AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
milanist
Postovi: 12008
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 28 mar 2023, 19:49

meepo je napisao/la:
28 mar 2023, 18:57

Zar treba vecerati s njim da se zakljuci sasvim logicna stvar ? Svaki trener pokusa dovesti neke igrace koji su mu valjali iz prethodni klubova. I bolje da ne dovodi mogu misliti na sta bi to licilo onda. Njega da se pitalo koje ce igrace pri dolasku u Milan ne bi vidjeli skudeta prosle sezone.


U Engleskoj si menadzer u Italiji trener. Kao menadzer imas vece ovlasti npr. mozes birati koje ces igrace dovoditi.
Kako si to zakljucio, reci i nama prosvijetli nas, na osnovu cega? to tvoje licno misljenje i ok, ali sve na domenu Sta bi bilo kad bi bilo.

Koga je to pokusao iz bivski klubova dovesti ? Kako znas da ne bi skudeta vidjeli ? zar nam nije on i donio skudeto, a da nije, vec Ibra, uredu je :kafa:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
meepo
Postovi: 4119
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 28 mar 2023, 21:43

milanist je napisao/la:
28 mar 2023, 19:49
Kako si to zakljucio, reci i nama prosvijetli nas, na osnovu cega? to tvoje licno misljenje i ok, ali sve na domenu Sta bi bilo kad bi bilo.

Koga je to pokusao iz bivski klubova dovesti ? Kako znas da ne bi skudeta vidjeli ? zar nam nije on i donio skudeto, a da nije, vec Ibra, uredu je :kafa:
Skudeto je donio rumun , Ibra, Leao i ekipa. Pioli tu ima zasluge ali minimalne. Da Ibra nije dosao jos bi se igralo toplo hladno i vjerovatno danas ne bi ni pricali o Pioliju vec o nekom x treneru. Pioli kao trener nema autoritet i nema man managment. Zbog toga su mu neki igraci i po pola sezone u kanalu.

Leao kad je usao u losu formu ovaj ga zakucao na klupu i izjavio da je Leao izgubio brilijantnost. Zamisli koji idiot od trenera moras biti da to izjavis pred novinarima.

Avatar
milanist
Postovi: 12008
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 28 mar 2023, 21:49

meepo je napisao/la:
28 mar 2023, 21:43
milanist je napisao/la:
28 mar 2023, 19:49
Kako si to zakljucio, reci i nama prosvijetli nas, na osnovu cega? to tvoje licno misljenje i ok, ali sve na domenu Sta bi bilo kad bi bilo.

Koga je to pokusao iz bivski klubova dovesti ? Kako znas da ne bi skudeta vidjeli ? zar nam nije on i donio skudeto, a da nije, vec Ibra, uredu je :kafa:
Skudeto je donio rumun , Ibra, Leao i ekipa. Pioli tu ima zasluge ali minimalne. Da Ibra nije dosao jos bi se igralo toplo hladno i vjerovatno danas ne bi ni pricali o Pioliju vec o nekom x treneru. Pioli kao trener nema autoritet i nema man managment. Zbog toga su mu neki igraci i po pola sezone u kanalu.

Leao kad je usao u losu formu ovaj ga zakucao na klupu i izjavio da je Leao izgubio brilijantnost. Zamisli koji idiot od trenera moras biti da to izjavis pred novinarima.
Nista ti meni ne odgovori, ali nisam ni ocekivao, rekao sam sve pises u fazonu sta bi bilo kad bi bilo, nagadjanja i tvoja vjerovatnja. Tu cu se i zaustaviti pa nagadjaj i dalje.
Sto se tice Leaoa, upravu je, ovakav kakav je bio zadnja 2 mjeseca i jest za klupe, kad vidis da se mrljina jedva vuce po terenu a 20 i kusur mu. Od njeg je samo gori Belgijski Kaka, koji ne moze ni potrcati nikako. I sad kao takvi trebaju da imaju zagarantovano mjesto u prvi 11, mozda kod tebe da, ali ovi su i trebali na hladenje nebil dosli tobe.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
meepo
Postovi: 4119
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 29 mar 2023, 04:15

