AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16631
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 26 sep 2021, 21:59

Bar sad znamo da Kalulua treba forsirati na desnom beku i odmarati Calabriju. Florenzija nek forsira na krilu ako ikako od njega bude koristi.

Polako se vracaju igraci,Zlatan i Kjaer bi trebali biti u sastavu za Atl Madrid, dok Bakayoko i Rade tek poslije rep pauze

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 26 sep 2021, 23:24

Kalulu je već sada daleko bolji nego što je De Sciglio ikada bio :mrgreen: Leao više ne liči više na onu prebijenu mačku što se vukla po terenu, ovo je sasvim novo i puno bolje izdanje njega. Drago mi je da su šutnuli Dollarboy brotherse i Depresoglua sa njima, jedva čekam da degradiraju Kessiea u Primaveru. Opasno mi ide na živce, grohnuo je i mentalno ostao u Engleskoj nakon Anfielda... :puke:

Radije ćemo gledat Krunića, Bakayoka, pa i Pobegu vratiti, nego ovog fakinčića kojem su trebale 3 sezone da napokon proigra, pa se sad ****. Kessie y.e.b.i. se!


Avatar
ronaldo99
Postovi: 16631
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 27 sep 2021, 12:12

nextterrain je napisao/la:
27 sep 2021, 10:46
https://twitter.com/MilanEye/status/14 ... 0195?s=19

Trenutacne plate u Milanu
Kakva je ovo plata kod Diaza,jel njemu R Madrid placa neki dio ili sta?

Avatar
meepo
Postovi: 4134
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 27 sep 2021, 13:05

ronaldo99 je napisao/la:
27 sep 2021, 12:12
nextterrain je napisao/la:
27 sep 2021, 10:46
https://twitter.com/MilanEye/status/14 ... 0195?s=19

Trenutacne plate u Milanu
Kakva je ovo plata kod Diaza,jel njemu R Madrid placa neki dio ili sta?
Ne plaća. Tako je kako je.

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 27 sep 2021, 13:13

Ma očigledno da plaćaju neki dio ili su ovi pogriješili, nema šanse da zarađuje samo pola miliona.


Znam za to pravilo, ali meni je čudno ovo da je porez na domaće igrače dosta veći, faktički ti se i ne isplati imati italijana u timu. :eh: Ekonomija nije u sferi mojih zanimanja, pa me stvarno interesuje koji razlog stoji iza te odluke?
Npr. kod Romagnolija se i ne isplati ponuditi novi ugovor (koji sigurno neće biti manji od 3,5m, može u najboljem slučaju biti isti ili čak veći) kad možeš naći nekog stranog talentovanog igrača koji neće ni po čemu biti lošiji igrač od Romagnolija.


Kad smo već kod plata, Theu i još par igrača obavezno ponuditi novi ugovor, sramotno koliko zarađuju u usporedbi sa nekim igračima.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Beduin
Postovi: 16351
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 27 sep 2021, 13:15

I normalno da ce igraci poput Kessia, ili sutra Thea, Benacera, Saeleta, Diaza biti nezadovoljni i nece produziti kad vidis sta su sad uradili sa Florenziem i Bakayokom npr. Krajnje neozbiljno dati ovolike plate igracima za klupe i za koje znas da nece praviti neku prevagu i kad udju, sve i da su na posudbi.
I nisu naucili iz greaka Donarume i Hakana, sad Kessia i Roma, sutra drugih par igraca... ne razumijem ih, sve i da maksimalno stede, ove plate, ako su istinite, su smijesne i jadne. Mada, svaka im cast na tome.

