AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

meho-medo
Postovi: 3490
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meho-medo » 15 sep 2021, 23:58

Problem Benasera je u tome sto jos nije spreman. Vidi se to, fali mu jos utakmica i treninga.
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

celikmilan
Postovi: 2955
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 16 sep 2021, 00:23

Nakon preeeedugo vremena (2745 dana) povratak u LP. Prvi put igraš na Anfieldu. Mlada i neiskusna ekipa igra protiv mega iskusne i dobre ekipe koja je u nekoliko zadnjih godina sve osvojila. Iako su bili može se reći dosta bolji nijanse su odlučile. Prvi primljeni gol iz najbolje želje lopta se odbija i vara golmana. Drugi primljeni gol nedovoljno hrabrosti od golmana koji je bio pod bolovima na pauzi i početku drugog poluvremena (pored toga da Theo nije bio u ofsajdu kod Kjaerovog gola). Treći primljeni gol nakon lošeg izbijanja Bennacera i sretnog ali i dobrog udarca Hendersona. Falilo je malo odlučnosti u završnici pred protivničkim golom. Ovakvu utakmicu sam i očekivao i nisam nezadovoljan, ostaje samo žal što se 1 bod nije osvojio.

Sad neka se odmore i odmah da sve misli okrenu prema nedelji. Ta utakmica će biti veoma važna pred nastavak sezone u svim takmičenjima.

Ovoj ekipi fali nešto malo da postane veoma dobra. Ostaje žal što se mercato nije bolje odradio. Tu krivim ljude koji daju pare a ne Maldinija i kompaniju. Uvjeren sam da bi Maldini da ima bolju potporu doveo u klub mnoge dobre igrače koji možda i jesu bili za to da pređu u Milan (uglavnom zbog naziva tima i samog Maldinija) ali se to nije moglo uraditi jer nije bilo dovoljno novca za kvalitetniji rad.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16579
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 16 sep 2021, 06:28

Nego da sumiramo,sinoc smo imali 6 debitanata u LP pred punim Anfildom i protiv jedne od najjacih ekipa trenutno u europi. Rezultat svega govori da se nismo obrukali sto je za ove momke najbitnije,bez obzira sto smo izgubili njima ce ovo biti vjetar u ledja jer smo u jednon trenutku vodili i vidjeli su da mogu igrati trenutno i na najvecem nivou.

Ako postoji gore mjesto za igrati u gostima u LP onda je to Anfild,pred punim stadionom Livrpool tu okrece mnoge tekme. Tako da sam ja i vise nego zadovoljan,nisu momci dozivjeli neki debakl do zadnjeg zvizduka je bilo napeto tako da glavu gore i idemo dalje,sad ide Atletiko kuci pa dvomec sa Portom,dakle sve tekme gdje cemo imati puno vise prostora za igru. Ja se ovdje nadam da mi mozemo i proci.

Idemo se sad potuci sa Juventusom,i da Rebic mora poceti i protiv Juventusa,brat igra ove velike tekme kao lud.

Avatar
Zenga
Postovi: 1701
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 16 sep 2021, 08:07

Kao najavljeno, ako zijanimo biće golom razlike - i kao očekivano Lpool više nivoa iznad Milana. Ono što zaista nisam očekivao je: k.a.t.a.s.t.r.o.f.a.l.n.a. partija Kessie-Bennacer, ta dvojica se nisu sastali sa loptom. Totalno izgubljeni i definitivno daleko najgori na terenu, zbog njih je cijela ekipa pala jer su centralni vezni totalno pregaženi i sasrali se.

Pisao sam i prije utakmice da je nedostatak iskustva ogroman hcp, nula CL nastupa = belaj, ali su se ova dvojica veznjaka daleko najslabije snašla. Ponavljam, Kessie u Primaveru.

Majk je opet pokazao da je bolji od Dollarboya, Tomori i Diaz su jedini igrali na Anfieldu ranije i njihovi nastupi i pristup su pokazali šta konkretno znači makar trun iskustva, tj. ne zijaniš se i ličiš na sebe.

Sve u svemu, niko ne očekiva prolaz, da su se naši afrikanci bolje snašli sve bi drugačije izgledalo. Slijede ocjene tokom dana dok uhvatim malo vremena. Puno bitnija je tekma vs Juve, isčupaju li makar nulu iz Torina, sve je za 5.
Forza Milan!

