AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
meepo
Postovi: 4090
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 06 feb 2023, 12:39

Stroj1946 je napisao/la:
06 feb 2023, 09:17
Limitirana ekipa sa izgubljenim trenerom. Ne može Pioli naučiti Girouda sa 36 godina da primi loptu, Kalulua kako da čuva svog igrača ili Pobegu da odigra pas prvom do sebe a da ne pogriješi.
Sam si rekao Girouda sa 36 godina koji je odigrao sve i jednu utakmicu u sezoni i plus SP. Sta ocekujes od igraca s toliko godina u 80 minuti da primi loptu kao da je tek poceo mec ? Ne moze. Lik je preumoran i onakve greske se desavaju kad su noge teske ali jbg mora igrati svaki minut svake utakmice.

Sto se Kalulua tice markiranje se uci to je cinjenica.

Za Pobegu si upravu on je drvo koje treba prodati za profit. Steta sto se nije za njega uzelo 15 miliona i preusmjerilo na Enza ali otom potom.
milanist je napisao/la:
06 feb 2023, 10:46
Pa sta ako su vezni igraci, samim tim moraju biti skolovani jel, i Bakayoko je vezni igrac pa ga ne prizivas :mrgreen:


Jesu se razvijali kao vezni, jesu ucili kako biti vezni , kako igrati u veznom redu ? Jesu. Bakayoko je drvo od igraca i propalitet. A navedeni trebaju jos da pokazu kakvi su igraci.
milanist je napisao/la:
06 feb 2023, 10:46
Pa i nisu care, ne govorim samo za Adlija, vec i za ostale, ako tebi jesu onda mi ne gledamo Milan na isti nacin. Vec sam prije rekao za sta su ti igraci.
Pitao sam te po cemu nisu ? Imas li kakav argument , statisticki parametar , nesto da kazes da nisu ?
milanist je napisao/la:
06 feb 2023, 10:46
Jesi ti zadovoljan njegovim ucinkom, najvecim pojacanjem ljetos ? i treba nam igrac sad, doveden ja da unaprijedi ekipu da radi ono sto ne moze Diaz ili Krunic privremeno, a ne da ga cekamo hoce li ili nece.

i da zavrsim, jer nema smisla voditi dalju raspravu ni meni ni tebi. Nije samo do trenera, snosi i on dio krivice, ne branim ja Piolia, ali brate i previse skarta imamo u ekipi da bi se nesto uradilo.
Jesi ti bio zadovoljan Leaovim ucinkom kad je dosao ? Ne kontam te fkt. Evo svi veliki timovi dovode mlade igrace i talente i neke treba cekati , a neki instant eksplodiraju. Evo Real na primjer Vini, Rodrygo, Valverde , Touchemani, Camavinga. Jesu svi oni odmah eksplodirali ili imali utjecaj ? Jesu ih trebali otjerati odmah nakon jedne sezone ?

Pa Chelsea je doveo Mudryrka pa je imao uzasnu utakmicu protiv Fulhama. Je li ga odmah treba otjerati ?

Chelsea je prije dovodio Salaha i De Bruynea kao velike talente i otjerali ih. Zamisli da su imali strpljenja za njih ?

Kvicha ti je primjer fudbalera koji je odmah donio utjecaj , ali isto tako Kvicha ima bruku internacionalnog iskustva za onako mladog igraca. I vec je igrao jake utakmice.

Slazem se s tobom nije sve do trenera , ali 80% jeste Piolijeva krivica. Kakav god tim Milan imao nemoguce je da od prvaka minus par igraca postanes ovako los i da u januaru budes jedan od najgori timova ne u Seria A vec ligama petice. Pa u banter eri Milan nije bio ovoliko los.

U Seria A lik ima 3 poraza za redom , 2 remija i jednu pobjedu. Za primjer Giampaolo je imao 3 pobjede i 4 poraza pa je otjeran i jedan je od najgori trenera koji su vodili Milan.

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 06 feb 2023, 13:21

Niko ne spori da uprava ima svoje krivice, ali ovo što se desilo zadnjih mjesec dana je isključivo Piolijeva krivica. Uspio nas je srozati na najniže grane i biti među (naj)gorim klubovima iz lige petice po svim parametrima, što je neprihvatljivo. I to je nešto što se kuha već od samog starta sezone, samo što je sad eskaliralo.

