AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 17 maj 2021, 19:08

Odgledah reprizu i kontam, yebo svu taktiku kad ti je skoro pola tima sinoć odigralo kriminalno. Počevši od najvećeg mentalnog patuljka Hakana, pa do ostatka klape koji se nisu mogli sastaviti. I šta ti u toj situaciji da radiš, šta da im kažeš kad sinoć ni one elementarne fudbalske stvari nisu mogli ispuniti.


Ali daleko od toga da Pioli nije glavni krivac za kiks, ako ništa, onda radi kriminalno loših izmjena.
Mandžukić je morao početi, Hakan i Rebić su trebali izaći maksimalno oko 60-e minute, Samu nije uopšte trebao početi itd. Ne mogu ga kriviti što je stavio Meitea prije Tonalija jer je ovaj bio rovit i jedva je upao u tim na dan utakmice, ali ga mogu kriviti jer nisam vidio ni jedan valjan razlog da izvadiš Benasera i zamjeniš ga mrtvim defanzivcem. Ono je bio očajnički potez bez ikakvog promišljanja, pa ako upali, upalilo je (a naravno da nije upalilo jer je potez bio besmislen).
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muha milanez
Postovi: 5773
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 17 maj 2021, 19:12

:thumbup:
Fantasista je napisao/la:
17 maj 2021, 18:55
muha milanez je napisao/la:
17 maj 2021, 17:49
Po kojem kriteriju je ekipa prosječna u odnosu na Juve/Napoli/Atalantu/Lazio/Romu? Nikako ne razumijem tu konstataciju. Zašto toliko sami sebe podcjenjujemo, po čemu su to ovi nabrojani toliko igrački bolji od Milana? :puke:
Ja bih samo rekao da su npr. igrači Atalante i Lazia fizički milion puta spremniji od igrača Milana kod kojih vječito vlada bolnica dok ovi ljudi jedu sve pred sobom. Gotovo na svakoj tekmi imaš to da Milanov omladinac jedva hoda po terenu nakon sat vremena igre dok starac u protivničkoj ekipi igra kao da je tek počelo. Ili npr. popizdim kad igrač Milana uđe u igru 20 min. do kraja i ne može da dobije duel sa igračem koji igra utakmicu od početka. A o psihi da ne govorim, daju gol i onda stanu ili kad dobiju crveni propadnu totalno.
Sve je to opet do struke, za onoliko broj povreda ove sezone u Milanu bi neko trebao odgovarati. Faktički nismo bili kompletni osim u par utakmica. A to što se igrači povuku nakon datog gola je do trenera i njegovih taktičkih zamisli. Sinoć Pioli sve pogrešno uradio, njegov poraz 80%.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
Beduin
Postovi: 16202
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 17 maj 2021, 19:25

HerrEngelbert je napisao/la:
16 maj 2021, 23:25
Da mi je znat šta je Pioli rekao Meiteu kad ga je uvodio i šta je uopšte mislio tom izmjenom napravit?
Da uspori nas napad i vrati svaku loptu nazad, a ujedno i Pioli se posere na sav svoj rad i trud. Kao i uvijek u karijeri.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Beduin
Postovi: 16202
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 17 maj 2021, 19:38

Frustrira ova igra kod kuce, zalosno za tim koji zeli LP i sami vrh u jednoj od najjacih liga svijeta. Na jednu stranu me tjesi cinjenica da Atalanta nema rezultatski imperativ i da primaju puno golova, a u drugu ruku upravo jer nemaju rezultatski imperativ mogu igrati rastereceno (kao i Kaljari) i na kontre, a sigurno ce imati puno prostora za to kako utakmica bude odmicala.
Nije da ne mozemo dobiti Atalantu, potajno i vjerujem da hocemo, ali ja nikad vise necu imati pozitivno misljenje o glupom paceru, pi4kici, bezmudasu Pioliju.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 17 maj 2021, 20:50

Kako koja.
Inter, Juventus pa i Atalanta čiji igrači su mnogo podcijenjeni, vjeruj mi da to tamo nije samo do sistema koji forsiraju nego uistinu imaju igrače za moderan nogometa kakav se danas igra, a tu prije svega mislim na brzinu i spremnost tih pojedinaca.
Mi možda imamo najmlađi tim, ali na terenu više izgledamo kao starački dom i debelo precijenjujemo vlastitu ekipu.

