AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 19 okt 2021, 23:20

nerkolfc je napisao/la:
19 okt 2021, 23:17
Liverpool ako dobije iducu a Milan dobije Porto to je onda osigurana prva pozicija tako da me neb iznenadilo da Klopp to izrotira do kraja i da ne igraju oci glavni igrači.
Na to se racuna.

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 19 okt 2021, 23:22

Definitivno najlošija utakmica od one petarde vs Atalante. Bili smo zreli za 4 komada, rezultat laže samo tako, pošteno su nas razmontirali. Zanimljivo, ovo je jedina utakmica večeras sa manje od 4-5 golova. No, nije fer kritikovat previše kad pola ekipe fali, i puno jače squadre od Milanove bi bile u problemima. Vezna linija nam je izgubila utakmicu, pregaženi su, zaslužen poraz.
Zadnja izmjena: Zenga, dana/u 19 okt 2021, 23:24, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 okt 2021, 23:23

Milanu će vjerovatno trebati sve tri pobjede do kraja (ako računamo da Porto i Atletico neće odigrati x u zadnjem kolu) ili u boljem slučaju slučaju dvije pobjede i remi (ako ovi odigraju x).

Budimo realni, Milan će to baš baš teško ostvariti, po meni je mnogo izglednije da neće nego da hoće.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
sonpenn
Postovi: 3580
Pridružen/a: 12 avg 2013, 00:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la sonpenn » 19 okt 2021, 23:50

Bivsi sudija Graziano Cesari za #Mediaset:
“Intervencija Taremia nad Bennacerom bila je neregularna. Situacija je bila jasna, sve su imali u VAR sobi. Ovakve greske su neprihvatljive.”
Sarajevo ljubavi moja.

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 19 okt 2021, 23:52

sonpenn je napisao/la:
19 okt 2021, 23:50
Bivsi sudija Graziano Cesari za #Mediaset:
“Intervencija Taremia nad Bennacerom bila je neregularna. Situacija je bila jasna, sve su imali u VAR sobi. Ovakve greske su neprihvatljive.”
Ma ebo to. Lose su igrali i to je to i sve da nije priznato nasao bi Porto način da zabije jer su se u zadnjih 20 minuta bili pravo opustili zbog vodstva.

Avatar
sonpenn
Postovi: 3580
Pridružen/a: 12 avg 2013, 00:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la sonpenn » 20 okt 2021, 00:04

meepo je napisao/la:
19 okt 2021, 23:52
sonpenn je napisao/la:
19 okt 2021, 23:50
Bivsi sudija Graziano Cesari za #Mediaset:
“Intervencija Taremia nad Bennacerom bila je neregularna. Situacija je bila jasna, sve su imali u VAR sobi. Ovakve greske su neprihvatljive.”
Ma ebo to. Lose su igrali i to je to i sve da nije priznato nasao bi Porto način da zabije jer su se u zadnjih 20 minuta bili pravo opustili zbog vodstva.
Naravno drug, ali eto, prosla tekma 1 bod, ova tekma recimo 1 bod...
Sarajevo ljubavi moja.

celikmilan
Postovi: 2962
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 20 okt 2021, 00:09

Kako je već rečeno šanse su male ali sa pobjedom nas i Liverpoola u sljedećem kolu sve tri ekipe će biti u jednom bodu a Liverpool će obezbjediti prvu poziciju i sve će biti otvoreno. Sa povratkom povrijeđenih tj bolesnih bi ćemo još puno jači a očekujem da nam se negdje vrati nakon nesreća u prva dva kola. Ovo večeras je baš bilo užasno. Nije kao ona petarda od Atalante ali nakon te blamaže sve se okrenulo i počeo je onaj niz pa zašto ne bi tako nekako bilo i sad.

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 20 okt 2021, 00:18

Prvu utakmicu presudilo neiskustvo, drugu splet nesretnih okolnosti i greške sudije, a večeras nedostatak skoro pola prvotimaca. Uvijek neki qurac smeta, nikako da sve bude potaman.


Iduće sezone uz više iskustva i sreće (naravno ako se izbori LŠ) bi trebale stvari sjesti na svoje mjesto, iako fali i nekolicina pojačanja čime se Maldini treba zabaviti. Ispostavilo se da većina ovih zamjena za prvotimce uopšte nisu na potrebnom nivou ili bar ne za LŠ.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 20 okt 2021, 09:40

rope11 je napisao/la:
20 okt 2021, 00:18
Prvu utakmicu presudilo neiskustvo, drugu splet nesretnih okolnosti i greške sudije, a večeras nedostatak skoro pola prvotimaca. Uvijek neki qurac smeta, nikako da sve bude potaman.