Bojim se da ovo više nije kriza iz koje se možeš izvući jer ne samo da se Pioli pogubio i da već počinje šokirati svojim odlukama i pogreškama, već je uspio izgubiti i svlačionicu. A kad se to desi, možeš se slobodno početi pakirati.



Sinoć Kjaer uzima kapitensku traku poslije izlaska Calabrie, iako nam je Theo uvijek bio drugi kapiten. Mislim da ovo dovoljno govori o tome da je nastupio raspad na relaciji trener-igrači, a pogotovo kad uzmeš u obzir da je Theo bio jedan od onih koji ga je gledao kao na oca.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Zenga
Postovi: 1691
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 06 feb 2023, 20:31

Stroj1946 je napisao/la:
06 feb 2023, 09:17
Prodat Leaoa jer on neće ostati sigurno, Tomorija isto, raspustiti ili prodati što se može, od ovih navedenih i praviti novu ekipu. Oni ako ostave 15 od 25 igrača iz ovog rostera slijedeće sezone, piši propalo. Njima treba remont cijeli. Nakupilo se svega.
Sačekaj, sa koje se planete javljaš kolega? Milan nema za hljeba, kamoli da mijenjaju preko pola ekipe :mrgreen: Inače, kad baš svi izgledaju izgubljeno,slabi,smotani i sl. onda je do trenera - jer je jako teško biti dobar pored kolektiva u kanalu. Isto tako, lakše je mijenjati jednog trenera nego 15 igrača, zar ne?
Eh sad, to što Milan ima igrače za Empolija u Tati, Gabbiji, Kruniću, Mesiju za sirotinju++ to je drugi par opanaka :mrgreen:

Izbore li top 4 plasman, a vjerujem da hoće (pogotovo jer je Juve van svih kombinacija), mogla bi se sezona donekle smatrati uspješnom. Da, jesu šampion ovo-ono, ali jedna lasta ne čini proljeće ;) Krucijalan je CL plasman, jer su klubu prijeko potrebni CL prihodi.

Avatar
milanist
Postovi: 11906
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 06 feb 2023, 20:44

rope11 je napisao/la:
06 feb 2023, 13:21
Sinoć Kjaer uzima kapitensku traku poslije izlaska Calabrie, iako nam je Theo uvijek bio drugi kapiten. Mislim da ovo dovoljno govori o tome da je nastupio raspad na relaciji trener-igrači, a pogotovo kad uzmeš u obzir da je Theo bio jedan od onih koji ga je gledao kao na oca.
There was confusion over who should wear the captain’s armband after Davide Calabria went off during the 1-0 defeat to Inter last night.

MilanNews have given a reconstruction of the events, starting by noting that Theo Hernandez was and is the vice-captain of Milan. However, this indication is more a formality than a rule, so the players are then free to choose – in the event of the captain leaving – the team-mate to give the armband to.

Calabria, due to time constraints, left the armband in the hands of Kjaer who in turn moved towards Theo Hernandez presumably to then give it to him. It is possible that the two immediately clarified the matter and that Theo chose – without any mutiny or any other conspiracy – to leave it with the Dane.

After the swap took place Kjaer continued to wear it but he was brought off inside the final 10 minutes for Ante Rebic, and at the time of his withdrawal, he gave the armband to Theo.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 06 feb 2023, 21:23

Koliko smo mi jadni pokazuje cinjenica da Galata moze priustiti Zaniola a mi ni prismrditi ne mozemo

Avatar
muxa
Postovi: 11334
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 06 feb 2023, 21:32

A kakav dogovor je postignut izmedju Galate i Rome?
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 06 feb 2023, 22:07

Ne pise nigdje tacno koliko, al izmedju 20-25mil i imace otkupnu klauzulu u ugovoru od 35mil

Uglavnom ode on u tursku, lik koji je izmislio fudbal i za Saleta i Mesiasa

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 06 feb 2023, 22:22

Pioli je kriv za transfer politiku....Pioli aut

Avatar
muxa
Postovi: 11334
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 07 feb 2023, 02:17

ronaldo99 je napisao/la:
06 feb 2023, 22:07
Ne pise nigdje tacno koliko, al izmedju 20-25mil i imace otkupnu klauzulu u ugovoru od 35mil

Uglavnom ode on u tursku, lik koji je izmislio fudbal i za Saleta i Mesiasa
Nisam naišao na taj podatak a koliko sam upratio Roma je sličnu cifru odbila od Milana tako da je sad daj sta das.
Memaga drug nemoj opet živ bio.
Il Club più titolato al mondo!

