AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 08 dec 2021, 21:35

Ruku na srce, Liverpul ima svoj sistem igranja i igrači idu kao šingerice. A ili B ekipa, nebitno, ništa ne mjenja, osim što bi sa njihovim prvim timom primili gol-dva više. :mrgreen:


Milanu fali kvaliteta, ali je i falilo dosta igrača koji bi pravili razliku na terenu, oba lijeva krila i svi napadači osim 40godišnjeg napadača. Ne možeš ni imati plan u B za ofanzivu kad nemaš koga ubaciti niti igrače koji mogu pratiti tvoje zamisli.
Pa samo činjenica da moraš igrati sa veznjakom na krilu ili napadačem od 40 godina dovoljno govori, kao i činjenica da ni njega takvog nema sa kime zamjeniti. Ne postoji taktika koja će nadomjestiti četrdesetogodišnjaka na terenu, sa svim svojim manama i nedostatcima zbog godina. Ili ostatak klape koji ne zna dobiti duela niti proći 1 na 1 i nešto iskreirati, a prisiljen si igrati sa njima jer nema ko drugi.


Ne kažem ni da Pioli nije mogao bolje složiti taktiku, ali ruke su mu bile prilično svezane za ovu utakmicu. Jedino ga mogu kriviti za onu domaću utakmicu sa Portom, tu su se i izgubile sve šanse za nokaut fazu.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 08 dec 2021, 21:54

Prije 2 godine si gubio 5-0 od Atalante. U međuvremenu ekipa je srušila veliki broj rekorda, neke i dalje ruši. Viceprvaci Italije kao najmlađi tim. Konstantno mučenje sa izostancima i opet se malo ko naigrao protiv Milana u prethodne 2 godine.

Momci su u tom periodu više puta dobijali najbolje timove u Italiji. Pokazali u dvomeču sa Atleticom da mogu i tu odigrati na visokom nivou. Ali treba još iskustva, čvrstine i par kvalitetnih opcija u rotaciji.

Nakon 8 godina lutanja. Klub i tim imaju jasan plan i cilj. Lahko biti neće, oscilacija će biti. Ali kao što već sada momci beru plodove svega toga, tek će prava berba da uslijedi u narednom periodu.

Kad se sve sabere i oduzme. Ja sam zadovoljan sa svim što je urađeno u zadnje 2 godine.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
muha milanez
Postovi: 5811
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 08 dec 2021, 22:16

Biće to dobro aBd, ovo je med i mlijeko kako je bilo prije 3 i svih onih godina tuge, šamaranja fudbalskog diva. Uživamo i opet sa velikim entuzijazmom gledamo Milan a cijeli projekat će ići uzlaznom putanjom, to je neminovno.

Idemo dobit Udinese, sačuvati prvo mjesto u ligi. :opaopa:
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 08 dec 2021, 22:27

Zahvaljujući sponzorima koje je Gazidis potpisao, učešću u LP i povratku navijača na stadion. Projektovani prihodi za naredni period kad se bude izvještaj službeno obznanio, očekuje se da će biti preko 250M eura.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la VelaHavle » 08 dec 2021, 23:04

Steta sto niste prosli dalje zbog love u LP. Dobro bi vam doslo.
Aljegri, out!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 08 dec 2021, 23:06

I ovako je skoro 60M inkasirano kad se sve sabere. Da su uspjeli proći, to bi bilo još 15ak miliona. Ali i ovo je ogroman + nakon toliko godina.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la VelaHavle » 08 dec 2021, 23:08

Ih nelose.
Aljegri, out!

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la SonVolt » 09 dec 2021, 10:49

Ja sam zadovoljan nastupom u LP jer nisam imao nikakva ocekivanja. Na kraju se nisu obrukali u nsjtezoj grupi i da nije bilo loseg sudjenja protiv At. Madrida kuci, mozda se i moglo dalje. Bilo mi je bitno da uzmu bar jednu pobjedu jer su igraci i navijaci to zasluzili. Za sljedecu sezonu, vec su drugaciji kriteriji.

