2021, 11:01

Gds izbacio ocjene Kjaer i Messias dobili 6, Romagnoli 5 a Kessie 4 (najgore ocijenjen)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 29 nov 2021, 20:09

Adli, Favrie i Kamara u januaru, riješio si 70% problema u ekipi.

Te da ne bude smiješnog i nonšalantnog pristupa kao u zadnja dva meča lige. Gdje su od 7 primljenih golova 4 poklonjena.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
edoox
Postovi: 1600
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la edoox » 29 nov 2021, 23:48

Izgubila se jednostavnost u igri. Kada smo igrali na jedan, eventualno dva dodira to je bilo top. Zadnjih 10 tekmi to ne ide,izuzev Atletika gdje smo igrali jednostavno i odmah je dosao rezultat.
Igraci do sudnjeg dana carine loptu, nema kombinatorike, otvaranja prostora. Apsolutno nista. Da, imaju solaze 3-4 igraca od kojih komotno cupas kosu.
Samo posmatrajte igru Kjera i koliko covjek otvara prostor i koliko napada on zapocinje,dal kad povuce loptu ili nekim pasom. Dosuse svaka duga je ko u bunar. Ibra ne moze, Leao ne zna i nece.
Interesantno mi je i to, da Kjer konstantno prica. Vjerujem da pojedini igraci ne postuju takticke zamisli i da se cijeli sistem raspao (bar ovih zadnjih 10 tekmi).

Sljedecu utskmicu ako ne pocnu Kalulu, Mesijas i Tonali necu ni da gledam. Dosta je meni Polija, Bakajoka i Lapadula :D

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 30 nov 2021, 00:00

Kjaer je izjavio da su zadnja dva meča u ligi sramotna, sa previše grešaka kako odbrani tako u napadu. I da se to više ne smije dešavati ako misli napraviti rezultate koje su zacrtali. Tako da su igrači očito svjesni da su odigrali kao na terminu ta dva meča.

Možda se mnogi neće složiti, ali kad je Ante bio CF Milan je igrao puno bolje. Jer je bilo neuporedivo više trke, otvaranja, križanja pozicija. Dok sa Ibrom to nije moguće.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
meepo
Postovi: 4129
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 30 nov 2021, 06:36

Romagnoli13 je napisao/la:
30 nov 2021, 00:00
Možda se mnogi neće složiti, ali kad je Ante bio CF Milan je igrao puno bolje. Jer je bilo neuporedivo više trke, otvaranja, križanja pozicija. Dok sa Ibrom to nije moguće.
Pa to je ono sto pisem vec neko vrijeme. Imas brze , eksplozivne igrače i CF-a ti igra Ibra. Svaka njemu cast , ali Ante je bolja opcija trenutno za Milan. Da je Ibra igrao protiv Lpool-a u CL-u ne bi zabili ona dva gola.

Ibra je super protiv ekipa koje se brane, ali protiv jačih protivnika koji ostavljaju prostora za kontre on je loša opcija.

Avatar
koraj
Postovi: 1338
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la koraj » 30 nov 2021, 09:27

Mnogi ispostavljaju taj mentorski efekat koji Ibra ima u ekipi ali on to moze komotno raditi i sa klupe. Isti je efekat kad on siri ruke i galami na saigrace, bio na terenu ili na klupi. Ali kad bi to radio na klupi mi bismo imali igraca vise na terenu, ovako imamo igraca koji galami a ne trci.
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
meepo
Postovi: 4129
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 30 nov 2021, 10:44

Maldini suggests ‘hope’ over renewals but expects quiet January: “I don’t think we will do anything”
Tako je Paolo ne treba nikog dovoditi u januaru :mrgreen: pa kad se ostane i bez Scudetta i top 4 ne treba nikog drugog kriviti.

memaga
Postovi: 1689
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 30 nov 2021, 11:36

meepo je napisao/la:
30 nov 2021, 06:36
Romagnoli13 je napisao/la:
30 nov 2021, 00:00
Možda se mnogi neće složiti, ali kad je Ante bio CF Milan je igrao puno bolje. Jer je bilo neuporedivo više trke, otvaranja, križanja pozicija. Dok sa Ibrom to nije moguće.
Pa to je ono sto pisem vec neko vrijeme. Imas brze , eksplozivne igrače i CF-a ti igra Ibra. Svaka njemu cast , ali Ante je bolja opcija trenutno za Milan. Da je Ibra igrao protiv Lpool-a u CL-u ne bi zabili ona dva gola.

Ibra je super protiv ekipa koje se brane, ali protiv jačih protivnika koji ostavljaju prostora za kontre on je loša opcija.
kakav crni Ante, pogledajmo objektivno, taj igrac nema haman nista, nepredvidljiv je u negativnom smislu ( nikad nisi na cisto sa njim kako ce odigrati )... padne sad 5 utakmica ga nigdje, pa uskoci 4 utakmice zabije nesto, pa dobije crveni...on nije sigurno dobre glave...ok u ovakvom Milanu al za vece domete igracima poput Ante nije mjesto u Milanu…

Avatar
meepo
Postovi: 4129
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 30 nov 2021, 11:41

memaga je napisao/la:
30 nov 2021, 11:36
kakav crni Ante, pogledajmo objektivno, taj igrac nema haman nista, nepredvidljiv je u negativnom smislu ( nikad nisi na cisto sa njim kako ce odigrati )... padne sad 5 utakmica ga nigdje, pa uskoci 4 utakmice zabije nesto, pa dobije crveni...on nije sigurno dobre glave...ok u ovakvom Milanu al za vece domete igracima poput Ante nije mjesto u Milanu…
Ante da nema glavu kakvu ima bio bi svjetska klasa. Ima sve tehniku, brzinu, odlucnost i jako je borben, ali je sklon da uradi glupost i sjebe sve , ali ono sto moj post naglasava je da Milanu treba pokretljiv i brz napadač a to Ibra nije niti je Giroud i kakav god da je Ante on vise odgovara ovom sistemu nego ta dvojica.

