AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 15 jan 2019, 14:04

Kakav je ovaj Piatek? 45M koje će Milan dati nije mala cifra. Znam sam da je dao skoro 20 golova za Genou u svim takmičenjima ove sezone. Ali kakav stil igre ima? Jel na vi sa loptom ili nešto i zna sa njom?
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la SonVolt » 15 jan 2019, 14:41

Romagnoli13 je napisao/la:Kakav je ovaj Piatek? 45M koje će Milan dati nije mala cifra. Znam sam da je dao skoro 20 golova za Genou u svim takmičenjima ove sezone. Ali kakav stil igre ima? Jel na vi sa loptom ili nešto i zna sa njom?
Ibišević iz one polusezone u Hoffenheimu.
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 15 jan 2019, 14:48

Ma ja mislim da ćemo im uvaliti monta i govedo tako da će to izaći na nekih 40 miliona, možda čak i manje... još ako bude kupovina na rate kako se pretpostavlja, onda će biti još manje opterećenje na budžet. Što ne znači da i dalje nije riskantan potez, Milan još nije u poziciji da baca 40 miliona na (potencijalne) flopove i da iz svega toga izađe neokrznut.


Nisam ga nešto puno gledao, ali i on djeluje kao poacher, doduše generalno nešto bolji od Curtona i bolji je sa loptom u nogama. U suštini sa dobrim krilima i veznjacima će trpati kao lud, ali s obzirom sa mi to baš ni nemamo (osim ako se ne desi neko čudo do kraja merkata), onda se pripremimo na flop izdanja. :mrgreen:
Mada mislim da momak ima kuveta biti odličan napadač, ovih 20 golova u jednoj Genovi nisu slučajnost, ali sada će biti na ozbiljnom testu da prenese tu formu i u jedan Milan.


Nažalost, da je downgrade u odnosu na Ingvajna, itekako jeste, nećemo se lagati.
Ali pozitivna strana priče je što se pustio nezadovoljan igrač, što će se kasa rasteretiti zbog ogromne plate i što smo ugrabili najbolju moguću opciju koja je bila dostupna na tržištu s obzirom da te debeli doveo pred gotov čin.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16637
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 15 jan 2019, 15:08

45 mil, mnogo je kume. Za igraca koji je par mjeseci u nekoj formi, nzm nadam se da grijesim ali msm da je Silva za njega avion :)

Manje vise napadac nama treba jos jedan kreativac,ako takav ne dodje hebes napadaca.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 15 jan 2019, 16:20

Ma i taj Pjontek može biti one season wonder, nemam baš neka očekivanja od njega u ovakvom Milanu, vidjet ćemo.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16637
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 15 jan 2019, 19:07

Higi izgleda bas sretan, cuj on objqvio slike sa treninga, sav nasmijan :)

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 15 jan 2019, 19:32

sretan što ide :mrgreen:


haj neka više završavaju ovo pa šta god bilo, uvijek nam nešto bespotrebno jede vrijeme u merkatu.

već pola merkata prošlo, niti su šta prodali niti ne daj bože doveli.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16637
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 15 jan 2019, 22:46

Ipak je najavljen sutra u prvoj opet nema Contija vec Calabrija

Donaruma; Calabria,Rom,Zapata,Rr; Kessie,Bakayoko,Paqueta; Castiijeo,Hakan,Higuain

Najavljeni sastav za sutra

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 16 jan 2019, 01:16

Piatek je gotov identičan Cutroneu, ne vidim zašto bi Milan htjeo 2 identična špica, ne vjerujem tim glasinama. Pogotovo ne zbog FFP-a, taj Piatek je za sad u najboljem slučaju prekopirao Ibiševićevu polusezonu.

Spominje se da Genoa želi Balotellija ako ga prodaju, da sam Leo radije bih uzeo Balotellija gratis nego Piateka za 40M.

PS Juve je genijalan, svake godine nam levata gurnu koji napravi toliki haos da mi zaboravimo prioritete. Sad umjesto da krpe rupe u ekipi moraju tražiti što manji downgrade Higuainu :zzz:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 16 jan 2019, 01:32

Al' Gatuzo je čudo stvarno, on kad se zalijepi da forsira nekoga, nema tu više mijenjanja.

Znači Zapata u prvih 11 je najbolji primjer, Musaka bio zacementiran u prvih 11, igrom slučaja svi stoperi povrijeđeni, Zapata dobije šansu, evo frajer dva mjeseca ne izlazi iz prve postave, a do tada nije kročio na teren kako treba.

Abate-Calabrija, njih rotira, al' najviše zato što su često i jedan i drugi povrijeđeni, pa se mijenjaju.

Također, Bakayoko u početku igrao vrlo malo, dade mu ono priliku od početka na jednom meču, od tada frajer konstantan u prvih 11.

Evo sada i Paketa (što je u suštini pozitivno), budite uvjereni da je Paketa već osigurao mjesto u prvih 11 kod Gatuza.