milanist je napisao/la:
28 mar 2023, 21:49
Nista ti meni ne odgovori, ali nisam ni ocekivao, rekao sam sve pises u fazonu sta bi bilo kad bi bilo, nagadjanja i tvoja vjerovatnja. Tu cu se i zaustaviti pa nagadjaj i dalje.
Sto se tice Leaoa, upravu je, ovakav kakav je bio zadnja 2 mjeseca i jest za klupe, kad vidis da se mrljina jedva vuce po terenu a 20 i kusur mu. Od njeg je samo gori Belgijski Kaka, koji ne moze ni potrcati nikako. I sad kao takvi trebaju da imaju zagarantovano mjesto u prvi 11, mozda kod tebe da, ali ovi su i trebali na hladenje nebil dosli tobe.
Sta da ti odgovorim ? Koje je igrace htio dovesti ? Sta ja znam pitaj Maldinia sigurno je imao zelje kao sto su Berardi i slicni. Sto se drugog dijela posta tice vidi se da se ne razumijes u psihologiju takve stvari samo unistavaju igrace. Problem je sto on kao trener ne moze izvuci vise od njih jer ne zna. Razlika izmedju njega i Mourinha je recimo ogromna. Mou je s talentovanim igracima pokorio Europu ovaj to nikad nece uraditi jer ne zna i ne umije.

Uostalom upravu si bezveze rasprava. Za 20+ godina karijere Pioli ima jedan trofej ali eto on je najzasluznij za Skudeto i on izvlaci maximum od ovih igraca :mrgreen: Da te pitam. Sto nije ostavio Girouda na klupi kad je ovaj bio u kanalu ? Znaci klasicna talijastina ako mlad igrac pogrijesi onda ga zakucaj za klupu a ovi stariji guraj ih dok mozes.

Avatar
milanist
Postovi: 12008
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 29 mar 2023, 10:55

meepo je napisao/la:
29 mar 2023, 04:15
Sta da ti odgovorim ? Koje je igrace htio dovesti ? Sta ja znam pitaj Maldinia sigurno je imao zelje kao sto su Berardi i slicni.
Jbg drug, kazes nedao bog da su mu doveli igrace koje je htio i da ne bi skudeta vidjeli, i da su to pretezno igraci preko 30 godina, ja te pitam koje je to igrace htio ti kazes ne znas, koja ironija, kao sto rekoh nagadjas sta bi bilo kad bi Pioli doveo nekog igraca koji mu je zelja.
Sto se drugog dijela posta tice vidi se da se ne razumijes u psihologiju takve stvari samo unistavaju igrace. Problem je sto on kao trener ne moze izvuci vise od njih jer ne zna. Razlika izmedju njega i Mourinha je recimo ogromna. Mou je s talentovanim igracima pokorio Europu ovaj to nikad nece uraditi jer ne zna i ne umije.
OK moja psihologija ne valja kad kazem da igrace koji se vuku po terenu i treba poslati na klupu tamam da je Sheva birvaktile, ali zato tvoja logika da pustis igraca da mora igrati u kakvoj god je formi samo da mu se ego nedao bog ne bi povrijedio je dobre jeli ?
Druga stvar nije ovo Lecce, ovo je Milan i nemas puno vremena za zayebavati se, ne iskoristis sansu i u problemu si vec. Tako da ovi setaci bolje nek se trznu inace nece biti od njih nista. Dalje, da li se od trenera ocekuje da gura igrace koji nisu u formi ? koliko smo puta samo u toku utakmice pisali vadi Leaoa, Diaza ovog onog, a ti bi ostavio da igra pa kako god.
Sto nije ostavio Girouda na klupi kad je ovaj bio u kanalu ? Znaci klasicna talijastina ako mlad igrac pogrijesi onda ga zakucaj za klupu a ovi stariji guraj ih dok mozes.
? Giroud nas najbolji napadac i jedini koji je dostupan vecinom, kako ce ga staviti na klupu kad dva mjeseca covjek nam jedini napadac, ovo sve po bolnicama bilo. Jel stvarno mislis da Pioli gotivi sto ima samo Oliviera pa mu kao lakse izabrati i da mu je drago sto su mu igraci povrijedjeni, ajde bogati.
Uostalom upravu si bezveze rasprava.
Slazem se :thumbup:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Zenga
Postovi: 1701
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 29 mar 2023, 11:31

