AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 22 feb 2018, 11:18

Silva u formi i Conti koji će vjerovatno za 10ak dana odigrati prve minute nakon pauze, će biti dva dodatna pojačanja za završni dio sezone. Kao što su dizanjem forme Hakan i Biglia podigli ekipu na puno veći nivo.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la jasmin10 » 22 feb 2018, 11:46

Zašto Milan ne bi doveo Carasca ? Kinezi ga žele i izgleda dovest će ga za samo 30 miliona.
Suso i Carasco na krilima, to i ne zvuči loše.

Avatar
revolt
Postovi: 1170
Pridružen/a: 20 jan 2015, 19:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la revolt » 22 feb 2018, 11:47

Ma najveci krivac za trenuni bodovni saldo je Montella koji je toliko izjeb'o igrace, mentalno, fizicki da su se jedva oporavili. Svaka tekma druga taktika i drugi sastav. To moze samo neko ko nema nikakvu viziju. U zadnjih 10 utakmica bez poraza odigrali smo par vrlo teskih. Inter kup, Lazio liga i Lazio kup gdje je ova druga bila puno teza psihicki za odraditi i sada Sampa. Ono sto se meni svidja je ta odgovornost u igri i cvrstina u defanzivi. Ne svidja mi se blaga bezidejnost u napadu sto je najveca zasluga slabe forme napdaca. Mali Cutrone je tehnicki tanak ali ima taj njuh Inzagijevski i mislim da ne moze previse donijeti u formacijama koje se sad igraju 4 3 3 koja je vise 4 5 1, on mi je vise za 442 gdje koristi prostor i otpatke od 1. napadaca. Silva je za njega izmislio fudbal ali mi je nekakav blag i mlitav, bio barem do ove zadnje utakmice. Moje vidjenje, ne mora biti da sam u pravu :D

Avatar
muha milanez
Postovi: 5799
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 22 feb 2018, 12:00

Silva bi veceras morao zabit nakon duzeg vremena, ima idelanu priliku. Nadam se da ce vecerasnja utakmica proci glatko, bez ikakvih komplikacija. Minimalna pobjeda sasvim dovoljna, uz to da se izbjegnu bilo kakve povrede. Valja u nedelju na megdan Romi, mislim da cemo u toj utakmici imati malu prednost jer ce vecina glavnih igraca bit odmorna za razliku od Rominih, gdje su sinoc imali tesko i daleko gostovanje.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 22 feb 2018, 12:19

samo me strah da protiv rome kalinić ne počne, a sve su naznake da hoće :problem:

doduše ako ostatak ekipe bude na odgovarajućem nivou kao protiv sampdorie kalinić će nam biti najmanji problem, ali više mi se sviđa kad se curton/silva motaju oko prve postave.


AjsKjub je napisao/la:
Mastour kao glavni uzrok PTSPa? :mrgreen:
između ostalog... :mrgreen:

e a taj hašim je fascinantan, nekad mi na instagramu iskoči njegova slika iz milanela, pa do nedavno nisam znao da je taj lik uopšte još tu :tokralju:

strašno šta se desilo s njim, pa zar ga makar nisu mogli gurnuti u primaveru jer sa ovim godištem može uredno igrati sa vršnjacima, da malo živne i dođe sebi umjesto što truhne u onoj teretani u milanelu.

na ljeto postaje slobodan igrač, šteta što se nije dala zadnja prilika da mu se iole oživi karijera jer sumnjam da je preko noći zaboravio igrati fudbala, pa bar u toj mjeri da ga nekome prodaš i nešto zaradiš.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 22 feb 2018, 12:43

Vec je 3 mjeseca proslo otkako je Genaro preuzeo Milan.Mislim da nas je ovdje sve demantovao i da niko od nas nije ocekivao da ce ovako dobar posao uraditi.Pogotovo se pesimizam povecao nakon losih rezultat u prvih mjesec dana njegovog mandata.Kao da smo jedva cekali da mu lose ide, samo da bi mogli pljuvati.A smetnuli smo s uma da on nije mogao promjeniti za mjesec dana sve sto je Montella unistavao 4 mjeseca ranije.

