AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 maj 2023, 23:36

Beduin je napisao/la:
27 maj 2023, 23:28
Asensia ce mediji seljakati iz kluba u klub, iz lige u ligu. Vec se i Juve spominje kao kandidat za njegovo dovodjenje. Naravno, sve su ovo sad medijska laprdanja, kao i obicno.

Ova prica kako ih dovodis besplatno, kako besplatno kad ces iskesirati im ogromne plate+porez + njihovom menadjeru da ih uopste nagovori da dodju bas tebi. Ogromne su to i dalje pare, narocito za Milan koji vazda ciganci.
Nije isto brate kad trebaš iskeširati 40M za igrača i kad kao slobodan igrač dolazi u klub. Premije za potpis i udio menadžera je svega 2-3 ili 4 miliona. Velike su to razlike.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
edoox
Postovi: 1600
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la edoox » 27 maj 2023, 23:42

Beduin je napisao/la:
27 maj 2023, 23:28
Asensia ce mediji seljakati iz kluba u klub, iz lige u ligu. Vec se i Juve spominje kao kandidat za njegovo dovodjenje. Naravno, sve su ovo sad medijska laprdanja, kao i obicno.

Ova prica kako ih dovodis besplatno, kako besplatno kad ces iskesirati im ogromne plate+porez + njihovom menadjeru da ih uopste nagovori da dodju bas tebi. Ogromne su to i dalje pare, narocito za Milan koji vazda ciganci.
Ciganče tako gdje ne treba. Šta reći za plate Rebiću, Bakayoku, Destu i Origiju? 20+miliona na plate. Dopinos ekipi ravan 0.
Nešto kontam ako ima istine u tome da se Pioli ne pita oko igrača koji dolaze, šta bi tek bilo da mu dopuste da bira :crazy:
Ruku na srce , sada imamo bolju poziciju jer ipak imas taj arument da si stabilan učenik Lp ida je klub top4. Valjda i Amer malo iskešira i da Maldiniju da pokaže svoj sav potencijal.

Avatar
meepo
Postovi: 4125
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 28 maj 2023, 11:28

Romagnoli13 je napisao/la:
27 maj 2023, 23:36
Nije isto brate kad trebaš iskeširati 40M za igrača i kad kao slobodan igrač dolazi u klub. Premije za potpis i udio menadžera je svega 2-3 ili 4 miliona. Velike su to razlike.
Naravno da nije isto , ali tu kompenzujes na plati. Juve ti je najbolji primjer toga. Jednostavno Asensia ce zeljeti par klubova iako im ta pozicija na kojoj igra nije goruca. Manchester United,Chelsea, Arsenal i PSG mu mogu ponuditi bezobrazno veliku platu i cak ako ne uspije kod njih nece osjetiti a u slucaju Milana to bi bilo pravo lose.

Sto se tice premija za mendazera nije to par miliona zavisi od menadzera do menadzera. Ramos je za potpis trazio koliko ono ?

Suma sumarum Asensio nece biti jeftina opcija.

memaga
Postovi: 1688
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 28 maj 2023, 12:21

Milan NIKAD nije bio trening poligon a nadam se nece nikada ni biti...Milan treba pojacanja za prvih jedanaest a ne talente koje treba trpiti sa njihovim bubicama, tu su akademije Parme, Atalante Ajaxa itd Milan je veliki klub i to svima treba biti jasno ( izuzev pojedinaca koji igraju FM neprestalno...).

Avatar
muxa
Postovi: 11367
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 28 maj 2023, 12:37

Memaga druže hajd vrati se u realnost i vidi ko je trenutno vlasnik Milana. Valjda smo tu priču vise ovdje dovoljno puta prevrnuli. Valjda je vakat da toga budete svjesni i u skladu s tim očekujete pojačanja.
Il Club più titolato al mondo!

memaga
Postovi: 1688
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 28 maj 2023, 12:46

To se slazem sa tobom 100 posto...
Al biti cu brutalno realan ( ko i uvijek do sada ) da me je sramota da smo se na ovakav nacin plasirali u l.p, da nismo to mogli za zelenim terenom ostvariti ( ne bi da ulazim ko je kriv, davno ispricana tema ) nego za zelenim stolom....fuuuuj....jos mnogi na forumu slave takav nacin ulaska u l.p umjesto da nas bude SRAMOTA....

