AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

enzo777
Postovi: 184
Pridružen/a: 02 apr 2023, 22:30
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la enzo777 » 28 maj 2023, 22:40

eto ga, Ch Liga

Avatar
galia95
Postovi: 1027
Pridružen/a: 23 maj 2023, 00:42
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la galia95 » 28 maj 2023, 22:41

Pioli očito ima ogroman kredit u klubu zbog osvojenog scudetta, ali ovo su tako nerezonski potezi, a izmjene su vrlo psihodelične 🤣

Bojim se da se nećemo usrećiti s Piolijem naredne sezone, koliko god potrošili na pojačanja.

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2538
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la LegendKiller » 28 maj 2023, 22:49

Neka su vala osigurali LP prije zadnjeg kola, ne daj bože da moramo dobiti Veronu u zadnjem kolu. Mada za LP se treba zahvaliti savezu i upravi Juventusa. Valjda je i ovaj vlasnik skontao da se 30 milona transfer budzetom nemaš čemu nadati.

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 28 maj 2023, 22:50

I meni se čini da će se ostanak Piolija ispostaviti kao promašaj, al' nisam ništa drugo ni očekivao nakon izborenog top 4 (uz malo sreće) i polufinala LŠ. Realno, kad gledaš sa strane rekao bi da je ovo bila odlična sezona, ali... znamo svi da nije, ni blizu. :yawn:

Nadamo se dobrom merkatu i osvježenju ekipe, možda je to ono što će biti potrebno da se ekipa vrati na stari put. I prvenstveno Pioli.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 maj 2023, 22:51

Od večeras službeno počinje mercato za Milan. Plasman u LPa je vjerojatno ključan bio za mercato i daljne planove. Jer da nisu uspjeli, nešto sumnjam da bi se puno radovali ovo ljeto. Ali sa LPa drugačije je sve.

Treba dobiti Veronu i čekati kiks Juventusa. Tako da bi bili ispred njih čak i da imaju bodove koje su im uzeli.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
galia95
Postovi: 1027
Pridružen/a: 23 maj 2023, 00:42
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la galia95 » 28 maj 2023, 22:52

Čestitke momcima, nakon vrlo teške i turbulentne sezone! 👍


Avatar
Beduin
Postovi: 16351
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 28 maj 2023, 22:54

Romagnoli13 je napisao/la:
28 maj 2023, 20:29
Večeras je levat trebao igrati sigurno i defanzivno. Sa Pobegom(nema druge opcije) unijeti čvrstine u sredini. A ne pod svaku cijenu nadigravati se sa Allegrijem. Godi nam remi a godi i poraz sa jednim golom razlike. I tad bi bod bio dovoljan za LPa.
Ti druze kao da ne gledas utakmice, nego onako samo lupas na prvu pa sta se ubode. Pa valjda za svo ovo vrijeme si trebao uociti da najbolje igramo protiv ekipa koje igraju otvoreno i nadigravaju se, a ne da nam puste loptu i mi se otvorimo i zaletimo. Mi igramo na slobodan krilni prostor i tu ti protivnik treba dati prostora tako sto ce i on napadati, a ne cekati nasu gresku ili prekid.
Romagnoli13 je napisao/la:
28 maj 2023, 20:31


Tu mu je(Alegriju) jaran Pioli da pomogne. Levat izveo postavku koja garantuje gol ili dva u mreži Milana. Kao da ih je jedan insan pravio i usadio mozak.
Kao sto rekoh, ti sutra da najavis ponedjeljak, utorak bi svanuo. 😂
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 28 maj 2023, 22:58

muxa je napisao/la:
28 maj 2023, 17:02
OldFashioned je napisao/la:
28 maj 2023, 14:05
memaga, različite perspektive. Nekom mlađem fanu Milana, ovo ne pada toliko teško, što ne dovodimo provjerene igrače.
Ja za Milan navijam od samog početka 90-ih, meni ovo stvarno odvratno sve gledati ali sam se pomirio dok je ovaj debil vlasnik da od nekih većih ulaganja nema ništa.
Ne bih se složio, evo ja navijam za Milan 35 godina, doživio sam i najvece uspjehe ali i ponor u koji smo nakon toga upali. Kako nismo preko noći postali najtrofejniji klub na svijetu, nije realno očekivati ni da se preko noći vratimo iz ponora. Komentari tipa mi smo Milan, moramo uvijek ciljati na sami vrh i dovoditi najbolje igrače, su za malu djecu. Samo treba biti realan, jer kao sto sam ranije pisao, što su nerealnija očekivanja veće je razočaranje.
Pa nije preko noći. Osim ako ti ne misliš da će ovaj Amer u budućnosti ulagati. Možda hoće ako naš direktorski dvojac pogodi svaki transfer rok pa nam priušte jednog Thea ili Leaoa.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 maj 2023, 23:03

Milan je jedini klub u Italiji koji će sezonu završiti u plusu. Nije to sad mnogo, pročitah negdje oko 12-15M. Ali pokazatelj da se dobro radi na tom planu i da novca ima. Samo LPa je donijela preko 130M kad se sve sabere. Što je 75M više nego lani.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Beduin
Postovi: 16351
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 28 maj 2023, 23:07

Svaka cast za strpljivu pobjedu, solidnu igru, rezultat na kraju odlican i LP je tu.

Ostaje ta bojazan Piolijevog ostanka i naredne sezone. Covjek nema vise sta polazati, ali ocito ima ogromnu podrsku Uprave ker suti, ne trazi mnogo, plate je tu, rezultata manje-vise ima i ambicije nisu podignite previsoko.
Ali kad vidim njegove izmjene i pacerske potezez bezmudost i jednolicnost, povraca mi se.

