AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 29 jan 2022, 00:16

Lakše smo se Mesbaha riješili, a onaj je bio gori i od Bonere. A TO JE TEŠKO!
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 29 jan 2022, 10:40

Znate sta mene zanima? Koliko se po sezoni više zaradi ako si prvak u Italiji u odnosu na pozicije koje vode u LP?
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 29 jan 2022, 12:20

slika

Top 10.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 29 jan 2022, 13:12

Tako sam i mislio. Vlasnike ne zanimaju titule. Njima je cilj povećati prihode i vrijednost kluba kako bi ga poslije mogli prodati. Njihova logika je da se ne isplati potrošiti 50-60 mil i napasti titulu jer je veliki rizik a mala zarada.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 29 jan 2022, 13:18

LPa je cilj, jer kroz grupu je Milan uzeo oko 55M samo ove godine. Nisu nikad vlasnici izjavili da ne žele titule. Ali ono što žele je povećati prihode prvenstveno. Jer je klub bio u totalnom neredu u periodu 2012-2020. To se ne može ispraviti kroz jednu dobru sezonu, potrebna su 2-3 konstantna plasmana u LPa da se postavi jak temelj za naredne ciljeve.

Milan je imao prihode od samo 180M prošle godine. Sad očekuju da će to biti preko 270M, na kraju ove godine. Na nekim sajtovima sam čitao da će to dostići oko 300M.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Ruicosta
Postovi: 259
Pridružen/a: 05 okt 2020, 20:45
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Ruicosta » 29 jan 2022, 13:28

Sve je ovo dobro, ima vazda gore. Ja se bojim da ce nam u ova 72 sata dovest nekog novog Meitea ili Mandzukica ko lani u januaru pa da nas uniste iznutra kao lani njih dvojica. Kakvi su nam ovi strucnjaci, ostalo je Boga molit da ne dovedu nikog, jer igraca dovest nece sigurno.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 29 jan 2022, 13:59

PREMALO titula prvaka imamo za ovako veliki klub.
Samo da nas neki milijarder kupi pa da krenemo sa pravim pojačanjima i ciljevima.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 29 jan 2022, 14:02

slika
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 29 jan 2022, 14:03

Pa druže nije više fazon ni u tome što im titule nisu prioritet, već što su u stanju rizikovati i top 4 samo da bi se uštedilo dvadesetak miliona.

A ovakvim merkatom će spušiti i top 4 na kraju, evo živi bili pa vidjeli.

Prošle godine su se jedva izvukli u zadnjem kolu, a Milan je jedini klub od svih na vrhu koji se nije ni na koji način pojačao u odnosu na prethodnu sezonu, pa ti sad procjeni na šta će ovo izaći. :roll:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 29 jan 2022, 14:08

Pa sigurno da će ovako i ostati dok elliott tu vodi glavnu riječ i dok ne vide da su vratili ono što su uložili i plus nešto i zaradili. Boli njih qurac razbu za Milan, njima je samo profit u glavi.
Jeste, preuzeli su Milan, vratili ga iz ogromnog minusa ali za neke trofeje, za nešto više, treba da nas kupi neki milijarder jer se nažalost i pored nekog financijskog fair playa sve itekako okreće oko toga koliko ko ima para toliko i uspjeha.

Pioliju po meni svaka čast, stalno je tu u vrhu, a nema ekipu za sami vrh! Ali i njemu će ovo dojaditi...
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Beduin
Postovi: 16311
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 29 jan 2022, 14:16

Koliko vidim samo Inter i Juve su se pojacali, ostalo tu i tamo na istim talasnim duzinama gdje smo tokom sezone bili bolji od konkurencije.
Juve kamara ofanzivu, ali sredinai odbrana i dalje u qurcu. Nece oni toliko drasticno biti jaci u nastavku sezone.

