AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 avg 2018, 01:08

Raonffa je napisao/la:Castillejo je dobar igrač, gledao sam ga u Villarealu više puta, on će nama valjati sigurno.

Eh sad, stvarno ne znam koliko bi nam bio od koristi na lijevom krilu, jer za moje viđenje fudbala, nikad krilo ne može biti vrhunsko ako igra na onoj strani koja mu se poklapa sa 'primarnom' nogom, ili jednostavnije rečeno, ljevak na lijevom krilu i dešnjak na desnom krilu, nema tu vrhunskog igrača ni za lijeka. Odnosno može on biti vrhunski igrač, al' u takvim okolnostima ne može pružati vrhunske partije.

Čak eto dalo bi se tolerisati dešnjaka na desnom krilu, al' ljevak na lijevom mi baš ne ide nikako. U suštini bi to trebalo biti isto, al' nekako mislim da je to posljedica što ne postoji puno vrhunskih lijevih bekova koji ofanzivno mogu otvarati prostor lijevom krilu, dok na drugoj strani desnih bekova ipak i ima, pa dešnjak na desnom krilu može biti iole aktivniji i opasniji po protivnički gol.

On bi sigurno mogao igrati i na poziciji ofanzivnog veznog, čak u nekim solucijama i čistog veznjaka, samo eto nadam se da ne misle njega forsirati na lijevom krilu, mislim da bi ga tako poprilično limitirali i ugušili.
Preko 80 utakmica je igrao desno i 50ak lijevo. Učinak sličan.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 14 avg 2018, 01:10

sad zasad je predviđen kao backup, ako se pokaže lako će mu se naći mjesto :zzz:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 14 avg 2018, 01:14

Romagnoli13 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Castillejo je dobar igrač, gledao sam ga u Villarealu više puta, on će nama valjati sigurno.

Eh sad, stvarno ne znam koliko bi nam bio od koristi na lijevom krilu, jer za moje viđenje fudbala, nikad krilo ne može biti vrhunsko ako igra na onoj strani koja mu se poklapa sa 'primarnom' nogom, ili jednostavnije rečeno, ljevak na lijevom krilu i dešnjak na desnom krilu, nema tu vrhunskog igrača ni za lijeka. Odnosno može on biti vrhunski igrač, al' u takvim okolnostima ne može pružati vrhunske partije.

Čak eto dalo bi se tolerisati dešnjaka na desnom krilu, al' ljevak na lijevom mi baš ne ide nikako. U suštini bi to trebalo biti isto, al' nekako mislim da je to posljedica što ne postoji puno vrhunskih lijevih bekova koji ofanzivno mogu otvarati prostor lijevom krilu, dok na drugoj strani desnih bekova ipak i ima, pa dešnjak na desnom krilu može biti iole aktivniji i opasniji po protivnički gol.

On bi sigurno mogao igrati i na poziciji ofanzivnog veznog, čak u nekim solucijama i čistog veznjaka, samo eto nadam se da ne misle njega forsirati na lijevom krilu, mislim da bi ga tako poprilično limitirali i ugušili.
Preko 80 utakmica je igrao desno i 50ak lijevo. Učinak sličan.
Nek' bude da je tako, ja kad god sam ga gledao igrao je desno. Potražite njegove snimke na yt, 95% materijala je u trenutku kada igra na desnom krilu.

Al' kažem opet, stvarno djeluje kao polivalentan igrač, sigurno može kvalitetno odigrati na bar tri pozicije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
muxa
Postovi: 11355
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 14 avg 2018, 06:40

SiamoNoi je napisao/la: Uzmi si na skup sve ostalo o njemu i samo će ti se kazati :mrgreen:

Ona stvar koja meni nije jasna je zašto mazohistički klikcete na te linkove i nabijate mu "tiražu" :mrgreen:
Upravu si, bolje ne otvarati ;)
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 14 avg 2018, 09:04

Ako nista drugo barem cemo dobiti jos jednog ljevaka u ekipi :)

Sami je po meni bio najbolji igrac zute podmornice prosle sezone, par puta sam ih gledao ,ima brzinu dobar je jedan na jedan i ima dobar centarsut, sad kad god sam ih gledao igrao je desno ,a tu imamo Susa, sad sta Gatuso sa njim planira vidjecemo jer koliko sam skontao on je njegova zelja da ga dovedu.

Znaci Castilejo i Bakayoko se ocekuju da budu zvanicno.

Next SMS??

Avatar
nextterrain
Postovi: 2469
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 14 avg 2018, 10:03

Bakayoko ce zarađivati 2,5M dok je u Celziju zarađivao 6,5M


Oficijalna potvrda transfera nije bila jer Leonardo nije u Milanu, mozda dogovara neki transfer

Avatar
meskalin
Postovi: 2503
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meskalin » 14 avg 2018, 10:22

rope11 je napisao/la:moj mesko, ima i hefta otkako je vidal završio u barsi :mrgreen:

moja teorija je da se nema izbora pa idu na sve ili ništa, bolje dati 100 miliona za njega nego napraviti neku paničnu kupovinu koja ti ništa neće dobijeti.
a i treba vjerovati leonardu, ako on smatra da on vrijedi tolike novce i da ga treba dovesti u milan, onda je tako kako on kaže :zzz: jest previše para ali jbg, unaprijedit će nam igru za 40%.

ovaj mrtvi di marzio još uvijek šuti, yebem mu sve.


doduše evo veli da će castilejo u milan, no me interesa :zzz:
Ma znam ja da je Vidal završio u Barci, samo kazem da je pametnije kupiti njega za 30 mil i ustediti 70 mil eura. Ja nešto sumnjam da će ga uspjeti dovesti, pa makar. Btw ko je ovaj “topli brat” iz Žute podmornice ? :-D

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la SonVolt » 14 avg 2018, 10:23

Koliko, toliko se moze reci da su rijesili i tu krilnu poziciju. Ovog spanca bas i ne poznajem ali je sigurno bolja opcija od Borinija. Bilo bi bolje da je suprotan opis igraca, lijevo krilo koje moze igrati desno ali i ovako nije lose.

