AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 apr 2021, 23:42

Ulaskom u ESL-u već u prvoj godini budžet Milana ide sa 200tinjak miliona eura na skoro pola milijarde. Tako da, to iz temelja sve mijenja. A gdje su novi ugovori od sponzora i sve ostalo što to nosi sa sobom.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
muxa
Postovi: 11343
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 20 apr 2021, 00:21

Već mi svejedno za tekme do kraja prvenstva
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 20 apr 2021, 00:26

Bitno je da će Milan nakon 10ak godina biti u stanju opet privući svjetske megazvijezde. Ostalo me ne zanima. Neka ostane i LPa ali sa osjetnim povećavanjem za samo učešće, nemam ništa protiv. Sve što će Milan brzo vratiti među elitu, meni je okej.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3531
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la tutankamon1905 » 20 apr 2021, 00:33

Romagnoli13 je napisao/la:
20 apr 2021, 00:26
Bitno je da će Milan nakon 10ak godina biti u stanju opet privući svjetske megazvijezde. Ostalo me ne zanima. Neka ostane i LPa ali sa osjetnim povećavanjem za samo učešće, nemam ništa protiv. Sve što će Milan brzo vratiti među elitu, meni je okej.
OK ti je da se Milan vraca u elitu i tu ce ostati samo zato jer je Milan, a ne jer su to zasluzili igrama na terenu(zanemari ovu sezonu)?

Meni se kao navijacu Intera gadi sama pomisao na ovo natjecanje..uvjeren sam da necu pogledat vise od 2 utakmice godisnje, a sad ih pratim od beneventa do real madrida

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 20 apr 2021, 00:36

tutankamon1905 je napisao/la:
20 apr 2021, 00:33
Romagnoli13 je napisao/la:
20 apr 2021, 00:26
Bitno je da će Milan nakon 10ak godina biti u stanju opet privući svjetske megazvijezde. Ostalo me ne zanima. Neka ostane i LPa ali sa osjetnim povećavanjem za samo učešće, nemam ništa protiv. Sve što će Milan brzo vratiti među elitu, meni je okej.
OK ti je da se Milan vraca u elitu i tu ce ostati samo zato jer je Milan, a ne jer su to zasluzili igrama na terenu(zanemari ovu sezonu)?

Meni se kao navijacu Intera gadi sama pomisao na ovo natjecanje..uvjeren sam da necu pogledat vise od 2 utakmice godisnje, a sad ih pratim od beneventa do real madrida
FFP i UEFA su bili najveći neprijatelj povratku Intera i Milana među elitu, jer su na njima trenirali strogoću. Sad kad se nazire kraj tog cirkusa, meni je okej. Milan ostaje Milan. Gledao sam utakmice zadnjih 8 godina kad je klub bio u neredu, gledat ću ga inshallah i kad/ako bude dio novog elitnog takmičenja.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
meepo
Postovi: 4109
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 20 apr 2021, 00:41

Romagnoli13 je napisao/la:
20 apr 2021, 00:36
tutankamon1905 je napisao/la:
20 apr 2021, 00:33
Romagnoli13 je napisao/la:
20 apr 2021, 00:26
Bitno je da će Milan nakon 10ak godina biti u stanju opet privući svjetske megazvijezde. Ostalo me ne zanima. Neka ostane i LPa ali sa osjetnim povećavanjem za samo učešće, nemam ništa protiv. Sve što će Milan brzo vratiti među elitu, meni je okej.
OK ti je da se Milan vraca u elitu i tu ce ostati samo zato jer je Milan, a ne jer su to zasluzili igrama na terenu(zanemari ovu sezonu)?