Ovo sve ako bi se kojim slučajem dobro završilo idući vikend je čak jedan jako dobar scenarij na kraju svega. Dakle, jedva će se izboriti LP, zablude da smo zaista dobri i da ne treba pregršt odlazaka i pojačanja će se baciti u vodu.
Ne znam više šta da mislim o Pioliju kao treneru ali čini mi se kao da je poprilično limitiran.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 17 maj 2021, 21:00

Svaka utakmica gdje po Milan krenulo lose tako se i zavrsilo. Pioli je trener koji ne moze da prilagodi taktiku datoj situaciji vec ono sto je on zamislio ako upali upalilo je ako ne ybg.

@Felixiano ili kako već i C.Ronaldo i Zlatan su potroseni igraci i da bi zabijali oni trebaju iza sebe nekakvog playa i dobar vezni red. Milan to ima Juve ne.
Jednostavno kad sve saberes Milan je kvalitetom igrača u top 3 u Italiji. Drugi par opanaka je sto Pioli ne zna. Ko je kriv za poraz 2-0 od Spezie ili remi protiv mrtve Parme i Đenove ? Igrači Kaljarija dođu i pred najbitniju utakmicu za Milan se napiju i ovi ih ne mogu dobiti je li tu kriv Hakan,Rebić itd ili Pioli ?

Kad Milan dobije onda svaka čast Pioli taktika za 10 ovo ono , a kad Milan izgubi kriv Hakan,Gigio,Rebić ...

Činjenica je da je ovo sto radi s Milanom nesto najbolje sto je on dosad u svojoj karijeri dugoj 17-18 godina uradio i da je to njegov maximum.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7364
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Felixians4 » 17 maj 2021, 21:46

Milan definitivno nema roster za top3 iako je max.blizu ,pa nema ni inter sad neki sastav da se plašiš što se i u europi pokazuje. Kakogod, ista vam je stvar ko i Unitedu i onda kad se pronađe stručnjak, vraćate se u vrh ,u samu kremu.

Avatar
Zenga
Postovi: 1692
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 18 maj 2021, 00:09

meepo je napisao/la:
17 maj 2021, 02:06
Skontaj kakvu je ekipu Milan imao tih zadnjih 7-8 sezona i kakvu ekipu Pioli ima sad. Kakvi su konkurenti bili a kakvi su konkurenti ove sezone. Doslovno ne znas ko je gori.Druga stvar Gattuso je bio na korak do LP protiv jačih konkurenata i sa znatno slabijom ekipom.Treća stvar je sto je Milan zadnjih sezona uvijek igrao bolje u drugom dijelu sezone dok je prvi bio prelos, evo ove sezone obrnuto.

Pioli je prosjecan trener koji će vjerovatno koštati Milan LP. Napoli je u formi a Juve protiv Bologne neće sigurno kiksat tako da ako se ne dobije Atalanta ova sezona nece biti nista drugacija od ostalih.
Milan je po igračima značajno slabiji i mlađi ove sezone, uostalom plate pokazuju isto; značajno su manje iako imaš Dollar brotherse i Ibru sa visokim platama. Nemaš mi šta trubiti o kvalitetima Piolija, ja sam jedan od tih koji je ponavljao i najavio grčevitu borbu do zadnjeg kola, iako smo bježali sa +7 na samom vrhu tabele, te "držali" novogodišnji, pa i zimski scudetto.

Gattuso nije imao stvar u svojim rukama, shvati već jednom. Ovisan je bio o kiksu Intera, a Pioli je već imao meč loptu. Ima novu u Bergamu, ogromna razlika.

Milan se neće brukat u CL, to su već dokazali u EL vs Man Utd. Ko je u formi nije bitno (dokaz Milan vs Cagliari) iako su 12-0 imali zadnja tri meča. Ovo je isključivo psihološka igra, gdje bi Ibra već sve riješio protov Cagliarija (kao što ih je i na Sardiniji potopio sa dva gola). Zbog toga su i logične izjave "nije smak svijeta ako propustimo CL", to je samo da bi se skinuo pritisak sa ekipe. I Pioliju i Maldiniju, i svima je jasno da je to šuplja.

Vjerujem da ćemo slaviti CL plasman u ova doba u nedjelju :opaopa:

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 18 maj 2021, 09:37

Zenga je napisao/la:
18 maj 2021, 00:09
Milan je po igračima značajno slabiji i mlađi ove sezone, uostalom plate pokazuju isto; značajno su manje iako imaš Dollar brotherse i Ibru sa visokim platama.
Značajno slabiji? I kakav su to plate pokazatelj :?

Ekipa iz 2018/2019 :

Golmani : A.Donnaruma, G.Donnaruma i Reina

Odbrana :
Abate,Calabria,Caldara,Zapata, Musachio, Romagnoli, Conti , Laxalt, Rodriguez, Strinić

Vezni red :
Bakayoko, Kessie, Calhanoglu, Biglia, Montolivo,Mauri, Paqueta, Bertollaci i Bonaventura.

