AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 19 mar 2023, 14:40

Mercato nam je eto super, pojacanja kidaju, Pioli mora letiti !
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 19 mar 2023, 14:42

Ma i da su dobra pojačanja, naših prvih 11 je znatno slabije od Salernitane i Udinesea, sve osim njihovih pobjeda je iznenađenje i naš podvig.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 19 mar 2023, 14:46

Rekoh ti ja, tvojom logikom i Real, City i Bayern si slabiji od prije nabrojanih. Uvijek treba jaca ekipa da dobije, tu nema izgovora...
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 19 mar 2023, 14:47

Ja sam slab sa izgovorima, za to se moraš našem trenerskom magu obratiti kada su u pitanju rezultati ekipe u prvenstvu.
Mercato je glavni krivac što nemamo ni igre a ni rezultata sa istom ekipom koja je uzela scudetto.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 19 mar 2023, 14:52

Pa dobro tebi je mozda ista, meni nije, dva bitna igraca su otisla. Kao sto sam i prije pisao, ne izbori li top 4 nek ide, i treba da ide, a ne da se jedno kolo tjera, drugo da je mag.....
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 19 mar 2023, 14:56

Ja ove sezone nisam ni očekivao novi scudetto pogotovo nakon nenadomještanja Kessiea u ponovno-mizernog mercata.
Ali isto tako nisam očekivao da ćemo totalno izgubiti identitet i imati nikakvu igru i sve to praćeno još užasnim rezultatima.
Top 4 je minimum minimuma, i ja ne bi tražio stalno riješenje sada usred četvrtfinala LP, ali privremeni BOOM je itekako potreban jer Pioli djeluje pogubljeno. Mi ulazimo u utakmice gdje nas prosječne ekipe u guraju u nas 16-erac prvih pola sata gdje ne možemo iznijeti loptu. O čemu mi pričamo ?
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 19 mar 2023, 15:08

Pricamo o tome, kada se dobije Atalanta ili recimo Totenham izbaci iz LP onda su pojedinci odigrali fanstasticno i kako je to zasluga prvenstveno Ibre, kako je digao ekipu itd, kako nije do Piolia i ostalo. Kada se izgubi onda je Mister krivac za sve i treba odmah da ide. Kad bi tako bilo onda bi mijenjali 10 trenera u toku sezone.
Stvari su takve da promjenom formacije Leao je u kanalu a trazilo se da se mijenja, Giroud istrosen, a kad ne igra nema ko da izmisli gol, nadalje sredina terena nam je u kanalu duze vrijeme, dal zbog povrede Ismaela ili sto nemas adekvatnu zamjenu da ubacis. Ucinak igraca sa klupe je mizeran, ili ti ga reci nikakav. Kad Theo nije dostupa onda jos veca patnja, jer covjek nam je 30% ekipe.Vecinu prvensta smo branili sa sakatim golmanom, a odbranu nam predvodi dijete od koliko 20 godina, uz to sve doveo si par nedokazani igraca i ocekujes da pojacas ekipu, ne moze jbg.
I ja bi bio najsretniji da dodje neko provjereno trenersko ime, ali kakvi su nam vlasnici prije ce doci Zaccardo ili Oddo nego neko drugi, tako da izgurati do kraja sa Piolijem i onda sagledati situaciju.
Ali i mimo Piolia par igraca mora otici odnosno doci ako zelimo da nastavimo da budemo u vrhu, pa mi nemamo zamjenu pravu za napadaca, nemamo 2 dobra igraca sredine terena, jednog WC beka i golmana i to je to ova ekipa, a da ima i Rafa kada je u formi, ostalo manje vise prosjecni igraci ili malo iznad.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 19 mar 2023, 15:12

There you go. Ako se pobijedi Atalanta i Tottenham ipak onda nije igrački kadar toliko ni loš. Igrački napaljeni, motivirani, itd... Zar nije to čista zasluga trenera. Šta je onda problem kada te Salernitana i Udinese utjeraju u tvoj 16-arc a igrači djeluju kao da im se ne da živjeti a kamoli trčati ? Do čega je onda to ? Je li do loše odrađenog mercata ili istog tog trenera koji ih nije u stanju motivirati da se i u takvim utakmicama mora dati maksimum.

Ja prvi neću da vidim neko sranje od imena da vodi klub koji nema znanje, iskustvo, renome i autoritet, ali isto tako Pioli je svoje očito ispucao. Ovo sa 3 pozadi je bio samo kratki pozitivni šok da se stabilizira defanziva, i to je zaista kratko trajalo gdje smo skroz izgubili igru prema naprijed, a i obrana ponovo liči na onu staru u drugoj formaciji.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 19 mar 2023, 15:18

Pa isto ja mogu reci i za trebera, kad dobiju te 'velike' da je trener zasluzan i da nije do igraca, vec da ih je on napravio boljim, a istina je negdje na sredini, niti jedan niti drugi nisu nevini.
Pa jel stvarno mislis da on njima na treningu govori nemojte se sikirati,yebes Salarnitanu, Udinese i slicne lako cemo, ili je to do igraca kad istrce na teren, pa ne moze me nio ubijediti da im kaze idite tamo i setkajte se, dodajite pogresne lopte i padajte na guzicu i lezite svirati se se prekrsaj.

