AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la AjsKjub » 06 jun 2023, 12:07

"Potpuna ovlast" ne postoji. Upravni odbor je tu da donese vece odluke, izvrsni direktor je samo dio toga.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
nextterrain
Postovi: 2464
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 06 jun 2023, 13:32

AjsKjub je napisao/la:
06 jun 2023, 12:07
"Potpuna ovlast" ne postoji. Upravni odbor je tu da donese vece odluke, izvrsni direktor je samo dio toga.
Mislio sam na sportski segment. Transferi igrača, odabir trenera, itd.

Nadam se da ce proteci sve kako treba, ali ako prave cistku, onda treba i Pioli ići.

Imali su katastrofalni prijelazni rok, to je istina., Ali ovo nije nacin kako se tretira ikona kluba.

Ovo je bilo pitanje vremena, ali treba pricekati ovo ljeto i vidjeti u kojem smjeru ide klub.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 06 jun 2023, 13:38

Kakvo nepoštivanje kluba i njegovih legendi, majku vam yebem američku-kapitalističku stoko raspala.



slika
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la AjsKjub » 06 jun 2023, 13:51

Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 06 jun 2023, 16:25

Vjerujem da će Moncada odraditi dobar posao sa transferima. Diglo se se sada puno buke oko svega, čekat ćemo da vidimo konkretne poteze. Žao mi je što Paolo odlazi ali ljudi su uzeli klub i imaju pravo da otpuste koga hoće. Maldini je dobio otkaz, nije ga niko ponižavao i nešto slično. Imao je kikseva i ljudima se to nije svidjelo.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 06 jun 2023, 16:29

Ma šta veliš
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
koraj
Postovi: 1328
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la koraj » 06 jun 2023, 17:04

Nije ni cudo sta su ameri uradili Maldiniju kad navijaci na ovom forumu tako olahko prihvataju situaciju. Oni naprave ciganluk sa najvecom legendom kluba, covjekom koji je cijeli svoj zivot ugradio u klub a nasi forumasi se nadaju dobru?
Cuj, kupili ljudi klub i imaju pravo da rade sta hoce... E svasta!
Pa najmanje sto mugu je da se ne slazem i da ne odobravam to. Promijeniti ionako ne mogu nista ali ne podrzavam!!!!
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 06 jun 2023, 17:39

Razumijem da neki klinjo koji Maldinija nikada nije ni gledao ne može jednako osjećati kao neko ko je pratio njegovu karijeru u Milanu.
Ali i usprkos tome, halo, pričamo o sinonimu za Milan, o jednoj od najvećih ako ne i najvećoj legendi kluba. Bruka kakvi sve navijača ima.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
milanist
Postovi: 11929
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 06 jun 2023, 17:44

Mamu im ybem u pizdu kako su mi za dan omrzli.....
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Zenga
Postovi: 1691
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 06 jun 2023, 17:50

Fantasista je napisao/la:
06 jun 2023, 16:25
Vjerujem da će Moncada odraditi dobar posao sa transferima. Diglo se se sada puno buke oko svega, čekat ćemo da vidimo konkretne poteze. Žao mi je što Paolo odlazi ali ljudi su uzeli klub i imaju pravo da otpuste koga hoće. Maldini je dobio otkaz, nije ga niko ponižavao i nešto slično. Imao je kikseva i ljudima se to nije svidjelo.
Poštujem mišljenje ostalih, i sve ok da je riječ o Leonardu ili njemu sličnome, ali ovo je, prvo da ustanem, Paolo Maldini lično (!).

Dakle ikona uz g. Franco Baresi, taj tandem apsolutno nikako, nipošto, orilo-gorilo, ne možeš smatrati običnim smrtnicima. #3 i #6 u vječnoj penziji govori sve, to su giganti koji su unikati, simboli, ikone i definicija svega što čini slavni AC Milan. Sličan status imaju u repci nikad jače Italije, krcate super zvijezdama od kojih su ova dva gospodina među najvećim.

Nekakve Crvene ptice, Ellioti, Cardinale kako li se već preziva onaj šmokljo bejzbolski, šta li je, koji li je k, ne zanima me uopšte, svi redom nek se y.e.b.u. :sick:

Dođe mi da plačem i demoliram Milanello, ovo apsolutno nije u dure - tek nam je sada svima jasno šta znači KARDINALNA greška, yebeni Kardinale nabijemo ga na kardan i k + k i još jedan k.