U tih prvih 4-5 sedmica, Genaro je imao ucinak od 2 pobjede 1 remi i 3 poraza, uz gol razliku 8-10.Ali to je i dalje bio Montellin Milan uveliko.Imao je nesrecu Genaro da je Benevento izjednacio u 96oj i to preko golmana.Znaci mozda bi imao tu jednu pobjedu vise da nije bilo te nesrece, a ni onaj poraz od Rijeke je nebitan.Dakle u tom trenutku nije ni moglo bolje, jer je ekipa i fizicki i psihicki bila unistena.

Nakon toga dolazi ovaj period od 10 utakmica, od toga 7 pobjeda i 3 remija.Gdje su bile i 4 izuzetno teske utakmice, protiv jakih protivnika.I sto se mene tice Genaro je tu polozio kod mene.I zasluzio je da nastavi raditi na miru do kraja sezone.Jer te 4 utakmice su pokazale da Genaro zna i takticki postaviti ekipu na kvalitetna nacin.

Kako vrijeme odmice i ekipa igra sve bolje.Psihicki radi sa svim igracima, kako grupno tako i pojedinacno razgovara sa njima.To su svi igraci potvrdili.I to se jasno vidi na terenu i van njega.Kao sto su svi pricali o tome kako su od prvog dana treninzi mnogo intezivniji, jaci i duzi nego dok je Montella tu bio.Zato sad vidimo kako recimo Hakan i najkasnijem dijelu utakmice moze da radi presing i da sprinta bez problema.A svi znamo kako je taj igrac izgledao psihicki i fizicki iscrpljeno prije dva mjeseca.A u ovom odlicnom periodu Milana je mozda i najvazniji igrac.

Zatim Genaro je vratio samopouzdanje i ostalim igracima.Ponajvise Bonucci, Biglia, i Kessie su profitirali.Zato u zadnjih 10 utakmica Leonardo opet igra kao jedan od top 5 centralnih bekova u Evropi.A uz njega i Romagnoli igra fantasticno.Biglia je na dobrom putu da bude ono sto je bio zadnje 3-4 godine u Italiji, a to je jedan od najboljih na svojoj poziciji u ligi.Ne sumnjam da ce Genaro vratiti i RRa na pravi put, kao i Silvu.A to ce biti dodatni boost za ekipu, uz povratak Contia.

Naravno, treba ici utakmicu po utakmicu, ali svakom pobjedom ova ekipa ce postajati sigurnija i opasnija.Matematicki nije nemoguce da MIlan uhvati LPa, ali to bi bilo ravno cudu, nakon svega sto je Montella upropastio.

Cak su i navijaci ponovo uz tim, pa je ove sezone prosjek na San Siru preko 51 000 ljudi,a bit ce i vise do kraja sezone uvjeren sam.Sto je porast za 25% u odnosu na lani. Lijepo je vidjeti da i protiv Dorie na San Siru bude 50k ljudi.

Lani je ekipa osvojila 62 boda ako se ne varam.Mislim da ce ove sezone to nadmasiti, unatoc ocajnom pocetku sezone i svim problemima.Uvjeren sam da Milan moze uzeti 28-30 bodova od mogucih 39 do kraja sezone.Ne znam da li ce to biti dovoljno za top 4, ali ce biti blizu sigurno.

Sa 3-4 dodatka, uz vec uigranu jezgru ekipe, Milan sljedece sezone moze bez problema imati 75+ bodova, i kvalifikovati se u LPa bez problema.Jer osim Juventusa i Napolia, niko nema jacu ekipu od Milana, pogotovo udarnih 11.
Zadnja izmjena: Romagnoli13, dana/u 22 feb 2018, 12:57, ukupno mijenjano 1 put.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 22 feb 2018, 12:54

Sto se Silve tice kad je usao saf protiv Dorije u par poteza se vidjelo da je decko daleko kvalitetniji igrac od Cutronea,ali fali mu samo golova tj malo vise vremena na terenu,decko je tehnicki potkovan i zna igrati fudbal,zna razgrati i kad uzme loptu ide direktno prema golu sto se meni jako svidja,tako da mora doci i njegovih 5 min,bitno je da su tim i da svi podrzavaju jedni druge

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 22 feb 2018, 12:56

18 - Hakan Calhanoglu has created 18 chances for his teammates in Serie A since January 1st 2018, more than any other player in this calendar year. Sight.