U ovih posljednjih par poraza se vide nedostaci u ofanzivnom dijelu. Diaz ne moze biti zagarantovani starter na poziciji AM. Sale ima mjesto u ovom timu ali treba neko kvalitetnije rijesenje kao startna opcija na desnom krilu. I u vrhu napada je potreban napadac koji moze isporuciti oko 20-ak golova u prvenstvu. Ibra to ne moze, ne zbog manjka kvalitete vec zbog godina i povreda. Sad je i ova povreda Kjaera dovela do potrebe za kvalitetnim CB. Znam da ne mogu rijesiti sve ove pozicije od jednom ali nesto od navedenog moraju napraviti.
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 09 dec 2021, 13:15

De Ketelare i Bremer u januaru. Faivre ili neko desno krilo bi bio bonus.

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 09 dec 2021, 13:25

Da, baš će jedan Cairo koji je tražio 100 miliona za Belottija tek tako pustiti Bremera i to još u sred sezone. :mrgreen:

Mada taj lik će i na ljeto vjerovatno tražiti bruku para, a nisam siguran da će Milan pristati da potroši preko pola budžeta na jednog igrača kad imaš još 3-4 pozicije za popuniti.


Ja ne očekujem bog zna kakve transfere u januaru, ne bi me čudilo da ne dođe niko osim stopera i to nekog koji će doći na šestomjesečnu posudbu čisto da bude zamjena za klupe.
Mada realno ni nemaš puno opcija za dovesti u sred sezone, niti će vlasnici biti voljni ulagati tako da će se sve te bitnije odluke odložiti na ljeto kad ćeš imati više izbora i veći budžet.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 09 dec 2021, 21:44

Ali se spominje ovaj Luca iz Pise nadam se da od njega nista. Lik je italijanski Peter Crouch.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16627
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 09 dec 2021, 21:48

meepo je napisao/la:
09 dec 2021, 21:44
Ali se spominje ovaj Luca iz Pise nadam se da od njega nista. Lik je italijanski Peter Crouch.
Tebi niko ne valja,da malo bolje pratis te mlade talijane ne bi tako govorio. Luca,Picoli,Ricci to su sve momci koji ce itekako biti odlicni uz Rovellu i Cambiasa iz Genove italija ima bas dobru mladu generaciju

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 09 dec 2021, 21:56

ronaldo99 je napisao/la:
09 dec 2021, 21:48
meepo je napisao/la:
09 dec 2021, 21:44
Ali se spominje ovaj Luca iz Pise nadam se da od njega nista. Lik je italijanski Peter Crouch.
Tebi niko ne valja,da malo bolje pratis te mlade talijane ne bi tako govorio. Luca,Picoli,Ricci to su sve momci koji ce itekako biti odlicni uz Rovellu i Cambiasa iz Genove italija ima bas dobru mladu generaciju
Cuj niko mi ne valja ? :rol: Jesi ti gledao tog Luccu ? Onako da nije youtube ? Za ove ostale se slazem da su talenti i da su dobri , ali Lucca nista posebno bgm. Pogledaj koju utakmicu Pise. I ja sam mislio da je neki strasan talenat i pogledao sam dvije utakmice , nista posebno. Colombo koji je trenutno na posudbi je mnogo bolji potencijal i vise bi odgovarao sistemu u kojem Milan igra.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16627
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 09 dec 2021, 22:08

Nisam Pisu gledao al jesam gledao u mladoj repci i meni je on odlican. Svak ima svoje vidjenje ali vrijeme ce pokazati.

Milan bi stvarno mogao malo vise paznje obratiti na mlade igrace iz italije kad vec imamo takvu politiku.

Tonali,Barela su primjeri kako se ti talenti razvijaju u WC igrace

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 09 dec 2021, 22:15

ronaldo99 je napisao/la:
09 dec 2021, 22:08
Nisam Pisu gledao al jesam gledao u mladoj repci i meni je on odlican. Svak ima svoje vidjenje ali vrijeme ce pokazati.

Milan bi stvarno mogao malo vise paznje obratiti na mlade igrace iz italije kad vec imamo takvu politiku.

