AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16640
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 08 avg 2021, 23:34

Ilicic kakav god da je on bi bio veliki upgrade na desnom krilu u odnosu na ovo sto mi imamo. Ova dvojica su blago receno uzas.

Znaci krilo i amc tipa Vlasic i bice ovo dobra ekipa

Avatar
meepo
Postovi: 4136
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 09 avg 2021, 03:13

Zenga je napisao/la:
08 avg 2021, 23:04
Ne znam da sam ikad pogledao ijednu prijateljsku, mozda 2-3 u roku 3 decenije Milanovih utakmica. Citajuci komentare ovdje reklo bih se da se raspadamo. Ljudi, igrali su protiv velikog Reala koji ima 25 kvalitenih igraca u rosteru. Otpad tog istog Reala su dakle bili najbolji bekovi u Italiji, Theo i Hakimi. Dodaj tome da nema Kessie-Bennacer-10ke (Hakanove zamjene), pa kako ista ocekivati. U tome svemu je najmanji problem RW, koji je inace veliki problem, jer Sale/Samu grizu u defanzivi, a ofanzivno veoma malo doprinose, dakle pametnom dosta :mrgreen:

Piolijev sistem zahtjeva da 10ka radi i pokriva veliki prostor, Isco nije u stanju nista od toga ispuniti.

Drago mi je da Majk kvalitetniji od Dollarboya, jedva sam cekao da mu vidim ledja, i starijem parazitu istog prezimena. :clap: :wave:
Budimo realni. Ovo je samo prijateljska utakmica. Rangers ih je dobio prije par dana i ovo danas ne znaci nista nego da se igrači zagriju i osjete malo ozbiljniji fudbal prije pocetka sezone.

Ne mozes reci za Thea i Hakimia da su otpad Reala kad nisu dobili pravu priliku (obojica zajedno odigrala sveukupno 20 utakmica za Real) i usput imali su 18-19 godina.

Na osnovu cega je Mike kvalitetniji od golmana koji proglasen za najboljeg na proteklom EURU ? Ili si mislio na Antonia ? Za Antonia se mogu sloziti. Mike je mnogo mnogo bolji od njega.

Avatar
koraj
Postovi: 1339
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la koraj » 09 avg 2021, 06:42

meepo je napisao/la:
09 avg 2021, 03:13
Zenga je napisao/la:
08 avg 2021, 23:04
Ne znam da sam ikad pogledao ijednu prijateljsku, mozda 2-3 u roku 3 decenije Milanovih utakmica. Citajuci komentare ovdje reklo bih se da se raspadamo. Ljudi, igrali su protiv velikog Reala koji ima 25 kvalitenih igraca u rosteru. Otpad tog istog Reala su dakle bili najbolji bekovi u Italiji, Theo i Hakimi. Dodaj tome da nema Kessie-Bennacer-10ke (Hakanove zamjene), pa kako ista ocekivati. U tome svemu je najmanji problem RW, koji je inace veliki problem, jer Sale/Samu grizu u defanzivi, a ofanzivno veoma malo doprinose, dakle pametnom dosta :mrgreen:

Piolijev sistem zahtjeva da 10ka radi i pokriva veliki prostor, Isco nije u stanju nista od toga ispuniti.

Drago mi je da Majk kvalitetniji od Dollarboya, jedva sam cekao da mu vidim ledja, i starijem parazitu istog prezimena. :clap: :wave:
Budimo realni. Ovo je samo prijateljska utakmica. Rangers ih je dobio prije par dana i ovo danas ne znaci nista nego da se igrači zagriju i osjete malo ozbiljniji fudbal prije pocetka sezone.

Ne mozes reci za Thea i Hakimia da su otpad Reala kad nisu dobili pravu priliku (obojica zajedno odigrala sveukupno 20 utakmica za Real) i usput imali su 18-19 godina.

Na osnovu cega je Mike kvalitetniji od golmana koji proglasen za najboljeg na proteklom EURU ?
Ili si mislio na Antonia ? Za Antonia se mogu sloziti. Mike je mnogo mnogo bolji od njega.
Za koga ti uopste navijas? Omalovazavati, bez razloga, golmana koji trenutno brani zbog golmana koji je otisao za parama je cisto nepostovanje. Navijaj za plasticni Pariz zbog njega, vjerovatno imaju neku temu na forumu pa ga mozes hvaliti do mile volje.
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 09 avg 2021, 09:03

Sad sam baš provjerio, širiš fake news mepo, svjesno ili ne :mrgreen: Theo i Hakimi imaju 40+ nastupa za Real, igrali su i u La Ligi, kupu i u CL, te su zadnje nastupe za Real igrali sa 20 i 21 god. Objektivno je velika razlika između 18-19 god (kao što pišeš) i njihovih tadašnjih 20-21 god. Za razliku od kasnije u karijeri, kad su već formirani fudbaleri, recimo 26 i 28 god.