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 07 feb 2023, 07:26

muxa je napisao/la:
07 feb 2023, 02:17
ronaldo99 je napisao/la:
06 feb 2023, 22:07
Ne pise nigdje tacno koliko, al izmedju 20-25mil i imace otkupnu klauzulu u ugovoru od 35mil

Uglavnom ode on u tursku, lik koji je izmislio fudbal i za Saleta i Mesiasa
Nisam naišao na taj podatak a koliko sam upratio Roma je sličnu cifru odbila od Milana tako da je sad daj sta das.
Memaga drug nemoj opet živ bio.
Hahaha salim se malo....necu vise obecavam.... :rol:

Avatar
muxa
Postovi: 11334
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 07 feb 2023, 09:33

Ja mislim da je većina nas ovdje svjesna da svako nosi dio odgovornosti za trenutno stanje u klubu.
Mogu se složiti da je najveća odgovornost na vlasniku, al moramo se pomiriti s činjenicom da je lik odlučio ići putem bez rizika i vjerovatno pokušava od Milana napraviti samoodrživ klub, ma koliko to nama navijačima smetalo.

Što se tiče Maldinija i Masare pojedini forumaši su ovdje odmah nakon kraja mercata pisali da se loše radilo.
Ja nisam htio kritikovati, ne iz razloga da branim MiM (a kao da im treba moja odbarana hahaha) već što sam htio da vidim kako će se ta naša pojačanja pokazati u stvarnosti. Ljudi su nas sve iznenadili godinu ranije i sa minimalnim ulaganjima vratili titulu Milanu. Zašto da odmah sumnjam u njihove procjene i odabir igrača. Sada, sa ove tačke gledišta, naravno da se moglo puno bolje.
Mislim da nam u ovom trenutku najmanje treba odlazak njih dvojice.

Iz prethodnog se da zaključiti da Pioli nije dobio adekvatnu ekipu za odbranu titule i tu mu se svakako ne može prigovoriti. Činjenica da je u ekipi određen broj igrača koji nisu ni za klupu Milana. S druge strane određeni igrači nisu ni sjena igrača iz prethodne sezone. To je isključivo odgovornost trenera zajedno sa njegovim stručnim timom. Pa ljudi mi smo prošle sezone bili tako fizički dominantni i radili presing poslije kojeg smo vrlo često zabijali golove. Šta je sad sa tim, gdje smo sad? Sad gubimo dva gola razlike, ulaze novi igrači i ništa se ne desi. Nema žara, nema zalaganja. Jednostavno se golim okom vidi da na terenu ne daju 100% a prošle sezone su davali i 120%. Ginuli su jedni za druge na terenu, nisu se predavali ni nakon što prime gol, a sada se predaju poslije jedne izgubljene lopte. To su sve "zasluge" trenera. Na takvo stanje u ekipi, na veliki broj povrijeđenih igrača (ovo je već posebna tema) ti još pokušavaš neke eksperimente sa formacijama i pozicijama igrača na terenu. Forsiranje pojedinih panjeva je priča za sebe. E niko me ne može ubijediti da nema njegove odgovornosti u svemu ovome.

Smjena trenera? I da i ne. S jedne strane, ne vidim neko ime koje bi trenutno bilo dobro rješenje a koje je spremno preuzeti klub u ovom momentu.
S druge strane, ne mislim da će to raditi zbog oštete koju bi morali isplatiti Pioliju. Mislim da će svakako sa njim izgurati ovu sezonu, a na ljeto se svakako treba tražiti novi trener.
Il Club più titolato al mondo!

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 07 feb 2023, 10:38

muxa je napisao/la:
07 feb 2023, 09:33
Ja mislim da je većina nas ovdje svjesna da svako nosi dio odgovornosti za trenutno stanje u klubu.
Mogu se složiti da je najveća odgovornost na vlasniku, al moramo se pomiriti s činjenicom da je lik odlučio ići putem bez rizika i vjerovatno pokušava od Milana napraviti samoodrživ klub, ma koliko to nama navijačima smetalo.