Meni se kao navijacu Intera gadi sama pomisao na ovo natjecanje..uvjeren sam da necu pogledat vise od 2 utakmice godisnje, a sad ih pratim od beneventa do real madrida
FFP i UEFA su bili najveći neprijatelj povratku Intera i Milana među elitu, jer su na njima trenirali strogoću. Sad kad se nazire kraj tog cirkusa, meni je okej. Milan ostaje Milan. Gledao sam utakmice zadnjih 8 godina kad je klub bio u neredu, gledat ću ga inshallah i kad/ako bude dio novog elitnog takmičenja.
Nisu tu FFP i UEFA krivi vec glupo vođenje kluba.Sto na Atalanti, Ajaxu, Dortmundu i ostalim nisu trenirali strogoću ?

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 20 apr 2021, 00:44

Zato što su ti klubovi imali 3 ozbiljne sezone u LPa od svog osnivanja. Izuzev Ajaxa. Što je više splet okolnosti i kratkoročnih izleta. A niti su ti klubovi sposobni privući jače igrače čak i da pokušaju. Potpuno različite stvari. Niko ne umanjuje loše vođenje Milana. Ali FFP je bio najveća kočnica bržem povratku i izlasku iz krize.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
meepo
Postovi: 4109
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 20 apr 2021, 00:50

Romagnoli13 je napisao/la:
20 apr 2021, 00:44
Zato što su ti klubovi imali 3 ozbiljne sezone u LPa od svog osnivanja. Izuzev Ajaxa. Što je više splet okolnosti i kratkoročnih izleta. A niti su ti klubovi sposobni privući jače igrače čak i da pokušaju. Potpuno različite stvari. Niko ne umanjuje loše vođenje Milana. Ali FFP je bio najveća kočnica bržem povratku i izlasku iz krize.
Nije FFP kocnica problem su postali "pijani" bogatasi koji su znali baciti 200-300 miliona za igraca.I ti klubovi ne da nis sposobni privuci oni proizvode jače igrace. Kad je Milan zadnji put proizveo neko veliko ime izuzev Donnarumme ? Fora je sto se trebalo pristupiti s drugacijim modelom a ne bacati 30-40 miliona na igrace sumljivog kvaliteta. Ova sezona to dokazuje i pokazuje.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 20 apr 2021, 00:52

Eh da je bilo sreće pa da je Milan na vrijeme kupljen od strane neke katarske fondacije...
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
meepo
Postovi: 4109
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 20 apr 2021, 00:53

Uglavnom ovdje nema povratka nazad jer su potpisali za učešće i u slucaju da se otkaze ovo takmicenje to bi rezultiralo bankrotom kluba jer bi morali vratiti 700-800 miliona.

Avatar
meecko
Postovi: 1508
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 20 apr 2021, 01:12

meepo je napisao/la:
19 apr 2021, 16:10
meecko je napisao/la:
19 apr 2021, 16:02
A šta rade UEFA i FIFA
UEFA i FIFA zahvali sto mozes gledati repku jer da nije njihovog novca ne bi bilo ni repke i bio bi isti slucaj kao s rukometasima.
To ne mijenja činjenicu da su postali korumpirani. Da ne govorim o favoriziranju "velikih": penal za Francusku protiv BiH, ruka Henrya protiv Iraca....
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 20 apr 2021, 03:53

Mislim da si fulao poentu kolega.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
muxa
Postovi: 11343
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 20 apr 2021, 04:36

Problem FFP je sto ga nisu dosljedno provodili na svakom klubu i sto su dozvolili plaćanje kazni umjesto izbacivanja iz takmičenja. Osim toga trebalo ga je značajno revidirati, uvesti ograničenja na plate, naknade agentima... Milan izbace iz LE a drugi klub dovede igrača tako sto sam otkupi svoj ugovor od 200 miliona. Pa ko tu koga... Na stranu sto klubovi koji su najviše donosili novca nisu dobijali adekvatnu nagradu.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
meskalin
Postovi: 2502
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meskalin » 20 apr 2021, 09:34