Meni ne samo da je pokvaren dan, nego kao da mi je jedan dio vječne ljubavi prema klubu ugašen, zahvaljujući nekakvom američko-dijasporskim degenom. Stvarno ne znam kako bi mirne savjesti otišao na San Siro nakon ovih dešavanja.

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 06 jun 2023, 17:54

Jel treba da plačem? Jel mogu nešto da promijenim zajedno sa vama? Lik je dobio otkaz i žao mi je jer je legenda, dobio bi ga kad tad kolika god da je ikona. Plakao sam za Shevom i Kakom kad su ih prodali pa je Milan i dalje postojao bez njih i krenulo se dalje. Možemo razbijat glavu i bunit se ali od toga nema ništa.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16502
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 06 jun 2023, 18:04

Biznis je danas jedino bitan, mozemo zaliti buniti se dzaba sve

Nadati se da ce nova struktura bolje raditi, nadati se

Avatar
Zenga
Postovi: 1691
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 06 jun 2023, 18:05

Uz dužno poštovanje, složimo se da se ne slažemo. Kaka i Sheva kombinovano, nisu ni do koljena ni Maldinija, ni Baresija.

Realno, ukoliko ova kardinalna greška od vlasnika, yebo ga otac, djed i pradjed američki, ne skrši ozbiljnu lovu i dovede par kapitalaca, San Siro će imati max 35k gledaoca na jesen, ne mogu vjerovati šta je ova konjina uradila. Yebo ga biznis i excel sheets i pm.

Evo i relativno neutralan komentar, sa strane novinara koji nisu vezani za Milan
https://football-italia.net/milan-chief ... any-worse/

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 06 jun 2023, 18:44

A u qurac više sa ovim peripetijama svako yebeno ljeto unazad par godina, počevši od onog kineza šarlatana, pa do Maldinija. Yebemu nebo, svaki put nešto. Prvo se prošle godine strepilo do zadnjeg dana ugovora da li će ostati u klubu pa do ove lakrdije.

Taman se činilo da će stvari sjesti na svoje mjesto, a onda se dešava ovo. :facepalm:

Ne znam za vas, ali meni se radi ovakvih stvari uopšte ne prati naredna sezona. Nemam više volje.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Zenga
Postovi: 1691
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 06 jun 2023, 19:07

Evo i pune liste (34) transfera otkad su preuzeli Maldini&Massara;

:arrow: Rade Krunic from Empoli – €8.6m
:arrow: Theo Hernandez from Real Madrid – €22.8m
:arrow: Rafael Leao from Lille – €29.5m
:arrow: Ismael Bennacer from Empoli – €17.2m
Ante Rebic from Eintracht Frankfurt – €7m
:arrow: Zlatan Ibrahimovic – Free agent
Alexis Saelemakers from Anderlecht – €10m
Asmir Begovic from Bournemouth – Loan
:arrow: Simon Kjaer from Sevilla – €3.6m
:arrow: Pierre Kalulu from Lyon – €1m
Brahim Diaz from Real Madrid – loan
:arrow: Sandro Tonali from Brescia – €19.5m
Ciprian Tataruşanu from Lyon – €1m
Jens Petter Hauge from Bodo/Glimt – €4.8m
Soualiho Meïté from Torino – loan
Diogo Dalot from Man Utd – loan
Fikayo Tomori from Chelsea – €31m
Mario Mandzukic – Free transfer
:arrow: Mike Maignan from Lille – €15.4m
Alessandro Florenzi from Roma – €2.7m
:arrow: Olivier Giroud from Chelsea – €3m
Fodé Ballo Touré from Monaco – €5.4m
Pietro Pellegri from Monaco – loan
Tiemoue Bakayoko from Chelsea – loan
Antonio Mirante – Free transfer
Junior Messias from Crotone
Marko Lazetic from Red Star – €4.5m
Yacine Adli from Bordeaux – €10m
Divock Origi – Free transfer
Charles De Ketelaere from Club Brugge – €32m
:arrow: Malick Thiaw – Loan with option to buy from Schalke 04
Aster Vranckx – Loan with option to buy from Wolfsburg
Sergino Dest – Loan with option to buy from Barcelona
Devis Vasquez from Guaranì – €470k

Današnja squadra ukupno koštala 211.6M u iznosu transfera, ukupno 26 igrača. Kada pogledaš i sabereš sve ovo, te usporediš sa rezultatima (Scudetto, polufinale CL te tri uzastopne sezone CL plasman), mislim da i nije baš razlog za otkaz?

