AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 05 jun 2023, 20:10

Spominjao sam nekoliko desetina puta ovdje da je Maldini pristao na produženje ugovora isključivo zbog garancije da će se u ekipu svake godine sve više i ozbiljnije ulagati. I sam je tokom posljednjih intervjua govorio koliko je bitno nastaviti ulagati i napredovati a za to naravno treba $$.

Sad samo zamislite o koliko mizernim ciframa za transfer bi se pričalo da nije izborena LP, a ne da i ove postojeće nisu BEZOBRAZNO NISKE.
Pitanje je vremena kada će Maldini napustiti kormilo a tada ponovo slijedi naš pad jer će se na njegovu i ostale bitnije pozicije u klubu dovoditi klimači glavom koji se neće buniti.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 05 jun 2023, 20:14

Vrati postove od prije godinu dvije, procitaj...stvarno nemam volje pisati Rom.al moram priznati da su me iznenadili da su produzili ugovor Leau i da je pristao ostati u Milanu....

Avatar
muxa
Postovi: 11335
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 05 jun 2023, 20:18

Ma vidi, kad tad ce doći vrijeme da ode i Maldini. Jednostavno to tako ide, evo vidite Khana i Hasana u Bajernu, još na kakav način odoše. Takve su to pozicije, par pogrešnih poteza i kraj. Samo sam mišljenja da trenutno nije dobro vrijeme za to, pogotovo ako se ispostavi da je razlog mal budžet za pojačanja a ne pogrešni potezi Maldinija.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8058
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 05 jun 2023, 20:21

Pa nekako ispade da je bio plan riješiti se Maldinija i Massare i dovesti poslušnike na kraju sezone, samo se čeko kraj. Maldini sigurno ne ide niz dlaku i hoće bolje resurse za ekipu, ovaj ne da kao i prošle godine je bilo nekih problema već na relaciji Maldini-Cardinale. Uglavnom će biti dosta natezanja, turbulentno ljeto nas svakako očekuje i bez ovih trzavica a ovo će napraviti dodatno problem oko transfera, jer se gubi vrijeme.
Zadnja izmjena: Stroj1946, dana/u 05 jun 2023, 20:22, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 05 jun 2023, 20:22

Kod nas je ipak malo drugačija situacija. Ne možeš ni od M&M očekivati da ti vječno dovodi talente koji će kasnije vrijediti desetostruko više.
To je jednostavno neizvodivo i taj će se način mnogo "griješiti". Maldini siguran sam ne želi raditi sa ovim sitnišom.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
milanist
Postovi: 11906
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 05 jun 2023, 20:34

Tacno ako dopuste da ode prvenstveno Maldini treba ih pogubiti na sred Milana, za Massaru manje vise, ali Paola ne smiju dirati. Jeste imao je failova o tome sam i sam govorio, recimo deal CDk a ne Dybala, pa posle dovede Origija, ali isto tako imao je instikt kad je dovodio igrace tipa Mike, Theo, i ostale. Ne moze svaki transfer biti dobitini i to se mora znati.
Ali vise i na kur.ac idu ovi vlasnici koji zele da se za kikiriki drzi u vrhu i gradi ekipa, ne ide majstore. Ako hoces kvalitet moras i dati pare, OK je nekad ubosti i sa mladim i talentovanim igracem koji ce psle da izraste u WC igraca, ali ne mozes to uvijek ocekivati.
daju pisljivi 40tak M za trasnfre i onda ocekuju cuda, pa kriv Paolo, Mister, igraci da ne nabrajam. Sramota bgm da se ovako odnose prema klubu
Antonio Mirante will renew his deal with Milan for another season to stay as the third goalkeeper
Pa mogli su komotno i onog malca postaviti sto su ga doveli zimus :?:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 jun 2023, 20:39

Pioli je također u opasnost kako zadnji navodi govore. Bit će ovo burnih par dana.

Što se Maldinija tiče on može ostati ali morat će neke ustupke uraditi. Ali ovo su sve zasada nagađanja medija. Niko ništa iz kluba ili RedBirda ne govori.

Dakle ima tu sigurno i istine ali ima i izmišljenih stvari.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 05 jun 2023, 20:40

Vidite samo ovu situaciju sa Leaom, covjeku se otezalo sa ugovorom do zadnjeg trena, sto?? Pa da ga sto manje placaju po starom ugovoru on zaradjuje 1.5 do 2 mil e god.da su mu npr.u januaru produzili morali bi do sada oko 3 mil e vise platiti....neko ce reci ok super su napravili ustedili 3 mil.e. Da to je proslo sa Leaom, a sta bi sa Hakanom, Kessiem, Donarumom ??? Igrali se pa odose djabe....
Mislim da smo svake godine igracki slabiji, nasa sreca sto ovi igraci sazrijevaju pa tako nadoknadimo nedostatke al sto se igrackog kadra tice ( aut / in ), sigurno smo slabiji....

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8058
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 05 jun 2023, 20:45

Nisu oni zatezali i placali ga manje, nego je on cekao da vidi hoce li se plasirati u LP, preuzeti onu kaznu njegovu da plate i da mu podebljaju platu. On je bio spreman da podnese transfer ako se ne plasiraju ili ne ispune malu sitnciu, on je zavlacio haman do kraja, a krenuli su pregovori skoro prosle godine nekad, jer zahvaljujuci samo onoj kazni Juventusa je potpiso novi ugovor, oni ispali iz LP, mi upali, znaci havla Juveu sto je ostao dio Milana, inace bi sad bio transfer u toku negdje. Iskren da budem ja mislim da Leao ide slijedece godine.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 jun 2023, 20:49

Memaga brate i ti lupaš nelogično. Lik je čekao da vidi situaciju oko LPa. Dobio je 5M+2M koji uključuju lahko dostižne bonuse i to ga čini daleko najplaćenijim igračem u ekipi. A sigurno je Milan pristao platiti i veći dio duga Sportingu.