Avatar
meskalin
Postovi: 2502
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meskalin » 16 sep 2021, 08:26

Realno i Kessie i Benacer su zadnji vezni igraci kojima je primarana defanzivna igra, po meni je jako vazno da kada igra jedan od njih dvojice da drugi suigrac mora biti Tonnali jer je ofanzivno 2 klase iznad obojice. Sinoc je trebao neko da uzme loptu i da je proslijedi bez panike do veznog reda :kafa: .... iznenadili su me njih dvojica upravo u defanzivnoj igri, pa oni se nisu mogli sastati s loptom, mislim da su tek u drugom poluvremenu uspostavili kakvu takvu igru.... Meni nije to omiljeno kad imas 2 zadnja vezna kojima je defanziva primarna igra i to se ne osjeti protiv timova u Seria A, ali kad igras protiv ovako jakih ekipa ( Liverpool, Bayern, City) onda shvatis koliko su inferiorni u odnosu na protivnika. Ostaje zal za mrtvim Mercatom i sto nisu bili u stanju da dovedu skoro pa nikog koga je trazio Pioli.

Avatar
muxa
Postovi: 11352
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 16 sep 2021, 09:26

Ne bi se baš složio u vezi Benasera. On kad je bio u formi igrao je odlično i u ofanzivi, lagano se oslobađao protivnika i često iznosio loptu na protivničku polovinu. Al jednostavno od od porvrede prošle sezone nikako da ufati formu i sinoć je bio daleko najlošiji na terenu. Ja bih volio da vrati staru formu i da Pioli uprai njega i Tonalija i da to profunkcioniše, tek onda razmišljati o klupiranju Kessia, mada bi ga ja najradije na tribine kao i većina vas.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 16 sep 2021, 11:43

Milan se nije osramotio. Nadigran jeste ali osramoćen nije! To je izuzetni bitno za ovu mladu ekipu. Zbog toga je jedna figura poput Zlatana bila potrebna sinoć.

Tomori, Mike i Kjaer jedini od prve minute ušli sa pravim mentalitetom u utakmicu. Tomori je odigrao zvjersku partiju.

Nešto kasnije dozvali su se Theo, Calabria, Diaz i Rebić. Pa čak i Leao je bio dobar u ofanzivi. Pokazali su igrači da mogu. Samo treba znati i održati isti nivo cijeli meč. To dolazi sa iskustvom. Bennacer i Kessie najlošiji. Ali ubjeđen sam da će potpuno drugačiji meč da bude na San Siru za par mjeseci.


Milan ima kvalitet to smo i sinoć vidjeli. Iskustvo nemaju. A sa još par dobrih i ciljanih pojačanja u sazrijevanje ovih koji su tu, ova ekipa će moći uraditi velike stvari vrlo brzo.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
meepo
Postovi: 4119
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 16 sep 2021, 12:04

Mladi Milan je igrao protiv Lpool-a koji je kandidat za EPL i CL titulu.Onaj Lpool od sinoc bi unistio bilo koji tim. Najveći problem je to desno krilo gdje su Salemakers, Florezni i Castillejo. Nadam se da će Pioli skontati da tu treba gurati Messiasa a na ofanzivnom veznom dati priliku mladom Maldiniju.

Jednostavno sinoc sredina nije bila funkcionalna Kessie i Bennacer su izgledali kao dva igrača Empolia i da prvi put igraju zajedno. Mislim da je Pioli na pocetku drugog poluvremena trebao pojačati sredinu i prebaciti se na drugu formaciju ali sta je tu je.

Avatar
Beduin
Postovi: 16325
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 16 sep 2021, 20:48

Sta Do$arumma misli o ovome, jos uvijek bez nastupa u LP? :urnebes:
Onaj ko ne igra Ligu prvaka ne zna šta je propustio u karijeri", rekao je Ibrahimović.
Daniel Maldini ima vise nastupa od njega :urnebes:
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
meepo
Postovi: 4119
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 16 sep 2021, 20:52

Beduin je napisao/la:
16 sep 2021, 20:48
Daniel Maldini ima vise nastupa od njega :urnebes:
Daniel mora da igra barem kao backup za Diaza na momku se vidi da ima nesto od njega i da nije drvo kao brat mu.

Avatar
nextterrain
Postovi: 2469
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 16 sep 2021, 20:58

meepo je napisao/la:
16 sep 2021, 20:52
Beduin je napisao/la:
16 sep 2021, 20:48
Daniel Maldini ima vise nastupa od njega :urnebes:
Daniel mora da igra barem kao backup za Diaza na momku se vidi da ima nesto od njega i da nije drvo kao brat mu.

Realno mali nije nivo Milana, ali se preziva Maldini pa nek ulazi kad mogne ovako po 5-6 minuta.

