AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
galia95
Postovi: 951
Pridružen/a: 23 maj 2023, 00:42
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la galia95 » 06 jun 2023, 01:50

Romagnoli13 je napisao/la:
06 jun 2023, 01:45
Pričala bi se ovdje drugačija priča da Juventusu nije oduzeto onih 10 bodova. Drvlje i kamenje bi bilo po svima. Ali hajde vrijeme će da pokaže gdje smo i šta smo. Maldini je puno toga pogrešnog uradio kao i Pioli i posljedice su to što jesu.

Vidimo se nekad početkom sezone. Do tad selam i uživajte u ljetu.
Vidimo se naredne sezone, cheers! 👍🍻

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 06 jun 2023, 05:42

Bice ovo izgleda vrelo ljeto za sve nas navijace Milana, patnja u najavi

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4253
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la AjsKjub » 06 jun 2023, 06:13

Jedina pozitivna stvar je potencijalan odlazak celavog mediokriteta. Nego sacekati da se ova gov.na poigraju sa milanom i novo vlasnistvo a da se klub u medjuvremenu ne vrati u banter eru.
Trebati ce nam pun kur.ac srece, ali eto. Prolazilo se nekako i kroz mnogo mnogo gore.
Nadam se da (bar ovaj put) curva sud nece biti ckepi i uraditi nesto povodom svega ovoga.

Also Cardinale do prije 3 god. nije ni znao sta je milan i da ima 7 klempi. Isto tako mu pucao kur.ac da kod oprostaja Ibre dodje na teren i licno se oprosti i ispostuje jednu od najvecih legendi kluba. Pametnom dosta



Bjezi odavde momak
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
koraj
Postovi: 1328
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la koraj » 06 jun 2023, 07:34

Rome brate iznenadjen sam. Kakav bolan posao, kako nema mjesta emocijama? Pa covjek je citav svoj zivot posvetio Milanu, najmanje sto mi (emotivni navijaci) mozemo uraditi je da se ne slazemo sa ovakvim odlaskom i ovakvim odnosom do najveceg covjeka kojeg je Milan ikad imao.
U redu, fulao sa par poluigraca, jel zbog toga treba da ide??? I to na ovakav nacin????
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
muha milanez
Postovi: 5769
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 06 jun 2023, 07:40

Dovedeš Mike-a, Thea, Tiawa, Girouda, Kalulua, Tonalia za ništa, za teški minimalac i onda ti poslije čovjek kaže fulio si prelazni rok sa glupim CDK-rom i platom za Origia.

Rasprodaj sve, idi u tri lijepe, spakuj kofere i mrš iz svetinje. Fataj se kriketa i ragbija tamo preko bare. :puke:
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8058
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 06 jun 2023, 08:14

Ma glupost teška se izvlačiti da je to zbog transfera. Planirano sve unaprijed, samo se čeko trenutak, kraj sezone. Ovdje je to više da njemu trebaju poslušnici, lizači guzova i ljigavci koji će klimati glavom i raditi kako im se kaže. Maldini nije čovjek koji šuti, to svi znaju, hoće najbolje za klub, pare za pojačanja da vrati Milan na stare staze, ima viziju, jer on živi taj klub, on je obilježio jednu eru Milana kao igrač, koliko je zahvalan Milanu, toliko je i njemu Milan zahvalan, ne zaboravite da je on jedan od najboljih igrača svih vremena a sigurno najbolji odbrambeni igrač svih vremena. Cijenjen u svakoj zemlji svijeta. Treba malo poštivanja, što ga očito ovaj klošar nema.
Maldini je raltivno nov u ovom poslu, doveo je super igrače za ono štoje imo na raspolaganju, svako će imati fula u poslu to je normalno, pogotovo u fudbalu, ali raditi sa tako malim budžetom i postići velike stvari, to je već umijeće.
On je dobio otkaz kako se navodi, znači da je bilo svega tu, otkaz se ne dobija tek tako, jer obično direktor ide sam ili sporazumni raskid, ovdje ga je nogiro ako su istinite vijesti. Znači ološ neki teški. Navući će sebi veliki belaj navijača svkako, neće mu ovo oprostiti, ne samo zbog Maldinija, nego zbog ponašanja i odnosa prema klubu. Loše je krenuo, užasno loš start nekog ko nije baš upućen dobro u neke stvari, jer taj američki sistem ne prolazi baš najbolje u Evropi, to se dokazalo nekoliko puta sa vlasnicima iz Amerike zadnjih godina.