Sve to na stranu, gledam Osimhen strasan, dobro bi bilo kad budemo u Ligi sa njima igrali pustiti Bakayoka da ga polomi :D da bi mogli profitirati u LP :D
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 19 mar 2023, 15:24

Ja mislim da niko normalan i pri zdravoj pameti ovdje ne govori da je urađen dobar mercato.
Uostlom ja sam bio najveći zagovornik ovdje protiv dovođenja ovog malokrvnika iz belgijske lige, čak me dosta "vas" i napadalo. A realno, jedino Leeds i mi zagrizli za ovog strašnog talenta.
Ali Piolijeva uloga ove sezone ne može ostati nezapažena. Imaš faktički istu ekipu od prošle sezone a koja nema ni glavu ni rep. Ja ne znam koji navijač može biti zadovoljan sa igrom koju pružamo a samim tim i rezultatima u ligi. Neovisno šta napravi u LP i Seriji A, treba dovesti kvalitetno stalno riješenje i onda prema treneru i njegovim zahtjevima i igračima koje želi, dovoditi takve igrače.
Pioli je svoje ispucao.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 19 mar 2023, 15:28

Niko nije zadovoljan, pricamo samo kako stvari stoje. Medju prvim sam kritikovao belgijskog Kaku, cak i prije nego je dosao nabio sam ga na k...c radi odugovlacenja i ostalog, mislim da je samo nas par bilo protiv, dok su ga ostali velicali i ubjedjivali nas da je fantastican igrac :D
Biti ce puno posla na ljeto, od odlazaka do dolazaka, jer ovo je vec lose.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 19 mar 2023, 15:31

Bit će posla, igrače svakako ne znamo prodati pa očekujem puno besplatnih odlazaka ili za siću.
Od Amerikanaca ne očekujem ništa posebno, odmah su nam u startu pokazali da ovdje neće biti nekih vele ulaganja.
Sad im je izgovor stadion, kada se napravi stadion (a ako oni ne daj Bože i dalje budu vlasnici), tada će naći neki drugi izgovor.

Ja minimalno samo očekujem da se transferuje Leao jer već godinu dana govorim da taj neće produžiti i samo zavlači, te očekujem novo provjereno trenersko ime na klupi.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 19 mar 2023, 15:50

Kad bi se kako mogao dovesti De Zerbi. Jedini Italijanski trener kojeg bi volio vidjeti na klupi Milana.
Il Club più titolato al mondo!

Zola80
Postovi: 41
Pridružen/a: 18 sep 2022, 22:08
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zola80 » 19 mar 2023, 16:52

Glavna rana ovog Milana jesu vlasnici koji nisu u stanju potrošiti koji miliončić u zimskom prelaznom roku da se pojača 'malo' ekipa koji je nama kao par stotina maraka.
Eh šta da se priča dalje pa mi smo ekipa koja je osvojila skudeto prošle godine i .......jedno veliko NIŠTA od vlasnika nakon toga.Sada se svi mi čudimo šta je ovo eh pa to je to šta može Milan očekivati od njih.Po meni jedini spas jesu navijači koji mogu pokrenuti bojkot protiv ovih da ih se što prije riješimo.

Zola80
Postovi: 41
Pridružen/a: 18 sep 2022, 22:08
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zola80 » 19 mar 2023, 16:55

Pa ljudi moji u ovoj ekipi nikada ne bi trebali igrati neki igrači a svi znamo koji a mi i dalje očekujemo nešto.Ovo u LP-ka
je čudo i stvarno se veselim ali jedna velika sreća...

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 19 mar 2023, 18:02

muxa je napisao/la:
19 mar 2023, 15:50
Kad bi se kako mogao dovesti De Zerbi. Jedini Italijanski trener kojeg bi volio vidjeti na klupi Milana.
Ja u posljednje vrijeme pratim njegove utakmice, i sve mi se sviđa, od posjeda, napadačkog nogometa do motiviranja igrača i autoriteta osim činjenice da prilikom gradnje napada, stoperi pokušavaj sa veznjacima kombinirati kroz sredinu na nekoliko m jedni od drugih i tu najviše golova primaju.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
meecko
Postovi: 1508
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 19 mar 2023, 20:23

De Zerbi je trenutno jedini italijanski trener kojega bih volio vidjeti na klupi Milana, jer Maldini ima fetiš prema talijanima. Pioli je davno ispričana priča.
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
koraj
Postovi: 1333
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la koraj » 19 mar 2023, 20:38