Ono sto sam pisao o Hakanu. :kafa:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 22 feb 2018, 13:14

To smo svi vidjeli da je Hakan proigrao,a tek su mu 24 godine,najbolje se tek ocekuje od njega,recimo bilo bi fino da Romi da iz slobodnjaka vrijeme je i tu da pokaze sta zna :)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 22 feb 2018, 13:20

slika

slika

slika

slika
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 22 feb 2018, 13:28

jedini minus kod hakana je što nekad umije biti sebičan, recimo u onih par situacija kad je šutao imao je susa samog na desnoj strani.
slično i suso radi, nekad bespotrebno forsira šuteve.


ali ništa kritično, razumijem hakanoglua da hoće gol i svakako mu se sve oprašta dokle god ovako igra :kafa:

još dječak igra na neprirodnoj poziciji, baš bih ga volio iduće sezone vidjeti na ofanzivnom veznom ili eventualno lijevom veznjaku, kad se uzme krilo oslobodit će mu se to mjesto i vjerujem da bi tu mogao biti još bolji.


i red bi bio da jednom pročepi sa slobodnim udarcima, nekad je prije bio uz rame pjaniću što se toga tiče, a sad se može smatrati uspjehom kad prebaci živi zid :mrgreen:
mada kad jednom probije led, krenut će ga i slobodnjaci kao prije.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 22 feb 2018, 17:16

Nekome deff smeta Milan,nakon sto su opet pocele price o bankrotu i naravno demanta od strane kluba,sad ide opet prica da Gigo nas napusta ne mozr trpiti vise uvrede,neko bas ne odustaje :)

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2536
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la LegendKiller » 22 feb 2018, 19:12

ronaldo99 je napisao/la:Nekome deff smeta Milan,nakon sto su opet pocele price o bankrotu i naravno demanta od strane kluba,sad ide opet prica da Gigo nas napusta ne mozr trpiti vise uvrede,neko bas ne odustaje :)
Mediji u Italiji potkupljivi od ovih naših tako da mene više ništa ne iznenađuje. Ljudi u Torinu ali i Rimu znaju odakle prijeti opasnost. Ovima iz Torina je jasno da ih samo jak Milan može skinuti sa trona, a ove u Rimu ubi frustracija, prije su mogli makar biti kandidati za titulu a sada ni to neće moći biti. Napoli je fina ekipica ali njima fali ono nešto da dosegnu vrh.

Avatar
meecko
Postovi: 1515
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 22 feb 2018, 22:44

Ma jbs vise i Gigio-a i Raiolu. Prodati ga kupiti Perina ili dati sansu onom drugom dijetu,
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 23 feb 2018, 12:50

Omladino, koga očekujemo u 1/8 finala? :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
muha milanez
Postovi: 5799
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 23 feb 2018, 12:59

Plzen/Salzburg/CSKA -- Milan :pray:
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 23 feb 2018, 13:07

Nemoj brate samo ove Ruse vidis da je tamo Sibir :)

Plzen bi bio idealan, ma da Salzburg recimo isto nije losa opcija.

Sto se tice ovih "jacih" najvise bi volio Arsenal,ha ja da se potucemo sa njima :)

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 23 feb 2018, 13:15

sve naginje ka dortumdu ili arsenalu :mrgreen:


naslutih, yebiga
Zadnja izmjena: rope11, dana/u 23 feb 2018, 13:16, ukupno mijenjano 1 put.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 23 feb 2018, 13:16

Jaooo ne gine nam ili BVb ili Arsenal

Avatar
revolt
Postovi: 1170
Pridružen/a: 20 jan 2015, 19:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la revolt » 23 feb 2018, 13:18

Milan Arsenal

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.