AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 24 jan 2022, 20:08

Theo odbio City i PSG i potpisuje ugovor s Milanom. Do 2026, 4M + bonusi.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 25 jan 2022, 14:44

Svi nešto rade na mercatu, samo Milan stoji i gleda. Valjda čekaju da ispadnu iz top 4 na kraju, što nije nikakav nerealan scenario s obzirom na toplo-hladno formu, povrede i pasivnost na mercatu.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muha milanez
Postovi: 5769
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 25 jan 2022, 14:51

Roma, Atalanta, Juve.. naši rješavaju pitanje trećeg napadača, poslije debakla sa Pellegrijem, što se znalo odma na početku da će tako biti.

Doduše produženje ugovora za par igrača je ozbiljan posao, ali ako ekipa očigledno kaska za stopera ili desno krilo, daj uradite nešto.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 25 jan 2022, 15:17

Neko dovede Vlahovica neko dovede Lazetica :kafa:

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 25 jan 2022, 15:43

imate vlahovića kod kuće

vlahović kod kuće:

:mrgreen:

slika


Ali ozbiljno na stranu šalu, svi iz top 6 nešto rade i pojačavaju ekipu za nastavak sezone, samo u Milanu niko ništa iako nam je ova forma zadnjih mjesec-dva svjedok da imamo ozbiljne probleme u napadu i da se MORAO dovesti neko poput Faivrea.
Ovaj mali možda bude novi Vlahović za par godina, ali trenutačno nam ne donosi nikakav upgrade (niti se to očekuje od njega) tako da je ovaj transfer beznačajan.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 jan 2022, 17:10

Rope, ne kukaj puno. Juve doveo Vlahovića, okej odličan posao. Škripi im još na 5-6 pozicija. Hrpa preplaćenih igrača koje niko ne želi, a dok ih se ne riješe ne mogu puno napredovati.

Milan ima dobru okosnicu i 15-16 ozbiljnih igrača koji mogu iznijeti 16-17 utakmica do kraja sezone, i to ako se u kupu bude išlo do same završnice.

Ugovori se osiguravaju za najbitnije igrače. Otpad koji preživi ovu zimu na San Siru, ljeto neće sigurno.

Mali Lazetić je zalog za budućnost, a možda eksplodira prije nego očekujemo.

Bilo bi poželjno da se i stoper rijesi do kraja sedmice.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 25 jan 2022, 17:54

Bez novog stopera i zamjene momku koji samo gleda u pod dok vodi loptu, nemamo se čemu previše nadati.
Biće upitno i mjesto za LP.

Na ljeto napadač i desno krilo da ne gledam više ove poluigrače.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 25 jan 2022, 17:55

Romagnoli13 je napisao/la:
25 jan 2022, 17:10
Rope, ne kukaj puno. Juve doveo Vlahovića, okej odličan posao. Škripi im još na 5-6 pozicija. Hrpa preplaćenih igrača koje niko ne želi, a dok ih se ne riješe ne mogu puno napredovati.

Milan ima dobru okosnicu i 15-16 ozbiljnih igrača koji mogu iznijeti 16-17 utakmica do kraja sezone, i to ako se u kupu bude išlo do same završnice.

Ugovori se osiguravaju za najbitnije igrače. Otpad koji preživi ovu zimu na San Siru, ljeto neće sigurno.

Mali Lazetić je zalog za budućnost, a možda eksplodira prije nego očekujemo.

Bilo bi poželjno da se i stoper rijesi do kraja sedmice.
E jbg sad i ti ga usra, kako mozes ovo napisati,a izgubili smo Donarumu,Hakana i evo sad cemo i Kessiea i Romangolija zbog loseg rada uprave

Imp
Postovi: 930
Pridružen/a: 02 nov 2009, 16:41
Lokacija: tamo gdje sunce sja
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Imp » 25 jan 2022, 17:58

Vjerovatno cilja na to da se na toj četvorici naučila lekcija pa se sad godinu ipo prije isteka već rješavaju Theo, Benacer i Leao.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 25 jan 2022, 18:00

Ma qurac su oni naucili lekciju, na ta 4-ri igraca se izgubilo hladno izmedju 150-200 mil koje si mogao uzeti na njima na vrijeme da si ih prodao

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 25 jan 2022, 18:18

Pa to što Maldini generalno radi dobar posao ne znači da se ne mogu uputiti neke konstruktivne kritike onda kada to zaslužuju. A kod ovog i ljetnog merkata su itekako zakazali.


Hajde što nemaš ambicija za skudeto već što se i rizikuje mjesto za LŠ umjesto da bar malo otvore džep. Jbt, niko ne očekuje da skrhaju 70 miliona na Dušana, ali možeš nekih 15-20m tamo gdje ti najviše škripi i što ti koči igru.
Juventus je na bod od top 4, a za njih ni najmanje ne sumnjam da će se na kraju uspjeti uguziti unutra. Samo je pitanje ko će od Napolija/Milana/Atalante ispasti van.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
meepo
Postovi: 4090
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 25 jan 2022, 18:25

rope11 je napisao/la:
25 jan 2022, 18:18
Pa to što Maldini generalno radi dobar posao ne znači da se ne mogu uputiti neke konstruktivne kritike onda kada to zaslužuju. A kod ovog i ljetnog merkata su itekako zakazali.


Hajde što nemaš ambicija za skudeto već što se i rizikuje mjesto za LŠ umjesto da bar malo otvore džep. Jbt, niko ne očekuje da skrhaju 70 miliona na Dušana, ali možeš nekih 15-20m tamo gdje ti najviše škripi i što ti koči igru.
Ne mozes reci da Maldini nema ambicija za skudeto i da je na njemu da otvara dzep. Lik radi odlican posao s onim sto ima. Vjerovatno vlasnici ili nece da ulazu ili hoce da ispostuju sve oko FFP-a drugog objasnjenja nema. Maldini da moze stukao bi 200 miliona i doveo igrače tamo gdje najviše skripi.