Svi smo u pravu! Vlasnici ne ulazu, uprava nije dovela pojacanja, igraci nam dzaba odlaze iz kluba, pioli ispucao svoje.... Sve to stoji, ali ja ne mogu da shvatim da nam Salernitana pred 70 000 navijaca, na San Siru, ocitava fudbalsku lekciju. Osim golmana, jel iko zna nekog igraca ove ekipe???
Trener ih svaki dan "nesto" trenira, svaki dan ih gleda, on odredi ko ce igrati, on pripremi utakmicu... i na kraju kaze: "izasli smo sa pogresnim stavom". Haloooo!!!!
I onda mi trazimo krivca u nekome drugom, on kao nije kriv? Ma dajte molim vas.
Salernitana, ne Napoli!!!
Pa u dvije godine nije ih mogao nauciti kako se brane korneri, a kamoli sta drugo. On ih trenira, ne uprava ili vlasnici.
Zato sam prije spomenuo Jurica, izbaci igraca kojeg je uveo prije 10 minuta zato sto ne radi ono sto je trenirao. To je pravi stav!!!
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

memaga
Postovi: 1672
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 19 mar 2023, 20:50

koraj je napisao/la:
19 mar 2023, 20:38
Svi smo u pravu! Vlasnici ne ulazu, uprava nije dovela pojacanja, igraci nam dzaba odlaze iz kluba, pioli ispucao svoje.... Sve to stoji, ali ja ne mogu da shvatim da nam Salernitana pred 70 000 navijaca, na San Siru, ocitava fudbalsku lekciju. Osim golmana, jel iko zna nekog igraca ove ekipe???
Trener ih svaki dan "nesto" trenira, svaki dan ih gleda, on odredi ko ce igrati, on pripremi utakmicu... i na kraju kaze: "izasli smo sa pogresnim stavom". Haloooo!!!!
I onda mi trazimo krivca u nekome drugom, on kao nije kriv? Ma dajte molim vas.
Salernitana, ne Napoli!!!
Pa u dvije godine nije ih mogao nauciti kako se brane korneri, a kamoli sta drugo. On ih trenira, ne uprava ili vlasnici.
Zato sam prije spomenuo Jurica, izbaci igraca kojeg je uveo prije 10 minuta zato sto ne radi ono sto je trenirao. To je pravi stav!!!
Odlicno napisano samo jedno pitanje : sto vlasnici ne otjeraju Piolija????? U odgovoru ti lezi sav problem ovog Milana....

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8126
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 19 mar 2023, 21:06

Pioli ce ostat sigurno narednu sezonu i pravit ce mu novu ekipu. Zato ce otici minimalno 7,8 igraca. Ima on puno kredita kod uprave, iz razloga sto je osvojio Scudeto nakon kolko 12 godina ja mislim i dosao do 1/4 LP. Plus je jos italijan. Nece se oni njega tako lako rijestiti, novi ugovor je razlog. Bolje neka ostane poslije ove sezone, uradi kolko moze u LP i plasira se u LP za slijedecu sezonu, pa nekad tamo u kasnu jesen ako ne bude islo noga.

Problem je njegova tvrdoglavost, a jedan od problema je sigurno i to da ne zna sa velikim igracima da hendla. Ne zna svlacionicu da drzi. To je veliki minus za svakog trenera. Slabo analizira protivnike i jako lose priprema utakmice i cesto igra na ho ruk sistem. Svaki terener je odgovoran da dize ekipu, nema tu izgovora, pa za to i je placen, to mu je je poso. Ako ne zna i ne moze, mora da ide i dolazi novi.

S druge strane proslu sezonu su osvojili naslova na srecu, malo znanja i individualni kvalitet. Imali su srecu sa rasporedom utakmica, drugi kluboci bili u losoj formi i situaciji, njima dobro doslo. Malo znanja, taktike, forma i formacija. Individualni kvalitet, Leao, Theo, Giroud, Mike i Kessie. Sastavilo se sve i sovojilo se. Jbga, fudbal je takav.

Sto se tice Maldinija i Massare oni su ti koji dovode njemu igrace koje on i ne zna i ne zeli mozda direktno. Niko me ne moze ubijediti da je on znao za jednog Thiawa u Schalkeu, Vrancxa u Wolfsburgu, CDK u CB ili recimo Kalulua u Lyonu.... To su oni doveli njemu, prije da je njegova zelja bila Florenzi i Messias, ovi ostali su dovodeni bez da se on puno pito, jer obicno to rade tako klubovi koji ne racunaju dugorocno na trenera u klubu, rade u korist i buducnosti kluba. Tek kad se on etablira u klubu, onda moze dovoditi svoje igrace i neke zelje, dotad oni biraju.

Ja ga iskreno podrzavam samo zbog LP, mada on je mediocre trener, piso sam vec, tipcni italjianski old school trener, zatvori, defanziva, cuvaj rezultat, sigurica, igraj na kontre sa jednim ili dva brza igraca, samo nemoj da se primi gol, ako ga mi uvalimo super, ako ne, moze i nereijesno. On ne zna napadati, ne zna postaviti igrace i taktiku za to, niti je takticar neki. U ekipi ima par jakih igraca kao Leao, Theo, Giroud i Mike pa ga vade i oni su razlog sto je jos na klupi.

Sorry za dug post, al moro sam :)

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.