Trener je najzasluzniji za trofej i uspjeh, sa Piolijem na celu su uzeli najneocekivaniji Scudetto u Italiji zadnjih 30+ god. Sad, to sto se nekome ne dasvi Pioli, uprkos cinjenici da je bas on uzeo titulu, te evo i dogurao medju 8 u CL, to je druga stvar. Uz trenera su tu Kjaer i Ibra, jer su se stvari poboljsale otkad su oni stigli kao iskusni lideri, a i Ibra vratio nadu za bolje dane, bas ono sto je trebalo nikad mladjoj squadri Milana. Primjera radi, sjecam se birvaktile da je se pricalo protiv Carletta, kako igramo dosadnu formaciju, tzv. "jelku", da to moze puno bolje itd.

Veliko pitanje da li bi taj isti Ancelotti ista napravio sa ovom nakaradnom ekipom Milana, punom povreda, bez adekvatnih pojacanja, sa rupetinom na RW koja se godinama krpi, rumunom na golu pola sezone i sl. Mnogo ste nezahvalni, Pioli je nadmasio apsolutno sva ocekivanja. Krenem od sebe, prvi sam bio protiv Piolija i kontao da je tu privremeno nakon otkaza seoskog trenera GP-a, ali je covjek dokazao da se itekako snalazi, iako mu vlastiti direktori i igraci podapinju :mrgreen: Pioli i ovi momci su prirasli srcu velikoj vecini Milanista u Italiji, dakle onih koji su najbllizi klubu i redovno na San Siru, na osnovu uspjeha, zalaganja i rezultata, sto apsolutno nikad nisam ocekivao od ove relativno ogranicene grupe pa ni trenera :mrgreen:

Sta mi koji smo daleko od San Sira, te evt. tamo jedan-dva puta godisnje mislimo, je manje bitno. Curva Sud podrzava Piolija 100%, iako su i oni, bas kao ja, a i vecina Milanista, bili negativni, ili u najbolju ruku skepticni prema istome treneru. U biti mislim da je majoritet nezadovoljan jer bi zeljeli da smo u top 10 rangu sa Bayernom, Realom i sl. ali je realnost da smo mi daleko od istih klubova, te da nema love/transfera jer su nam vlasnici cicije. Zato radije Pioli, nego opet Abate ili kakav bivsi igrac, kolekcija 8.mj., borba za Conference League :D

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4279
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la AjsKjub » 29 mar 2023, 12:06

Nadmasio sva ocekivanja i uzeo skudeto sa na papiru drugom najjacom ekipom cizme
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
milanist
Postovi: 12008
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 29 mar 2023, 12:50

Sprema se novi ugovor za Ibru :mrgreen:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
rope11
Postovi: 17642
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 29 mar 2023, 15:27

Kao što je zaslužan za skudeto (i te zasluge mu niko ne oduzima i ne umanjuje), tako je zaslužan i za ovu sezonu. I to je čitava poenta, samo što neki neće da shvate. :yawn:

Eno gledam Bayern otjerao Nagelsmana koji je radio više nego dobar posao, ali nedovoljno po njihovom mišljenju. Mi igramo katastrofalnu sezonu, u 2023 godini smo po svim parametrima među najgorim ekipama ne samo u ligi, već općenito ligama petice... i neki mu opet drže stranu i traže opravdanja.


