AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 04 feb 2023, 11:43

milanist je napisao/la:
04 feb 2023, 10:51
Pa sta treba druze mepo, da dovodimo igrace za 5M i da ocekujemo dobro, ne moze carko, ako nam je puno dati 20M i platu oko 5M ,onda ybat ga ne traba nista ni ocekivati i ne buniti se kad nam igraci odu free, jer ko ne bi.
Niko nam ne valja a da su nam pojacanja, znas onu ne mozes se j...t a da ti ne udje, e bas to.
Napisao sam sta treba. Nisam napisao da treba dovoditi igrace za 5 miliona ali isto tako ni cijena igraca ne diktira da li je neko dobar ili los. Naveo sam ti primjer Lozana. Napoli ga platio 42 miliona. Pogledaj koju utakmicu Napolia i kako lik igra i vise ces cijeniti Saelemakersa i Messiasa.

20 miliona za Ziyecha i 5 miliona plata je glupost pogotovo jer neces dobiti znacajan upgrade. Enzo Fernandez , Alvarez i slicni su profil igraca kakav se treba ganjati. Isco, Beradi i Ziyech nisu.

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 04 feb 2023, 12:10

Mislim da generalno trebaju imati malo vise vjere u Moncadine procjene igrača
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
milanist
Postovi: 11929
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 04 feb 2023, 12:22

Jesi napisao si, da se za par miliona dovede mlad i talentovan igrac koji ce posla da bude WC i da zari i pali ligom, samo sto takvi pretezno zavrse neslavno, to nas yebe godinama, ti talenti.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 04 feb 2023, 12:42

Vidi u takvim transferima bude i fulova naravno, al puno je manja šteta nego dati za nekog 20-30 mil i veliku platu pa ga se poslije ne možeš riješiti.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 04 feb 2023, 12:44

milanist je napisao/la:
04 feb 2023, 12:22
Jesi napisao si, da se za par miliona dovede mlad i talentovan igrac koji ce posla da bude WC i da zari i pali ligom, samo sto takvi pretezno zavrse neslavno, to nas yebe godinama, ti talenti.
Evo ti primjer tih igraca :

Simeone - 10.5 miliona
Kvaratschelia - 10 miliona
Lauriente - 10 miliona
Lookman - 9 miliona
Matheus Henrique - 8.5 miliona
Janis Antise - 4.5 miliona

Druga stvar sto se u Milanu ne zna raditi s mladim igracima. Saelemakers dosao u pocetku mnogo obecavao i evo zadnje 2 sezone nazaduje. Diaz u pocetku obecavao isto u zadnje vrijeme nazaduje. Tonali dosao kao neka kreativnija verzija igraca pretvorili ga u traktor. Evo i ovaj Kalulu pocinje polako padati kurcu za usi. Theo i Leao nisu jos izgradjeni kao fudbaleri na stranu njihov ucinak i sve , ali to vecinom duguju svom atleticizmu i talentu.

Avatar
rope11
Postovi: 17619
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 04 feb 2023, 12:45

Nemaš ništa od Moncadinih procjena sa ovakvim jadnim budžetom jer danas i za dobrog talenta trebaš iskeširati, a kamo li gotovog i provjerenog igrača (takvi za nas postaju nedostupni). Mislio sam Gerry biti nešto bolji po tom pitanju i da neće škrtariti oko par miliona, ali ispade da će biti još gori.

Čovjek je dosad bruku dobrih igrača preporučio, al' uvijek ili "nema para" ili "Milan nudi X miliona jer smatra da igrač ne vrijedi Y eura", pa se desi da ti radi par miliona izmakne igrač.



Ali onda imaš primjer Kolo Muanija, baš nedavno sam čitao kako je Moncada insistirao na njemu, ali je presudio Massara koji je umjesto njega odlučio dati prednost Origiju. A momak igra odlično u Frankfurtu, 7 golova/12 asistencija, dogurao čak i do reprezentacije, a došao kao slobodan igrač.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 04 feb 2023, 13:10

Ma pusti tu priču nema para. Nema para dat 10 mil za nekog od ovih sto je meepo nabrojao uz platu od 1-2 mil a imaš dat Origiju i Bakayoku plate od 4-5 mil, možda i više nisam siguran.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
milanist
Postovi: 11929
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 04 feb 2023, 13:19

meepo je napisao/la:
04 feb 2023, 12:44
milanist je napisao/la:
04 feb 2023, 12:22
Jesi napisao si, da se za par miliona dovede mlad i talentovan igrac koji ce posla da bude WC i da zari i pali ligom, samo sto takvi pretezno zavrse neslavno, to nas yebe godinama, ti talenti.
Evo ti primjer tih igraca :