Nama ne treba puno da se izdignemo i zbog toga mi je najvise krivo. Vrijeme je da se navikaci dignu i pocnu protestvovati protiv Elliota, nek ide u 3 pi4ke materine, neka prodaje klub, jer Milan vise nije prezaduzen niti ne klub koji ce i u buducnosti dovoditi mizeriju i prodavati sa zaradi 5mil eura, nego klub koji napada titulu u prcenstvu i LP.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 29 jan 2022, 14:21

Nisu, ali pojačali su se dodatno a bili su već igrački jači od nas.
Kod nas imaš previše igrača koji nemaju kontinuitet dobrih igara i onda nam se previše dešava da prosipamo bodove tamo gdje se najmanje nadaš.

Na stranu i sve povrede i sva nesreća koja nas je zadesila ali sa dobrim desnim krilom i napadačem mi bi sada bez problema bili prvi na tabeli a prošle godine se pofajtali sa Interom do zadnjeg kola.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 29 jan 2022, 14:24

Ali nema mi nikakve logike ni to da rizikuješ da izgubiš onih šezdesetak miliona od učešća u LŠ, samo radi tvog škrtarenja i odbijanja da uložiš bar trećinu od toga. Samo da napomenem da se nikad nije potrošilo onih 15 miliona koje su ljetos bile predviđene za Faivrea, dakle to su pare koje te očigledno ne bi oštetile sa gledišta FFP-a čim su bile odobrene da se potroše ljetos, a sad su i njih zgrabili sebi nazad u džep. :roll:

Mada ne pušim više ni ove priče oko FFP-a dokle god klubovi koji su u daleko gorem stanju troše i ulažu. Izgleda da samo za Milan to važi, a na kraju će se to i skupo platiti ako izlete van top 4.


Pa oni ne mogu dovesti ni ovog malog iz druge njemačke lige, pa to je bruka živa. :lolno:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 29 jan 2022, 14:28

Pretpostavljam da ostali top klubovi imaju svoje vlasnike.
Ono jedino što zamjeram Maldiniju što se nije prilagodio današnjici u smislu da više ne možeš vjerovati niti jednom igraču usmeno i da je jedino pouzdano PAPIR! Nadam se da će mu Kessie debil biti zadnja greška koju je napravio kada je produženje ugovora sa okosnicom tima u pitanju.

Meni konkretno njega čak ne bi bilo ni žao da ode jer ovo je Kessie iz prvih par sezone kod nas. Ali ono što mi jeste žao da ćemo opet izgubiti igrača besplatno a gdje smo mogli uložiti za pozicije koje su neophonde u timu!
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 29 jan 2022, 15:02

rope11 je napisao/la:
29 jan 2022, 14:24
Ali nema mi nikakve logike ni to da rizikuješ da izgubiš onih šezdesetak miliona od učešća u LŠ, samo radi tvog škrtarenja i odbijanja da uložiš bar trećinu od toga. Samo da napomenem da se nikad nije potrošilo onih 15 miliona koje su ljetos bile predviđene za Faivrea, dakle to su pare koje te očigledno ne bi oštetile sa gledišta FFP-a čim su bile odobrene da se potroše ljetos, a sad su i njih zgrabili sebi nazad u džep. :roll:

Mada ne pušim više ni ove priče oko FFP-a dokle god klubovi koji su u daleko gorem stanju troše i ulažu. Izgleda da samo za Milan to važi, a na kraju će se to i skupo platiti ako izlete van top 4.


Pa oni ne mogu dovesti ni ovog malog iz druge njemačke lige, pa to je bruka živa. :lolno:
Lahko je dovesti igrača kad platiš koliko drugi klub traži. Kojom logikom treba dati 10 mil za igrača iz druge lige njemačke. Naravno da ce se tu cjenkati. Meni nema logike cjenkanje u par miliona za igrača koji ti je prijeko potreban. Mislim na Faivrea.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16575
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 29 jan 2022, 15:13

Beduin je napisao/la:
29 jan 2022, 14:16
Koliko vidim samo Inter i Juve su se pojacali, ostalo tu i tamo na istim talasnim duzinama gdje smo tokom sezone bili bolji od konkurencije.
Juve kamara ofanzivu, ali sredinai odbrana i dalje u qurcu. Nece oni toliko drasticno biti jaci u nastavku sezone.