Krunic horor partija veceras, narocito ta kombinatorika na sredini terena i pregrst gresaka gdje je pravio protivniku gol sanse. Tu je i zuti karton, ali izmjena ni pod razno.

Idemo dalje. Jos jedna tekma.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 maj 2023, 23:12

Hvala Bogu pa Di Marzio malo toga pogođa kad je Milan u pitanju, otkad je Maldini tu. Jer tvrdi da je prioritet otkup Diaza, ali samo za cijenu manju od 20M.

Ako Maldini potroši na tog lika više od 10M zaslužuje otkaz odmah. Nikad neće postati dobar igrač sve dok mu je glava u patosu dok se bavi fudbalom.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 maj 2023, 23:21

"If we want to be competitive on several fronts, we need strong players..."

Nakon Maldinija i ćelo je poslao jasnu poruku upravi.

Hvalio je Pioli mlade igrače i kako voli da radi sa njima. I onda na kraju zavrsio izjavu sa porukom kako treba jake igrače ako misle nešto napraviti.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
meecko
Postovi: 1523
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 28 maj 2023, 23:33

Ukratko planovi se više/manje ostvaruju kako je Maldini rekao. Ekipa je lošije odigrala nego prošle sezone. Ima tu solidnih igrača, mnogo više onih koji nisu za Milan.
Nedostaje startni napadač, desno krilo i veznjak. Također treba kvalitete i na klupi.
Pioli je odličan trener kada mu je u ekipi Zlatan, sam je uspio pogubiti svlačionicu u februaru do skoro. Sada ako ćemo dovesti nekog novog Gianpaola, ne bih ga mijenjao. De Zerbi, Nagelsman, što da ne, Conte mi djeluju kao bolje opcije. Ostalo je mrtvi prosjek ništa bolji od Piolia.
Vidjeti ćemo koliko će novca imati M&M za transfere, od toga ovisi put kojim će Milan ići dalje. Konačno da nije bilo saga Dollarboy/ Kesa/Depresoglu..... Malo mi je CL osvježila sjećanja na slavnu prošlost.
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

celikmilan
Postovi: 2962
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 28 maj 2023, 23:36

Po izvorima budžet će biti čak 70M. Baš smo bogati.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 maj 2023, 23:37

Peppe Di Stefano tvrdi da će Milan moći ovo ljeto da ostvari net potrošnju od 70-75M. Ne računajući novac od prodaje onoga što se prodati može. Tako i to je jedna od naznaka da će biti to sve blizu 100M.

Patrick Berger iz Njemačke i stručnjak za BL-u tvrdi da je Kamada igrač Milana i da je Japanac odbio Borussiu i Atletico Madrid.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8159
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 28 maj 2023, 23:43

Pioli je idealan za trenera jer ne talasa puno, ne buni se i radi s onim šta ima. Zato je i dobio ugovor. Ozbiljni treneri traže garancije, budžet, igrače i uslove. Ovaj je zadovoljan šta god urade i ne buni se. Drugim riječima podoban. To isto vrijedi i sa igračima. Podobni igrači, a ne kvalitetni.
Milan će sa ovom politikom ako nastavi nayebati slijedeće ili one tamo sezone, a krenuli su već lagano u ovoj sezoni sa padom.
Da nije Juventus izgubio za zelenim stolom, Leao ne bi sigurno produžio, a piso sam da čeka ishod za LP, vidjelo se iz aviona na šta cilja. Zbog ćelavog idiota i njegove tvrdoglavosti mogli su ostat bez najboljeg igrača, a onda bi Theo tražio odlazak, Maignan, Tonali. Ja iskreno ne vidim bolju sezonu sa Piolijem, eto i spremaju mu novu ekipu, kao da će biti bolje, možda plasman bude bolji, drugi ili treći, inače ostaje sve isto. Samo se nadam kad dovedu nive igrače, da i njih ne syebe sa svojim bravurama i pretvori sve u trkače kokoške.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 maj 2023, 23:51

Origi, Messias, Florenzi i Rebić, Milan za njih traži oko 30akM i to bi dodali na budzet za ljeto. A također se razmatra situacija sa CdK. Ako Diaz bude otkupljen onda CdK odlazi, vjerovatno u Englesku za 20ak miliona. Jer dolaskom Kamade ta pozicija desetka bi bila okupirana. A Pioli ne vjeruje Belgijancu na krilu.

A Englezi ga žele. Navodno već par klubova ga želi.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8159
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 28 maj 2023, 23:57

Za CDK zu zainteresovani Brighton, Everton i Fulham ja mislim. Ako neko ponudi preko 25 miliona za njega, ide on sigurno.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 29 maj 2023, 00:00

Mislim da će to biti samo zamjena Diaz otkupljen a CdK ide van kluba. Jednostavno Maldini i drustvo vole Brahima, i vjeruju da moze dostići visok nivo. Ali eto i ako ga otkupe, naredne sezone će Brahimaga morati zestoko zapeti da bi igrao. Jer čitajući ove izjave nakon meča, sve vodi ka tome da svi žele jedno - a to je konkurentan i jak Milan.

Igrači isto daju izjave u kojima jasno kažu da su željeli više ove sezone ali jednostavno nisu imali snage. Ono ukratko.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 29 maj 2023, 00:03

Fabrizio Romano

Daichi Kamada and AC Milan 🔴⚫️🇯🇵

◉ There’s verbal agreement in principle, club optimistic but careful until he signs.

◉ Between European bids, Kamada has picked Milan.

◉ Contract will be valid until June 2028, as per @berger_pj.

◉ Medical in 7 days, if all goes to plan.

Dakle ako ne dođe do nekih smetnji u sljedećih par dana. Kamada je drugo pojačanje Milana za sljedeću sezonu.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: meskalin i 17 gostiju.