A ovo sto Rope kaze, bice da tu i stoji problem kod produzetka ugovora Donarumi, vrlo moguce i Romu, zbog tog poreza i stednje.
Zadnja izmjena: Beduin, dana/u 27 sep 2021, 13:16, ukupno mijenjano 1 put.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
meepo
Postovi: 4134
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 27 sep 2021, 13:16

rope11 je napisao/la:
27 sep 2021, 13:13
Znam za to pravilo, ali meni je čudno ovo da je porez na domaće igrače dosta veći, faktički ti se i ne isplati imati italijana u timu. :eh: Ekonomija nije u sferi mojih zanimanja, pa me stvarno interesuje koji razlog stoji iza te odluke?
Nova porezna politika gdje se strancima daju porezne olakšice ali moras ostati najmanje 2 godine u Italiji. Hoće ljudi da ponovo učine Seria A atraktivnom ali ne samo to i Italiji fali radne snage kao i ostalim EU zemljama. Dakle višestruki benefit.

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 27 sep 2021, 13:32

Sa jedne strane ima smisla, sa druge nema jer mi se čini da domaće igrače stavljaš u podređeni položaj. Klubovima, a pogotovo onim manje je daleko isplativije dovesti stranca nego italijana.
Ustvari to se donekle kompenzuje onim pravilom o homegrown igračima, ali svejedno.


Plate su ustvari super, sve je pod kontrolom. :mrgreen: Lakše je ovako igraču koji zarađuje 1-2 miliona ponuditi duplo pa postepeno i troduplo veću platu od prvobitne što je i dalje prihvatljivo, nego onom koji zarađuje preko 3-4 miliona. :mrgreen:

Doduše problem nastaje onda kada se uključe oni klubovi koji su u mogućnosti ponuditi desetak miliona. Ali tad je onda odluka na igraču, da li želi ostati u Milanu ili igrati za koji milion više.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
meepo
Postovi: 4134
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 27 sep 2021, 13:55

rope11 je napisao/la:
27 sep 2021, 13:32
Sa jedne strane ima smisla, sa druge nema jer mi se čini da domaće igrače stavljaš u podređeni položaj. Klubovima, a pogotovo onim manje je daleko isplativije dovesti stranca nego italijana.
Ustvari to se donekle kompenzuje onim pravilom o homegrown igračima, ali svejedno.
Jednostavno Italija hoće da privuče ne samo dobre fudbalere već deficitarnu radnu snagu i stručnjake, a porezne olakšice su jedan od načina se to uradi. Italija na taj način pokušava biti konkurentna zemljama Zapadne Europe.

Meni je to apsolutno fer. Jer ako nisi fudbaler onda ti to dosta olakša.

Avatar
Beduin
Postovi: 16351
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 27 sep 2021, 14:37

meepo je napisao/la:
27 sep 2021, 13:55
rope11 je napisao/la:
27 sep 2021, 13:32
Sa jedne strane ima smisla, sa druge nema jer mi se čini da domaće igrače stavljaš u podređeni položaj. Klubovima, a pogotovo onim manje je daleko isplativije dovesti stranca nego italijana.
Ustvari to se donekle kompenzuje onim pravilom o homegrown igračima, ali svejedno.
Jednostavno Italija hoće da privuče ne samo dobre fudbalere već deficitarnu radnu snagu i stručnjake, a porezne olakšice su jedan od načina se to uradi. Italija na taj način pokušava biti konkurentna zemljama Zapadne Europe.

Meni je to apsolutno fer. Jer ako nisi fudbaler onda ti to dosta olakša.
Zato mi sad imamo Mesiasa, 3in1 :urnebes:
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
meepo
Postovi: 4134
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 27 sep 2021, 14:43

Beduin je napisao/la:
27 sep 2021, 14:37
Zato mi sad imamo Mesiasa, 3in1 :urnebes:
Ma ono sto je uradio Messias moze uraditi samo 0,00001% ljudi. I baš zbog toga očekujem mnogo od njega u dresu Milana.

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 27 sep 2021, 20:11

Očekujem qurac pasji od njega.


