AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 23 jan 2022, 22:44

Ma trebao je Gabbiju ubaciti umjesto Lea, ovako smo opasno visili u defanzivi :kafa:

Sramotan pristup zadnjih pola sata, iz derbija u derbi se potvrđuje koliki je Pioli ziheraš. Ovo nam je večeras oproštaj od titule, slijedi borba za LP.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
muxa
Postovi: 11335
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 23 jan 2022, 22:45

Ako se moze izvuci nesto pozitivno Teo nije dobio karton i Kalulu odigrao dobru utakmicu nakon loše prošle partije. Ovaj momak ima slifa, miran je na lopti, ne paniči.
I da ne zaboravim odlična partija Tonalija, bravo mali.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 23 jan 2022, 22:47

Što se Kalulua tiče. Mislim da je momak do sad potvrdio da se radi o velikom talentu. Svakom utakmicom sve je sigurniji i bolji.

Tonali je priča za sebe.

Sad vidjeti šta će biti urađeno u sljedećih 7 dana na merkatu. Pa onda derbi.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Zenga
Postovi: 1691
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 23 jan 2022, 22:56

Ca 5.5 je prosječna

Majk 6 Dosađivao se
Theo 6 Dobra kontrola defanzivno, uz par prodora
Kalulu 6 Nije imao puno posla, miran s loptom
Romagnoli 6.5 Ispao totalno kad je Dybala imao polušansu. Nakon toga dosta dobrih intervencija, kapitenski "čistio"
Calabria 7 Ogromna želja, borba i tri jako dobra pokušaja
Tonali 7 Dominantan, jak u duelima, odličan presing
Krunić 4 Bentancur pokazao kako se igra ta uloga. Alibi igrač, iako je dosta pretrčao i pokrivao prostor, to nije to.
Diaz 6 Jak presing, te napokon ličio na igrača prije covida.
Messias 3.5 Trošio lopte, spor s loptom, pročitan, miriše na novog Haugea.
Leao 6 Dobar pokušaj, agilan ali i dobro upakovan. Ispuhao u 2.pol.
Ibra - out nakon svega 27min.

Giroud 5 Umjesto da je pucao glavom iz peterca, tražio asist. Fali mu smartness, instinkt, nema osjećaj za prostor kao Ibra. Dobio dio duela, hrvao se sa Chiellinijem, ali je trebao biti više involviran.

Avatar
Beduin
Postovi: 16120
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 23 jan 2022, 23:03

Rom da dobije bolju ocjenu od Kalulua veceras? 0na smirena iznosenja lopte Kalulua, trk prema naprijed, to Rom nece ni za jos jednu karijeru nauciti i raditi. Isto kao ni Gabbia. Rom ako nece smanjiti platu i biti igrac za klupe, dok Gabbia treba ici na posudbu pa kasnije ga i prodati.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
milanist
Postovi: 11906
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 23 jan 2022, 23:06

Maldini: “In this transfer window we will not have the availibility that is required to make a signing alla Vlahovic. But let's see at the end of the season.”

Bice znaci svasta ako se opet izbori LP, a na dobrom su putu :thumbup:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4878
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 23 jan 2022, 23:09

Drugo poluvrijeme bolje da nisu ni izlazili na teren,preloš pristup. Moglo i mora puno bolje.
Leao ako misli karijeru graditi na osnovu jednog poluvremena koje odigra u toku utakmice,nece se puno proslaviti. Mora poraditi na konstantnosti kroz citavu utakmicu.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 23 jan 2022, 23:10

Moj Paolo, ne možete vi dovesti nekoga ko košta više od 10 miliona, kamo li Vlahovića :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 23 jan 2022, 23:13

Paolo baca bombe bezveze,tj samo da navijacima zamaze oci. Ovoj ekipi ne treba puno,desno krilo,napadac i 10-ka i onda mozemo pricati o tituli do tada mozemo se boriti samo za top 4 i tjt

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 23 jan 2022, 23:17

Malo treba smiriti strasti. Više nego očito je cilj plasman u LPa i ove sezone. Te "napad" na skudeto ako se eventualno ukaže prilika.Dakle za Piolija win win situacija. Ima tim za top 4. Tako da teško da će prokockati LPa.