Da je bilo sreće mogli su za infamoznu bosman četvorku uzet taman tih 212M (Dollarboy 100M, te ona trojica kombinovano stotinjak), možda bi onda mogli dovesti adekvatnija pojačanja.

Desetak transfera :!: je se isplatilo ili bolje, ostatak koliko para toliko muzike (minus CDK+Tomori+Rebić [za ovog zadnjeg su dali masno plaćenog A.Silvu+7M]).
Zadnja izmjena: Zenga, dana/u 06 jun 2023, 19:21, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 06 jun 2023, 19:15

Totalno me emotivno srozao ovaj rastanak sa Zlajom a zatim odmah otkaz Paolu.
Pa majku vam kapitalističku, prokletu, bezosjećajnu yebem!
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 06 jun 2023, 19:28

Dalo se naslutiti kada su zatezali prošle godine oko produženja ugovora. Kardinale je tad htio ograničiti ovlasti Maldinija kada su transferi u pitanju. Maldini nije odustajao do zadnjeg dana kada ovaj nije imao izbora jer je tad vjerovatno smatrao da će mu to donijeti više štete nego koristi (valjda sad misli drukčije) pa je popustio. Kada je vidio kako su se "pokazali" igrači koje je Maldini doveo u medjuvremenu, vjerovatno je odlučio da mu smanji ovlasti, odnosno da on sam kaže posljednju riječ. Maldini opet nije htio popustiti i došlo je do čega je došlo. Tako da ne mogu reci da ne razumijem odluku Kardinalea. Jbg ne mogu ja davat pare da neko drugi troši i kad ih ne potroši kako treba da me uslovljava da će otići ako mu ukinem tu privilegiju. Ako me sjećanje dobro sluzi nije imao tu privilegiju kod Eliota. Al bez obzira na sve Paolo je Milan i zao mi sto je došlo do ovoga, vidjet ćemo u kojem pravcu će klub dalje ići.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
meecko
Postovi: 1500
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 06 jun 2023, 19:41

muxa je napisao/la:
06 jun 2023, 19:28
Dalo se naslutiti kada su zatezali prošle godine oko produženja ugovora. Kardinale je tad htio ograničiti ovlasti Maldinija kada su transferi u pitanju. Maldini nije odustajao do zadnjeg dana kada ovaj nije imao izbora jer je tad vjerovatno smatrao da će mu to donijeti više štete nego koristi (valjda sad misli drukčije) pa je popustio. Kada je vidio kako su se "pokazali" igrači koje je Maldini doveo u medjuvremenu, vjerovatno je odlučio da mu smanji ovlasti, odnosno da on sam kaže posljednju riječ. Maldini opet nije htio popustiti i došlo je do čega je došlo. Tako da ne mogu reci da ne razumijem odluku Kardinalea. Jbg ne mogu ja davat pare da neko drugi troši i kad ih ne potroši kako treba da me uslovljava da će otići ako mu ukinem tu privilegiju. Ako me sjećanje dobro sluzi nije imao tu privilegiju kod Eliota. Al bez obzira na sve Paolo je Milan i zao mi sto je došlo do ovoga, vidjet ćemo u kojem pravcu će klub dalje ići.
Iskreno pretrgao se sa parama, mislim da je u pitanju ego ovog amerikanca, Maldini je veća faca od njega u klubu i igračima. Moguće da Maldini nije više želio cigančiti sa transferima. Fernandez i Botman su propali zbog razlike od 4-5 miliona. A vidimo koliko sada koštaju....
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 06 jun 2023, 19:48

Pretrgao se momački
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16502
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 06 jun 2023, 22:56

Curva sud je rekla da sw nece mjesati u rad uprave, kazu rekli smo sve za banerom na zadjoj tekmi

Dalje poceli su igraci javno iznositi nezadovoljstvo, Leao, Magnian i Adli, vidjecemo dalje

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.