Avatar
Beduin
Postovi: 16120
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 06 jun 2023, 08:22

Žohar Pioli ce i ovo preziviti, ne mozes se ti njega rijesiti tek tako. J3bo svom ocu zenu.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
meecko
Postovi: 1495
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 06 jun 2023, 08:51

Maldini legenda Milana, čovjek sa stavom, koji misli svojom glavom kome se ne može tek tako narediti... U startu je veći u očima navijača, od ovog amerikanca, to takvi ne praštanju..
Imao je grešaka u transferima, ali za bakšiš je dovodio igrače, najviše na svoje ime. Ima se odlična osnova, zato je i tražio novac da Milan može osvajati titule ponovo, jer je idealan moment.
Sada stoji i to da niko nije veći od kluba, ova dvojica novih su ljudi koji se bave talentima.
Mislim da se trebamo oprostiti od dovođenja velikih imena. Pretvara se Milan u Monako, Lacio, Borussia Dortmund, poneka titula, redovito učešće u CL, prodaja najboljih igrača za veliki novac
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

enzo777
Postovi: 161
Pridružen/a: 02 apr 2023, 22:30
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la enzo777 » 06 jun 2023, 09:19

Zalosno sve ovo. Cardinale nam nesto palamudio kad je tek dosao, kao on zeli da zadrzi duh Milana i ima veliko postovanje... sve je to americki bull sh*t. Samo kapitalizam. Bojim se ovi Amera da ce nas unistit kao Man Utd, Romu, i sve ostale klubove koji su bili ime. Samo pare i berza. I kad sve propadne, skupe kofere i odu, a nek drugi popravlja klub. Bas mi je zao sto su nas prodali ovom idiotu.

Maldini je morao ostat iz razloga sto je to Paolo. Koliko igraca je reklo: "zvonio je telefon, javljam se i cujem: ciao, Paolo ovdje... U tom trenutku sam vec potpisao za Milan." E toga vise nece biti. "Cao, Moncada ovdje... Ko? alo majstore ne interesuju me nikakve serpe, pogrijesio si broj."
Maldini je upravu da trebamo vise para da pojacamo ekipu. Protiv Intera se vidjela razlika. Mi nemamo klupu. Imamo prvu 11ku i to je to. Klupa nam je za nista. E sad pogledaj sezonu 2007, mi smo tada na klupi imali 7 igraca koji bi bili glavni igraci u drugim klubovima, a kod nas sjede na klupi. E zbog toga osvajas sezonu. Inter koga god uvede on zna igrat i opasan je po golu. A kod nas Origi ili Rebic, molis ga: momak aj molim te izadi da pojacas ekipu. zalosno.

E sad druga strana. Blokiran Arnautovic, odlicno. Nista od Berardija - ok. Al dovodi se mali Thuram - odlicno, gledamo na N'Dicku iz Eintrachta - veoma dobro. Razmatra se SMS i kako da se dovede sto prije, jer po svemu sudeci je nas od slijedece godine, samo sad je pitanje kako ga sad dovest. Jbt dobre vijesti. Znaci ipak znaju koga trebaju dovodit. Al to je Moncada, i on je odlican Scout. Al fali ti covjek za pregovore, i fali nam novac.

"Vatreni" ipak ostaje, al eto kao razmislit ce jos o tome. Ja se samo bojim nasi igraca, da oni ne odu. Jer Leao je vec poslao losu poruku, a tu su Mike, Theo, Tonali, svi oni su vezani za Maldinija.