Iduće sezone uz više iskustva i sreće (naravno ako se izbori LŠ) bi trebale stvari sjesti na svoje mjesto, iako fali i nekolicina pojačanja čime se Maldini treba zabaviti. Ispostavilo se da većina ovih zamjena za prvotimce uopšte nisu na potrebnom nivou ili bar ne za LŠ.

Ma prvu utakmicu presudio prepun Kopp. Liverpool kući je tesko dobiti. Za ostalo se slažem , ali i sinoc da je bio bolji napadač od Girouda Milan bi zabio 2 gola u prvom poluvremenu i to bi izgledalo kao potpuno druga utakmica.

Zbog toga mislim da je prioritet da se u januaru dovede Alvarez i da se riješi ta pozicija napadača, a i Alvarez moze da nadomjesti i Diaza a i da igra po krilu.

Avatar
crvenocrni
Postovi: 1538
Pridružen/a: 18 nov 2010, 22:28
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la crvenocrni » 20 okt 2021, 12:39

delinjo je napisao/la:
19 okt 2021, 23:01
Ali gdje ste nasli ovog Bakajoka braco :urnebes: :urnebes:
Kad vidim da ga neki ljudi ovdje smatraju pojacanjem, dodje mi da se ubijem. Cim ti se podju po sastavu vrtit igraci tipa bakayoko, balo, meite pa i krunic, znas da tu nema nista. Pa taj Bakayoko gdje je god igrao bio je na posudbi a plus je djubre sto ovdje mnogi znaju. I prosle sezone cim je Meite dosao krenuli su porazi i lose igre, to su cinjenice. I nemojte mi samo one glupe nema ko, ima uvijek neko drugi, bilo ko. Popi.am se na dan kad je Bakayoko dosao zajedno sa ovim kretenom Balom. Ti kad te ljude vidis oko sastava jednostavno znas da od tog nema nista, fujjjjjj

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 20 okt 2021, 13:18

crvenocrni je napisao/la:
20 okt 2021, 12:39
delinjo je napisao/la:
19 okt 2021, 23:01
Ali gdje ste nasli ovog Bakajoka braco :urnebes: :urnebes:
Kad vidim da ga neki ljudi ovdje smatraju pojacanjem, dodje mi da se ubijem. Cim ti se podju po sastavu vrtit igraci tipa bakayoko, balo, meite pa i krunic, znas da tu nema nista. Pa taj Bakayoko gdje je god igrao bio je na posudbi a plus je djubre sto ovdje mnogi znaju. I prosle sezone cim je Meite dosao krenuli su porazi i lose igre, to su cinjenice. I nemojte mi samo one glupe nema ko, ima uvijek neko drugi, bilo ko. Popi.am se na dan kad je Bakayoko dosao zajedno sa ovim kretenom Balom. Ti kad te ljude vidis oko sastava jednostavno znas da od tog nema nista, fujjjjjj
Krunić je opet nivo iznad za tu trojicu sto si naveo. Bakayoko ima 27 godina a manje minuta u nogama u seniorskom fudbalu od Kessie-a a igrao je za klubove koji su igrali po LP/EL i to dovoljno govori. Ko ga je gledao prosle sezone u Napulju zna o kakvom se igraču radi.

Balo kad pogledas power ranking za proslu sezonu je bio 400+ igrač francuske lige. Jest da je jos uvijek mlad , ali ovo dosad je bilo razočaravajuće iako sinoć nije toliko lose odigrao. Kontrola lopte mu je losa , kretanje na terenu lose.Protiv Atalante recimo drugi gol kad je pao, nakon sto nije sviran faul na Messijasu, Messias je morao uletit na njegovu poziciju kako bi zaustavio Zapatu. Sinoć kad je Diaz pogodio stativu lopta se odbila do njega i on ju je predao igraču Porta u 16 metara. Sreća pa tu nije pao gol.