Na osnovu starih zasluga zaslužuje da izgura ovu sezonu do kraja, ali se dobro treba zapitati da li nastaviti s njim.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
milanist
Postovi: 12008
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 29 mar 2023, 15:49

Kako ne oduzima, evo kolega iznad je rekao da su skudeto uzeli Leao, Ibra, rumun te da je ucinak mistera u tome minimalan, nije li to sporenje. Nebitno nisam pristalica da se sad mijenja trener, rekao sam i prije, sacekati do kraja sezone i sabrati utiske, ako ne izbori LP sljedece godine treba odmah nogu da dobije, ako izbori onda ima se tu stvari za diskutovati. Bilo jedno ili drugo, ovaj tim treba par pojacanja, bio tu Pioli ili ne, pojedini igraci u ovom rosteru su smijesni i ne bi trebali prikuciti milanelu a kamoli terenu.

Bayern i Negelsman su druga prica, ne vjerujem da je dobio otkaz bas zbog rezultata, bilo je tu svadja po svlacionici sa igracima, te njegovo ponasanje mimo terena.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8134
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 29 mar 2023, 18:27

milanist je napisao/la:
29 mar 2023, 12:50
Sprema se novi ugovor za Ibru :mrgreen:
Reko Pioli daj mu odma na tri a Kjaera produzi na 4 i dovedi mi onog malog, Smallinga iz Rome, nek se Tomori ima s kim ispricat :mrgreen:

Zayebanciju na stranu zar nije bila prica da ce u Monzu kod tate Berlusconija :think:

Avatar
rope11
Postovi: 17642
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 29 mar 2023, 20:00

milanist je napisao/la:
29 mar 2023, 15:49
Kako ne oduzima, evo kolega iznad je rekao da su skudeto uzeli Leao, Ibra, rumun te da je ucinak mistera u tome minimalan, nije li to sporenje.
Ne slažem se sa kolegom :mrgreen: kao mislim ni većina navijača. Mislim da se svi možemo složiti da je prošla sezona bila slučaj igranja iznad svojih mogućnosti, iza čega u dobroj mjeri stoji i Pioli pored igrača. Ne možeš nikome osporiti ono što su uradili prošle godine.

Ove godine druga priča, veliki pad nizbrdo. I ono što me najviše neugodno iznenadilo je njegova tvrdoglavost i neodstupanje od svojih stavova, iako ništa od toga nije pokazivao prošlih sezona.


Što se Ibre tiče, naravno da takva figura ima svoju ulogu u svlačionici, ali imamo ga i ove sezone pa ne vidim neku razliku.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Zenga
Postovi: 1701
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 29 mar 2023, 22:21

@rope
Bayern ima lovu i ozbiljne vlasnike pa su još uvijek na nivou na kojem je Milan bio dok je P.Maldini igrao. Da Milan ima tolike pare, hladno kupe najbolje igrače konkurenata, niti bi gledali levate na RW, kao ni preko pola ove squadre - niti bi Pioli uopšte bio trener.

Po kojim parametrima želiš reć da je Milan najgora ekipa, ne samo među 20 ekipa Serie A, nego i punih 100 (ligama petice)? Objektivno su u 2023 god uzeli 15 od mogućih 36p (42% učinak), ispali iz Coppe, zijanili Superkup, ali i najlukrativnije; plasirali se među 8 u CL.

Prije 2023 su bili na -5p za Napolijem, kojeg su i komotno mogli dobiti u direktnom okršaju, po čemu smatraš da je katastrofalna sezona?

Avatar
rope11
Postovi: 17642
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 30 mar 2023, 00:43

Pa ne znam, kad od skudeta spadneš na petu poziciju, kad ti je top 4 neizvjesna, kad igraš jedan od najružnijih fudbala u ligi, kad unazadiš sve igrače, kad ti nijedan aspekt igre ne štima, kad ispadneš iz utrke za trofeje... onda je teško biti zadovoljan sezonom. Možda nije katastrofalna, ali je u svakom slučaju razočaravajuća.


