AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

meho-medo
Postovi: 3486
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meho-medo » 26 okt 2021, 23:02

Romagnoli13 je napisao/la:
26 okt 2021, 22:58
Protiv Rome dakle. Tatu, Calabria-Tomori-Kjaer-Theo, Bennacer-Kessie, Leao, Diaz/Krunić-Sale, Ibra/Rebić. Ova 4 će sigurno podijeliti minutažu. Niti Diaz može odigrati svih 90 a niti Zlatan.
Slažem se, mislim da ce opet Krunic početi a oko 60e minute uci Diaz, takodjer mislim da ce Ibra početi a Giroud biti njegova zamjena dok ce Rebic uci vjerovatno umjesto Leao-a.
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 26 okt 2021, 23:03

Od zadnjih 150 bodova u ligi, Milan uzeo 113.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Zenga
Postovi: 1692
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 26 okt 2021, 23:07

O čemu se ovdje piše, ljudi moji dobili smo zahvaljujući Tati na golu i Giroudu. Njih dvojica su najzaslužniji za ovu pobjedu. Šta reći nego fenomenalan start, 28 od 30 mogućih, pa to ni puno jače squadre nisu uspjele. Bravo Pioli, bravo ragazzi :clap:

Theo je izmislio fudbal za Balu i Kalulua (na neprirodnoj poziciji LB), strašan bek kakvog nismo imali baš od doba Serginha (prikazaše brazilca na početku utakmice :mrgreen: ). Ima li on kakvu funkciju u Milanu?

Avatar
muha milanez
Postovi: 5773
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 26 okt 2021, 23:07

Sve super, uspjelo se u namjeri da se uzmu tri boda, fenomenalan start sezone. Sad ide pakao, tri super važne utakmice u 10 dana. Brine forma Salemakersa, ništa ne igra, ni na što ne liči. Tatarušanu pomalo nesiguran, ali ima jako prezlciznu dugu loptu dalo se primjetiti.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 26 okt 2021, 23:11

Pa svaka utakmica je bila važna od starta. Raspored je žestog od prvog dana. Ništa novo dakle. U pravo vrijeme se vraćaju bitni igrači. To je trenutno najvažnije.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 26 okt 2021, 23:11

Diaza je korona sigurno skroz izbacila iz ritma, zadnju utakmicu je 3. oktobra odigrao, faktički mjesec dana bez igranja do utakmice sa Romom.

Sa tim što je za vrijeme reprezentativne pauze makar bio u trenažnom procesu. Za vikend očekujem da će dobiti nekih pola sata.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 26 okt 2021, 23:16

Tatarusanu (6.5): He was good with his feet this evening and also made two crucial saves to keep Milan in front. In the air, he looked much more secure and overall it was a positive display for him, finally with a clean sheet.

Calabria (6): It was a very average display from the right-back, who wore the captain’s armband in the second half. He was decent in both phases but not much more. In truth, Milan didn’t need much more tonight either.

Tomori (6.5): Strong performance from the English international as his positioning was spot on mostly. He’s able to control the ball well even at high speeds and that’s a key when he’s in tight situations.

Romagnoli (6): The captain was subbed off at half-time and you can understand why. He was on a yellow card (although it was a harsh one) and Pioli perhaps felt Milan needed the pace of Tomori on the left side.

Kalulu (5.5): The first few minutes looked promising but as the first half went on, it started to show that he isn’t a natural left-back. He lost several duels and was also carded, which resulted in Pioli taking him off at the interval.

Kessie (6.5): Another good display from the Ivorian who has seemingly left all the contract drama behind him, at least when he’s on the pitch. Perhaps his presence is more important than first thought, as showcased tonight.

Tonali (7 – MOTM): He was a monster on the pitch today and even though he was taken off after 65 minutes, he deserves the MOTM award. He combines strength, awareness and skill in such a lovely way, which is key for Milan.

Saelemaekers (6): It was yet another performance with little end product from the Belgian but, having said that, he moved between the flanks and thus opened space for his teammates. There’s no denying his technique in tight situations either, but he needs to be more prolific.

Krunic (6): A meh display from the Bosnian this evening. He was mostly invisible in the No.10 role but he did provide the assist for Giroud and he also had a few good defensive interceptions. Nothing like Diaz, though.

Leao (6): He might need some rest soon, that’s becoming clear. Don’t get me wrong, he wasn’t exactly poor on the left flank today, but it didn’t really result in anything.

Giroud (6.5): You might think that he should be the MOTM, seeing as he scored the winner, but we can’t just base the ratings on goals. His header was indeed crucial but he was also quite poor in one play. Ibrahimovic coming on showed what it can be like.
Ocjene igrača.