Simeone - 10.5 miliona
Kvaratschelia - 10 miliona
Lauriente - 10 miliona
Lookman - 9 miliona
Matheus Henrique - 8.5 miliona
Janis Antise - 4.5 miliona

Druga stvar sto se u Milanu ne zna raditi s mladim igracima. Saelemakers dosao u pocetku mnogo obecavao i evo zadnje 2 sezone nazaduje. Diaz u pocetku obecavao isto u zadnje vrijeme nazaduje. Tonali dosao kao neka kreativnija verzija igraca pretvorili ga u traktor. Evo i ovaj Kalulu pocinje polako padati kurcu za usi. Theo i Leao nisu jos izgradjeni kao fudbaleri na stranu njihov ucinak i sve , ali to vecinom duguju svom atleticizmu i talentu.
Simeone nije vise talenat yebem ga ja, hoce li do 30 biti talenat, za ostale se slazem, ali puno je veci broj oni koji nisu uspjeli. Uvijek ce se naci da se nabroji odredjen broj bilo na jednoj bilo na drugoj listi, ali generalno puno ih je vise koji flopnu. Pa sjetime se samo sta je talenata u Milan dolazilo, gdje su sad?
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 04 feb 2023, 16:03

Ma ne treba se sta detaljisati, imamo pola foruma koji smatra da uprava radi odlican posao da je u principu sve do trenera, dok druga polovina smatra da je fakticki za sve uprava kriva....
Kako god da budemo iskreni Milan stoji lose...

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 04 feb 2023, 16:53

Evo vidiš memaga ja ne spadam ni u jednu polovinu :)
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8070
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 04 feb 2023, 18:22

"Nesta blasts transfers policy and AC Milan new owner" :kafa:

Krenulo je :)

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 04 feb 2023, 18:25

Fino su izmajmunisali Paola da potpiše novi ugovor sa garancijom da će se ulagati.
Siguran sam da na ljeto kada opet budemo neaktivni na tržištu, ode Maldini a sa njim i zadnja nada na putu ka staroj slavi.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la AjsKjub » 04 feb 2023, 18:27

milanist je napisao/la:
04 feb 2023, 10:51
AjsKjub je napisao/la:
04 feb 2023, 01:24
Nije valjda da ti je i Panjobile igračina

A čeripikovat i izvlačiti podatke iz oronule Serie A iz prošlog stoljeća možeš do sutra. Činjenica je da su svi top igrači lige u ovom momentu mladići i tako će ostati jer se i calcio doziva pameti i slijedi koracima ostalih top liga i klubova

Nije proslo stoljece citas li ti, zadnji pet sezona samo. Imamo li igraca koji ce isporuciti 20tak golova, nemamo zadugo cini mi se, ali ajmo Immobilea nazvati svakako, ybat ga nije nas, sve sto nije nase ne valja.
I nevezano samo za napadace, Milan dominirao dok je bio ''dom penzionera'', Juve uvezao koliko zaredom titula, a okosinca tima '' penzioneri'' bili ( Buffon, Barzagli, Chielini, Pirlo, Mandzukic.. ) treba li dalje....
Decenija, stoljeće, milenijum. Lapsus, razumije se kontekst. Calcio prošle decenije je slabiji nego sad. A mi smo svakako imali slične precjenjenke u napadu koji su znali trpat levate ko što Panjobile to radi (Kurt.on, Baka, Balvanteli...). Milan je zadnji put dominirao prije skoro 20g kad je fudbal bio skroz druga igra. Većina tih dobrih igrača lige5 bi u današnje vrijeme moralo dosta fizički napredovati jer ko tad samo od tehnike nema hljeba na najvišem nivou. A mene lično ne interesuje ŠBBKBB, pa ne bih daljio. Smori. Ukratko, sport napredovao. A već kad spominješ Maria, taj je samo u Bajernovom timu bio bitan faktor, ostalo igrač zadatka. Nema taj šta da radi u ovakvom društvu.
Nista drzi ti se Engleza bolje ti je :wave:
Hoću, ne brini. Kao i calcia, i L1, UCLa, ELa, nekad i ove tekme van top5 ako je dosadno i kad se ima vremena. Evo na drugom monitoru roma ako te interesuje :)