Samo četiri pobjede u 2023, uz 10 remija/poraza je vrlo mizerna statistika, pogotovo uzimajući u obzir ne tako težak raspored. Kad spomenuh parametre, da, tu smo negdje u društvu najgorih po pitanju raznih stvari, ne uzimajući nužno u obzir samo bodove.

Četvrtfinale LŠ je jedina svijetla tačka sezone koja spašava stvar.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4279
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la AjsKjub » 30 mar 2023, 11:52

Da Rom nije pokupio covid, Kalulu vrv nikad ne bi postao starter (bar ne kao stoper). Poslije one ozlijede Kjeara je bilo jasno da je misteru prva opcija bio talijan. Tako se i jos jedna od novih uspjeha stefana prepisuje sreci kao i mnogi rezultati koji su rijeseni individualnom kvalitetom i to cesto u zadnjim momentima tekme.
Recimo kod rezultata 2-1 protiv salernitana on nije pravio nikakve takticke promjene vec izmjene pozicija za poziciju sto nije nista pomoglo. Nafakaski gol Rebica za 2-2 i bod tada protiv ekipe iz najgoreg dijela tabele. Jedine takticke promjene koje je pravio je uvodjenje Ibre i igranje sa jos jednim target man-om sto nikad nije urodilo plodom. Ili uvodjenje Samua u porazu kuci protiv Napolija koji do tad nije skupio ni 90' min ligaskog fudbala.
Jedino impresivno parce avanture u milanu je onaj covid period bez publike gdje se igralo fantasticno i tjt. Vec poslije toga je njegov sistem procitan i za to on evo vec dugo vremena nema soluciju. Ovaj 3-4-3 sistem je defanzivno solidniji ali vremenom napadacka opasnost polako pada. Jos treba i shvatiti da su ti igraci iz "covid ere" sada postali bolji i zreliji, dubina rostera je koliko-toliko rijesena a oni slabiji su zamijenjeni boljim opcijama (sem Francka).
Za mene Fraudoli nije nista bolji nego kad je vodio Nazio i Inter. Taj je uvijek bio tvrdoglav i limitiran. U interu je u svojih zadnjih 7 tekmi tamo uzeo vrtoglava 2 boda a tad u europi gudio od Hapoel Beer Sheve.
Da se ne lazemo, od krsotina tipa Giampaolo je bolji koliko su Arteta, Pep i slicni bolji od njega. Enivej, logika nalaze da bi ove godine trebali imati bolji budzet na ljeto, pa makar i za 10m. Opet msm da ce tu biti nekih 50ak (u najgorem slucaju). Definitivno ostavlja prostora za obnovu Rafe, novog kvalitetnog trenera i dobru zamjenu na napadackoj poziciji ili krilu. Ako prodaju Rafu za velike pare onda realno imas i za dobre igrace na krilnim pozicijama, dobrog napadaca i jos da ti ostane za cak i WC trenera.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
muxa
Postovi: 11352
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 30 mar 2023, 12:26

Istina je negdje u sredini. Koliko god je više faktora utjecalo na to da osvojimo titulu, isto tako je više faktora utjecalo na rezultate u ovoj sezoni.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
milanist
Postovi: 12008
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 30 mar 2023, 12:48

Kad dobijemo to je do pojedinaca i srece, kad izgubimo do trenera :urnebes: nemoj me yebat vise :urnebes: sta cemo sa cistim golim koji nam je sudija ponistio protiv Spezije ako se ne varam, pa gol rukom Udinesea, pa brdo stvari koji su isli kontra nas. Prepisivati nesto sreci je glupost, ali navikli smo na to ovdje na ovom pdf.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 30 mar 2023, 13:28

Hajmo realno.
Većina ovdje, (ne svi), pošto poto brane trenera, drugi ga pošto poto kude.
Kao što kolega reče, istina je obično negdje u sredini, a to je i realno stanje.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

memaga
Postovi: 1680
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 30 mar 2023, 14:04

slika

memaga
Postovi: 1680
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 30 mar 2023, 14:05

Ovi vlasnici i uprava bas rade odlican posao, ja sam odusevljen, hahahahaha.....

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.