memaga
Postovi: 1689
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 30 nov 2021, 11:48

nema on nista, kad krene driblati vidi se da silom radi, kad se zatrci da mu ne kazu stani otisao bi na tribine, rijetko nadareno glup igrac...slazem se sa tobom doduse da je borben, zato zna popusit crveni kad se najmanje nadas…
Sem napadaca treba ovom Milanu dosta igraca jos da bi bili konkurentni kako u serija A tako i u Evropi....

Avatar
meepo
Postovi: 4129
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 30 nov 2021, 11:55

memaga je napisao/la:
30 nov 2021, 11:48
nema on nista, kad krene driblati vidi se da silom radi, kad se zatrci da mu ne kazu stani otisao bi na tribine, rijetko nadareno glup igrac...slazem se sa tobom doduse da je borben, zato zna popusit crveni kad se najmanje nadas…
Sem napadaca treba ovom Milanu dosta igraca jos da bi bili konkurentni kako u serija A tako i u Evropi....
Jest, ali njegovi driblinzi nekad i prolaze. Ne sjecam se kad je Ibra zadnji put imao uspjesan dribling.

Top 8 igrača pod driblinzima :

Rafael Leao - 2.5
Brahim Diaz - 1.5
Theo Hernandez - 1.5
J.Messias - 1.3
Alexis Salemakers - 1.3
Franck Kessie - 1.2
Ante Rebic - 1.1
Ismael Bennacer - 1.1

Ibrahimovic i Giroud imaju pazi ovo 0.1 dribling po utakmici.

Ali je zato Zlatan u ofsajdima prvi 1.5 po utakmici drugi je Rebic sa 0.4 po utakmici.

Avatar
edoox
Postovi: 1600
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la edoox » 30 nov 2021, 12:12

Pogledah sad, mi smo samo par tekmi igrali sa Rebicem na 9ci.
Lazio, Atalanta, Venezija pobjede, remi Juve, porazLiverpool (ako sam dobro vidio). Najbolji izgleda ucinak je kada je Ziru naapdac.
Zlatan je najbolji igrac i sa 40 kuka, ali brate previse on trazi od saigraca da igraju onako kako on to vidi u svojoj glavi.
Onda ovi iz straha zaseru i najjednostavnije akcije.
Svaki potez objasnjava i komentarise.
Mislim da je to najveci problem.

Mada opet, nije nama napad najveci problem, nama se raspala igra od zacetka akcija, iznosenja lopte, oslobadnje pritiska na zadnju liniju, carinjenje lopte i na sve to los defanzivni blok (mada niko na svijetu ne moze trpiti 2 igraca koji ne trce nazad Ibra (opravdano) i Leao) imas to sto imas.
Svi nekad ostanemo u cudu kako Sale od 10 dodavanja, 9 doda pogresno, pa momak trci za trojicu. Nije da ga opravdam za losu pas igru, ali njegova ucinkovitost bi porasla kada bi smanjio trku. Subjektivno , Leao kada udje u onaj mod klackanja ramenima ja bih ga izveo napolje momentalno.

Jos mi nesto naumpade, fali brat Calabria. Rezultati kazu vise nego sto smo mogli zamisliti.

Avatar
edoox
Postovi: 1600
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la edoox » 30 nov 2021, 12:16

meepo je napisao/la:
30 nov 2021, 11:55
memaga je napisao/la:
30 nov 2021, 11:48
nema on nista, kad krene driblati vidi se da silom radi, kad se zatrci da mu ne kazu stani otisao bi na tribine, rijetko nadareno glup igrac...slazem se sa tobom doduse da je borben, zato zna popusit crveni kad se najmanje nadas…
Sem napadaca treba ovom Milanu dosta igraca jos da bi bili konkurentni kako u serija A tako i u Evropi....
Jest, ali njegovi driblinzi nekad i prolaze. Ne sjecam se kad je Ibra zadnji put imao uspjesan dribling.

Top 8 igrača pod driblinzima :

Rafael Leao - 2.5
Brahim Diaz - 1.5
Theo Hernandez - 1.5
J.Messias - 1.3
Alexis Salemakers - 1.3
Franck Kessie - 1.2
Ante Rebic - 1.1
Ismael Bennacer - 1.1

Ibrahimovic i Giroud imaju pazi ovo 0.1 dribling po utakmici.

Ali je zato Zlatan u ofsajdima prvi 1.5 po utakmici drugi je Rebic sa 0.4 po utakmici.
Jbg drug, Ziru nikad nije driblao, a Zlatan nema godina za to.
Zlatan ima bruku ofsajda jer mora igrati na rubu istog, nema vise brzinu tu kao ranije. Dosta ofsajdaje bilo u centimertima, da su mu saigraci bili pola sekunde brzi, imao bi jos 2-3 gola na svom kontu.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16623
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 30 nov 2021, 12:46

slika

Najavljena postava za Genovu,kad bi Calabria tu bio to je u sustini nasa najjaca postava(mozda moze i Rebic umjesto Ibre)

Shevina Genova se mora dobiti inace smo u velikim problemima

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.