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 maj 2023, 12:57

Zbog čega sramota? Pa nije Milan nikoga varao i kršio zakone da stekne bilo kakvu prednost.

Sramota je jedino ostaviti Piolija na klupi nakon što se brukao protiv drugoligaša u par navrata.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

memaga
Postovi: 1688
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 28 maj 2023, 13:26

Romagnoli13 je napisao/la:
28 maj 2023, 12:57
Zbog čega sramota? Pa nije Milan nikoga varao i kršio zakone da stekne bilo kakvu prednost.

Sramota je jedino ostaviti Piolija na klupi nakon što se brukao protiv drugoligaša u par navrata.
Sramota je sto se na terenu nisu ostvarili rezuultati za l.p nego na tudjoj nevolji se radovati, cirkus od lige, neregularna sezona skroz...uzimas bodovo pa vracas CIGANLUK zivi....
Sramotno je sto ovakvi i sl.vlasnici vode instituciju kakav je Milan, sto vizije nemaju, sto pljackaju Milan, sto ne mogu kako Bog zapovjeda igraca dovesti nego parmake, sto ne mogu PIOLIJA smjeniti i dovesti nekog boljeg....
E TO JE SVE SRAMOTA, STO SE SPRDAJU SA MILANOM....

Avatar
meepo
Postovi: 4125
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 28 maj 2023, 13:37

memaga je napisao/la:
28 maj 2023, 12:21
Milan NIKAD nije bio trening poligon a nadam se nece nikada ni biti...Milan treba pojacanja za prvih jedanaest a ne talente koje treba trpiti sa njihovim bubicama, tu su akademije Parme, Atalante Ajaxa itd Milan je veliki klub i to svima treba biti jasno ( izuzev pojedinaca koji igraju FM neprestalno...).
Pa ti igras to neprestano. Bruno Fernandes i Bernando Silva :rol:

Jesu li Vinicius , Rodrygo, Valverde, Camavinga ,Tchouaméni, Endrick provjereni igraci ?

memaga
Postovi: 1688
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 28 maj 2023, 13:40

Neka su CDK, Vranoks, Adli, Lazetic, Pobega, odlicni...da odlicni su za FM...kako ti boldiras ono sto te pecne... :rol:

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 maj 2023, 13:43

memaga je napisao/la:
28 maj 2023, 13:26
Romagnoli13 je napisao/la:
28 maj 2023, 12:57
Zbog čega sramota? Pa nije Milan nikoga varao i kršio zakone da stekne bilo kakvu prednost.

Sramota je jedino ostaviti Piolija na klupi nakon što se brukao protiv drugoligaša u par navrata.
Sramota je sto se na terenu nisu ostvarili rezuultati za l.p nego na tudjoj nevolji se radovati, cirkus od lige, neregularna sezona skroz...uzimas bodovo pa vracas CIGANLUK zivi....
Sramotno je sto ovakvi i sl.vlasnici vode instituciju kakav je Milan, sto vizije nemaju, sto pljackaju Milan, sto ne mogu kako Bog zapovjeda igraca dovesti nego parmake, sto ne mogu PIOLIJA smjeniti i dovesti nekog boljeg....
E TO JE SVE SRAMOTA, STO SE SPRDAJU SA MILANOM....
Ovi vlasnici su u Milanu manje od godinu dana. Pred njima je tek prvi mercato, i treba sačekati da vidimo šta će da urade.

Grešaka je bilo od dolaska Maldinija. Ali bio je i scudetto i polufinale LPa. Bit će i treći uzastopni plasman u LPa.

Nakon 8 godina sramoćenja i glupiranja dvojice staraca ovo je sve odlično u poređenju sa tim periodom. Berlusconi je trebao da proda klub još prije 10 godina.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

memaga
Postovi: 1688
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 28 maj 2023, 13:46

Slazem se sa tobom, ODLICNI rezultati kapa dole kako je bilo...
Vidjet cemo kakav ce marketo biti, al po najavama i spekulacijama daj Boze...
Uglavnom biti ce zanimljivo....