EDIT:
Enivej, mister kriptičan, znači ide se 4231.
Zadnja izmjena: AjsKjub, dana/u 04 feb 2023, 18:35, ukupno mijenjano 1 put.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 04 feb 2023, 18:34

milanist je napisao/la:
04 feb 2023, 13:19
Simeone nije vise talenat yebem ga ja, hoce li do 30 biti talenat, za ostale se slazem, ali puno je veci broj oni koji nisu uspjeli. Uvijek ce se naci da se nabroji odredjen broj bilo na jednoj bilo na drugoj listi, ali generalno puno ih je vise koji flopnu. Pa sjetime se samo sta je talenata u Milan dolazilo, gdje su sad?
Nije talenat ali za 10-ak miliona vise nego dobar igrac, uz sve to mala plata. Milan nije jos uvijek dobra sredina za mlade igrace i nije neko mjerilo. Samo pogledaj Barcu. Koji god igrac dodje iz njihove akademije , uber talenat , cijena odmah 30-40 miliona otkupna klauzula od 200-300 miliona, ali se isto tako ti igraci ne snadju odnosno izgube u drugim klubovima, ali sistem Barce takve igrace cini boljim i lako se integrisu.

Milan je doveo bruku igraca u primaveru, ali primavera je iskreno sranje i naravno da vecina mladih talenata propadne tamo i po kojekakvim pozajmicama gdje ne dobiju priliku da igraju i dodju u situaciju da imaju 22-23 godine i 50-ak seniorskih utakmica u nogama.

Ovo sto spominjes Seedorfa, Pirla i ostale "penzionere" ti likovi su igrali skoro 10 godina zajedno i osvojili sve sto su mogli osvojiti znali su kako ko dise na terenu. Em sto su bili klase em sto su uigrani.

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 04 feb 2023, 19:05

muxa je napisao/la:
04 feb 2023, 16:53
Evo vidiš memaga ja ne spadam ni u jednu polovinu :)
Hahahah unikat....

Avatar
Beduin
Postovi: 16197
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 04 feb 2023, 19:06

Daj dovodi sta god, nek se nesto desava. Cekas traksfer rok ne bi li neko novi dosao, cekas da dobije minute, kao nesto iscekujes i radujes se, kod nas kurko.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 04 feb 2023, 19:23

Šteta što ne dovedosmo ovog Sanchesa bas bi se uklopio u našu ambulantu :)
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
rope11
Postovi: 17619
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 04 feb 2023, 19:28

Evo nas i zvanično na šestom mjestu. A do prije mjesec dana se mislilo da se lafo borimo za skudeto sa Napolijem. :lolno:


Sjećam se da sam prije SP prokomentarisao kako jedva čekam pauzu jer smo bili jedini klub iz vrha kojem je strmoglavo padala forma. Tri mjeseca poslije, ne da se ništa nije promjenilo već su uspjeli da igraju još gore.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 04 feb 2023, 19:31

Nesto sam ubjedjen da mi Evropu sljedece godine necemo vidjeti...jedino preko TV-a...

Avatar
milanist
Postovi: 11929
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 04 feb 2023, 21:08

AjsKjub je napisao/la:
04 feb 2023, 18:27
milanist je napisao/la:
04 feb 2023, 10:51
AjsKjub je napisao/la:
04 feb 2023, 01:24
Nije valjda da ti je i Panjobile igračina

A čeripikovat i izvlačiti podatke iz oronule Serie A iz prošlog stoljeća možeš do sutra. Činjenica je da su svi top igrači lige u ovom momentu mladići i tako će ostati jer se i calcio doziva pameti i slijedi koracima ostalih top liga i klubova

Nije proslo stoljece citas li ti, zadnji pet sezona samo. Imamo li igraca koji ce isporuciti 20tak golova, nemamo zadugo cini mi se, ali ajmo Immobilea nazvati svakako, ybat ga nije nas, sve sto nije nase ne valja.
I nevezano samo za napadace, Milan dominirao dok je bio ''dom penzionera'', Juve uvezao koliko zaredom titula, a okosinca tima '' penzioneri'' bili ( Buffon, Barzagli, Chielini, Pirlo, Mandzukic.. ) treba li dalje....
Decenija, stoljeće, milenijum. Lapsus, razumije se kontekst. Calcio prošle decenije je slabiji nego sad. A mi smo svakako imali slične precjenjenke u napadu koji su znali trpat levate ko što Panjobile to radi (Kurt.on, Baka, Balvanteli...). Milan je zadnji put dominirao prije skoro 20g kad je fudbal bio skroz druga igra. Većina tih dobrih igrača lige5 bi u današnje vrijeme moralo dosta fizički napredovati jer ko tad samo od tehnike nema hljeba na najvišem nivou. A mene lično ne interesuje ŠBBKBB, pa ne bih daljio. Smori. Ukratko, sport napredovao. A već kad spominješ Maria, taj je samo u Bajernovom timu bio bitan faktor, ostalo igrač zadatka. Nema taj šta da radi u ovakvom društvu.
Nista drzi ti se Engleza bolje ti je :wave:
Hoću, ne brini. Kao i calcia, i L1, UCLa, ELa, nekad i ove tekme van top5 ako je dosadno i kad se ima vremena. Evo na drugom monitoru roma ako te interesuje :)

