AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la VelaHavle » 25 jan 2022, 22:13

Steta bi bila da Kessie ide iz kluba. Mada 9M moze samo u Kini dobit.
Aljegri, out!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 jan 2022, 22:21

Šteta jeste. Ali nezamjenjiv nije. A 9M ne zaslužuje, sve preko 5M je previše.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la VelaHavle » 25 jan 2022, 22:24

Mislim da bi vam Ramsey odgovarao kao zamjena :shifty:
Aljegri, out!

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 25 jan 2022, 22:26

Šteta jest, al gledaj to malo šire. Prije 2 godine je Kessie igrao tako da smo svi jedva čekali da ga se riješimo a ni najvećim optimistima nebi palo na pamet da mu ponude produženje ugovora. Ko se ne sjeća toga nek pogleda postove iz tog perioda. Prije godinu dana se za njega moglo maksimalno uzeti 30tak miliona i ljudi u klubu su vjerovatno mislili da to i nije toliko novca koliko hi nam on vrijedio u novom sistemu kakvog Pioli fura. I počeli su pregovore oko produžetka ugovora. Problem je nastao kada su oni njemu ponudilo onoliko koliko je ranije tražio. Medjutim, tada su njemu porasli apetiti jer su se počeli vjerovatno javljati drugi klubovi.
S navijačke strane gledano ja bi ga tad poslao na tribine, a sta bi uradio na njihovom mjestu teško je govoriti.
Činjenica je da nema samo Milan problem sa igračima kojima ističe ugovor. To je sad postao trend. Igrači namjerno razvlace potpisivanje kako bi usli u zadnju godinu ugovora i počnu sa ucjenjivanjem.
Tu svoju ulogu igraju i agenti koji uzimaju masnu proviziju i na tom polju će UEFA morati ozbiljno poraditi u budućnosti.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Riziko
Postovi: 5805
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Riziko » 25 jan 2022, 22:27

Zar nije Uefa uvela neko pravilo do 10% agentima od visine transfera?
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 25 jan 2022, 22:38

10% čega?
Il Club più titolato al mondo!

Imp
Postovi: 930
Pridružen/a: 02 nov 2009, 16:41
Lokacija: tamo gdje sunce sja
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Imp » 25 jan 2022, 22:51

Pa 10% od visine transfera.
Ali ja prvi put to čujem. Nemaju agenti određen postotak od transfer odštete, oni se dodatno ugrađuju i proizvoljnim ciframa. Sve zavisi koliko procijene da mogu izvući.

Mene je i prije čudilo da igrači nisu češće koristili ovu opciju da ne produžuju ugovor nego pređu negdje kao slobodni igrači i onda uzmu dio onoga što je trebalo otići na račun transfer odštete bivšem klubu. Tako si bukvalno izvuku 40-50% veću plaću i masniju proviziju za agenta. Kao da bi itko dao Rabiotu i Ramsey 9M€ da nisu bili free agenti.

Edit: Zato sad opet ti free agenti znaju biti dvosijekli mač za klub u koji dolaze. Ti mu dadneš veliku plaću jer nisi platio odštetu, a on ne odigra onako kako si očekivao i više ga se ne možeš riješiti jer mu nitko neće dati tako veliku plaću sve i da ga ti pustiš besplatno, a on ne želi prijeći negdje za manju platu.
Zadnja izmjena: Imp, dana/u 25 jan 2022, 22:55, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 jan 2022, 22:54

Raiola je uzeo 20M za odvođenje Donnarumme u Pariz. Agenti su rak-rana modernog fudbala.Doduše igrači su krivi. Previše ovlasti daju upravo agentima. A nisu vala glupi da ne mogu sami dogovarati uslove sa klubovima.

Ovako ispade da igrači rade za agente a ne za sebe isključivo.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 25 jan 2022, 23:01

Imp je napisao/la:
25 jan 2022, 22:51
Pa 10% od visine transfera.
Ali ja prvi put to čujem. Nemaju agenti određen postotak od transfer odštete, oni se dodatno ugrađuju i proizvoljnim ciframa. Sve zavisi koliko procijene da mogu izvući.

Mene je i prije čudilo da igrači nisu češće koristili ovu opciju da ne produžuju ugovor nego pređu negdje kao slobodni igrači i onda uzmu dio onoga što je trebalo otići na račun transfer odštete bivšem klubu. Tako si bukvalno izvuku 40-50% veću plaću i masniju proviziju za agenta. Kao da bi itko dao Rabiotu i Ramsey 9M€ da nisu bili free agenti.

Edit: Zato sad opet ti free agenti znaju biti dvosijekli mač za klub u koji dolaze. Ti mu dadneš veliku plaću jer nisi platio odštetu, a on ne odigra onako kako si očekivao i više ga se ne možeš riješiti jer mu nitko neće dati tako veliku plaću sve i da ga ti pustiš besplatno, a on ne želi prijeći negdje za manju platu.
Zato i pitam čega 10% kad najviše uzimaju kad igrač dodje kao free agent. Znači 10% od 0 :)
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 25 jan 2022, 23:21

Da je ovo Kessie iz prošle sezone, bilo bi mi muka što odlazi, ali ove sezone se vratio na stare postavke i ono što je pružao prve 2-3 sezone. Dobar igrač i ništa više od toga, nikakva klasa koja zaslužuje toliku platu koju traži.