To što je Dollarboy solidno branio na EP nemijenja činjenicu da je pakšu i da sam jedva čekao da mu vidim leđa. Milan mu je dao sve, odbiti velikog Maldinija, koji ti je već dao astronomsku platu 6M + bratu parazitu 1M, te kapitensku traku velikog Milana koji napokon korača ka staroj slavi (obezbijedili CL i vodili bitku za Scudetto 25+ kola).... Napustio klub u kojem su još uvijek gospoda poput Baresija i Maldinija, klub koji nije dobio ni dinara za njega u financijski nikad turbulentnijim vremenima (covid, kinezi...) sve da bi što više sebi napunio džepove?

I onda ko fol pisati nekakva ljubavna pisma na instagramu, koji debil od djeteta. Kao što koraj piše, za plastično arapsko smetlje tipa PSG :puke: Arrivederci luzeru! :zzz:

Benvenuto Majk! Čitam da je odbranio penal vs Reala, drago mi je zbog njega - siguran sam da će biti puni pogodak. Došao za relativno male pare kao šampion Francuske, uz veliki br. clean sheets-a, te uskoro i nasljednik Lorisa u repci. Nije moglo bolje, bravo Maldini i FORZA MILAN :clap:

Avatar
meepo
Postovi: 4136
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 09 avg 2021, 11:21

koraj je napisao/la:
09 avg 2021, 06:42
Za koga ti uopste navijas? Omalovazavati, bez razloga, golmana koji trenutno brani zbog golmana koji je otisao za parama je cisto nepostovanje. Navijaj za plasticni Pariz zbog njega, vjerovatno imaju neku temu na forumu pa ga mozes hvaliti do mile volje.
Kao prvo neces mi ti govoriti/pisati za koga da navijam ;)

Kao drugo gdje ja omalozavam novog golmana ? Pisati da je Mike kvalitetniji golman od Donnarume je cista glupost i to nakon par pripremnih utakmica.

Znas sta je cisto nepostovanje ? Kad zaboravis sve ono dobro sto je neki igrač uradio za ovaj klub i konstantno ga pljujes zbog njegovog izbora.

Sto se Maldini se lomio da produži ugovor Donnarumi i davao mu enormnu platu, ako je vec postojao kvalitetniji golman od njega ?

Donnarumi hvala za sve dobro sto je uradio za ovaj klub otisao je ,iako ne na lijep nacin, kao najbolji golman lige i EURA. Mike je sadasnjost i buducnost ovog kluba i ja cu ga podrzavati u svakom smislu, ali isto tako ide mi na zivce kad se pisu nebuloze.

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4296
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la AjsKjub » 09 avg 2021, 11:29

Gigio:
https://fbref.com/en/players/08f5afaa/G ... Donnarumma
Woj:
https://fbref.com/en/players/01b8a2b2/Wojciech-Szczesny
Bošnjo slovenčina:
https://fbref.com/en/players/74419746/Samir-Handanovic

Interesantna stvar ovdje je da je Gigio ravnopravan a u skorom svim parametrima preostalim top golmanima lige i konzistentno je evo već godinama u toj rotaciji za golmana godine. S druge strane jednom je 31, drugom 37 a Gigiu, pazi sad, 22. Onda što statistika ne mjeri je kvalitetu ekipa u odbrani a tu Juve i Inter definitivno prednače u odnosu na Milan. Na kraju svega, nemam pojma o kakvom se "omalovažavanju" ovdje radi. Objektivna slika, ček da podvučem.. Stvara se objektivna slika uz statistiku priloženu a i na samo oko posmatrača Gigio je ubjedljivo najbolji mladi golman svijeta već duže vrijeme. Nije nivo Beckera, Oblaka i sličnih ali definitivno ide uzlaznom putanjom i skoro sigurno će biti top golman svijeta za par godina. Porediti ga sa ovim novim koji ovdje 100% ne bi bio da mu ekipa nije osvojila ligu i da nije jeftin ko qurac je van svake pameti za mene. Ali eto, kako kome valjda.

Što se tiče Thea i Hakimia, oba bi trenutno igrala većinu tekmi na obje strane madriđana. Loša transfer politika španskog dvojca često ovako znaju odbaciti talente što navijačima ne prija. Pitaj samo madridistu šta misli o prodaji Hakimija nakon one sezone sa Dortmundom.
Po pitanju ovog našeg beka, izgleda da Theo masivno napreduje u defanzivi i samo sinoć je više puta zaustavljao Bejla i većinu napada po toj strani dok je istovremeno nastavljao napadati. Možda trčim pred rudu, ali imam osjećaj kao da će ovaj put imati WC sezonu jer ga samo njegova užasna defanzivna igra sprečava te rasprave "najboljeg beka svijeta".
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
meepo
Postovi: 4136
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 09 avg 2021, 11:32

Zenga je napisao/la:
09 avg 2021, 09:03
Sad sam baš provjerio, širiš fake news mepo, svjesno ili ne :mrgreen: Theo i Hakimi imaju 40+ nastupa za Real, igrali su i u La Ligi, kupu i u CL, te su zadnje nastupe za Real igrali sa 20 i 21 god. Objektivno je velika razlika između 18-19 god (kao što pišeš) i njihovih tadašnjih 20-21 god. Za razliku od kasnije u karijeri, kad su već formirani fudbaleri, recimo 26 i 28 god.

