AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 jul 2018, 19:50

Zamisli deset sati raspravljali o tome da li nas treba izbaciti iz EL ili ne :lol:

Al' eto očigledno da je ljudima u klubu stalo da igramo tu EL, čak i mercato zavisi od toga, mada ja zaista ne kontam šta će to nama na merkatu pomoći zato što igramo EL, niti je to igračima privlačno niti to donosi neki profit pa da čovjek kaže da bez tih para ne možemo dovoditi igrače.

Dakle, bukvalno nema nijedan razlog zašto bi izbacivanje iz EL uticalo na merkato, bar iz nekog mog ugla gledanja.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 19 jul 2018, 20:12

pa ne znam ni ja, ali očigledno ima neke veze jer se ne bi bezveze pisalo o tome.
jer fasone je još tamo u maju/junu prije one odluke uefe pričao da imaju plan A i B za merkato u slučaju ako ih izbace iz evrope jer to navodno uz sebe nosi i manji budžet.

što se mene tiče ja bih uvijek potpisao da se ne igra to bezvezno takmičenje, ali ako ti je veći budžet onda yebiga, daj da igraju.

a postoji i treća stvar oko toga, igrači su jednostavno postali skeptični oko svega, oko vlasnika, oko toga kakve planove ima oko milana, kako će se klub razvijati u budućnosti i da li se uopšte isplati doći ili ostati u brodu koji tone... da se sutra poništi ta presuda, to će sigurno biti uzdah olakšanja za trenutne i buduće igrače jer će to podrazumijevati da imamo normalnog vlasnika sa stabilnim finansijama.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 jul 2018, 20:18

Ma ja, vjerovatno nešto ima al' eto kažem ti iz ugla prosječnog navijača to izgleda bezveze. Al' helem, ako oni žele da ih ne izbace, onda i mi trebamo "naginjati" ka tome.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Beduin
Postovi: 16198
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 19 jul 2018, 21:10

Prodjes grupnu fazu i zaradise nekih 20ak miliona otprilike + od svake utakmice imas pare od TV prava i ulaznica pa sracunajte. A da ne govorim dalji prolazak u cetvrtfinale ili dalje.
Zatim promocija kluba, promocija igraca, uigravanje tima i daleko jace utakmica od onih u prvenstvu. Ne bi oni forsirali to takmicenje da im se ne isplati, a vala sjetite se i sami koliko smo se radovali tim utakmicama. Izgleda nam brzo dupe zinulo pa nas zanima samo zavrsnica LP. :)
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 jul 2018, 22:35

Za šta se zaradi 20ak miliona? Daj nemojte me zayebavati, mislim da toliko ne dobije ni pobjednik takmičenja, ni blizu toliko :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Beduin
Postovi: 16198
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 19 jul 2018, 22:54

Pa prije godinu-dvije je Manchester zaradio preko 40mil u LE, tad je Roma u sesnaestini finala zaradila preko 14mil, a svake godine se malo podizu primanja. Ja sam onako pausalno stavio cifru od 20mil, mada kad bi dosli do polufinala tu bi bila ta cifra, jos dodaj tv prava i prodaju ulaznica i eto ti fine cifre. E sad ne znam ima li kakvih dodatnih para od sponzora, oglasavanja i tih fazona.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 jul 2018, 23:23

Beduin je napisao/la:Pa prije godinu-dvije je Manchester zaradio preko 40mil u LE, tad je Roma u sesnaestini finala zaradila preko 14mil, a svake godine se malo podizu primanja. Ja sam onako pausalno stavio cifru od 20mil, mada kad bi dosli do polufinala tu bi bila ta cifra, jos dodaj tv prava i prodaju ulaznica i eto ti fine cifre. E sad ne znam ima li kakvih dodatnih para od sponzora, oglasavanja i tih fazona.
Mislim da su ti u te cifre uračunata i ta TV prava i karte i sve ostalo, sami nagradni fondovi za ovo takmičenje su smiješni. Mislim da pobjednik ne dobije više od 10 mil eura.

Al' nije ni bitno, uglavnom ja tu EL vidim kao takmičenje koje te samo yebe i stvara ti dodatni umor, a ne možeš ga osvojiti nikako, jer se uvijek nađe neka kvalitetnija ekipa tu. Možda sama grupna faza EL nije loša gdje timovi poput Milana, obično, i sa rezervnom postavom mogu obezbijediti nokaut fazu al' onda nokaut faza krene kada se lomi liga, dobiješ zeznutog protivnika, da ti je da igraš onda na svim frontovima i na kraju na svim popušiš.

Eto takva je nama situacija bila prošle godine, htjeli sve, a na kraju nismo ništa.

