AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 09 jan 2020, 18:30

Ma i Donnarumma bi sada branio negdje u Seriji C da ludi Mihajlović nije bio trener, da je kakav Talijan bio na klupi Milana tada, ne bi Donnarumma nikada šansu dobio :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 09 jan 2020, 18:34

15M Caldara i procenat od narednih prodaja. Masterclass od Maldinija, hahaha
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
muxa
Postovi: 11370
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 09 jan 2020, 18:43

Treba im dati orden za glupost. Ovo je fakat novi level.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 09 jan 2020, 18:45

Ma yebo im pas mater glupu. :puke: :puke:

Ovo je ubjedljivo nešto najgore što sam ikad vidio od jednog kluba.


Čak će i Borini i Reina otići za džabe jer će im raskinuti ugovore.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
crvenocrni
Postovi: 1538
Pridružen/a: 18 nov 2010, 22:28
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la crvenocrni » 09 jan 2020, 21:47

Sistematsko unistavanje, bar to ide kako treba :salut:

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 09 jan 2020, 22:01

Uvijek može gore.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 09 jan 2020, 22:21

crvenocrni je napisao/la:
09 jan 2020, 21:47
Sistematsko unistavanje, bar to ide kako treba :salut:
Baš tako, da imaju plan i program kako ga sistemski uništiti, vjerujem da ne bi bio tako dobar kako oni to sve rade u stvarnosti trenutno.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 09 jan 2020, 23:00

Najgore kako je jedan klub poput Milana počeo imati taj neki podanički mentalitet čak i sa manjim klubovima, da mi je prosto fascinantno kako je neko uopšte pristao na ovaj dogovor. Bruka svih u upravi.
Ovaj deal sa Atalantom kao da se odigrao između Real Madrida i Serie C ekipe, da su sami sebi htjeli postaviti bolje uslove, ne bi mogli, kao što im je Milan pružio. :roll:

Dobijaš igrača besplatno na dvije sezone i imaš taj luksuz da ga otkupiš za mizernih 15 miliona ili ga vratiš nazad ako flopne. Umjesto da pošaljemo igrača isključivo pod našim uslovima jer nas je dosta koštao, ovdje jedino Milan ispada donji, kako god se ovo završilo na kraju. :roll:
Ono, nije da šalješ Borinija pa da te boli qurac šta će biti sa njim, samo da ga više ne gledaš očima... već nekoga ko je koštao ogromnih 40 miliona i ko je veliki talenat.


Jbt ako se već iz nekog razloga tako lako odričeš igrača kojem nisi bi dao šansu da se pokaže (iako je po meni ogromna greška), onda se zaštiti tako što ćeš dogovoriti posudbu sa obaveznim otkupom u slučaju neželjenih scenarija, da ti ne vrate sjebanog igrača jer bi tek to bio problem za klub. Ovih 15 miliona u suštini jeste malo, ali prema FFP dovoljno da pokrije ono što se uložilo u njega, ali šta to vrijedi kad si im ponudio na izbor da biraju šta će s njim nakon što istekne posudba.


Ali kad pomisliš da ne može gore i gluplje od ovoga, onda pročitaš da će ga zamjeniti Kjaerom. :tokralju:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 09 jan 2020, 23:24

Caldaru kupis za 35M ljeto 2018, odigra 2 utakmice, uz 2 teske povrede - nakon svega 18mj ga posaljes na dvogodisnju posudbu uz opciju da ga rival kupi za svega 15M. Imas FFP koji ti visi nad glavom, a sad ces gubit dragocijeno vrijeme dok nadjes alternative Caldari i Reini, totalno bezveze, potez za otkaza. Rope, izgleda da si malo bolje upucen sto se tice FFP, kako ce klub izac u nulu sto se tice FFP-a sa Caldarom?

Raja sa foruma trube jos od maja lani da se kutarisu Reine (3M plata) + Biglije (3.5M) jer su matori koji terete budzet 13M, imaju ogromne plate a ne doprinose nicim. Ako ce Vivivano doc za max 1M godisnje onda OK, inace je i on parazit poput starijeg Dollara. Pozitivno je ako se kutarisu Reine sad u januaru.

Borini je pokazao vise tokom svojih kratkih nastupa nego Suso + Hakan ukupno ove sezone. To svakako vise govori o ovim strancima, nego o Boriniju. Nek mu je sa srecom, zahvalan igrac koji je pokrivao sve pozicije, nikad se nije bunio, a vazda se zalagao.

Kessiea ni slucajno ne treba pustiti Conteu, jer bi on napravio Vidala od njega. Politano je mrtvi prosjek koji nema nista novo ponudit cak ni ovakvom Milanu, ne hvala.

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4893
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 09 jan 2020, 23:50

slika

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 09 jan 2020, 23:52

Ne pitaj ništa, nemam pojma. :mrgreen: I ja sam negdje pročitao, od osobe koja se poznaje u to.

Ali s obzirom da je imao petogodišnji ugovor i da će oni plaćati platu naredne dvije sezone, kad se sve stavi na crtu, tih 15 miliona je dovoljno da možeš reći da nismo završili u minusu radi njega sa gledišta FFP. Tako sam shvatio.