Maldini i uprava idu svojim tokom i planom.Ko je pratio izjave od dolaska Maldinija i Gazidisa, sve mu je jasno.


Novi plasman u LPa donosi opet 50-60M eura. Uz sve to se očekuju novi glavni sponzori. Gazdisi neće pristati na ovih smiješnih 35M koje Milan trenutno dobija od Emiratesa i Pume. Već traži skoro pa duplo toliko od novih sponzora, ako ovi sadašnji ne prihvate prijedlog.

Tako da na sportskom planu ide kako su Maldini i co. zamislili. A očito i sektor kojim upravlja Gazidisa također ide svojim tokom.


slika
:salut:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 23 jan 2022, 23:34

Iritantno je to što bi realno mogao biti blizu skudetu uz bar dva pojačanja, ali oni su se odlučili zadovoljiti sa top 4. A ovaj tim realno nije kalibar za skudeto, pogotovo što šteka u ofanzivnom dijelu.

Yebote, da mi je više doživjeti to čudo i da ovaj klub dovede normalno desno krilo, pa taman umro odmah. :mrgreen:



I opet čekanje i čekanje nekih novih boljih vremena, ali iduće sezone bi se konačno mogao kompletirati tim koji bi mogao pretendovati za prvo mjesto. Adli će pokriti tu poziciju ofanzivnog veznog o kojoj svi trubimo, ali postoje još pozicije napadača, veznjaka, stopera i krila koje bi se valjda trebale realizovati uz novac iz LŠ (pogotovo ako još Beloti dođe za džabe).
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 23 jan 2022, 23:43

Loš ofanzivni dio a ekipa dala 47 golova. :mrgreen:

Veliki broj povreda, je primorao Piolija na silne rotacije, tako da ekipa trpi i zbog toga. Treba gledati širu sliku.
Ekipa nije kompletirana još uvijek, fali tu 4-5 dodataka za korak dalje. Ali jezgra tima je odlična.

Mišljenja sam da Pioli treba odraditi ovu sezonu, ako bude sve po planu i izboru LPa. A uvjeren sam da hoće. Treba gledati i zamjenu za njega. Dobar trener, u Milanu se dokazao u ove 2 godine. Ali nije za najveće domete( nadam se da će me razuvjeriti).

Pored plasmana u LPa, tim treba ozbiljno shvatiti i kup.Za ovu generaciju bi puno značio i taj trofej.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 24 jan 2022, 00:00

Ma i da su 147 golova dali, opet ne umanjuje činjenicu da nam je sve osim lijevog krila kritično i da se dosta bodova prosulo radi toga.

Naravno da ne očekujem da se to sve magično ispravi u jednom prelaznom roku i to još januaru, ali yebemu jedan Faivre bi im samo tako legao jer pokriva baš te dvije pozicije koje štekaju. Ali jok, đe ćeš potrošiti 20 miliona gluho bilo.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Beduin
Postovi: 16120
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 24 jan 2022, 10:24

Nas problem je defanziva, narocito kad protivnik pravi kontre ili prekidi koje uzasno branimo.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 24 jan 2022, 13:12

Upravu je Roup, itekako nam je problem ofanziva, Diaz je ispao iz forme u oktobru, ovamo na desnoj strani kad ih pogledaš muka ti bude, pa Suso je bio Messi za sve njih.

U napadu imamo dva penzionera za koje je veća šansa da će se povrijediti na utakmici nego postići gol. Jedina ofanzivna pozicija gdje smo pokriveni kako treba jeste to lijevo krilo sa Leaom i Rebićem, što se i vidi na svakoj utakmici.

