AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
koraj
Postovi: 1333
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la koraj » 07 jun 2023, 22:11

OldFashioned je napisao/la:
07 jun 2023, 20:03
PLUS Mike, koji je vjerovatno već sad top 3 golmana svijeta.
Dzaba je gluhom saptati i coravom namigivati!!!
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 07 jun 2023, 22:27

@Zenga, potpisujem sve do i jedne rijeci :thumbup:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4273
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la AjsKjub » 07 jun 2023, 22:31

Uvali ga prika Jack :opaopa:

Paketa igra ko iz starih dana kod nas. Ko kaze da nema milana u euro. finalima :mrgreen:
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16575
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 07 jun 2023, 22:33

Zenga je napisao/la:
07 jun 2023, 22:08
Fantasista je napisao/la:
07 jun 2023, 19:52
Paolo je skrko 35M na CDK koji na terenu izgleda kao amater, čitavo ljeto se razvukao transfer, kao da nikog nisu ni doveli, ko će mu dat ovlasti i novac pa da opet odradi isto. Da ne spominjem odrone poput Mesiasa i Desta koji su bili totalno beskorisni čitavu sezonu, Bakayoko koji je primao platu a imao je minuta u sezoni kao i ja. Da je ne znam kolika legenda mora snositi posljedice.
Sve su to činjenice i sasvim okej, kao što sam naveo, od 34 transfera ukupno je "ubo" sa njih 10. Što i nije impresivno, ali kad uzmemo u obzir da su mu bili mizerni budžeti i dobar dio tih transfera su tipa Diaz, Dest, Bakayoko (razne vrste pozajmica), i nije toliko loš utisak. CDK, Tomori i Rebić nisu opravdali, za Milanove standarde, velike cifre. Međutim, u globalu to nisu neke cifre, jer i puno manji klubovi od top4 klubova liga petice izdvajaju tolike cifre za, nazovimo ih, i ne baš toliko kvalitetne fudbalere.

Međutim vol.2 je svakako da smo izgubili 4 igrača visokog profila kao bosmane, da je bilo prodaja na vakat, sigurno je da bi i samom Maldiniju bili lakši radni uslovi i veći budžeti.

Summa summarum, da je moglo bolje, sigurno jeste. Ali uzmimo u obzir status Maldinija, kao i da je Ibrin comeback bio zahvaljujući Maldiniju. Odjednom je Milan dolazio redovno do naslovnih strana, pa i privukli sponzore, na kraju i ključni faktor najluđeg Scudetta, indirektno i polufinala CL. Dalje, malo reć pljačke u vidu Thea, Leaoa i Majka - tri globalne zvijezde za siću (vrijedni su x4 transfer iznosa), ovaj prvi i zadnji su od prvog dana među najvećim profilima Serie A. Na osnovu svega ovoga je sigurno Paolo zaslužio respekt. Ako je već moralo doć do ovoga, trebalo je to puno kulturnije obaviti, pružiti čovjeku adekvatan pozdrav. Ne da se neki Jenki anonimus ponaša krkanski :guz:
U sustini svi se slazemo da je na ruzan nacin otjerana legenda kluba, nije trebalo tako sa njim

Ovo ostalo opet se mozemo svi sloziti da je mogao puno bolje sa transferima pogotovo proslo ljeto, gdje nije ubo nijednog igraca da valja

I da sto se Zlatana tice njega je Boban doveo, ne pripisuj to Maldiniju, i sam Zlatan je rekao da je Boban iskljucivo zasluzan za njegov povratak

Avatar
meecko
Postovi: 1508
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 07 jun 2023, 22:46

Vidi nešto kada petljaš sa minornim ciframa, kada si ograničen sa visinom plate, ovo što je uradio M&M je odlično. Ima tu fulova sa igračima.
Samo me zanima kako bi bilo da je imao nekakav normalan budžet, da im transferi ne propadaju zbog 4-5 miliona razlike. Ako ćemo iskreno jedino je ,za sada, veliki promašaj CDK, mada postoji i mogućnost da bljesne,jer je najviše psihički u kanalu.
Na stranu krkanski potez ovog ****-lea.
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 07 jun 2023, 23:02

koraj je napisao/la:
07 jun 2023, 22:11
OldFashioned je napisao/la:
07 jun 2023, 20:03
PLUS Mike, koji je vjerovatno već sad top 3 golmana svijeta.
Dzaba je gluhom saptati i coravom namigivati!!!
Da, ljudi biraju da budu ignorantni. A fakte pred očima.
Druga stvar što prosječni Bošnjo očekuje da Maldini svaki prijelazni rok ubode nekog superstara i sve to sa mizernim budžetom.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Zenga
Postovi: 1700
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 07 jun 2023, 23:32

ronaldo99 je napisao/la:
07 jun 2023, 22:33
U sustini svi se slazemo da je na ruzan nacin otjerana legenda kluba, nije trebalo tako sa njim

Ovo ostalo opet se mozemo svi sloziti da je mogao puno bolje sa transferima pogotovo proslo ljeto, gdje nije ubo nijednog igraca da valja

I da sto se Zlatana tice njega je Boban doveo, ne pripisuj to Maldiniju, i sam Zlatan je rekao da je Boban iskljucivo zasluzan za njegov povratak
My bad, totalno sam zaboravio Bobana. Biće Milana i poslje Maldinija, sve okej, ali ne možeš čovjeka koji je toliko dao klubu, ikona istoga, otjerati na ovaj način. To je kardinalna greška. Sa druge strane, u 5 do 12 je ostao već par puta Maldini, jer je jasan i glasan. Lanjski mercato je možda i najslabiji zadnjih 20ak god, apsolutno sve promašaji.