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8148
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 28 maj 2023, 13:49

meepo je napisao/la:
28 maj 2023, 13:37
memaga je napisao/la:
28 maj 2023, 12:21
Milan NIKAD nije bio trening poligon a nadam se nece nikada ni biti...Milan treba pojacanja za prvih jedanaest a ne talente koje treba trpiti sa njihovim bubicama, tu su akademije Parme, Atalante Ajaxa itd Milan je veliki klub i to svima treba biti jasno ( izuzev pojedinaca koji igraju FM neprestalno...).
Pa ti igras to neprestano. Bruno Fernandes i Bernando Silva :rol:

Jesu li Vinicius , Rodrygo, Valverde, Camavinga ,Tchouaméni, Endrick provjereni igraci ?
Nisu, al su važili kao najperspektvniji mladi igrači na svijetu koje je Real pokupio i masno platio.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 maj 2023, 13:49

Normalno je da svi želimo više. Bili smo predugo u tunelu koji nije vodio nikud. Sad kad smo došli do kraja tog tunela želimo više, i to je sasvim prirodan slijed dešavanja.

Milan je enorman klub. Ponovo je tamo gdje mu je i mjesto. Amerikanci jesu škrti, ali upravo oni su sredili klub i finansije. Udarili jake temelje za budućnost. Eh, sad je na novim vlasnicima da pokažu u kojem pravcu žele da idu.

Vjerujem da sanjaju uspjeh ali uspjeh bez rasipanja. Nekih 100M za mercato mislim da je realno i da će tako i biti.

Na svu sreću ima dosta slobodnih a kvalitetnih igrača na tržištu, tako da bit će tu svega.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

memaga
Postovi: 1688
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 28 maj 2023, 13:56

Prosle godine si govorio 120+ mil., ove godine 100 mil...
Ako bude pola od 100 mil mozemo zadovoljni biti...
Kako su oni pricali bez l.p nema ulaganja, igramo stalno l.p a ulaganja???
Nebitno ovo im je oficijalno drugi marketo pa da vidimo...

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 maj 2023, 14:04

memaga je napisao/la:
28 maj 2023, 13:56
Prosle godine si govorio 120+ mil., ove godine 100 mil...
Ako bude pola od 100 mil mozemo zadovoljni biti...
Kako su oni pricali bez l.p nema ulaganja, igramo stalno l.p a ulaganja???
Nebitno ovo im je oficijalno drugi marketo pa da vidimo...
Prosle godine je pripreman teren za promjenu vlasništva i mislim da je to zakočilo sve. Elliott je dozvolio 60ak M za transfere i to je bilo to.

Ove sezone se nadam i očekujem bolje. Novca ima više nego lani, tako da red je i da bude uložen.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 28 maj 2023, 14:05

memaga, različite perspektive. Nekom mlađem fanu Milana, ovo ne pada toliko teško, što ne dovodimo provjerene igrače.
Ja za Milan navijam od samog početka 90-ih, meni ovo stvarno odvratno sve gledati ali sam se pomirio dok je ovaj debil vlasnik da od nekih većih ulaganja nema ništa.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
meepo
Postovi: 4125
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 28 maj 2023, 15:43

Stroj1946 je napisao/la:
28 maj 2023, 13:49
Nisu, al su važili kao najperspektvniji mladi igrači na svijetu koje je Real pokupio i masno platio.
Okej ali poenta je da su to talentovani igraci koje je Real doveo i istrpio. Nisu ni svi ispali kao pogodak(Luka Jovic), ali opet vise su postigli s ovim mladicima nego s prvom verzijom Galaktikosa.
memaga je napisao/la:
28 maj 2023, 13:40
Neka su CDK, Vranoks, Adli, Lazetic, Pobega, odlicni...da odlicni su za FM...kako ti boldiras ono sto te pecne... :rol:
A vidi pitao sam te pitanje nisi odgovorio vec opet ides na svoju omiljenu igricu. Nego jesi uspio dovesti Fernandesa i Silvu na FM-u ? :rol:

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 maj 2023, 15:52

Opet ista tema i vrtimo se u krug. Umjesto da se posvetimo prvoj meč lopti večeras. Puno je to važnije od udaranja po istoj temi. Ispratimo ekipu u borbi za LPa, pa tek onda pišimo o mogućim transferima i igračima.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 28 maj 2023, 15:59

Braćo hoće li vam biti drago kad Pioli ostane i sljedeće sezone nakon što sad izbori LP :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.