Ako do kraja dovedu jos jednog veznog igraca ali istinsko pojacanje, onda se moze ocekivati borba za to 4. mjesto. Bez toga ce biti tesko jer je ekipa jos uvijek poprilicno "tanka", posebno vezni red.
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 avg 2018, 11:20

Gattuso izgleda odlučio definitivno zadržati Bertolaccija. Ja bih mu uručio otkaz samo zbog toga.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
nextterrain
Postovi: 2469
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 14 avg 2018, 11:24

Ma Bertolacci ce rasturiti one utakmice u kojima bude igrao :kafa:

Ako Gatusso misli da mu on treba, podrzavam ga. Ako bude prodan, kako ce stici naci zamjenu, ne moogu ostati na 5 veznjaka

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 avg 2018, 11:35

S obzirom da će Mauri i Montolivo dobiti nogu do petka. Onda sredina trenutno ovako izgleda, Biglia, Kessie, Jack, Bertolacci, Bakayoko. Jednostavno fali najmanje jedan igrač tu. Ne vidim logiku tjeranja skoro svih igrača iz vezne linije, da bi se ostalo na 5 veznih igrača.Od kojih jedan svake sezone propusti 10-15 utakmica zbog sitnih povreda(Biglia) a drugi jednostavno nije neki kvalitet ( Bertolacci).. Pretanko je to ako se ide u napad na top 4.


Po meni je ove sezone Milan već sada jači nego lani, ali da li je jači da bi mogao u LPa, teško, preteško ako ne dođe još jedan veznjak.Jer i ostali su se pojačali.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 14 avg 2018, 11:53

ma doći će veznjak, opušteno :kafa:

jer da neće ostavili bi makar lokatelija, njegovu prodaju su već jednom blokirali iako je htio ići, ali sigurno postoji razlog zašto je odobren transfer.


lotito je čak i pristao na posudbu, ali ne želi nikakve igrače zauzvrat što pravi problem za milan, ali će pokušati naći riješenje na kraju... stvarno se nadam da će upaliti jer su navalili svim silama na njega, djeluje mi da nemaju plana B u slučaju ako propadne. :crazy:
ali opet ako nije siguran da može završiti taj posao, zašto bi ga forsirao tri dana prije završetka merkata i rizikovao da ostanemo bez ikoga? oni se već petnaestak dana sastaju u tajnosti, davno bi već raskrstili s njim da misle da je nemoguć transfer.


meni bi još ljepše i bolje izenađenje bio rabiot, ali...
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 14 avg 2018, 12:07

Bas sam ev pricao sa kolegom koji malo vise prati La Ligu i kaze da je Castilejo odlican igrac i da je narucito prosle sezone bio dobar protiv Barce i Reala, veli da je to pravo pojacanje, nadati se da moze igrati lijevo :)

Edit:

Bakayoko je i oficijelno nas, i na njegovom Insta profilu pise AC Milan player :)

Avatar
muha milanez
Postovi: 5799
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 14 avg 2018, 14:14

Napokon nek se i to ozvanicilo. Sutra će i Castillejo bit ozvaničen. Nadat se nekom čudu do kraja pa možda se i ostvari pa SMS ili Rabiot budu za kraj ovog mercata. Onako pet do 12, u stilu Galeta :D

Peppe Di Stefano tvrdi da je Milanov prelazni rok zavrsen..
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Captain4 » 14 avg 2018, 14:30

Koliko je kupovina SMS-a dobar financijski potez za Milan? Mislim da je to prevelik rizik.
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 avg 2018, 14:37

Treba se pripremiti i za scenarijo da osim Castilejja više niko neće doći. To bi značilo da će se Milan mnogo pomučiti da dođe do LP.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

celikmilan
Postovi: 2955
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 14 avg 2018, 14:44

Rabiot možda neće produživati ugovor pa bi ga možda Leonardo uspio nagovoriti da nam se pridruži sljedeće sezone kad bude besplatan.

Dobro došao Bakayoko. Službeno predstavljanje je tek u petak što može značiti da će još nekoga tad predstaviti. Hoće li to biti još neko osim Castilleja ostaje da se vidi.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 avg 2018, 14:49

Nadam se jednom jakom veznom igraču do petka. Ali i da ne dođe, šta je tu je.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
muxa
Postovi: 11355
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 14 avg 2018, 15:03

Ako ne dovedemo vrhunskog veznog igraca mi nemamo ekipu koja bi se mogla ravnopravno boriti ua LP. Plus imamo veliki upitnik kada je Gatuso u pitanju.
Il Club più titolato al mondo!

celikmilan
Postovi: 2955
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 14 avg 2018, 15:06

Trebao bi neko da dođe u tu sredinu osim ako ne misle da je Bertolacci taj neko. Zanima me šta misle sa tim da su ostala samo 2 napadača. Možda da taj Promes ako dođe bude taj polušpic ili krilni napadač. Osim ako ne misle kao što je neko nadam se provalio da će Borini biti treći napadač.

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.