AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
muxa
Postovi: 11352
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 05 jun 2023, 21:49

Haman da je to to, samo se čeka zvanična potvrda :(
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
milanist
Postovi: 12008
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 05 jun 2023, 21:49

Paolo Maldini and Milanthey are close to parting. Today's meeting with Gerry Cardinale lasted a few minutes and within this face-to-face meeting, according to what has been learned, Maldini would have received the news of the property's desire not to continue the relationship with him. A brief, calm meeting where Cardinale reiterated his esteem for Maldini but where there wasn't even time to start a discussion on what was done and what hadn't been done. Because it would have been useless, he would not have changed the cards on the table of a difficult relationship between the director of the sports area and the American ownership. The views between the parties were too different, with Paolo asking for more investments while the property, which in any case allowed spending within the limits of Milan's economic possibilities,
Mrs u pizdu materinu vise i ti Geri
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 jun 2023, 21:50

milanist je napisao/la:
05 jun 2023, 21:46
CdK - 35M za igrača kojeg trener koristi na pogrešnom mjestu i sve vodi ka tome da će biti golema greška.
E jbg sad :urnebes: zar je i ovdje do trenera
Vrijeme će pokazati. Neću više o tome ni da pišem.

I da, izgleda da je to to. Maldini odlazi još večeras.

Eh da vidimo šta će se dešavati a dešavat će se puno toga očito.

Samo želim jak Milan sljedeće sezone. Ma ko god bio u upravi.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16579
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 05 jun 2023, 21:52

Igli Tare je izgleda taj koji ce zamjeniti Maldinija

Avatar
milanist
Postovi: 12008
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 05 jun 2023, 21:52

Initial rumors are circulating about Igli Tare becoming a new Milan director in case of the departure of Maldini and Massara. Moncada would remain as the club’s Chief of Scouts
Tare had just announced his departure as Lazio’s sporting director earlier today
The direction is heading towards the separation between Maldini and Milan
Saberi dva i dva i sve ti je jasno, zammijeniti Paola ovim degenerikom je jadno da jadnije ne moze biti.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
muxa
Postovi: 11352
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 05 jun 2023, 21:54

Kao ekonomista, mogu razumjeti Kardinalea jer ipak čovjek ulaze svoj novac i želi smanjiti ovlaštenja Maldiniju po tom pitanju, pogotovo zbog fulova na zadnjem mercatu. Ali kao navijač Milana, goni se bre Kardinale u tri pi*de materine!
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 jun 2023, 21:55

Jel ovaj Tare nam onomad uvalio Bigliu za 21M u zadnjoj godini ugovora?

Ne znam šta bih rekao. Samo želim jak Milan i zdrav Milan. Ali žao mi Maldinija ipak je legenda kluba. Radio je, griješio je. Svakome se desi. Ali eto...

Ovo će imati samo dva završetka, potpuni haos ili uspjeh. Nema između u ovakvim situacijama.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
muxa
Postovi: 11352
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 05 jun 2023, 21:56

Kod Roma vazda crno ili bijelo :)
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16579
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 05 jun 2023, 21:57

muxa je napisao/la:
05 jun 2023, 21:56
Kod Roma vazda crno ili bijelo :)
Al bukvalno, nema drugih boja :)

Avatar
milanist
Postovi: 12008
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 05 jun 2023, 22:00

Lik koji nema pojma o fudbalu tjera Maldinijai to na tako odvratan nacin, ma sve ovo treba po kratkom postupku, majku im ybem samo gledaju koju kintu vise da izvuku
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16579
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 05 jun 2023, 22:04

Biznis je to, svi idu i dolaze, al klub ostaje, nama bude zao i tesko jer jednostavno kao navijac zavolis odredjene igrace

Maldini je itekako odradio odlican posao, sa nikakvim budzetom doveo nam je dosta dobrih igraca i osvojili smo titulu

Sad zeli korak dalje, zeli pojacati roster sa kvalitetnim igracima a ovi ne daju pare, nece vise tako da radi i svaka mu cast na tome

Hvala mu i za nove ugovore Leao, Theo, Tonaliju, Benaseru, ostao ke jos Mike ali valjda i on produzi

Avatar
milanist
Postovi: 12008
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 05 jun 2023, 22:13

