AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

nextterrain
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 21 jun 2022, 00:20

Jedina je razlika to sto Inter proda svoje igrače da finansiraju budzet za kupovinu novih, dok mi to ne radimo.

Nama besplatno odu :mrgreen:

Ma ajde i ako se propusti Sanches nije velika steta jer je frajer stalno povrijedjen, daj Enza :kafa:

ronaldo99
Kontakt:

Post Postao/la ronaldo99 » 21 jun 2022, 05:39

Zenga je napisao/la:
21 jun 2022, 00:16
Za koju repku je igrao Lazetić, U21? Što se tiče mercata i imena, RW/AM momentalno, dalje ako Leao+Bennacer ne produže ugovore do 15.jula, odmah isti dan transfer lista. Vidjeli smo kako odigraju zadnju sezonu igrači koji su mislima van Milanella i San Sira :zzz:

Zijanili smo već 200M na taj način, dosta više....
Obadva imaju ugovor do 2024 nema potrebe za transfer listom

Beduin
Kontakt:

Post Postao/la Beduin » 21 jun 2022, 07:42

Origi ce u ovoj sedmici odraditi ljekarski i potpisati. ABd makar napadaca da rijese i zatvore tu poziciju na vrijeme pa da energiju preusmjere na ostale goruce pozicije.

Jbte Origi "tek" 27 godina, ja sam bio ubijedjen da je stariji.
A prevario sam se i oko statistike mu, mislio sam da je znatno bolja. U 302 utakmice postigao je 65 golova. Premalo.

Lpool ga je bas unazadio, njegov grijeh je sto je tu bio Firminho, ali ocito i ambicija nije postojala da ide gdje drugo i igra vise. Steta.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

SoloControTutti
Kontakt:

Post Postao/la SoloControTutti » 21 jun 2022, 08:53

Nemoj da te zavravaju brojke Origija, covjek je bio joker cijelo vrijeme kod Kloppa, ali kao neko ko je gledao svaki Origijev gol bukvalno smao cu reci da je taj decko odlican napadac koji je zrtvovao vecu minutazu i vise golova da bi s Liverpoolom osvojio sve zivo moguce, a u tom procesu je zabijao sve najbitnije golove, najveci clutch Liverpoola pored svih tih zvijeri naprijed. Milan ce dobiti odlicnog napadaca i siguran sam da ce u Seriji A biti zvijer. Solidna brzina, igra glavom takoder, visok a ima lijepu tehniku, odlican awarness u zavrsnici, opusten kao leksaurin i radi za tim. Nisam navijac Milana ali sam veliki ljubitelj Divoka i jedva cekam da vidim kako ce izgledati sad kad ce vjerovatno biti prvotimac i dobiti full sezonu u prvom timu.

edoox
Kontakt:

Post Postao/la edoox » 21 jun 2022, 09:25

Previse godina je Origi izgubio u Liverpoolu sa ulogom jokera. Meni to govori da nije ambiciozan. Ne mozes toliko godina biti klupiran. On je u Liverpoolu bio 5-6 opcija godinama. Svi ofanzivci su skoro imali prednost prije njega. U momentima kada je u formi bio nije imao kontinuitet. Nesto slicno kao Dzeko u Cityu akose moze povuci neke paralaela.
U Milanu ce takodje biti zamjena za Zironju.

meepo
Kontakt:

Post Postao/la meepo » 21 jun 2022, 11:00

Beduin je napisao/la:
21 jun 2022, 07:42
Jbte Origi "tek" 27 godina, ja sam bio ubijedjen da je stariji.
A prevario sam se i oko statistike mu, mislio sam da je znatno bolja. U 302 utakmice postigao je 65 golova. Premalo.
Leao ga je skoro stigao po minutama. Nije lik toliko igrao.