Treba biti sretan s onim kako se stvari odvijaju. Milan je jako dugo bio u kanalu i svakakvi poluigrači su igrali ovdje, zadnje 2-3 sezone to ide nabolje i samo treba biti strpljiv.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 25 jan 2022, 18:33

Maldini najmanje kriv, jer ne ubrizgava on $$ već elliott, i to vrlo slabo rade a razlog znamo nadam se svi.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 jan 2022, 18:44

Aludiram na trio Bennacer, Theo, Leao, što se tiče produženje ugovora

Ne znam kako do sada niste shvatili kako Eliott radi, imaju limit do kojeg žele ići u trenutnom stanju i toliko ponude. Hakan je tražio više od ponuđenog, na kraju izabrao Inter zbog manje od milion eura razlike. A neke ozbiljnije ponude od drugih timova nije ni imao.

Donnarumma Raiolina igračka i Milan ga nije zadržao samo zbog Raiole. Razlika u plati koju mu daje PSG i onoga što je Milan nudio, nije golema.

Tako i transferi funkcionišu. Novinari lupetaju a Maldini sa ekipom radi van njihovih saznanja. Kad treba igrača platiti, to i rade. Primjeri Tomori i Leao, oba transfera oko 30M.

Pobogu radi se o korporaciji koja je riješila skoro sve dugove koje je Milan imao. Korporacija koja je "teška" 40 milijardi dolara. Korporacija koja je budžet Milana povećala sa mizernih 170M na skoro 300M.

A tek treba da potpisu ugovore sa novim glavnim sponzorima.

Priviknite se na to da nema bacanja novca tek tako. Ali kad treba da se plati jer igrač ima taj kvalitet ili potencijal, to i rade.

Već dvije godine Milan je u vrhu lige. Što je ogromna stvar nakon 8 godina mizerije.

Koliko god nekad iritira ne trošenje na sve i svašta, toliko treba imati i strpljenja i vidjeti kako će zapravo izgledati finalni proizvod ovoga na čemu radi Paolo.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 25 jan 2022, 19:24

Pa ja ni ne krivim Maldinija, iako ljetos jest povukao par loših poteza. Svoje kritike generalno upućujem prema vlasnicima i iako veći dio vremena nemam ništa protiv politike kluba u vezi poslovanja, ali nekad se valjda treba malo odmaknuti od toga kad osjetiš potrebu. Potencijalno rizikuješ da izgubiš top 4, a i dalje ne želiš uložiti ništa iako bi trebalo.



Pellegri smijurija od transfera koja je od starta osuđena na propast, pa propali transfer Faivrea jer su čekali zadnja dva dana (od tri mjeseca) i to zbog 2-3 miliona razlike, pa ostavljanje Adlija na posudbi iako nam je trebala zamjena za Hakana odmah i sad. Ostalo ok, u skladu sa mogućnostima, ali ova dva transfera su nam uveliko mogla promjeniti sezonu na bolje i tu se dobar zajeb napravio.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4253
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la AjsKjub » 25 jan 2022, 19:31

Veliki Lazo za 3 god. klupira Duleta u repki a u ligi trpa min. 30 :kafa:
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 jan 2022, 19:40

Ako prođe dupli posao sa Lille-om, Sanches i Botmana, doduše za ljeto. Kako će te onda da hvalite upravu. :mrgreen:

Eto Juventus je sve probleme riješio sa Dušanom. Pa odmah postaje konkurent za titulu i automatski su 40% bolji. Kako da ne.


Dušan može puno, ali ne može sam. Dok je Allegri tu, nema tu puno napretka u ofanzivnom dijelu.


Castillejo na korak od Sampdorie. Samo da ne promjeni agenta pred sami potpis. :mrgreen:


Ne vjerujem da će Milan biti bez dolaska još najmanje jednog igrača uz Lazetića, ako i Samu uspješno ode.
Zadnja izmjena: Romagnoli13, dana/u 25 jan 2022, 19:56, ukupno mijenjano 1 put.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Beduin
Postovi: 16120
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 25 jan 2022, 19:55

Previse se potencira Adli kao startna 10ka, a nisam siguran da je on po vokaciji cisto taj profil igraca. Amin da grijesim.

Kamo srece da su izmajmunisali Ziyecha na ljeto, makad posudba s nekom klauzulom, umjesto kamaranja staruhana i propalih igraca, j3bo ih elektricar, Florenzi, Baka, Ballo, Pellegri, ko da su ciljano ganjali sav otpad proslog ljeta.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 25 jan 2022, 19:56

Druga sezona, druga nafaka, ali nakon par merkata gdje se minimalno trošilo valjda je i vakat da se konačno nešto uloži i neću im ljubiti tlo pod nogama zbog toga.

Na stranu naredne sezone, nama trebaju neka pojačanja SAD, ako ikako misle da ne spuše LŠ. A ako se to desi, onda zaboravi i na Botmana i na Sancheza.


Neće im Dušan magično rješiti probleme, ali nije poenta u igračima već u tome što bar dovode igrače koji im mogu okrenuti sezone na bolje. I to rade svi klubovi iz top 6, pa i Inter je izgleda na tragu Gosensa (iako su onako kompletni, nije im tolika frka kao nama), samo u Milanu sjede i gledaju odakle se vedri.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 jan 2022, 19:57

Pellegri više nije igrač Milana, kao ni Conti a izgleda i Samu odlazi. Na ljeto se kutarisati još ova 3-4 poluigrača i upotpuniti ekipu na pravi način. No, vidjet ćemo.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.