Šta je s ovim Messijasom nije na fizičkom nivou da odigra 15 minuta s klupe :mrgreen:

Avatar
Beduin
Postovi: 16325
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 16 sep 2021, 21:00

meepo je napisao/la:
16 sep 2021, 20:52
Beduin je napisao/la:
16 sep 2021, 20:48
Daniel Maldini ima vise nastupa od njega :urnebes:
Daniel mora da igra barem kao backup za Diaza na momku se vidi da ima nesto od njega i da nije drvo kao brat mu.
0n je onu zadnju sezonu u Primaveri pred koronu, kad je igrao sa njima i ujedno trenirao i sa prvim timom i ubrao koju minutu, imao finih nastupa uz golove i asistencije, tad je uhvatio formu. I onda stagnacija, nikakva minutaza i to u onim utakmicama kad je Milan imao gotov mec i Pioli nije koristio sve izmjene, cesto sam to ovdje osudjivao. Nikad necu shvatiti Piolija pa tom pitanju, da imas prednost od 2+ gola i ti ne iskoristis sve izmjene i dadnes pred kraj utakmice minute Maldiniju, Colombu, Breschianiniu i sl.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 16 sep 2021, 22:13

nextterrain je napisao/la:
16 sep 2021, 20:58
meepo je napisao/la:
16 sep 2021, 20:52
Beduin je napisao/la:
16 sep 2021, 20:48
Daniel Maldini ima vise nastupa od njega :urnebes:
Daniel mora da igra barem kao backup za Diaza na momku se vidi da ima nesto od njega i da nije drvo kao brat mu.

Realno mali nije nivo Milana, ali se preziva Maldini pa nek ulazi kad mogne ovako po 5-6 minuta.

Šta je s ovim Messijasom nije na fizičkom nivou da odigra 15 minuta s klupe :mrgreen:
Nije izgleda nikao igrao za Crotone na početku sezone, ja sam kontao da je igrao u one prve 2-3 tekme Serije B, međutim garant su ga čuvali da ga nama udaju :D

Nadam se da bi mogao biti na klupi protiv Juventusa.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
meepo
Postovi: 4119
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 17 sep 2021, 11:09

Messias je planiran da se nađe u ekipi za meč s Venecijom

@nextterrain ne bi se bas slozio. Mali ima 19 godina , ali za razliku od mnogo 19-godisnjaka koji su upisali nastupe za prvi tim ima to nesto više, samo mu treba dati vise vremena da igra.Vidi se da zna lopte.

Avatar
meepo
Postovi: 4119
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 17 sep 2021, 14:19


“My parents are the most important thing to me as well as my wife and children. I am happy with how they taught me things in life,” Messias said.

“My father never put anything in my hands. He used to tell me: ‘If you want it, go get it.’

“He taught me how to live, I watched him, so I learned to work with him. I can do a bit of everything. I can lay bricks, I can do the electrics, a bit of everything because we always had a relationship that was closer than my brother
:bow:

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 17 sep 2021, 14:42

I Grafite je radio na građevini pa vidjeli smo šta napravi lik :mrgreen:

Avatar
Beduin
Postovi: 16325
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 17 sep 2021, 15:01

Super, ako nista mogu ga zaposliti na San Siru kao elektricara, kosaca trave, prodavaca ili vodanje cuka fudbalerima i osoblju. 😁
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
nextterrain
Postovi: 2469
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 17 sep 2021, 15:37

Beduin je napisao/la:
17 sep 2021, 15:01
Super, ako nista mogu ga zaposliti na San Siru kao elektricara, kosaca trave, prodavaca ili vodanje cuka fudbalerima i osoblju. 😁

Čovjek je najmanje fudbaler :mrgreen:

Avatar
meepo
Postovi: 4119
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 17 sep 2021, 15:48

Fantasista je napisao/la:
17 sep 2021, 14:42
I Grafite je radio na građevini pa vidjeli smo šta napravi lik :mrgreen:
I Ribery je ja mislim.
Beduin je napisao/la:
17 sep 2021, 15:01
Super, ako nista mogu ga zaposliti na San Siru kao elektricara, kosaca trave, prodavaca ili vodanje cuka fudbalerima i osoblju. 😁
Moraju se troškovi smanjiti. Ovako imas i fudbalera i električara, zidara...

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4889
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 17 sep 2021, 21:01

Ibra imao poseban trening i danas. Giroud se zali na bol u ledjima.
Nije da sumnjam u Rebica samo smo posrani sa ovom srecom oko napadaca da covjek ne povjeruje.

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.