Bit ce vruce ljeto ove sezone. Ne dovedemo li 4-7 novi igraca da zamjenimo smece koje imamo, pisi sezonu kao : propalo.

Avatar
meskalin
Postovi: 2497
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meskalin » 06 jun 2023, 10:20

Man Utd trosi nemile novce na pojacanja, njihov problem je sto imaju nesposobnu upravu...pare nisu garant uspjeha, ali bez njih jednostavno ne ide....Milan je imao vrhunsku upravu s Maldinijem, jer realno niko ne moze vise postovati klub od porodice Maldini,da se ne lazemo. Ameri su mrtvi kapitalisti koji gledaju samo zaradu. Meni je iskreno sve postalo sumnjivo isti dan kad je Eliotti porodica prodala klub, jer su zadrzali dio kluba u svome vlasnistvu tako sto su RB posudili dio para...

Avatar
milanist
Postovi: 11906
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 06 jun 2023, 10:40

Ma suvisno je vise i bilo sta pisati, jednostavno Maldini=Milan i to je to. Ispali su prava djubrad sto su mu ovo uradili, nikad im oprostiti necemo.
Znaci belgijski plavusan je pridonio i otkazu legendi, sjeme mu yebem vise :D

Romagnoli odlazak vol 19 :mrgreen:
enzo777 je napisao/la:
06 jun 2023, 09:19
Maldini je morao ostat iz razloga sto je to Paolo. Koliko igraca je reklo: "zvonio je telefon, javljam se i cujem: ciao, Paolo ovdje... U tom trenutku sam vec potpisao za Milan." E toga vise nece biti. "Cao, Moncada ovdje... Ko? alo majstore ne interesuju me nikakve serpe, pogrijesio si broj."
:urnebes: Bas si me nasmijao sa ovim, ali bukvalni prava istina i sustina.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Beduin
Postovi: 16120
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 06 jun 2023, 10:48

enzo777 je napisao/la:
06 jun 2023, 09:19
Mike, Theo, Tonali, svi oni su vezani za Maldinija.
Oni si vezani za Milan. Sto ugovorom, sto rezultatima, zive od Milana, a ne od Maldinija.
Narocito Tonali je Milanista od glave do pete, zivi za ovaj klub, a kao uzor mu je uvijek bio Gatuzo, a ne Maldini.

De malo se opusti druze. Ne trebamo sad sve samo Maldiniju pripisivat. Hvala mu za sve, a mi idemo dalje.

#pioliout
#cardinaleout
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8058
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 06 jun 2023, 10:50

Ne vjerujem ni da ce Cardinale ostati dugo. Sa ovakvim stavom i politikom koju je izabrao, nece izdrzati. Napravit ce ogroman razdor u i oko kluba. Ne kontam kakav benefit je dobio od ovog iskreno sto se zakacio odmah na pocetku.

Avatar
milanist
Postovi: 11906
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 06 jun 2023, 11:04

Beduin je napisao/la:
06 jun 2023, 10:48
enzo777 je napisao/la:
06 jun 2023, 09:19
Mike, Theo, Tonali, svi oni su vezani za Maldinija.
Oni si vezani za Milan. Sto ugovorom, sto rezultatima, zive od Milana, a ne od Maldinija.
Narocito Tonali je Milanista od glave do pete, zivi za ovaj klub, a kao uzor mu je uvijek bio Gatuzo, a ne Maldini.

De malo se opusti druze. Ne trebamo sad sve samo Maldiniju pripisivat. Hvala mu za sve, a mi idemo dalje.