Milan pak drži američki investicijski fond Elliott Management Corporation, kojeg mnogi opisuju kao "strvinarski fond", što je ime za vrstu fonda koji ulaže u zadužene tvrtke koje su pred stečajem ili u stečaju. Elliot je postao vlasnik Milana upravo tako što je preuzeo od svog dužnika i dotadašnjeg vlasnika Milana, kineskog poduzetnika i burzovnog mešetara Li Yonghonga. On ga je pak kupio 2017. od talijanskog tajkuna i bivšeg premijera Silvija Berlusconija.
Ovo je za one koji misle da ce trenutni vlasnici uloziti velike pare u klub. Milan bas nema srece s vlasnicima, a ako se Superliga kojim slucajnem ostvari, mislim da tek onda ga nece prodati nego ce isisavati pare iz kluba, a dovoditi igrace tipa Salemekersa, Krunica ili Meitea :facepalm:

Avatar
muxa
Postovi: 11343
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 20 apr 2021, 09:50

Pa neće povećati vrijednost kluba, što im je cilj, tako što neće ulagati u ekipu
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
meepo
Postovi: 4109
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 20 apr 2021, 10:17

muxa je napisao/la:
20 apr 2021, 09:50
Pa neće povećati vrijednost kluba, što im je cilj, tako što neće ulagati u ekipu
Sama cinjenica da je Milan dio takozvane ESL povećava vrijednost kluba odnosno vec je povecalo trzisnu vrijednost. Vecinski zagovornici i financijeri iza ideje ESL su Amerikanci jer oni vide priliku za biznis ovdje i nista vise.

Avatar
muxa
Postovi: 11343
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 20 apr 2021, 11:51

Ma dobro to stoji, al moraš i pojačati ekipu kako bi joj dao novu vrijednost. Može se to i na njihov način, kupovinom mladih igrača kojima bi trebala rasti cijena, al tu i tamo moraš kupiti i nekog kvalitetnog igrača za kojeg moraš izdvojiti veću sumu. Do sada to nismo mogli zbog UEFE i FFP. Kako će biti u budućnosti vidjet ćemo. Baš me zanima da li će u toj ligi imati neka ograičenja tipa FFP i ako ih ne bude bilo, kako će se to "pomiriti" sa FFP po kojem moraju poslovati klubovi u nacionalnim prvenstvima. Kako pomiriti ta dva pravila ako se budu razlikovala (a vjerujem da hoće) kako bi klubovi mogli igrati i Super ligu i nacionalna prventstva? Pod uslovom da ih ne izbace :)
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
rope11
Postovi: 17636
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 20 apr 2021, 12:22

Čini se da će biti nekih ograničenja, ako sam dobro shvatio iz Florentinovog intervjua sinoć. :think:


Ma klub čak ni u ovim okolnostima neće moći kupovati neke superstare prvih godina, opet je Milan u toj hijerarhiji donji i imaš bar devet-deset atraktivnijih klubova (plus PSG i Bayern mimo SL). I to je naša trenutna realnost.


Ali za početak je dovoljno da imaš veći budžet i da ti niko ne puše za vratom kad potrošiš jedan euro više nego što si smio, pa jbt, zadnjih 4-5 merkata se maltene minimalno ulaže u ekipu jer se nisu smjeli igrati sa vatrom. Klub već godinama tapka u mjestu jer se radi FFP nisi mogao pomjeriti i napredovati čak ni uprkos svim naporima, a korona je sve vratila još deset koraka unazad.
Inače nemam ništa protiv da klub nastavi sa istom politikom dovođenja mladih i talentovanih igrača, dok se neke stvari ne poslože.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16576
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 20 apr 2021, 21:05

Jojj sad ovo sve oko ove lige se raspadne i popijemo kaznu od UEFe i neces ni iduce sezone igrati LP :rol:

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 20 apr 2021, 21:35

Ne bi me čudilo, kakvi smo baksuzi sve je moguće.

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Alen1987, galia95, Hazre, ladicar, meepo, muxa, nextterrain i 24 gosta.