Recimo Lautaro je priblizno toliko minuta odigrao za inter i ima slicnu statistiku. Lukaku 14 000 minuta za Everton i 87 golova itd. Mislim oni su igrali od prve minute vecinu tih utakmica , a Origi se ubacivao 80% slucajeva kad se ganjao rezultat i kad nije bilo ideje u napadu tako da to daje posebnu tezinu njegovoj statistici.

ronaldo99
Kontakt:

Post Postao/la ronaldo99 » 21 jun 2022, 11:22

Maldini je u Casa Milan, valjda se zavrsi saga oko njega i Massare pa da nekogao i ozvanicimo, a taj prvi bi trebao biti Divock

rope11
Kontakt:

Post Postao/la rope11 » 21 jun 2022, 12:36

Pa da je baš TOLIKO dobar, ne bi godinama bio pedeseta opcija u napadu. :mrgreen: Ok, postojala je konkurencija u vidu Firminha, ali je kasnije radije koristio Manea/Salaha kao napadače, pa je kasnije dodan Jota koji je također korišten kao devetka. I kad je Firminho izašao iz prajma, opet se statusa Origija nije promjenio već je i dalje ostao zadnja moguća opcija u toj hijerarhiji.
Uostalom kad igraš u najboljoj napadačkoj ekipi i kad ulaziš u igru skoro isključivo onda kad se ganja rezultat, onda je i za očekivati da ćeš tu i tamo zabiti koji gol.

Mislim da se razumijemo, za džabaluka je dobar igrač, u najgorem slučaju može biti dobar backup igrač za ubuduće. Ali sad-zasad mi je enigma i teško je procjeniti kojim tokom će ići njegova karijera u Milanu.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.

FORZA MILAN !

memaga
Kontakt:

Post Postao/la memaga » 21 jun 2022, 13:09

u potpunosti POTPISUJEM, napisano sve kako treba od A do Z.... :beba:

OldFashioned
Kontakt:

Post Postao/la OldFashioned » 21 jun 2022, 15:07

muxa je napisao/la:
20 jun 2022, 22:58
Svjesni smo mi svi ko je Eliot i ko je RedBird. Zato je bitno da je Maldini u klubu. Ljudi morate biti svjesni u kakvom smo kanalu bili godinama, a danas smo mnogima primjer kako treba raditi. Nije to mala stvar. To vam stalno ponavljam. Ima tu stvari koje bi i ja vjerovatno drugačije uradio al to su sitnice ako uzmemo u obzir ovo što sam ranije naveo.
Nije ni bitno šta mi mislimo, onaj koji klub voli najviše nije ubijeđen u namjere Amerikanaca.
Ako se on premišlja, onda znaš koliko je sati, a ako nam on ode, bojim se da se vraćamo gdje smo nekada bili i da će sav ovaj trud biti uzalud.
Problem planete je što je zlo aktivno a dobro pasivno

Sport90
Kontakt:

Post Postao/la Sport90 » 21 jun 2022, 15:49

edoox je napisao/la:
21 jun 2022, 09:25
Previse godina je Origi izgubio u Liverpoolu sa ulogom jokera. Meni to govori da nije ambiciozan. Ne mozes toliko godina biti klupiran. On je u Liverpoolu bio 5-6 opcija godinama. Svi ofanzivci su skoro imali prednost prije njega. U momentima kada je u formi bio nije imao kontinuitet. Nesto slicno kao Dzeko u Cityu akose moze povuci neke paralaela.
U Milanu ce takodje biti zamjena za Zironju.
Tu paralelu Dzeko - Origi se ne moze nikako povuci. Dzekina uloga u Cityu je bila puno vaznija, ozbiljnija i on je bio jedan od kljucnih igraca - mozda nije svaku utakmicu pocinjao u prvih 11, ali uvijek je bio prvi izbor kod izmjene, jednu sezonu je isao i 25+golova, jednu je bio na 19 golova. Ako ne pikamo prvu polusezonu u EPL i zadnju polusezonu prije nego sto ce otici Dzeko je ima 3 odilicne godine u EPL gdje je bio jedan od glavnih napadaca i jedan od najzasluznijih igraca za 2 titule i za te tri godine samo u EPL u 93 nastupa je zabio 44 gola sto nije nimalo zanemarivo. Dok je Origi u 7 godina imao glavnu ulogu sjedenja na klupi, posrecilo mu se da je zabio Barci gol u ludoj utakmici i napravila se neka prica oko njeg medju navijacima - dok kod trenera je uvijek imao isti tretman klupa,klupa klupa pa ako bas nema niko da udje on ce uci. U zadnje 2 godine on jeucestvovao od mogucih 76 utakmica u samo njih 16 u EPL, a ako bi sabrali minute ne znam da li bi bilo dovoljno minuta za 3 cijele utakmice. Klop u njemu nije vidio ama bas nista, i vjerovatno mu je davao prilike da igra shodno Klopovom misljenju o Origiju kao igracu.