#pioliout
#cardinaleout
Veoma Lako oni mogu biti vezani ugovorom za neki drugi klub i zivjeti puno 'bolje i lagodnije' nego u Milanu. Ogromna praznina ce biti gubitak Paola, jednostavno pola ovih igraca koje je doveo je doveo i na ime.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

celikmilan
Postovi: 2941
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 06 jun 2023, 11:11

Stroj1946 je napisao/la:
06 jun 2023, 10:50
Ne vjerujem ni da ce Cardinale ostati dugo. Sa ovakvim stavom i politikom koju je izabrao, nece izdrzati. Napravit ce ogroman razdor u i oko kluba. Ne kontam kakav benefit je dobio od ovog iskreno sto se zakacio odmah na pocetku.
Nema on šta da ne izdrži. U gradu Milanu je dva puta godišnje i boli ga briga šta igrači ili navijači misle o njemu. Dok mu neko ne ponudi ogromnu svotu za Milan on će ostati vlasnik.

Gunther
Postovi: 211
Pridružen/a: 30 apr 2023, 10:07
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Gunther » 06 jun 2023, 11:14

Vrijeme ce pokazati da je ovo najbolja moguća odluka za klub. Dovodjenjem igrača ko sto su Arnautović i RLC bi samo izgubili jos jednu sezonu.

Avatar
edoox
Postovi: 1586
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la edoox » 06 jun 2023, 11:24

Maldini nije zelio biti u klubu dok je Silvio mrcvario Milan.
Cim je dosla neka normalna vizija i projekat, prihvatio se posla
Na ovom zadnjem sastanku je oept branio interese Milana, i njegov odlazak jasno pokazuje kakavu viziju i projekat zeli Jenki.
Svi glavni igraci mogu lagano da igraju za duplo veca primanja na otoku.
Vidjet cemo sada kako ce Pioli hendlati tim. Jedva cekam. Branio sam ga za vecinu stvari do sinoc.

Avatar
nextterrain
Postovi: 2463
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 06 jun 2023, 11:26

Da su zavrsili 5. kao sto bi se desilo da nisu Juventusu oduzeli bodovi, druga bi se stvar pricala.

Krenulo je sve ovo od proslog ljeta kad su potpisali ugovor zadnji dan, Maldini je uvijek bio prijelazno rijesenje za Milan sa Cardinaleom ali nije mogao dobiti otkaz zbog Scudetta.

Skoro nijedan klub ne daje totalne ovlasti sportskom direktoru, bio on Maldini ili ne, vec to radi CEO i trebaju zajedno raditi, sto oni i nisu mogli/htjeli.

Zapostavljao je dosta skauting službu koja je preporucivala igrace kao Kolo Muanii, Enzo, Kone, Alvarez..... sto nije sjelo RedBirdu. Furlani je htio Dybalu, oni su izabrali CDK-a.

Pioli je pricao Jos kako mu trebaju ovaj put spremni igrac za njegov sistem (kakav god da je), to nije dobio.

Odlicne je poslove Maldini uradio i zao mi je sto odlazi, medjutim ovdje je uzasno kako je klupska legenda otjerana, bez imalo postovanja. To je problem.

A projekat kao projekat, ima pocetak i kraj, pa onda ide novi krug.

Nadam se da ce Moncada dovesti par igrača koji su odlicni. Loftus Cheek to nije

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 06 jun 2023, 11:55

Velika je stvar izgubiti legendu, sigurno da nekima igrqcima nec biti drago ali klub je iznad svega

Sacekjamo da vidimo poteze, iskreno Moncada je po meni lik koji itekako zna naci prave igrace, sad kad ima vece ovlasti mozda i dovede neke svoje koje je predlagao a ovi nisu htjeli

Avatar
Zenga
Postovi: 1691
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 06 jun 2023, 12:04

Vidjelo je se po licu Maldinija tokom Ibrinog oproštaja da nešto nije u dure. Ne možeš se na ovakav način kutarisat čovjeka, koji je rame uz rame sa Baresijem, najveća ikona kluba. Bez obzira na mercato i bosmana teških 200M+ (famozna četvorka), te želja za idući mercato, jednostavno ne možeš ovako ne zahvalno nogirat ikonu koju je lani uzeo Scudetto sa ekipom za jedva top 4, te CL polufinale sa još nakaradnijom squadrom.

P.r.č.i.t.e. se ameri

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: muxa i 4 gosta.