Mada zaboli mene za FFP u ovom slučaju, boli me to na koji način smo ga se odrekli i kako smo popušili.
Već su ispali luzeri, a ispasti će još veći kad ga oni otkupe za tako malu cifru ili ga pošalju nazad nama ako propadne (zavisi šta će od to dvoje biti). Šta god bilo i kako god završilo, Milan ga je najviše popušio i nema nikakve koristi od ovoga.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11370
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 10 jan 2020, 00:28

Računa se amortizacija. Kupiš igrača npr. za 50 mil i potpišeš sa njim ugovor na 5 godina, prodaš ga nakon 3 god za 20 mil, onda si na nuli kada je u pitanju kapitalni dobitak/gubitak u smislu FFP. Iznos koji si platio dijeliš da godinama ugovora.
Il Club più titolato al mondo!

celikmilan
Postovi: 2962
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 10 jan 2020, 00:49

Inter kupuje Eriksena a ovi naši debili ganjaju Duncana.

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 10 jan 2020, 01:46

Znači, imamo slučaj:

1. šalješ igrača na dvogodišnju posudbu, besplatno
2. ako zadovolji, otkupljuju ga za mizernih 15m
3. ako flopne, vraćaju ga nazad

i kao zadnji update imamo ovo:

Milan will contribute with paying part of Caldara’s salary at Atalanta, according to Corriere della Sera


Pomislio sam da im nismo mogli izaći više u susret od ovoga, ali prevario sam se, ipak uvijek može gore. Ne vjerujem koliki glupani su ispali i kako sebi dopuštaju da im neki dojučerašnji drugoligaš ovako diriguje i postavlja uslove. :tokralju:



I ne zaboravimo spomenuti činjenicu da sami sebi izmišljamo probleme i umjesto da se posvete prioritetnijim stvarima, sad se vrijeme i resursi troše na yebenog stopera, iako je to bila zadnja stvar koja nam je trebala dok im nije pala na pamet ovako genijalna ideja u vezi Caldare. :lolno:
I to bez ikakve potrebe, momak je svejedno mogao igrati ovdje i vraćati formu jer je sezona ionako u qurcu (a i konkurenti za poziciju startera), nije mogao zasrati ništa što već nije zasrano. Da dovedu Todiboa ili nekog kvalitetnog stopera, pa da čovjek donekle i razumije ovaj potez, ali oni ganjaju tamo nekog Kjaera krv ti yebem. :roll:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Rosicky
Postovi: 8329
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Rosicky » 10 jan 2020, 01:49

Nema ovo smisla ni sekunde.
Jedino mogu razumijet FFP ali opet se moglo drugacije isposlovati..

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 10 jan 2020, 02:13

Ma nema ovo veze ni sa FFP jer bi ga ili prodao ili uknjižio kao posudbu, ali sa obaveznim otkupom. Ovako je Milan sam sebi zabio autogol, pogotovo ako mu još bude plaćao dio plate.

Ako im je na teret njegova plata, ona je ništa u odnosu na to što će se potrošiti na novog igrača jer ga moraš nekim nadomjestiti.


Pa ja bih još i donekle razumio da ga šalju na posudbu, ali bez ikakve opcije jer žele da se negdje kali (iako to može i ovdje, al' ajd). Ovo što su oni uradili nema nikakvog smisla ni koristi za Milan, dok je Atalanti i Caldari upala kašika u med. :roll:

Koliko god pokušavao shvatiti koji su motivi svega ovoga, ne mogu naći nikakvo razumno opravdanje i objašnjenje.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
nextterrain
Postovi: 2474
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 10 jan 2020, 11:50

Boban is ready to implement a revolution in act at Milan. The club is ready to let go of all the players that are not up to standards. Apart from Ibrahimovic, Donnarumma, Leao, Theo, Bennacer and Romagnoli all the players are sellable [Corriere della Sera]
Sve vise suska o dolasku Alegrija i da Milan zeli napraviti s njim projekt kao United s Fergusonom.

Milan ce se prodati LV grupaciji i zajedno s Elliotom ide i Gazidis. Zele vratiti Braidu,vidjet cemo hoce li to biti slucaj.

Koliko sam citao od insajdera nekih, Caldara unatoc povredama, nije se navikao na zivot u Milanu i valjda se nije slagao sa suigracima. Isto vrijedi i za Pionteka. Ima ta grupica Kessie, Rodriguez, Hakan, Paqueta i Piontek i svi su na prodaju.

Mislim da se dosta stvari desava u svlacionici a da mi tog nismo svjesni

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16634
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 10 jan 2020, 12:28

Sto se mene tic i mogu ih sve prodati, primaveru pistiti da igraju do kraja i imacemo bolje rez od ovih manekena.

Bilo bi dobro da je ovo istina da ce ih sve prodati i da ce Max doci, ali msm da od toga nema nista

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 10 jan 2020, 15:43

Svaki prelazni rok iskoriste da rotiraju napadače i odbranu. Uvijek su to neki pogrešni potezi. I ćorav vidi da u ekipi ne postoji veznjak. Jack i Paquetta igraju na pogrešnim pozicijama, CM nije za njih. Ostali su za serie B. Sad se opet troši vrijeme i novac da zamijene stopera za stopera i da se riješe napadača. Samo Bog zna koliko su ih istrošili zadnjih godina.

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4893
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 10 jan 2020, 16:25

Agent Caldare je izjavio da je igrac izrazio zelju da se vrati u Atalantu i da krene ispocetka,zahvaljuju se Milanu sto su im izasli u susret.
Ovo i nekako mogu progutati,ako iko zeli da ide neka ide,sretno mu bilo. Imamo buy back klauzulu ako a ikad pozelimo vratiti.

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.