Što se tiče Maldinija i Masare pojedini forumaši su ovdje odmah nakon kraja mercata pisali da se loše radilo.
Ja nisam htio kritikovati, ne iz razloga da branim MiM (a kao da im treba moja odbarana hahaha) već što sam htio da vidim kako će se ta naša pojačanja pokazati u stvarnosti. Ljudi su nas sve iznenadili godinu ranije i sa minimalnim ulaganjima vratili titulu Milanu. Zašto da odmah sumnjam u njihove procjene i odabir igrača. Sada, sa ove tačke gledišta, naravno da se moglo puno bolje.
Mislim da nam u ovom trenutku najmanje treba odlazak njih dvojice.

Iz prethodnog se da zaključiti da Pioli nije dobio adekvatnu ekipu za odbranu titule i tu mu se svakako ne može prigovoriti. Činjenica da je u ekipi određen broj igrača koji nisu ni za klupu Milana. S druge strane određeni igrači nisu ni sjena igrača iz prethodne sezone. To je isključivo odgovornost trenera zajedno sa njegovim stručnim timom. Pa ljudi mi smo prošle sezone bili tako fizički dominantni i radili presing poslije kojeg smo vrlo često zabijali golove. Šta je sad sa tim, gdje smo sad? Sad gubimo dva gola razlike, ulaze novi igrači i ništa se ne desi. Nema žara, nema zalaganja. Jednostavno se golim okom vidi da na terenu ne daju 100% a prošle sezone su davali i 120%. Ginuli su jedni za druge na terenu, nisu se predavali ni nakon što prime gol, a sada se predaju poslije jedne izgubljene lopte. To su sve "zasluge" trenera. Na takvo stanje u ekipi, na veliki broj povrijeđenih igrača (ovo je već posebna tema) ti još pokušavaš neke eksperimente sa formacijama i pozicijama igrača na terenu. Forsiranje pojedinih panjeva je priča za sebe. E niko me ne može ubijediti da nema njegove odgovornosti u svemu ovome.

Smjena trenera? I da i ne. S jedne strane, ne vidim neko ime koje bi trenutno bilo dobro rješenje a koje je spremno preuzeti klub u ovom momentu.
S druge strane, ne mislim da će to raditi zbog oštete koju bi morali isplatiti Pioliju. Mislim da će svakako sa njim izgurati ovu sezonu, a na ljeto se svakako treba tražiti novi trener.
Slazem se sa 90 posto tvog posta, dodao bi jednu stvar da se ovi vlasnici kao i prethodni isto igraju sa reputacijom Milana, prebijaju se dugovi prvo od Kineza pa sad Bog te pitao od koga vise preko Milana....postali smo smjesni i istovremeno zalosni na marketu, kad se za nekog raspitujemo postaje tragikomicno i mislim da nas ljudi ne shvataju vise ozbiljno, ozbiljno je narusen ugled kluba....a sprdancija sa trenerom i njegovom smjenom to je prica za sebe, ako nesto ne frcera u normalnim okolnostima trazi se odgovornost, a kod nas ne frcera od fizija, doktora, kondicionih trenera do Piolija....sticem utisak ono kao kod auta, upale se lampice upozorenja ma zanemari vozi misko dalje, bitno je da goriva ima...

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 07 feb 2023, 10:42

muxa je napisao/la:
07 feb 2023, 02:17
ronaldo99 je napisao/la:
06 feb 2023, 22:07
Ne pise nigdje tacno koliko, al izmedju 20-25mil i imace otkupnu klauzulu u ugovoru od 35mil

Uglavnom ode on u tursku, lik koji je izmislio fudbal i za Saleta i Mesiasa
Nisam naišao na taj podatak a koliko sam upratio Roma je sličnu cifru odbila od Milana tako da je sad daj sta das.
Memaga drug nemoj opet živ bio.
slika

Evo ti sve crno na bijelo, ne mozemo se sa Galatom porediti, i onda se cudimo sto smo u qurcu