Tonali,Barela su primjeri kako se ti talenti razvijaju u WC igrace
Ja bi volio vidjet Riccia i Scammacu u Milanu , ali od toga vjerovatno nista. Scammaci na kraju sezone cijena skace na nekih 40ak miliona i to Milan nece ganjati , a Riccia ce pokupiti ili Atalanta ili Fiorentina.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16627
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 09 dec 2021, 22:31

meepo je napisao/la:
09 dec 2021, 22:15
ronaldo99 je napisao/la:
09 dec 2021, 22:08
Nisam Pisu gledao al jesam gledao u mladoj repci i meni je on odlican. Svak ima svoje vidjenje ali vrijeme ce pokazati.

Milan bi stvarno mogao malo vise paznje obratiti na mlade igrace iz italije kad vec imamo takvu politiku.

Tonali,Barela su primjeri kako se ti talenti razvijaju u WC igrace
Ja bi volio vidjet Riccia i Scammacu u Milanu , ali od toga vjerovatno nista. Scammaci na kraju sezone cijena skace na nekih 40ak miliona i to Milan nece ganjati , a Riccia ce pokupiti ili Atalanta ili Fiorentina.
Ricci je dobar svidja mi se njegova igra,a recimo Rovella me podsjeca na Barelu,nekako imam osjecaj da ce se razviti isto kao i ovaj. Njega bi volio da nekako uzmemo Juventusu :)

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 09 dec 2021, 22:43

ronaldo99 je napisao/la:
09 dec 2021, 22:31
Ricci je dobar svidja mi se njegova igra,a recimo Rovella me podsjeca na Barelu,nekako imam osjecaj da ce se razviti isto kao i ovaj. Njega bi volio da nekako uzmemo Juventusu :)
Ako će gdje italijani biti jaki iducih godina to je taj vezni red Rovella, Barella, Tonali , Pellegrini , Locatelli, Pobega , Ricci. I sto se tiče napada ima tu extra igraca (Kean, Scammacca, Raspadori, Chiesa, Zaniolo ...) , ali odbrana je upitna od stopera tu je Bastoni , onaj Lovato je bio reklamiran kao neki talenat , ali ne djeluje kao da mu karijera ide u pravom pravcu niti da ima neki ogroman potencijal.

Avatar
koraj
Postovi: 1338
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la koraj » 10 dec 2021, 07:53

memaga je napisao/la:
08 dec 2021, 21:20
kakav sastav imamo, i da kapitalac u Milano nije nekih 15 god.sletio Pioli sa ovim sastavom CUDA do sada radi…
Potpisujem!!!
Kakva je nasa forumska pamet, da smo prosli i dobili nekoga da nas nakanta onda bi se pisalo da je bilo bolje da smo ispali. Vecina momaka prvi put igra na nivou LP i to je nesto sasvim novo za njih, ali mora se proci i taj put.
Uglavno, ja sam zadovoljan.
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
Beduin
Postovi: 16344
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 10 dec 2021, 12:59

Kamo srece kad bismo mogli Kessie tusnuti sad u januaru, cak i pozeljnije i realnije bi bilo napraviti neki swap, bilo to PSG, Chelsea, City...
Cak i iz Barce uzeti Puiga bio bih zadovoljan, ali preskup je Kessie za njih trenutno. Ali kad bi dobili neke pare za njega, volio bih da dovedemo Puiga ako ne bi bio preskup.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16627
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 10 dec 2021, 13:11

Beduin je napisao/la:
10 dec 2021, 12:59
Kamo srece kad bismo mogli Kessie tusnuti sad u januaru, cak i pozeljnije i realnije bi bilo napraviti neki swap, bilo to PSG, Chelsea, City...
Cak i iz Barce uzeti Puiga bio bih zadovoljan, ali preskup je Kessie za njih trenutno. Ali kad bi dobili neke pare za njega, volio bih da dovedemo Puiga ako ne bi bio preskup.
:roll: :nene:


slika

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: ACMilan100 i 11 gostiju.