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 26 okt 2021, 23:21

Ne smijem se više ni radovati što se vraćaju igrači, kad svaki put neko novi otpadne. :mrgreen:

Isto je i prošle sezone bilo, nekako u kontinuitetu je uvijek falilo dosta igrača nekoliko mjeseci u nizu. Konačno pomisliš da će ekipa biti kompletna, a onda uslijedi novi val povreda... jednog oporaviš, drugi se povrijedi i tako u krug.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 26 okt 2021, 23:23

Baš losa partija Salemakersa, nema ni snage vise a nemaš koga uvesti :)
Bakayoko-no comment
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 26 okt 2021, 23:24

Nego ljudi gdje nam je OldFashioned ? Poznaje li ga ko ? Je li zdravo , dobro ?

Avatar
Zenga
Postovi: 1692
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 26 okt 2021, 23:31

Forma nam je sve slabija, na guzove pobjede vs Bologne i Torina, te zasluzen poraz u Portugalu. No, opet "beremo" poene, zbog toga sam i ubjedjen da cemo se borit za Scudetto do makar 32.kola. Itekako se osjeti Diaz out + RW, koje ne doprinosi nicim u ofanzivi. Pisem 32.kola, jer je duga sezona, te razvoj iste direktno ovisi o I) povredama/covidu II) AFN u januaru III) januarskom mercatu IV) CL/EL statusu. Lani smo imali veoma malo srece po pitanju ovih faktora, s tim da je ove sezone problem vise u vidu AFN. Mislim da je za Scudetto potrebno barem 25 golova Ibre&Girouda, i to bas ovakvih poput ovoga danas, jer ce sigurno biti dosta utakmica koje ce se morati rjesavati na misice i iskustvo.

Avatar
Beduin
Postovi: 16202
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 26 okt 2021, 23:36

muha milanez je napisao/la:
26 okt 2021, 23:07
Brine forma Salemakersa, ništa ne igra, ni na što ne liči. Tatarušanu pomalo nesiguran, ali ima jako prezlciznu dugu loptu dalo se primjetiti.
Bas htjedoh napisati za Tatarusana, odlicna i precizna ispucavanja, ali bas frustrira ta igra koju igramo nakon povrede Maignana, raritet zapoceti akciju od golmana pa preko stopera ili beka krenuti naprijed ka veznim igracima. 0cito mu je to slaba karika, igra nogom. Tu je Maignan king, cak mi djeluje i sigurniji i konkretniji od njegovog prethodnika, Dollarumme.

Saele je bas pao u formi, cini mi se po povratku iz Belgije. Sad igra bez predaha, i njemu i Leaou se zanedalo da imaju zamjenu u posljednje vrijeme.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 26 okt 2021, 23:37

rope11 je napisao/la:
26 okt 2021, 23:21
Ne smijem se više ni radovati što se vraćaju igrači, kad svaki put neko novi otpadne. :mrgreen:

Isto je i prošle sezone bilo, nekako u kontinuitetu je uvijek falilo dosta igrača nekoliko mjeseci u nizu. Konačno pomisliš da će ekipa biti kompletna, a onda uslijedi novi val povreda... jednog oporaviš, drugi se povrijedi i tako u krug.
Pa eto danas je objavljeno da su povrijeđeni Samu i Balo, Samua neće biti najmanje tri sedmice, a za Balu nisam pročitao detalje.

Mislim, rezerve su, ali yebeš ga, čak i Samu djeluje kao solidna opcija za zamjeniti Salemakersa :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 26 okt 2021, 23:40

Samo da se vrati Messias i da ima ko igrati umjesto Salemakersa na toj desnoj strani.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 26 okt 2021, 23:54

Messias će čini mi se biti tu za 10-ak dana, što znači da će neke minute dobiti tek nakon sljedeće reprezentativne pauze.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 okt 2021, 07:51

Ekipa ima dovoljno vremena za refresh do derbija. Tako da je ovo svjesno usporavanje igre sinoć dodatno pomoglo da igrači na Romu izađu maksimalno odmorni, odnosno koliko je to moguće u ovom periodu gustog rasporeda.


slika


Leao, objasnio.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
milanist
Postovi: 11929
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 27 okt 2021, 13:35

Eh veceras rahat ispratiti ostale meceve, i nadati se nekom kiksu od Juve, Roma, Inter :D
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 27 okt 2021, 14:18

1954 je Milan imao isti start. U 11.kolu su igrali protiv Rome i izgubili, ako ne izgube od Rome to bi trebao biti najbolji start Milana u historiji.

Avatar
muha milanez
Postovi: 5773
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 27 okt 2021, 15:47

Ne mogu veći i bolji motiv imati.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
milanist
Postovi: 11929
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 27 okt 2021, 15:49

Nek dobiju Romu, onda moze i remi sa konama
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: ronaldo99 i 2 gosta.