Avatar
meepo
Postovi: 4090
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 07 feb 2023, 11:01

memaga je napisao/la:
07 feb 2023, 10:38
Slazem se sa 90 posto tvog posta, dodao bi jednu stvar da se ovi vlasnici kao i prethodni isto igraju sa reputacijom Milana, prebijaju se dugovi prvo od Kineza pa sad Bog te pitao od koga vise preko Milana....postali smo smjesni i istovremeno zalosni na marketu, kad se za nekog raspitujemo postaje tragikomicno i mislim da nas ljudi ne shvataju vise ozbiljno, ozbiljno je narusen ugled kluba....a sprdancija sa trenerom i njegovom smjenom to je prica za sebe, ako nesto ne frcera u normalnim okolnostima trazi se odgovornost, a kod nas ne frcera od fizija, doktora, kondicionih trenera do Piolija....sticem utisak ono kao kod auta, upale se lampice upozorenja ma zanemari vozi misko dalje, bitno je da goriva ima...
Novi vlasnici su kokuzi to stoji , ali i da imaju novac Milan jednostavno nije profitabilan klub da bi oni mogli uloziti 200-300 miliona u transfere kao sto to rade Chelsea, Juventus, Barcelona, City, PSG, Real itd. Klub bi se nasao u istoj situaciji kao poslije Berlusconia ili Kineza, grcao bi u dugovima i UEFA bi visila za vratom sa svojim FFP.

Eliott koliko god bili strvinari je ulozio 600+ miliona , smanjio dugove i uzeo Scudetto s ovom ekipom.

Druga stvar Milan ne moze dovoditi dokazane igrace jer takvi kostaju bruku para i traze velike plate i to sve utjece na financijsku stabilnost kluba.

Pa evo Juventus je primjer. Oni su dovodili dokazane igrace. Higuain, Ronaldo , Ramsey , Rabbiot itd pa gdje su danas ?

Poenta je da treba srediti neke elementarne stvari u klubu da bi se moglo takmiciti s ostalim velikim klubovima i da ce Milan morati da funkcionise na ovakav nacin kako funkcionise sad.

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 07 feb 2023, 11:18

Odlicno funkcionisu, najbolje igrace NE PRODAJEMO vec POKLANJAMO....

Avatar
muxa
Postovi: 11334
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 07 feb 2023, 11:38

@memaga ako se slažeš u 90% iznesenog onda ovaj dan treba zabilješiti :)
@ronaldo99 koliko sam ja upratio i Milan je nudio sličnu cifru i ovi su glat odbili. Očigledno su se nadali da će on prihvatiti ponudu iz Engleske, a kad je to probalo sad je daj šta daš.
Ima puno primjera gdje se može diskutovati kako smo ispušili jer smo cjepidlačili u pregovorima, al u ovom slučaju po meni za to nema mjesta.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
milanist
Postovi: 11906
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 07 feb 2023, 12:02

According to what was reported this morning by La Repubblica (via MilanNews) regarding Milan’s finances, the March half-year should report a profit, as already happened in 2022.

The growth of the Rossoneri in terms of on-field performances over the past couple of years – culminating in the Scudetto, Champions League knockout stages and more sponsorship revenue – obviously contributes to an improvement in the accounts.

However, the news will also likely draw scrutiny from fans and sections of the media, because the budget (or lack thereof) available for recent transfer windows has served to protect the accounts.

Now they have improved to a level of generating profit questions will be asked about why more funds have not/are not being made available to strengthen the squad, as promised by several members of the management.
Gdje su pare mamicu vam :urnebes:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 07 feb 2023, 12:05

O ovome pričam...

As Calcio e Finanza (via MlanNews) report, according to the accounts of the Rossoneri, not qualifying for the top club competition in Europe would be a significant problem. In fact, the 2022 budget shows that the club collected almost €45m by going out in the group stage in 2021-22, while this year the €60m mark has already been reached.

However, the minimum amount guaranteed by access to the Champions League is €30.61m, certainly not an irrelevant number. There is €15.64m from the participation bonus, €10.24m from the historical ranking, €2m from market pool one and €2.73, from market pool two.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
meepo
Postovi: 4090
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 07 feb 2023, 13:31

muxa je napisao/la:
07 feb 2023, 02:17
Nisam naišao na taj podatak a koliko sam upratio Roma je sličnu cifru odbila od Milana tako da je sad daj sta das.
Bila je pozajmica s opcijom otkupa. Sto je Roma odbila.

Avatar
milanist
Postovi: 11906
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 07 feb 2023, 14:55

Ibra se vraca protiv Torina, ide prekretnica sad, ima da im yebe milu majku, mozda dobije i 10-tak minuta :D
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.