AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 26 jan 2022, 11:59

milanist je napisao/la:
26 jan 2022, 11:16
Intensified talks ongoing between Milan and Schalke for Malick Thiaw. West Ham and Napoli are also interested in the German defender
Pogledah par videa na YouTubeu. Momak puno podsjeća na Rudigera stilom igre, kao i Tomorija. Što se tiče načina igre, agresivan, brz, čita igru korektno. Naravno sa njim se mora puno raditi. Ali kad imaš talenat onda je sve puno lakše.Nadam se da će Milan ga uzeti prije konkurenata.

Vjerujem našem timu skauta. Dosad nisu griješili sa mladim igračima. Tonali, Kalulu, Leao, Bennacer, Ali, svi su oni prošli "test" skauta koji rade u Milanu. Čak i neki igrači koji su otišli u druge klubove a bili su na radaru Milana su opravdali očekivanja. Simakan iz Lajpciga, Konute iz Liverpoola su najbolji primjer.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 26 jan 2022, 12:01

muxa je napisao/la:
26 jan 2022, 11:54
Raonffa je napisao/la:
26 jan 2022, 11:08
muxa je napisao/la:
25 jan 2022, 22:26
Šteta jest, al gledaj to malo šire. Prije 2 godine je Kessie igrao tako da smo svi jedva čekali da ga se riješimo a ni najvećim optimistima nebi palo na pamet da mu ponude produženje ugovora. Ko se ne sjeća toga nek pogleda postove iz tog perioda. Prije godinu dana se za njega moglo maksimalno uzeti 30tak miliona i ljudi u klubu su vjerovatno mislili da to i nije toliko novca koliko hi nam on vrijedio u novom sistemu kakvog Pioli fura. I počeli su pregovore oko produžetka ugovora. Problem je nastao kada su oni njemu ponudilo onoliko koliko je ranije tražio. Medjutim, tada su njemu porasli apetiti jer su se počeli vjerovatno javljati drugi klubovi.
S navijačke strane gledano ja bi ga tad poslao na tribine, a sta bi uradio na njihovom mjestu teško je govoriti.
Činjenica je da nema samo Milan problem sa igračima kojima ističe ugovor. To je sad postao trend. Igrači namjerno razvlace potpisivanje kako bi usli u zadnju godinu ugovora i počnu sa ucjenjivanjem.
Tu svoju ulogu igraju i agenti koji uzimaju masnu proviziju i na tom polju će UEFA morati ozbiljno poraditi u budućnosti.
Ovo je najveća šuplja koju navijači Milana izgovaraju pravdajući odlaske bitnih igrača besplatno u druge klubove.

Koji je to veći klub, u ligama petice, u dvije sezone ostao bez 3 (možda i četiri) veoma bitna igrača zato što nisu željeli potpisati ugovore?
Prije svega nemam razlog da pravdam bilo koga, nisam ničiji advokat.
Forum mi služi za iznošenje mišljenja sa kojima se ne moraš ni ti a ni bilo ko drugi ovdje složiti.

A što se tiče drugih klubova, imaš primjer Alabe, evo Juventus ima problem oko produženja ugovora Dibali, Barcelona sa Dembeleom, PSG sa MBapeom, Bajern opet sa Suleom....i ovaj trend će se nastaviti.
Kako nebi odgovor biio da pojedini od gore nabrojanih igrača nisu još uvijek otišli dzaba i da se ne zna da li će se to desiti, opet ću ponoviti, ne pišem i ne poredim druge klubove radi pravdanja poteza uprave Milana već da naglasim daje to jednostavno danas trend kako bi igrači i njihovi agenti izvukli što više love.
Slažem se ja sa tobom, to jeste trend, ali teško da ćeš naći klub koji je u godinu dana ostao bez 3-4 igrača iz prve postave koji su otišli džaba. Mi smo što se toga tiče baš podigli negativnu ljestvicu na jedan "zavidan" nivo.

I da, vezano za ovo pravdanje, vjerovatno se nisam dobro izrazio, nisam mislio da pravdam(o) ljude u klubu nego onako da tješimo sami sebe kako se to dešava i ostalim klubovima.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 26 jan 2022, 12:15

Pa nisi ništa pogrešno rekao. Dešava se isto i ostalima, ali ja još nisam vidio da neko na taj način izgubi čak četiri startera.