A pogotovo kada govorimo o Milanu, mi nemamo tu širinu u igračkom kadru da možemo izvesti drugu postavu, pa čak ni protiv prosječnih europskih ekipa, tako da je tu EL zaista vidim kao nepotrebno zamaranje ekipe.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 20 jul 2018, 00:10

pa jest, ali ako to znači veći budžet i bolje igrače onda daj da se igra ta EL, skrpit ćemo se već nekako sa igračima :zzz:

mislim da to ide na principu da možda dobiješ 0,5 miliona za svaku pobjedu, milion-dva za prolazak grupe, pa se onda cifra malčice povećava kako ide dalje takmičenje, ali i dalje mizerna brojka kad uporediš sa LŠ :mrgreen: mislim da tu nisu uračunata tv prava i novac od ulaznica, a recimo oni svaki put za napunjen stadion dobiju oko 3 miliona tako da se tu solidne pare skupe, u svakom slučaju bolje išta nego ništa.


prođe još jedan sky i di marzio program, a o milanu praktički ništa, još mjesec do kraja merkata a mi ništa osim hrvatskog messija nismo doveli :nedam:
očekuje se da se poslije tog sastanka u subotu pokrenu stvari, nema se tu više čekati.

dobra stvar je da bi sud sutra mogao poništiti onu presudu uefe jer im je priložen trogodišnji plan, bar tako ovih par medija smatra :pray:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 20 jul 2018, 00:18

Ma dobro nek' se igra ako su oni tako skontali da nam je bolje igrati EL zbog više faktora, ko sam ja da se tu bunim. A imam i veliki uticaj na klub stvarno :mrgreen:

Nego ja samo onako laički govorim iz svoje perspektive, mada suština je da nikada nisam vodio nijedan klub, pa ni ne poznajem finansijske konstrukcije :lol:

Uglavnom, nadam se da će od ponedjeljka konačno krenuti u taj merkato, skoro je august a mi nismo doveli poštenog igrača. Ako ovako nastave, sljedeća sezona neće biti ništa bolja od prethodne, može biti samo gora.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 20 jul 2018, 00:42

Ne upratih da je neko pisao, i ove godine nastupamo na ono ICC-u (International Champions Cup), ove godine igramo protiv Manchester Uniteda, Tottenhama i Barce (tim redoslijedom).

Prva tekma je već 26.jula protiv Uniteda.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 20 jul 2018, 07:00

International Champions Cup :)
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16501
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 20 jul 2018, 08:58

Danas do 11 ce biti odluka o tome jesmo izbaceni ili ne, ja nessto msm da nas necr izbaciti i da cemo igrati EL.

I danas igramo u 17:00h tekmu protiv Novare

Avatar
Beduin
Postovi: 16198
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 20 jul 2018, 09:11

Koliko god mi biti atraktivniji protivnik u LE cisto sumnjam da ce se ponistiti odluka, nimalo nisam optimistican.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 20 jul 2018, 12:11

BREAKING: The Court of Arbitration for Sport (CAS) has decided to overturn the one-year ban issued by UEFA in late June.

Milan will play in the Europa League this season!

aaaaaaa evo ga :D :D


najviše mi je drago radi fiorentine koji neviđeno mrze milan i svi su likovali kad je milan izbačen iz LE jer bi to značilo da oni upadaju unutra, ali džabe ste došli ranije sa odmora pičići hehe :kafa:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 20 jul 2018, 12:33

Eh još sutra da nogiraju Fassonea i Mirabelija i odvoje nešto crkavice za transfere
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
koraj
Postovi: 1328
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la koraj » 20 jul 2018, 12:36

Mustuluk!!!!
Vratili nas u Evropu :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja:
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Ferdo » 20 jul 2018, 12:42

Nakon dva dana "češljanja" velikog broja dokumenata, CAS je odlučio poništiti odluku UEFA-e o izbacivanju Milana iz Evrope zbog kršenja pravila finansijskog fair-playa. CAS je želio podržati odluku UEFA-e, no nakon zahtjeva advokatskog tima Milana da im UEFA hitno dostavi izvještaje o finansijskom fair-playu PSG-a, Manchester Cityja i Intera, CAS je presudio u njihovu korist i vratio Rossonere u Evropu.

:think: :think: :think:

Nešto mi ovdje smrdi. Jel moguće da PSG i ManCity posluju van okvira FFP i da ih se na neki način štiti, a da je ova akcija Milanovih odvjetnika na neki način to pokazala?

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16501
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 20 jul 2018, 12:43

Velim ja da ce nas vratiti u europu, e sad se nadam da vec od sutra krece nas merkato

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 20 jul 2018, 12:48

pa oduvijek je jasno da traže sve moguće rupe u zakonu da zaobiđu FFP, ništa čudno :mrgreen:

mada treba tu vijest uzeti sa rezervom jer u suštini još nije došlo zvanično saopštenje i sve te priče šta su dešavalo unutra u sudu su nagađanje.

jedina prava istina je da milan ne bi imao nikakve šanse da je ostao kinez, ali došli novi ozbiljni ljudi, sastavili zdrav trogodišnji plan i to im je upalilo, stvarno ne bi bilo fer da je kazna ostala na snazi.


ustvari došlo je, kome nije mrsko neka čita, meni se ne da... :zzz:

slika

slika

slika
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 20 jul 2018, 13:11

Sad ide merkato, Halilović, Strinić i Reina dolaze, sklopili smo ekipu za iduću sezonu :lol:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.