Doduše ostaje žal što ide za džabe i što je Milan opet prinuđen tražiti dobru zamjenu za startera od kojeg nisi ni cent zaradio, ali to je neka druga tema.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 25 jan 2022, 23:25

Renato S. je moj mokri san.

Kessieu želim odlazak kod drugara Dollarumme.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Riziko
Postovi: 5805
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Riziko » 25 jan 2022, 23:27

Nešto sam ja pogrešno razumio, u podsvjesti mi je da je uefa treća lica ograničila što se tiče transfera.

Jbt dobiješ licencu u nsBiH i nahvataš nekog dragulja, možeš se za život obezbjediti.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 jan 2022, 23:32

OldFashioned je napisao/la:
25 jan 2022, 23:25
Renato S. je moj mokri san.

Kessieu želim odlazak kod drugara Dollarumme.
Renato se i spominje kao izbor No1 kad Kessie ode.

Već počinje i priča da Milan neće otkupiti Messiasa. Kao što se pretpostavljalo, fina priča oko toga momka. Par golova i to je to. Previše limitiran za tim koji želi da napreduje. A nema 22-23 godine pa da se očekuje napredak.
Zadnja izmjena: Romagnoli13, dana/u 25 jan 2022, 23:35, ukupno mijenjano 1 put.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 25 jan 2022, 23:35

Romagnoli13 je napisao/la:
25 jan 2022, 23:32
OldFashioned je napisao/la:
25 jan 2022, 23:25
Renato S. je moj mokri san.

Kessieu želim odlazak kod drugara Dollarumme.
Renato se i spominje kao izbor No1 kad Kessie ode.
AkoBogda.

Mada mi je uvijek djelovao bolje za repku nego za klubove u kojima je igrao, ali nekako osjećam da bi kod nas baš procvao!
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 25 jan 2022, 23:48

Ima on problema sa konstantnošću i povredama, ali s obzirom da se i Pobega vraća iduće sezone imati će s kim da se rotira, tako da nema frke.


Mada iskreno ja bih radije pravog defanzivnog veznog poput Kamare (iako se čini da je prošao taj voz) ili Zakarie koji su na kraju ugovora, baš u kombinaciji sa Pobegom kao prvom zamjenom bi mogli funkcionirati sa Tonalijem/Benaserom, a ne bi morao trošiti ništa.

Treba tako ganjati te dobre igrače za džabe ili eventualno u zadnjoj godini ugovora, ako se misli da se pojačaju sve krizne pozicije iduće sezone.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Beduin
Postovi: 16309
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 26 jan 2022, 00:21

muxa je napisao/la:
25 jan 2022, 22:26
Šteta jest, al gledaj to malo šire. Prije 2 godine je Kessie igrao tako da smo svi jedva čekali da ga se riješimo a ni najvećim optimistima nebi palo na pamet da mu ponude produženje ugovora. Ko se ne sjeća toga nek pogleda postove iz tog perioda. Prije godinu dana se za njega moglo maksimalno uzeti 30tak miliona i ljudi u klubu su vjerovatno mislili da to i nije toliko novca koliko hi nam on vrijedio u novom sistemu kakvog Pioli fura. I počeli su pregovore oko produžetka ugovora. Problem je nastao kada su oni njemu ponudilo onoliko koliko je ranije tražio. Medjutim, tada su njemu porasli apetiti jer su se počeli vjerovatno javljati drugi klubovi.
S navijačke strane gledano ja bi ga tad poslao na tribine, a sta bi uradio na njihovom mjestu teško je govoriti.
Činjenica je da nema samo Milan problem sa igračima kojima ističe ugovor. To je sad postao trend. Igrači namjerno razvlace potpisivanje kako bi usli u zadnju godinu ugovora i počnu sa ucjenjivanjem.
Tu svoju ulogu igraju i agenti koji uzimaju masnu proviziju i na tom polju će UEFA morati ozbiljno poraditi u budućnosti.
Onda nisi upratio moje postove po pitanju Kessia, uvijek sam vjerovao da on moze i da ce proigrati. U tad je dao 7 golova ili tako nesto, skoro sve iz penala bilo, a sjecam se i kad je tek dosao kod nas, nismo vjerovali da onako fizicki izdrzljiv covjek mozi biti, onoliko trcanja, odigranih minuta. A i tad sam pisao da samo treba doci trener koji ce mu ograniciti dio terena i drzanje lopte jer je u to vrijeme visio u napadu, drzao dosta loptu kod sebe, jednostavno mu nije godila ta uloga i formacija. Isto kao i Hakan, pa i Paqueta gdje smo svi vidjeli da ga se pogresno koristi (iako njega ne zalim ni trunku).
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Zenga
Postovi: 1700
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 26 jan 2022, 00:33

Jedva čekam da se kutarišemo parazita Kessiea, isti smrad kao Šabanoglu, od 4 god si ukupno imao sezonu hajra, sve ostalo mrtvi prosjek tipa Krunić. Prodat konjinu pa makar dobili svega 1M za njega. Pobega bi bio korisniji od njega, imaš već Bakayoka tu, tako da je to OK. Svakako ogroman minus menadžmentu jer su mogli uzet ogromnih 200M na transferima šup.aka.