Napad :
Borini, Cutrone, Piatek , Castillejo , Suso

I kako je bgt današnja ekipa Milana slabija od ovog tima iz 2018/2019 ?

Zenga je napisao/la:
18 maj 2021, 00:09
Gattuso nije imao stvar u svojim rukama, shvati već jednom. Ovisan je bio o kiksu Intera, a Pioli je već imao meč loptu. Ima novu u Bergamu, ogromna razlika.
Kakve to veze ima kad se u zadnjem kolu odlučuje i Milan će igrati protiv Atalante koja će imati 5 miliona razloga da dobije Milan?


Zenga je napisao/la:
18 maj 2021, 00:09
Milan se neće brukat u CL, to su već dokazali u EL vs Man Utd.
Dokazali kako ? Sto su izvukli remi ? Milan nije dobio Man U , C Zvezdu i Lille u dvomečevima. I druga stvar taj Manchester da je imao neku konstantu igrali bi u LP a ne brukali se protiv nekog tamo turskog tima i ispadali u EL.

Avatar
Zenga
Postovi: 1692
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 19 maj 2021, 20:59

@meepo te koje si isčupao iz te sezone su vjetovatno i među slabijim u tom periodu, ali su ukupno imali gotov 500 (!) nastupa za A selekcije Italije, Španije, Brazila, Argentine, Urug., Kolumbije... Prvak svijeta, evrope, te CL prvaci među njima, dok ovi danas nemaju ništa od toga. Ovi što su iznjeli ovu sezonu imaju nekih 300 repr. nastupa, od kojih Ibra+Kjaer sami 225, dakle ostatak squadre svega 75 nastupa, kontra njih 5 stotina! Nisam računao ove koji su još tu, i sada i u ovom rosteru koji si naveo; Rom, Hakan, Kessie...

To za Man Utd, zaista mi se neda crtati. Složimo se još jednom, da se apsolutno ne slažemo. Ovo su objektivne činjenice, jer ova squadra je prepuna mladića, juniora, novajlija. To je kao da uspoređuješ početnika u bilo kojoj struci, sa čovjekom koji ima 10-15 god staža, dakle gotov svi osim Ibre i Kjaera su zeleni. Najmlađa ekipa u ligama oetice....

Ako Atalanta ima 5mil razloga za pobjedu, ima Milan 25mil... Ja vjerujem da ćemo mlatnut ove u Bergamu, uz žestoku bitku

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 19 maj 2021, 22:19

Zenga je napisao/la:
19 maj 2021, 20:59
@meepo te koje si isčupao iz te sezone su vjetovatno i među slabijim u tom periodu, ali su ukupno imali gotov 500 (!) nastupa za A selekcije Italije, Španije, Brazila, Argentine, Urug., Kolumbije... Prvak svijeta, evrope, te CL prvaci među njima, dok ovi danas nemaju ništa od toga. Ovi što su iznjeli ovu sezonu imaju nekih 300 repr. nastupa, od kojih Ibra+Kjaer sami 225, dakle ostatak squadre svega 75 nastupa, kontra njih 5 stotina! Nisam računao ove koji su još tu, i sada i u ovom rosteru koji si naveo; Rom, Hakan, Kessie...

To za Man Utd, zaista mi se neda crtati. Složimo se još jednom, da se apsolutno ne slažemo. Ovo su objektivne činjenice, jer ova squadra je prepuna mladića, juniora, novajlija. To je kao da uspoređuješ početnika u bilo kojoj struci, sa čovjekom koji ima 10-15 god staža, dakle gotov svi osim Ibre i Kjaera su zeleni. Najmlađa ekipa u ligama oetice....

Ako Atalanta ima 5mil razloga za pobjedu, ima Milan 25mil... Ja vjerujem da ćemo mlatnut ove u Bergamu, uz žestoku bitku
Prvo su bile plate pa sad i nastupi za A selekciju. Pa vidi sad kad navodis to sjeti se onda da se ta Italija nije uspjela plasirati na SP e to ti samo govori kakvog su kvaliteta bili ti reprezentativci. ;) Zapata je bio mrtva kiksara. Romagnoli najbolji igrač u odbrani. Suso u napadu , a vezni red je bio najgora stvar u toj ekipi. Montolivo nije ni igrao (potrosen) , a Biglia ni sjena onog igrača od prije (davno prosao njegov zenit). Kessie za razliku od te sezone igra sezonu zivota ove godine.Ostale ne bi spominjao jer dzaba nastupi za repku kad nisu bili dovoljno kvalitetni i ti pozivi u repku su vise rezultat toga sto su oni tad igrali za jedan klub kao sto je Milan a ne njihovih kvaliteta.