I nisu to samo oni, Contiju i Castileju isto ističu ugovori na ljeto, a čini mi se i Caldara skončati na isti način. I još mnoštvo igrača je na taj način otišlo iz kluba zadnjih deset godina, što naravno nije krivica Maldinija već prethodnih uprava, ali samokažem. 😑
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11334
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 26 jan 2022, 12:23

Ma mi smo samo među prvima koji su se suočili sa tim problemom, pa na to gledamo malo drugačije.
Liverpool je tako izgubio Wijnalduma koji nije ništa lošiji igrač od Kessia.
Ono što ja zamjerim Upravi je što nisu poduzeli rigoroznije mjere kada je u pitanju Kessie i da to bude nauk drugima.
Al to je opet moje vidjenje kao navijača.
Možda Uprava misli da bi tako poslali loš signal drugim igračima i dugoročno napravili veću štetu.

Ja ne znam da ima iko ovdje na forumu da će reći da im je svaki potez za pohvalu i da nemaju grešaka.
Ali ono što mene zanima gdje smo sad i kakve rezultate imamo u poređenu sa stanjem godinama unazad, ali i šta možemo očekivati u budućnosti.
I niko ne može reči da nema pomaka i to velikog.
Svi bi mi htjeli puno više i da to ide sve puno brže, al svjedoci smo da ni velika ulaganja ne garantuju rezultat.
Ako dadneš Kessiu 9 miliona doći će sutra i drugi pa tražiti isto ili više i za godinu dvije ćeš se dovesti u situaciju da nećeš moći finansirati tolike plate i gdje smo onda.
Treba gledati dugoročno.

rope11@ i ti možeš pročitati post i ne moraš se složiti :kafa:
Jel Ballo fail - jest
Jel Pellegrini fail - jest
... Možemo pojedinačne odluke analizirati koliko hoćemo i dati sud o njima, ali čemu to ako se u globalu uradio dobar posao?

Jesmo li godinama bili u kanalu - jesmo
Jesmo li prošle godine izbori LP sa puno manjim budžetom nego što su imali Fassone i Mirabelli - jesmo
Il Club più titolato al mondo!

Imp
Postovi: 930
Pridružen/a: 02 nov 2009, 16:41
Lokacija: tamo gdje sunce sja
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Imp » 26 jan 2022, 12:25

muxa je napisao/la:
26 jan 2022, 11:54
A što se tiče drugih klubova, imaš primjer Alabe,
Da nastavim: Ramos, Wijanaldum, Depay, Messi. Definitivno je to sad postao trent. Samo je Milan baš pogodilo da im 2 godine za redom odlaze igrači kao free agenti.

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 26 jan 2022, 14:01

Kako je moguće da Inter i Juventus mogu trošiti, iako su u daleko većim finansijskim go.vnima trenutno, a Milanu puno potrošiti 8 miliona na ovog malog stopera. Hej bolan, OSAM MILIONA ti puno. :roll:

Pa čak i ona yebena Fiorentina troši, doveli Ikonea i onaj napadač Cabral (koji bi i Milanu bio dobro pojačanje) je blizu da dođe, a Milanu puno osam yebenih miliona.


Tačno mi dođe da krenem navijati da popuše LŠ, pa neka se yebu onda. Zlo mi dolazi od ovog cigančenja i škrtarenja.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 26 jan 2022, 15:57

Imp je napisao/la:
26 jan 2022, 12:25
muxa je napisao/la:
26 jan 2022, 11:54
A što se tiče drugih klubova, imaš primjer Alabe,
Da nastavim: Ramos, Wijanaldum, Depay, Messi. Definitivno je to sad postao trent. Samo je Milan baš pogodilo da im 2 godine za redom odlaze igrači kao free agenti.
Kakav crni trend, to je nesposobnost uprave, u upravi glume neke finjake, neku gospodu a igraci i menedjeri bezobrazni maksimalno....jbt zivot izvlacis hakana iz depresije sukne ti ga, dollarumu promovises sa 16, zavije noz u ledja, kessija trpis 2 god.isto balvan bio, odigra jednu sezonu i sad se nesta ko pita....PA POSALJES IH NA TRIBINE GODUNU DANA PRIJE ISTEKA UGOVORA I ZAVRSIS IM KARIJERE...tako to rade pametni klubovi, gledajte sta bi bilo sa dollarumom? Ne bi igrao evropsko jer bi na tribinama presjedio, ne bi uzeo isto evropsko, ne bi najbolji igrac bio itd...primjera 1000 eno Rabiot svi ga htjeli, nakon godine na tribinama sastavit se ne moze, eno Milik itd...
A uprava neka i dalje glumi finjaka oa zijana 150 mil e sigurno....I da se nadovezem ocajan posao rade, katastrofa svaki marketo, sereca nasa pa se poklapaju neke stvari u sto Pioli cuda radi sa ovim kvazi igracima....