Christian Vieri, who spoke during Bobo TV, expressed himself thus on the separation that seems imminent between Paolo Maldini and Milan: "If Maldini leaves, it is because the club will not put in a euro. Surely this Cardinal is crazy if he makes Maldini leave, but we see the crazy people in football every day, in 30 years I have met the most false people possible. Nothing surprises me, this is football, words are worthless.
Tako je, pravo u sredinu :clap:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 05 jun 2023, 22:14

Tare će biti kujica koja će da prima platu i radi kako mu se kaže, ovo je korak nazad. Maldiniu svaka čast, lik želi ono što je dobro za Milan, logično da će doći do razlaza kada se ne ulaže u ekipu kvalitetno. Kamo sreće da i Piolia smaknu ali eto njega kao gotive. Sad još samo treba da se negativa unese u ekipu, ionako su u qrcu. Bez Paola to nije to.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16579
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 05 jun 2023, 22:15

Sad se pise i o tome da ostaju samo da ce se manje pitati oko transfera tj da ce Mocada imati isto pravo ne neku rijec

Haj znaj, mediji nagadjaju, sacekajmo da vidimo zvanicno sta se iza brda valja

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 05 jun 2023, 22:22

Ne čudi me što se Tare spominje kao Maldinijeva zamjena, on je idealan profil sportskog direktora za Amerikance. Naviknut je od Lotita da radi sa minimalnim budžetom, a u suštini u Laziju nije radio loš posao za ovih skoro 15 godina s obzirom koliko je bio novčano limitiran.

Tare k'o Tare je najmanji problem, mnogo veći problem je ono što zapravo suštinski znači odlazak Maldinija a to je da postaje jasno da vlasnici nemaju namjeru ulagati u igrački kadar što će se svakako reflektovati na ekipu koja vremenom može samo stagnirati i ići ka dole (kada krenu odlaziti najbolji igrači).

I nije to da se neće ulagati samo ovaj mercato, to je zapravo jasan znak da neće ulagati nikako dok su tu a bojim se da će jahati sigurno još par godina jer Milan je ponovo stao na noge i polako se kao brend i ime vraća tamo gdje i pripada, tako da ovi mogu isisavati novac iz kluba i u narednih nekoliko godina samo na konto toga. Sportski segment će dobijati neke mrvice kao i u prethodnih transfer rokovima, garant nekih 40-50 miliona i to je to.

Druga stvar koje se bojim ako Maldini ode jeste to da će se totalno urušiti neki sistem i kohezija koja je nastala tokom Maldinijevog mandata, a tiče se tog nekog trougla navijači-Maldini-igrači (stručni štab).

Imam osjećaj da je Paolo nevjerovatno uticao na jedinstvo u i oko kluba i bojim se da će sve to urušiti ako on ode.

A realno mislim da navijači apsolutno nikako ne mogu uticati na odluku Cardinalea, tako da treba se spremiti na tu ružnu i lošu opciju.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 jun 2023, 22:28

Haman da je Moncada prvi kandidat za direktora. Odličan kao skaut ali neiskusan po drugim pitanjima.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16579
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 05 jun 2023, 22:30

Ipak nije da je maldini odstupio vec je Gary urucio otkaz i njemu i masari, izgleda ipak ne zadovoljan poslom zadnju godinu

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8134
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 05 jun 2023, 22:33

Izgleda da je i službeno da su otišli. Razumijem biznis i sve, ali mu ovo neće halaliti navijači. Izgleda da će biti belaja na relaciji navijači-Cardinale u narednom periodu.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16579
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 05 jun 2023, 22:38

To je to, samo jos treba i od kluba zvanicno, al sad su svi prenjeli da je zvanicno da su otpusteni Maldini i Masara

tuzlanskinacin
Postovi: 615
Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la tuzlanskinacin » 05 jun 2023, 22:40

Juče vam poželih sreće sa ovim vlasnikom da ne bude škrt kad čovjek ovo uradi. Pa da je šta god uradio ne bi nikog iznenadilo al ovo. Trebat će vama živaca da izdržite. Umjesto da uloži novac lik dao otkaz sportskom i tehničkom direktoru kluba i obustavi sve dogovore transfere i ostalo. Sigurno da se ovakve promjene ne donose pred početak transfer roka.

Kako brat Beduin ovo izdržava valja pratit Milan i Slobodu ovih dana?

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.