Nama ne treba puno da se izdignemo i zbog toga mi je najvise krivo. Vrijeme je da se navikaci dignu i pocnu protestvovati protiv Elliota, nek ide u 3 pi4ke materine, neka prodaje klub, jer Milan vise nije prezaduzen niti ne klub koji ce i u buducnosti dovoditi mizeriju i prodavati sa zaradi 5mil eura, nego klub koji napada titulu u prcenstvu i LP.
Roma se isto fino pojacala sa Oliveirom su izgleda bas uboli,a dosao je Maitland Niales iz Arsenala,tako da su oni dva prvotimca doveli,vjerujem sa ce puno bolje igrati sa njima.

Stvarno je zabrinjavajuce da nasi evo vec dva roka ne dovode nikakva pojacanja,a samo gubimo igrace. Tako da ovo sto smo u vrhu je bas cudo od strane trenera jos kad se uzme u obzir koliko smo izostanaka imali.

Pomalo je iritirajuce sto nece da dovedu ciljana pojacanja jer svi mi vidimo da sa 2-3 ta ciljana pojacanja bi mogli se bas potuci do kraja za titulu. Steta

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 29 jan 2022, 18:05

Kako će te pojesti riječi na kraju sezone. U vezi plasmana u LPa. :mrgreen:


Juventus sad ima samo jednog dobrog napadača. Vlahović garantuje 10ak golova do kraja sezone.

A šta ćemo za bekove? De Sciglio najbolji bek u 2022oj godini. Stoperi i dalje Chiellini i Bonuccia kao prvi izbor, De Ligt glavom Bog zna gdje.

Sredina očajna. Dybalu neki dan Kalulu pojeo. Chiesa izgubljen. Ne vidim da su riješili probleme koji su zapravo tu. Osim toga jednog napadača.

Da, iritirajuće je da merkato prođe a nisi doveo makar dva startera. Znamo i na koje pozicije. Ali Milan u punom sastavu je i dalje jak i kvalitetan za top 4.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 29 jan 2022, 20:42

Ma neka je kod nas bolja situacija sa krš napadom i silnim povredama. :zzz:

Rado ću pojesti svoje riječi u vezi ovoga, ali nemojmo se zavaravati da ne postoji šansa da izlete van top 4.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7531
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Maestro^^ » 29 jan 2022, 21:18

Lyon have reached a total agreement with Brest for the transfer of Romain Faivre for around €14M.

(****: TF1 / @GFFN)

Još jedno ime s kojim smo se povezivali ode za smiješne pare. :roll:
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 29 jan 2022, 21:26

Beduin je napisao/la:
22 jan 2022, 15:31
Meni prvom je glupo davati toliku lovu za takvog igraca iz takve lige i sa takvom statistikom, ali bice da je kvalitetno skautiran i vide buducnost u njemu, ili makar neku zaradu kao na Haugeu, Saletu i mnogim drugim.
Ali isto tako cisto sumnjam da je ista bolji od Robacka, a ujedno bi ustedio pare. A mozda ovog i posalju i Primaveru za pocetak, sto bi bilo preskupo u ovom momentu.

A tu je i pitanje Colomba, koji je vec sad za ovog Ibrahimovic, a godinu samo stariji. Bas nelogicno bacanje para, nadam se da je fake news.
Pa nema Milan sta da izgubi na Lazeticu :kafa:
Dovode prvo klinca, mladog igraca. Dolazi iz 11. lige u Evropi, ucesnika grupnih faza LS/LE, ekipom koja je igrala egal sa Milanom prosle zime. Nisu ga doveli iz neke Akademije Pandev ili Lazarevca, Gornjeg Milanovca, Novog Pazara...
U Zvezdi je bio 5. opcija u napadu, u Milanu ce takodje biti tu negde, 4/5. opcija, ne znam ni ko je sve na raspolaganju. Ako iskoci, Milan moze samo da profitira na njemu, ako ne, za dve-tri godine ga opet mogu utopiti za te novce, jer ce ga prodavati Milan, a ne Salernitana ili Specija :kafa:

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.