Avatar
muxa
Postovi: 11334
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 26 jan 2022, 16:25

Evo nam meme bas nam je falio :)
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 26 jan 2022, 17:35

Memaga je to sve fino sročio.

Evo povrijedi se čamuga.

Avatar
milanist
Postovi: 11906
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 26 jan 2022, 18:08

Schalke have turned down Milan’s €6.5M (including bonus) offer for Malick Thiaw. They would be open to sell the defender for bids in the vicinity of €10M. Schalke sporting director Rouven Schröder has decided to keep Thiaw for now
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 26 jan 2022, 18:38

Nabij ih memago na kardan.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muha milanez
Postovi: 5769
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 26 jan 2022, 19:03

Ispuha se čovjek pošteno, neka, tako i treba :D
Nemoj ih psovati i vrijeđati, al' yebi im mater obavezno :rol:
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 26 jan 2022, 19:18

Brat memaga je 100% upravu,podrska za Memu :)

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 26 jan 2022, 19:48

Slonovača out, papa. :wave:

Naravno, Kessie se povrijedio tako da nam ovo ne znači puno ako je povreda ozbiljnija. :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 26 jan 2022, 19:59

Vala smiješnijeg takmičenja od ovog Afričkog kupa nigdje nema. Sreća pa se i Kessie vraća. Neka odradi ovu polusezonu i neka ide gdje želi, ako već želi.

Znači protiv Intera u najjačem sastavu skoro.


Schalke traži najmanje 8M, pregovori su u toku.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 26 jan 2022, 20:10

Kessie se povrijedio,vidjecemo Rom o kakvoj je povredi rijec,ako je nesto ozbiljnije onda njega nema za Inter.

Al eto mogli bi biti kompletni za Inter,cak i Tomori bi trebao biti spreman

Avatar
Zenga
Postovi: 1691
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 26 jan 2022, 22:56

Svi nabrojani bosmani tipa Wijnaldum, Messi, Ramos itd su svi bliži penziji nego prajmu dok ova četvorka Milana nije ni dostigla prajm - OGROMNA razlika. 200M su propustili - OGROMNIH 200M!

Da dodam da nijedan klub nije izgubio dvojicu gratis, kao ni dvije godine u nizu. Koja je poenta da gledamo Kessiea koji je mentalno ostao na Anfieldu? Zar nije bolje npr. Pobegi pružit priliku, a ovog smrada prekomandovat u Primaveru i na tribine, pa bi mu bile vesele naredne 2 god probajući da oživi karijeru i da se vrati "iz mrtvih".... Kao što neko napisa, Dollarboyu isti tretman, niti bi on vidio EP-a a mi bi možda imali novog dragulja u recimo Plizzariju (imamo Majka odličnog za skromnu paru).

Za klub koji se cjenka po 2mj zbog par miliona, tih 200M je dovoljno da se navedeni paraziti adekvatno zamjene, te još dodatno napokon nađeš kvalitetno RW, umjesto pizza delivery guy iz Serie D, električar, šta već nije čovjek... Da bi stvar bila još gora, CCC-trio: Caldara, Conti, Castijeho, koji su plaćeni 60-70M svi odoše gratis :crazy:

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 jan 2022, 10:18

Castillejo is close to joining Valencia. The deal could be closed in the coming hours.


Nadam se da neće izmisliti nešto samo da dogovor propadne.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 27 jan 2022, 13:48

Bas ce nam Juve uvaliti Kulusevskog,zanimljivo

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 jan 2022, 14:20

U odnosu na Castilleja on bi čak bio i upgrade.

Možda nije desno krilo koje smo svi htjeli, ali u odnosu na španskog foddera ovaj je premija.

A mislim da uprava gubi i povjerenje u Messiasa. I da neće biti otkupljen.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.