meepo
Kontakt:

Post Postao/la meepo » 21 jun 2022, 18:34

rope11 je napisao/la:
21 jun 2022, 12:36
Pa da je baš TOLIKO dobar, ne bi godinama bio pedeseta opcija u napadu. :mrgreen: Ok, postojala je konkurencija u vidu Firminha, ali je kasnije radije koristio Manea/Salaha kao napadače, pa je kasnije dodan Jota koji je također korišten kao devetka. I kad je Firminho izašao iz prajma, opet se statusa Origija nije promjenio već je i dalje ostao zadnja moguća opcija u toj hijerarhiji.
Uostalom kad igraš u najboljoj napadačkoj ekipi i kad ulaziš u igru skoro isključivo onda kad se ganja rezultat, onda je i za očekivati da ćeš tu i tamo zabiti koji gol.

Mislim da se razumijemo, za džabaluka je dobar igrač, u najgorem slučaju može biti dobar backup igrač za ubuduće. Ali sad-zasad mi je enigma i teško je procjeniti kojim tokom će ići njegova karijera u Milanu.
Firmino je igrao vise ofanzivnog veznog nego 9ku i bio je prava radilica , kasnije je Liverpool igrao s Mane,Salah,Diaz... Tek od naredne sezone igrat ce s pravom 9kom.

Uostalom da nije valjao ne bi se zadrzao tolike godine u Lpoolu. Jednostavno nije bilo mjesta za njega zbog onog sto je Lpool igrao pod Kloppom.

CYN3
Kontakt:

Post Postao/la CYN3 » 21 jun 2022, 20:13

Superkup i drugo mjesto u prvenstvu je max naredne sezone. Inter je i ove sezone bio kvalitetnija ekipa a sad sa povratkom Lukakua i Dybalom su puno jaci, steta nadam se da grijesim.
"Even if nobody believes me, supports me or recognizes my effort. I’ll keep on going."

muxa
Kontakt:

Post Postao/la muxa » 21 jun 2022, 22:22

Ma 4.mjesto puna kapa i Berlusconi kup onako da se osvoji neki trofej
Il Club più titolato al mondo!

Beduin
Kontakt:

Post Postao/la Beduin » 22 jun 2022, 09:20

Samo LP izboriti i onda i napasti taj nama najdrazi trofej. Na prvenstvo cemo svakako cekati neko vrijeme.

075 ❤

Ruicosta
Kontakt:

Post Postao/la Ruicosta » 22 jun 2022, 10:40

Ovaj forum se polako pretvara u tarot karte i gledanje u kasike. Najlegitimnije je pisat sta ce bit za godinu dana, a kad kazes haj da vidimo sta je ko lani piso i da vidimo ko mlati a ko ima dobre procjene - e tad ih 10 skoci da ti glavu kidaju.

celikmilan
Kontakt:

Post Postao/la celikmilan » 22 jun 2022, 22:36

Mjesec dana je prošlo od osvajanja Scudeta i pored prodaje kluba trebala su biti riješeni produženja glavnih ugovora u čitavom klubu, rješavanje igrača na posudbama, dovedena potrebna pojačanja i napokon početi raditi nešto oko stadiona a ništa se nije napravilo od toga.

meskalin
Kontakt:

Post Postao/la meskalin » 23 jun 2022, 08:03

Sabura omladino, pa moralo je nesto u amanet ostati od ujaka Festera, a to je da kriju ko zmija noge sve sto rade i famozni mister X :mrgreen: mislim da ce Maldini i Masara produziti ugovore i da ce doci novi igraci, ali ni bilizu kao sto smo ocekivali ili kao sto bi dosli da su katarcani kupili klub 100% :kafa:

Beduin
Kontakt:

Post Postao/la Beduin » 23 jun 2022, 09:36

Kad odjednom dovedemo 3 igraca 😂

075 ❤

rope11
Kontakt:

Post Postao/la rope11 » 23 jun 2022, 11:29

Prošlo je skoro mjesec dana od prodaje i ni dalje se nije produžio ugovor Maldiniju i Massari koji ističe naredne sedmice.

Sanches potencijalno blizu PSG-a, Enzo kao opcija B ide u Benficu. Šta koji qurac svi tamo rade i šta se čeka, nije mi nikako jasno.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.

FORZA MILAN !

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.