Krunić je ok igrač za zadnjih 20-30 minuta , ali kao starter cesto uzasan. Prosle sezone se samo treba sjetit utakmice protiv Celtica gdje su primili 2 gola zbog njega. Sinoć je bio strasno spor u nekim situacijama u drugom poluvremenu i onda je tu gubio lopte. Prvo je onako solidno odradio ali daleko od zamjene za Diaza.

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 20 okt 2021, 13:47

Kakav budžet, takva i pojačanja u skladu sa mogućnostima.

Svi oni su solidni igrači u okvirima Serie A, ali za nešto više od toga vidiš koliko je to sve loše i koliko zaostajemo za evropskim fudbalom.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 20 okt 2021, 15:48

Ybg. Ma znas sta ja sam presretan s obzirom gdje je Milan bio zadnjih skoro 7-8 godina. Ovo je odlicno i samo treba postepeno ekipu nadograđivati, ali opet i ne zaostaju toliko za ostatkom Europe. Milan je ove godine u jako nezahvalnoj grupi i vecini igraca je ovo prvo iskustvo s LP a opet nisu se obrukali.Sto se Porta tiče prosle sezone su oni dobili Juventusa kući i izbacili ih , a i dobili su Chelsea. Atletico standardno neugodna i sretna ekipa plus kad im vidis roster sybese se kakvih tu imena ima. Liverpool bi mogao osvojiti LP ove sezone prestrašni su.

Avatar
crvenocrni
Postovi: 1538
Pridružen/a: 18 nov 2010, 22:28
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la crvenocrni » 20 okt 2021, 16:33

Upravo tu i lezi problem sto to neki vide kao pojacanja a ja smatram da je nekad bolje nikog ne dovest nego svakog dovodit i smatrati pojacanjem sto svakako nije, za Speziu ili Veneziu mozda da ali ne i za Milan.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 20 okt 2021, 21:13

Da je falilo bukvakno pola tima, jeste.

Da pobjeda u sljedecem kolu vraca Milan u igru. Istina je. Da je sudija opet sinoc priznao neregularan go, takodjer je istina.

No, najveca istina je da je kompletan tim podbacio. To su u izjavama skoro svi igraci i trener naglasili. Te mi je drago sto ne traze krivce u sudijama i povredama vec iskljucivo u sebi. Sad fokus na Bolognu. Svakako je liga bitnija od LPa ove sezone. Vec sljedece sezone inshallah ce biti drugacija prica.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16628
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 21 okt 2021, 17:02

🚨 SkySport: Brahim Diaz and Theo Hernandez made a new test COVID-19, both players are positive!

Nema ove dvojice ni za vikend,taman da ispanu iz takmicarske forme pa da ih cekamo mjesec dana opet da malo uhvate formu pa ce se povrijediti.

A jesmo qurate srece Boze

meho-medo
Postovi: 3490
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meho-medo » 21 okt 2021, 19:17

ronaldo99 je napisao/la:
21 okt 2021, 17:02
🚨 SkySport: Brahim Diaz and Theo Hernandez made a new test COVID-19, both players are positive!

Nema ove dvojice ni za vikend,taman da ispanu iz takmicarske forme pa da ih cekamo mjesec dana opet da malo uhvate formu pa ce se povrijediti.

A jesmo qurate srece Boze
Ja sam vec pisao da ih nema otprilike do kraja oktobra, odnosno vjerovatno ce iduce sedmice nekad poslije utakmice sa Torinom dobiti dozvolu da treniraju sa ekipom. Tako da bi mogli konkurisati za meč sa Romom i vjerovatno ce tu biti na klupi.

Eh sad pitanje je koliko ce se to odraziti na njihov takmičarski ritam. Ja mislim da bi mogli utakmicu s Portom početi od prve minute ali teško da će biti spremni za svih 90 minuta.
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
muha milanez
Postovi: 5812
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 21 okt 2021, 19:21

Divno :puke:
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 21 okt 2021, 20:46

Ma i pretpostavio sam da se neće moći vratiti, jedva je i sedmica prošla.


Za Thea ima nade da se brzo vrati u takmičarsku formu jer sam pročitao da nema simptoma, za Diaza već nisam siguran jer je Pioli onda prije utakmice rekao da se nije osjećao dobro. Vjerovatno će mu trebati više vremena da mu se organizam oporavi, ali je najbitnije da se oporave bar do Rome, ovo prije toga se može i bez njih.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 21 okt 2021, 21:13

Mislim da je Maldini namirisao svoju iduću transfer metu.

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.