Nisam negativan po pitanju top4 plasmana, obezbijedit će to, evo već 2 god igraju dobro, iako konstantno krpe zbog povreda/covida. Mora nekad i povredama doć kraj, a uostalom je vakat da se Interovci počnu raspadat, zar ne? :mrgreen:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 26 jan 2022, 11:08

muxa je napisao/la:
25 jan 2022, 22:26
Šteta jest, al gledaj to malo šire. Prije 2 godine je Kessie igrao tako da smo svi jedva čekali da ga se riješimo a ni najvećim optimistima nebi palo na pamet da mu ponude produženje ugovora. Ko se ne sjeća toga nek pogleda postove iz tog perioda. Prije godinu dana se za njega moglo maksimalno uzeti 30tak miliona i ljudi u klubu su vjerovatno mislili da to i nije toliko novca koliko hi nam on vrijedio u novom sistemu kakvog Pioli fura. I počeli su pregovore oko produžetka ugovora. Problem je nastao kada su oni njemu ponudilo onoliko koliko je ranije tražio. Medjutim, tada su njemu porasli apetiti jer su se počeli vjerovatno javljati drugi klubovi.
S navijačke strane gledano ja bi ga tad poslao na tribine, a sta bi uradio na njihovom mjestu teško je govoriti.
Činjenica je da nema samo Milan problem sa igračima kojima ističe ugovor. To je sad postao trend. Igrači namjerno razvlace potpisivanje kako bi usli u zadnju godinu ugovora i počnu sa ucjenjivanjem.
Tu svoju ulogu igraju i agenti koji uzimaju masnu proviziju i na tom polju će UEFA morati ozbiljno poraditi u budućnosti.
Ovo je najveća šuplja koju navijači Milana izgovaraju pravdajući odlaske bitnih igrača besplatno u druge klubove.

Koji je to veći klub, u ligama petice, u dvije sezone ostao bez 3 (možda i četiri) veoma bitna igrača zato što nisu željeli potpisati ugovore?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 26 jan 2022, 11:16

Intensified talks ongoing between Milan and Schalke for Malick Thiaw. West Ham and Napoli are also interested in the German defender
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 26 jan 2022, 11:54

Raonffa je napisao/la:
26 jan 2022, 11:08
muxa je napisao/la:
25 jan 2022, 22:26
Šteta jest, al gledaj to malo šire. Prije 2 godine je Kessie igrao tako da smo svi jedva čekali da ga se riješimo a ni najvećim optimistima nebi palo na pamet da mu ponude produženje ugovora. Ko se ne sjeća toga nek pogleda postove iz tog perioda. Prije godinu dana se za njega moglo maksimalno uzeti 30tak miliona i ljudi u klubu su vjerovatno mislili da to i nije toliko novca koliko hi nam on vrijedio u novom sistemu kakvog Pioli fura. I počeli su pregovore oko produžetka ugovora. Problem je nastao kada su oni njemu ponudilo onoliko koliko je ranije tražio. Medjutim, tada su njemu porasli apetiti jer su se počeli vjerovatno javljati drugi klubovi.
S navijačke strane gledano ja bi ga tad poslao na tribine, a sta bi uradio na njihovom mjestu teško je govoriti.
Činjenica je da nema samo Milan problem sa igračima kojima ističe ugovor. To je sad postao trend. Igrači namjerno razvlace potpisivanje kako bi usli u zadnju godinu ugovora i počnu sa ucjenjivanjem.
Tu svoju ulogu igraju i agenti koji uzimaju masnu proviziju i na tom polju će UEFA morati ozbiljno poraditi u budućnosti.
Ovo je najveća šuplja koju navijači Milana izgovaraju pravdajući odlaske bitnih igrača besplatno u druge klubove.

Koji je to veći klub, u ligama petice, u dvije sezone ostao bez 3 (možda i četiri) veoma bitna igrača zato što nisu željeli potpisati ugovore?
Prije svega nemam razlog da pravdam bilo koga, nisam ničiji advokat.
Forum mi služi za iznošenje mišljenja sa kojima se ne moraš ni ti a ni bilo ko drugi ovdje složiti.

A što se tiče drugih klubova, imaš primjer Alabe, evo Juventus ima problem oko produženja ugovora Dibali, Barcelona sa Dembeleom, PSG sa MBapeom, Bajern opet sa Suleom....i ovaj trend će se nastaviti.
Kako nebi odgovor biio da pojedini od gore nabrojanih igrača nisu još uvijek otišli dzaba i da se ne zna da li će se to desiti, opet ću ponoviti, ne pišem i ne poredim druge klubove radi pravdanja poteza uprave Milana već da naglasim daje to jednostavno danas trend kako bi igrači i njihovi agenti izvukli što više love.
Il Club più titolato al mondo!

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.