Što se tiče defanzive, problem nam je prevashodno što već skoro dva mjeseca ne igramo u najjačoj defanzivnoj postavci (Calabria-Kjaer-Tomori-Theo), čak veći dio tog perioda bio je dostupan samo jedan ili dvojica od njih četvorice.

Dok je bila ovakva zadnja linija, naša defanziva je bila prilično čvrsta.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
muha milanez
Postovi: 5769
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 24 jan 2022, 13:24

Valjda se do derbija Tomori uspije vratit (mada sumnjam), Romangoli je u nekoliko slučajeva pokazao toliku sporost da se slobodno može reći da je Kalulu trenutno bolji stoper od njega.

Diaz, Salemakers, Messias, Castilleho ne zna se ko je u lošijoj formi od njih trenutno.

Giroud je meni ok, samo ga je sinoć Kjelini strpao u mali džep. Ali ne možeš od takvog profila napadaca očekivat prodornost i duele jedan na jedan. Više su desetka i krila odgovorna za njegov lošiji nastup sinoć.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 24 jan 2022, 13:52

Ma dobro, Romagnoli je dobar igrač i dobro se upotpunjuje kad igra sa Tomorijem/Kaluluom koji kompenzuju njegov nedostatak brzine.

Po meni defanziva nije toliki problem kao ofanziva ili bar ne sad za januarski merkato. Tek na ljeto se može početi razmišljati o dugoročnoj Kjaerovoj zamjeni.


Nije ni čudo što su se ljudi žalili da je Leao sinoć ispuhao, pa gdje i neće ispuhati kad su svaki put oko njega bila trojica igrača koji su ga čuvali. On ako ne uspije uraditi nešto u napadu, neće niko i to je naša realnost.
Općenito je lako ovaj tim pročitati i napraviti bezopasnim u napadu (što pogotovo uspjevaju jače ekipe), samo zatvori Lea/Thea i problem rješen. Ostale komotno ne moraju ni čuvati.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

admirrx
Postovi: 1135
Pridružen/a: 07 feb 2021, 11:46
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la admirrx » 24 jan 2022, 15:05

Kad se sve sagleda ovo je vrhunski rezultat i dobro odradjen posao.Ovoj ekipi fali dosta toga,Nemas rezervnog beka(Ballo Toure je smijesan igrac pa bolje da su Kolasinca ili Aliskog doveli) Bakayoko pogubljen,Kesi sere sa ugovorom i sigurno igra malo i pod rucnom.. Diaz ocajan,Saelemakers i nije dosao za neke velike pare al svakako nije igrac za Milan.Isto mislim i za Krunica.I kad dodas rovite Calabriu i Rebica+odsustvo Kajera i Tomoria,sranja oko ugovora sa Kessiem
i Romangolijem+kante od igraca Salemkaersa,Bakayoka,Krunica,Messiasa,Gabiu ovo je vrh,2 pozicija+kup

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 24 jan 2022, 15:07

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 24 jan 2022, 18:32

Silne prinudne rotacije su najveći problem u odbrani. Dva glavna stopera+ Romagnoli, svi su propustili po par utakmica. Ne može se tandem stoper uigrati za 2-3 utakmice, to je proces. Bio si primoran igrati sa četvrtom opcijom na CB poziciji + treci bek. Te roatcije su dosta uticale na defanzivu. Zdrav Kjaer i Tomori su odlična kombinacija. Čak i Romagnoli u paru sa Tomorijem pa i malim Kalulu-om su dobar tandem.


Ekipa je 70% izgrađena, treba tu još 4-5 pojačanja i ekipa je potpuna. Ali to je proces i treba još vremena.

Bitno je da ekipa napreduje. Oscilacija ima i bit će ih. Ali tim već 2 godine igra jako dobro. Nije to mala stvar.


Koliko se puta desilo da uigravsš tim cijelu sedmicu i onda 2-3 igrača otspdnu pred sami meč. To su naizgled sitnice ali su zapravo golemi udarci za trenera i tim.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.