Ne treba se zalijetati u ovom trenutku i pisati nešto o nečemu bezveze, bez ikakvih dokaza.

Maldini nije nikud otišao. Uvijek postoji šansa da će ostati i dogovor biti postignut.

Uostalom ako i ode, klub ide dalje. Možda će njegov nasljednik uraditi bolji posao, pa će onda krenuti hvalospjevi. A ako uradi gore, onda treba i kritikovati.

Također ako Paolo ostane i uradi dobar posao, svaka čast. Ako pogriješi šta onda? Šutiti jer je legenda kluba?
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 05 jun 2023, 20:55

Ti si ono Rom.u Njemackoj?? Isti taj sistem poslovanja vode i u Milanu ameri, cijedi ljude max.za minimum koji trebas/moras platiti, ako ti taj sistem nije poznat ukazat ce ti se vrlo brzo....
Neka bude kako bude, ja nisam ocigledno na strani ovih vlasnika jer mi ne napredujemo kako igrom tako i kadrovski ( ukljucujuci kompletan tim sa trenerima ), vrijeme ce sve pokazati kao i do sada....

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 jun 2023, 21:03

Samo kažem da ne treba se zalijetati. Ovo sve što smo napisali ovdje u zadnjih par sati su medijski natpisi. Nista nije sluzbeno ni okončano.

Sam Maldini je lani potpisao ugovor. A dobro je znao s kim ima posla. I sad opet i on sam izaziva nervozu kod navijača? Nije ni on bez greški. Nekad treba i ustupak napraviti za dobrobit kluba i silnih ljudi koji vole ovaj klub.

Potpisao si ugovor i znači pristao si na ono što vlasnici nude i zagovaraju. Jbg to je tako.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 05 jun 2023, 21:06

Pristao je na ono što su mu obećali. A slušajući Maldinijeve izjave, očekuje SOLIDNE PARE za transfere.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 05 jun 2023, 21:08

Maldini je fulio dosta toga, doduse ubo je par stvari Giru, Tonali, Theo, Leao, Maignan, al je imao i fulanja dosta pogotovo zadnji prlezani rok sve su promasili...
Ne opravdavam ga al veoma nezahvalna pozicija ( barem kod nas ), sem sto je ogranicen keshom, gubi i na kredibilitetu, jer se za svaki transfer i ugovor cjenkas do zadnjeg eura....

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 05 jun 2023, 21:11

CDK ako iducu sezonu ne proigra i ne dadne jednu 10 golova i 10 aisst je itekako ogroman Maldinijev fail, citavo proslo öjeto se natezao oko njega potrosio 35mil na njega, a sta smo dobili od njega, apsolutno nista

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 jun 2023, 21:13

Svaki klub na svijetu, ili 99% njih gleda da što bolje prođe u sklapanju nekog posla. Nije to samo Milan u pitanju.

Berlusconi je doveo ovaj klub u takvu situaciju. Jer je zadnjih 6-7 godina svog mandata sve pogrešno uradio.

Milan je bio spreman za prodaju još prije 11-12 godina. I tad se mogao bolje "udati" u ruke nekog ambicioznog vlasnika koji ima silne novce. Bilo takvih ponuda puno. Ali ne, starac je odlučio iscjediti klub do kraja. Isti taj lik je 2007 odbio prijedlog Maldinija da se klub pojača sa 4-5 vrhunskih igrača i da se tako dovede u poziciju da se može boriti za trofeje.

Za mene je Berlusconi jedini krivac u svemu ovome.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 05 jun 2023, 21:16

The meeting between Maldini and Cardinale this morning was very tense. The risk that Maldini part ways with Milan is high. Massara would also follow Maldini and leave Milan. Pioli, however, would stay. He has always earned the confidence of the ownership and is appreciated by Cardinale and CEO Giorgio Furlani

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 05 jun 2023, 21:20

slika

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 jun 2023, 21:30

Maldini je uradio dosta finog posla.
Mike, Theo, Tonali, Bennacer, Tomori, Kalulu, Thiaw, Leao..
Zaista svaka čast za to i njihove nove ugovore.

Ali imao je i nekih teških promašaja. Puštanje za džaba 4 igrača za koje je mogao dobiti preko 100M eura.

Origi- totalni fail od igrača. Uzeo je njega i dao mu 4M platu.

Lazetić- 5.5M za momka kojeg Milan koristi a pitanje da li će ikad.

Adli- 10M za igrača kojeg trener odbija koristiti.

Florenzi - novi ugovor i ako je taj igrač "završen" i to ugovor od 3M

Messias - otkup od 6M skoro za bezveznog igrača

Dest- golema plata nulti učinak

Bakayoko - golema plata nulti učinak

Vranckx- igrač kojeg trener ne koristi

Dybala- sam je priznao skoro da je mogao da ga dovede ali nije htio

Enzo Fernandes- umjesto njega ganjao je pola ljeta Renata

CdK - 35M za igrača kojeg trener koristi na pogrešnom mjestu i sve vodi ka tome da će biti golema greška.

Zlatan- ugovor na dodatnu godinu i ako je igrač završio sa fudbalom lani. Uz dužno poštovanje za Ibru.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
milanist
Postovi: 11906
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 05 jun 2023, 21:46

CdK - 35M za igrača kojeg trener koristi na pogrešnom mjestu i sve vodi ka tome da će biti golema greška.
E jbg sad :urnebes: zar je i ovdje do trenera
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.