I ove Jr. što su gurnuli na posudbe nisu uspješni, baš gledam, Roback u Swe svega dva nastupa nakon 11 kola, golman Jungdal (nijedan nastup) i Lazetić (10 nastupa nula golova/asist) u najslabijoj ekipi Austrije, na dnu dna tabele. Izgleda da su i ovdje fulili, a ovaj Lazetić je plaćen koliko i Hauge, s tim da su profitirali na norvežaninu, i dobili nazad duple pare.

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 08 jun 2023, 00:01

Iako je prema zvaničnom obavještenju nejasno, nekako sam iz priča stekao dojam da Maldini nije dobio otkaz već je sam dao ostavku (za Massaru jedino sigurno znamo da je sam odlučio otići). Dakle, problem nije njegovo poslovanje, problem je nešto drugo... a svi znamo i šta.


A da je prošli merkato bio fijasko, bio je, bez obzira na tanak budžet jer je generalni dojam da se mogao odraditi bolji posao. I koji se završio sa novim ugovorom za Piolija.

Što naravno nije razlog za tjeranje legende kluba sa enormnom reputacijom u fudbalu i koji je od Milana od banter ere za par godina napravio tim za skudeto.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 08 jun 2023, 00:47

Cardinale has expressed a firm desire to maintain the salary cap at its current limit without any possibility of exception for any high-profile free transfers.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
galia95
Postovi: 990
Pridružen/a: 23 maj 2023, 00:42
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la galia95 » 08 jun 2023, 02:27

Šta Dejo misli o Cardinaleu 😅🤣


Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 08 jun 2023, 11:03

Milan know that they are starting at a disadvantage, because they have recently reactivated contacts, but they are willing to try to convince Evan N'Dicka and Marcus Thuram to accept the Rossoneri project.

▪️ They offer them a salary among the top of the squad and a starting role.

▪️ N’Dicka is being pursued by Roma while PSG are interested in signing Thuram
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16575
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 08 jun 2023, 14:35

Pioli je rekao klubu da CDK nije u planovima za iducu sezonu kao i Salemakers, tako idemo se ocistiti ovog skarta sto se nakupilo

Avatar
Beduin
Postovi: 16311
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 08 jun 2023, 22:57

Znaci, vi sa sigurnoscu znate da ce nam budzet biti 35mil za transfere + prodaja igraca?

Sa druge strane, Messias treba ostati, a Saele otici? Wtf ba.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 08 jun 2023, 23:11

Ma kakav Messijas i kur.ac, taj je vec dobio nogu :D
Milan are strongly interested in signing Samuel Chukwueze from Villarreal. The Spanish club’s demands are high but Milan have initiated the first contacts. He could be the first signing of the new management
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8126
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 09 jun 2023, 09:19

Znači Sale i CDK noga. Messiasa navodno Torino traži. Chukwueze je dobar izbor. Za Thurama su zagrizli isto. Kamada još uvijek na čekanju, meni se čini da od njega neće biti ništa ili je trenutno kao back up opcija neka.

Morat će dobre igrače dovesti da se barem malo operu poslije onog sa Paolom.

montolivo18
Postovi: 816
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la montolivo18 » 09 jun 2023, 09:26

Samuel Chukwueze je bolji igrac od Messiasa,Susa,Saelemaekers i Castillejha zajedno

Avatar
edoox
Postovi: 1593
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la edoox » 09 jun 2023, 19:48

Mi se plasimo merkata u vidu dolasaka, a nesto mi sluti da je opasnost u odlascima. Nadam se da grijesim...

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 09 jun 2023, 22:26

Tielemansa sam uvijek potajno priželjkivao, bio bi ekstra pojačanje. Daleko bolji izbor od Rubena svakako.


Moncada Maldini 1:0 :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16575
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 09 jun 2023, 22:59

rope11 je napisao/la:
09 jun 2023, 22:26
Tielemansa sam uvijek potajno priželjkivao, bio bi ekstra pojačanje. Daleko bolji izbor od Rubena svakako.


Moncada Maldini 1:0 :mrgreen:
Daleko je to od 1-0 Yuri je jako blizu Rome, Ndicka i on su blizu rome, al hajd da sw nadamo

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 09 jun 2023, 23:31

Ma ko će koji qurac izabrati Romu ispred Milana, nas jedino može sjebati ako u priču uleti neki EPL klub koji nudi veću platu (što nikad nije isključeno).

Njega je Moncada doveo u Monaco, tako da će sigurno i sad krenuti jako po njega. :zzz:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.