Mali Pobega počinje startati za Torino i ono što je najbolje, kali se baš na onoj poziciji gdje nam i treba (i gdje nije izgledao najbolje na pripremnim utakmicama).
Sa Adlijem, odjednom imamo gužvu kvalitetnih i talentovanih veznjaka, a toliko godina nam je ta sredina bila najgori dio tima. :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

celikmilan
Postovi: 2962
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 28 sep 2021, 00:13

Prije nešto više od 7 godina i 7 mjeseci igrali smo zadnju domaću utakmicu u LP i to baš protiv Atletica kad smo izgubili sa 0:1. Danas igramo prvu domaću utakmicu u LP nakon toliko vremena i to protiv njih. Jedna takva pobjeda i meni dovoljno.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 sep 2021, 01:33

Milan ended the 2020/21 budget with losses of €96.4M. The board approved the accounts of last season, which therefore closed with losses halved compared to the 2019/20 financial year (€194.6M)
Over €70M have been invested in the transfer market, while there are no debts owed by the club to the banking system.
[@CalcioFinanza]

Znači unatoč pandemiji, Eliot grupa se pobrinula da Milan bude u jako dobroj financijskoj situaciji. Više nego dobroj zapravo. Još platna lista ispod 90M, a ekipa pravo rezultate. Uprava je po tom pitanju odradila strašan posao u nepune 2 godine.

Novim ulaskom u LPa budžet se povećava, kao i povratkom navijača, tu su i novi sponzori. Što će omogućiti Milanu dodatna ulaganja bez narušavanja financijske situacije.

Italijani su donijeli odluku da 75% stadiona smije biti popunjeno. Odluka stupa na snagu odmah. Tako da već sutra bi na San Siru moglo biti blizu 60 000 ljudi.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Rosicky
Postovi: 8329
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Rosicky » 28 sep 2021, 07:47

Pa sigurno da je Gazidis doveden zbog sređivanja financija.

Doslovno je model Arsenala preslikan na Milan.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 sep 2021, 11:22

Večeras je na San Siru velika noć Lige prvaka. Atletico je ranjiv i izgleda da ima nešto "truhlo" unutar tog kluba. Ove sezone čak ni svoj poznati bunker ne igraju na nivou koji svi znamo.

Da li su igrači zasićeni ili je Cholo završio svoje. Ne znamo.

Ali ekipa koja ima toliko iskustva te toliko kvalitetnih pojedinaca se ne smije shvatiti olako.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
milanist
Postovi: 12058
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 28 sep 2021, 11:23

Uhh kad bi uspjeli veceras nekako dobiti koliki bi to dodatni plus za ove mlade momke bio. ⚽️⚽️
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 28 sep 2021, 11:46

Koliko god oni bili u lošijoj formi, toliko i naše yebe nedostatak iskustva i internacionalnih utakmica, a i uvijek je problem protiv defanzivnih timova koji su u ovom slučaju neuporedivo kvalitetniji od klasičnih bunkeraša iz Serije A koji nas uvijek napate.
Ali Milan je u dobrom naletu, a tu je i faktor domaćeg terena, pa ćemo vidjeti, itekako se može igrati i nadigravati sa ovakvim Atleticom iako ću im slobodno prepustiti titulu favorita.

Mada meni ovo smrdi na neki 0:0 ili 1:1 remi, ali što se mene tiče, može i to. Potencijalni prolaz svakako treba ganjati preko Porta.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
edoox
Postovi: 1601
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la edoox » 28 sep 2021, 11:56

milanist je napisao/la:
28 sep 2021, 11:23
Uhh kad bi uspjeli veceras nekako dobiti koliki bi to dodatni plus za ove mlade momke bio. ⚽️⚽️
Većerašnji meč je veći test od onog protiv Liverpula. Bez obzira na njihovu krizu, njih ne volim vidjeti ni na Pesu.
Anti fudbal, igra sa mnogo kontakta za ono malo vremena što hoće da igraju, a uz sve to imaju talenta da kreiraju i prema napred dovoljno da svakom zaprijete.
Jedina stvar koja me brine je izošenje lopte pod pritiskom. Štekalo je to protiv Spezije, vidjelo se u par navrata, pogotovo kada je Mike slao duge lopte na bekove.


Forza Milan!

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.