EDIT:
Enivej, mister kriptičan, znači ide se 4231.
Lupas i valjas gluposti citavo vrijeme, ja ti dam cinjenice ti spinujes, cuj decenija stoljece nije vazno, ama spomenu ti samo zadnji 5 sezona, gdje su ta djecica da dominiraju? druga stvar sto kazes da ti igraci prije 20 godina bi morali dosta fizicki napredovati da bi danas igrali, glupost, pa vecina bi ih pojela danasnje manekene, Stam, Maldini, Seddorf treba li dalje...?
Mario k.arina jelda. lik ubijao u Juveu, ali eto ne moramo njeg spominjat, Jel Tevez bio omladinac, Ljorente? ajmo dalje Buffon, Chielini, Barzagli, Pirlo? sve momcic do momcica
Da Mi danas imamo par iskusni igraca kao sto su gore navedeni ne bi nam se desavali Sasuolo, Lazio ili onomad Atalanta, u to sam ubijedjen. Ali ne mozes ti to prevaliti.
Tako je pajdo podijeli ti ekran pa gledaj 4 tekme odjednom, mene sto se tice sve super, pa ne znas jel Bruno dao gol za Inter, ili Saka za Bayern jelda. Ja cu se prvobitno drzati Calcia i LP, ostalo sto se stigne stigne. Jer znas kako kazu, imas i oni majstora koji sve znaju, i elektriku i tesar i vodoinstalater, zna cak nesto i oko IT, a u sustini goli k....c, zna jedino sve smlatit da ne moze bog razmrsiti, e to si vidis upravo ti tako sam svim tim ligama.
Gledaj L'poola, Klop **** od trenera, neznalica, treba ga sutnuti odmah, nedao bog da vodi Milan, vec bi ga ovdje motkama tjerali. ne ide to tako.
meepo je napisao/la:
04 feb 2023, 18:34
milanist je napisao/la:
04 feb 2023, 13:19
Simeone nije vise talenat yebem ga ja, hoce li do 30 biti talenat, za ostale se slazem, ali puno je veci broj oni koji nisu uspjeli. Uvijek ce se naci da se nabroji odredjen broj bilo na jednoj bilo na drugoj listi, ali generalno puno ih je vise koji flopnu. Pa sjetime se samo sta je talenata u Milan dolazilo, gdje su sad?
Nije talenat ali za 10-ak miliona vise nego dobar igrac, uz sve to mala plata. Milan nije jos uvijek dobra sredina za mlade igrace i nije neko mjerilo. Samo pogledaj Barcu. Koji god igrac dodje iz njihove akademije , uber talenat , cijena odmah 30-40 miliona otkupna klauzula od 200-300 miliona, ali se isto tako ti igraci ne snadju odnosno izgube u drugim klubovima, ali sistem Barce takve igrace cini boljim i lako se integrisu.

Milan je doveo bruku igraca u primaveru, ali primavera je iskreno sranje i naravno da vecina mladih talenata propadne tamo i po kojekakvim pozajmicama gdje ne dobiju priliku da igraju i dodju u situaciju da imaju 22-23 godine i 50-ak seniorskih utakmica u nogama.

Ovo sto spominjes Seedorfa, Pirla i ostale "penzionere" ti likovi su igrali skoro 10 godina zajedno i osvojili sve sto su mogli osvojiti znali su kako ko dise na terenu. Em sto su bili klase em sto su uigrani.
Pa meepo dragi sta ja pricam evo vec 2 dana, bas ovo sto si sad i napisao za ove mlade igrace. Dobro je to sve imati par njih u momcadi ali graditi svu ekipu oko toga ne ide brate. Pisem trebaju nam provjereni i iskusni igraci, a ne neki uber talenti koje moramo cekati, ovdje se skace na to.
Kazu bolje neki talenat nego Berardi, Zaniolo, ja bas tvrdim konta, jer opekli smo se dosta put sa tim talentima.
Ja sa ovim i zavrsajem ovu nepotrebnu raspravu.
Zivi vi bili obojica.
FM
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.