Haliloviću, Mauriju, Bertolaćiju ne daje nikako priliku, jedino ako baš baš mora. Kastiljeho i Cutrone zna se, počinju samo kada moraju, a obavezno ulaze u drugom poluvremenu, Laxalt isto tako.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16637
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 16 jan 2019, 07:10

Realno Raonoffa Gattuso i nema neki izbor, Musaka je jos u procesu vracanja nakon povrede i on ce sig igrati u tandemu sa Romom, ma da Zapata igra odlicno ova dva mjeseca, pa on i Abate kao stoperaki tandem su nam donijeli prvi clean sheet, hebat ga, a ovo da ne da Govedu da igra nek ne da ne prizivaj vraga :)

Avatar
muxa
Postovi: 11372
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 16 jan 2019, 09:05

Ovaj mali Danjuma iz Belgije bi mogao biti pun pogodak za 10 mil
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 16 jan 2019, 11:58

Smijem se kladiti da niste nikad ni čuli za njega, a kamo li ga gledali. :mrgreen:
Nama trenutno ne trebaju nikakvi talenti, potencijali, pi.čke materine, nama trebaju kvalitetni i provjereni prvotimci. Mi već imamo solidnu bazu potencijalnih backup igrača (ako u to računamo Hakana, Samua, Kessija, Bigliju itd.) i cilj je tražiti kvalitetnije igrače koje će njih zamjeniti, a ne da njima nalazimo backup zamjene.



Zapata igra odlično u zadnje vrijeme i trenutno zaslužuje prvu postavu više nego Musaka.

Pjontek je sa finansijske strane neuporedivo isplativiji, prvo što ćeš uštediti 15 miliona, a drugo što će imati skoro 5x manju platu nego Ingvajn. Sa igračke strane ćemo vidjeti mada kako debeli igra zadnja 2-3 mjeseca, malo ko bi pružao lošije partije od njega.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11372
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 16 jan 2019, 12:38

Baš suprotno, nama sad i trebaju talenti koji mogu povećati svoju vrijednost. Svi znamo da Eliotu nije problem kupiti kvalitetnog igrača koji nam treba i sve bi bilo lahko da nema FFP. Upravo zato se i mora raditi na dovođenju neizvikanih igrača koji imaju potencijal kako bi se poravnali računi. Lahko bi bilo da nema FFP.
Il Club più titolato al mondo!

memaga
Postovi: 1689
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 16 jan 2019, 12:40

ljudi sad se isko dovodi....to treba pokusati dovesti kad ga svi tjeraju....ovakve situacije treba iskoristiti....ali Leo i Maldini su placeni za svoj posao...

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 16 jan 2019, 13:37

Pa zar trebamo dozvoliti da se pretvorimo u klub koji će dovoditi mlade talente, prodavati ih za velike novce i na taj način opstajati kao klub?

Pa yebo to onda, radije bih da ostanemo prosjek nego da sebi to dozvole.

Milan ako želi napredovati i vratiti se na stare staze, mora početi kupovati kvalitetne i provjerene igrače, a ne da od sebe pravimo Monaco i slične supermarket klubove. A kvalitetnim igračima ulaziš u LŠ, dižeš reputaciju i privlačiš ostale dobre igrače, na taj način se možeš još bolje izvući iz uefinih ralja.


Isco sigurno umire od želje da dođe u Milan. :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11372
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 16 jan 2019, 13:54

Jbg ti rope ko da ne želiš biti svjestan trenutne situacije. Već su dobili "opomenu" od UEFE za Paquetu i šta sad trebaju spickat još 200 mil bez pokrića. Rezulat bi bio da ćeš možda izboriti LP ali da ćeš definitivno biti izbačen iz svih natjecanja za 2-3 godine. Svi mi znamo šta nama treba, znamo i da to Eliot može priuštiti, ali imamo taj uteg zvani FFP
Il Club più titolato al mondo!

memaga
Postovi: 1689
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 16 jan 2019, 14:25

rope11 je napisao/la:Pa zar trebamo dozvoliti da se pretvorimo u klub koji će dovoditi mlade talente, prodavati ih za velike novce i na taj način opstajati kao klub?

Pa yebo to onda, radije bih da ostanemo prosjek nego da sebi to dozvole.

Milan ako želi napredovati i vratiti se na stare staze, mora početi kupovati kvalitetne i provjerene igrače, a ne da od sebe pravimo Monaco i slične supermarket klubove. A kvalitetnim igračima ulaziš u LŠ, dižeš reputaciju i privlačiš ostale dobre igrače, na taj način se možeš još bolje izvući iz uefinih ralja.


Isco sigurno umire od želje da dođe u Milan. :mrgreen:
Nemoj tako Rope gledaj malo pozitivno,nije sve tako lose ko sto se cini sto bi neki rekli....

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 16 jan 2019, 14:30

Ako nam daju rok od 5 godina, umjesto 2,5 da se poravnaju računi, onda će se moći ulagati. Jedno tri godine ulažeš, a one zadnje dvije povučeš ručnu, što neće biti puno bitno jer ćeš svakako imati dobre igrače u timu i neće biti prevelike potrebe za korekcijama. Nakon tog perioda, onda si čist u očima uefe i možeš opuštenije ulagati.

I mislim da će im uefa prihvatiti tu žalbu jer ne tražiš čuda nego samo ono što daju svim klubovima.


Ingvajn najavljen u prvoj postavi, ali odjednom je upitan jer navodno ima gripu. :mrgreen: Gotovo je ovo, Pjontek je samo pitanje vremena.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11372
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 16 jan 2019, 14:32

Puno je tu "AKO" i bilo bi glupo da prije konačne odluke UEFE ili suda počnu trošiti ko ludi
Il Club più titolato al mondo!

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot] i 24 gosta.