Ovo za iskustvo vazi , ali u specificnim okolnostima. Ne mozes reci da je Giroud bolji od 19-20 godisnjeg Mbappe-a jer eto ovaj ima iskustva.Kao sto ne mozes reci da je Borini bolji od Leao-a niti Rodriguez od Thea i da ne nabrajam dalje.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16510
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 19 maj 2021, 23:04

Ako moze Juve dobiti Atalantu vala mozemo i mi,jbm doslo vrijeme da se strijepi od Atalante.

Gledam dns Atalanta kao favorit u finalu protiv jednog Juventusa,vidimo kako je zavrsilo

Avatar
Pogba
Postovi: 19682
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Pogba » 20 maj 2021, 10:23

ronaldo99 je napisao/la:
19 maj 2021, 23:04
Ako moze Juve dobiti Atalantu vala mozemo i mi,jbm doslo vrijeme da se strijepi od Atalante.

Gledam dns Atalanta kao favorit u finalu protiv jednog Juventusa,vidimo kako je zavrsilo
Atalanta nakon sinoc nema volju za zivotom i mislim da cete to iskoristiti. Dakle, ucinili smo vam uslugu. :mrgreen:
Zadnja izmjena: Pogba, dana/u 23 maj 2021, 22:58, ukupno mijenjano 2 puta.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
edoox
Postovi: 1593
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la edoox » 21 maj 2021, 09:27

Pa celo ce ziheraski igrati na nulu, te uz tranzistor slusati sta rade Bolonja i Verona. Jbg, talijanstina je to, bod prednosti nije mala stvar. Svako normalan bi napao onakav Caljari zadnih 15-20 minuta, osim u Italiji. Oni u totalnu ofanzivu krecu pred kraj sudijske nadoknade.
Atalanta im neki sistem rada vec duzi niz godina, dok smo mi izubljeni u vremenu.
Dovoljno je vidjeti da samo golman Milana ide na Euro.(mada sam misljenja da je i Calabria trebao dobiti poziv).

Uglavno bit ce zanimljivo do zadnje sekunde.

Avatar
Padovan
Postovi: 12633
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Padovan » 21 maj 2021, 11:56

Pa sve i da izgubi, a Juventus odigra neriješeno Milan je u top 4, nema Milan šta slušati moraju ići na pobjedu, jer svejedno je remi ili poraz ako Juventus dobije, kao i što je svejedno ako Juventus izgubi. Juventus je jedini koji mora da osluškuje druge rezultate, ali prije svega da imaju sigurnu prednost i nadaju se čudu.

Ali najprije da će Milan kiksati, a Juventus odigrati X :mrgreen:
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 21 maj 2021, 12:17

Da hoće Napoli izvisit
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 21 maj 2021, 14:08

Cengiz Under, Mikitharyan i Deepay bi mogla biti pojacanja za iducu sezonu.

Avatar
meskalin
Postovi: 2497
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meskalin » 21 maj 2021, 15:16

meepo je napisao/la:
21 maj 2021, 14:08
Cengiz Under, Mikitharyan i Deepay bi mogla biti pojacanja za iducu sezonu.
Kako ce MIlan oronuti sa ovakvim transferima, pa bolje kupovati otpatke od Reala, nego igrace koje ne zeli Leicester kupiti, a ni Roma sebi nazad vratiti :crazy: :silent:

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16510
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 21 maj 2021, 16:04

meepo je napisao/la:
21 maj 2021, 14:08
Cengiz Under, Mikitharyan i Deepay bi mogla biti pojacanja za iducu sezonu.
Depay da ova ostala dva ne,jer vec imamo Leao,Rebic i Samu koji su taj nivo

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 21 maj 2021, 16:27

ronaldo99 je napisao/la:
21 maj 2021, 16:04
meepo je napisao/la:
21 maj 2021, 14:08
Cengiz Under, Mikitharyan i Deepay bi mogla biti pojacanja za iducu sezonu.
Depay da ova ostala dva ne,jer vec imamo Leao,Rebic i Samu koji su taj nivo
Ta dva jedan drugog isključuju (tesko da će Armenac igrati s Turcinom u ekipi) ali realno Cengiz je upgrade za Samua i to debeli upgrade. A Maldini će ga sigurno zaganjati jer Leicester ga neće otkupiti a tesko da je u Mourinhovim planovima tako da ostaje opcija neke posudbe i otkupa.

Depay tesko da će u Barcu jer će Koeman dobiti nogu a Depay je bio njegova zelja tako da ostaje Milan kao jedna od opcija.

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.