To što je Dollarboy solidno branio na EP nemijenja činjenicu da je pakšu i da sam jedva čekao da mu vidim leđa. Milan mu je dao sve, odbiti velikog Maldinija, koji ti je već dao astronomsku platu 6M + bratu parazitu 1M, te kapitensku traku velikog Milana koji napokon korača ka staroj slavi (obezbijedili CL i vodili bitku za Scudetto 25+ kola).... Napustio klub u kojem su još uvijek gospoda poput Baresija i Maldinija, klub koji nije dobio ni dinara za njega u financijski nikad turbulentnijim vremenima (covid, kinezi...) sve da bi što više sebi napunio džepove?
2800 minuta nije bas ni 20 utakmica a ni 40, ali opet poenta je da ti igraci nisu nikakav otpad prije će biti da Real nije imao povjerenje u njih niti strpljenja inace bi danas imali strasne bekovske pozicije.

Donnaruma jest ispao supak to stoji ali pisati da je Mike kvalitetniji golman od njega ne pije vodu. Mike je dobar golman , a vidjet cemo kako ce sezona teci i hoce li jednako kvalitetno braniti kao Donnaruma i hoce li se moci nametnuti kao jedan od najbolji golmana na svijetu. Ja se nadam, ali opet do njega je.

Avatar
meepo
Postovi: 4136
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 09 avg 2021, 11:36

AjsKjub je napisao/la:
09 avg 2021, 11:29
Gigio:
https://fbref.com/en/players/08f5afaa/G ... Donnarumma
Woj:
https://fbref.com/en/players/01b8a2b2/Wojciech-Szczesny
Bošnjo slovenčina:
https://fbref.com/en/players/74419746/Samir-Handanovic

Interesantna stvar ovdje je da je Gigio ravnopravan a u skorom svim parametrima preostalim top golmanima lige i konzistentno je evo već godinama u toj rotaciji za golmana godine. S druge strane jednom je 31, drugom 37 a Gigiu, pazi sad, 22. Onda što statistika ne mjeri je kvalitetu ekipa u odbrani a tu Juve i Inter definitivno prednače u odnosu na Milan. Na kraju svega, nemam pojma o kakvom se "omalovažavanju" ovdje radi. Objektivna slika, ček da podvučem.. Stvara se objektivna slika uz statistiku priloženu a i na samo oko posmatrača Gigio je ubjedljivo najbolji mladi golman svijeta već duže vrijeme. Nije nivo Beckera, Oblaka i sličnih ali definitivno ide uzlaznom putanjom i skoro sigurno će biti top golman svijeta za par godina. Porediti ga sa ovim novim koji ovdje 100% ne bi bio da mu ekipa nije osvojila ligu i da nije jeftin ko qurac je van svake pameti za mene. Ali eto, kako kome valjda.

Što se tiče Thea i Hakimia, oba bi trenutno igrala većinu tekmi na obje strane madriđana. Loša transfer politika španskog dvojca često ovako znaju odbaciti talente što navijačima ne prija. Pitaj samo madridistu šta misli o prodaji Hakimija nakon one sezone sa Dortmundom.
Po pitanju ovog našeg beka, izgleda da Theo masivno napreduje u defanzivi i samo sinoć je više puta zaustavljao Bejla i većinu napada po toj strani dok je istovremeno nastavljao napadati. Možda trčim pred rudu, ali imam osjećaj kao da će ovaj put imati WC sezonu jer ga samo njegova užasna defanzivna igra sprečava te rasprave "najboljeg beka svijeta".
:salut: Svaka cast za istrazivacki rad i za post.

Avatar
gambler1899
Postovi: 1694
Pridružen/a: 15 dec 2015, 10:58
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la gambler1899 » 09 avg 2021, 11:38

Nisam dugo pisao na nasoj temi najvise zbog obaveza ali budimo objektivni Gigi je vec sad dokazana svjetska golmanska klasa ali s ljudske strane tu je sljam jer se islo na povjerenje i pricu ako se izbori LP potpisuje se novi ugovor itd itd. Nadam se da su naucili lekciju i da u danasnje vrijeme rijec nista ne vrijedi nego samo slovo na papiru. Hakan ko Hakan vise hladno nego toplo to sto je odigrao u Milanu tako da na njegovoj poziciji ima dosta igraca koji to mogu popunit ali treba malo i kesu odrijesiti. Pogledajte malo na temi seria kako je neko napisao kako se plate krecu u ligi i da na osnovu tog Milan mora barem ovaj put radi Lp i odlazaka navedenih igraca i deficitarnih pozicija malo vise potrositi nego ostali. Neko moje misljenje je da nisam zadovoljan dosadasnjim prelaznim rokom ali kao i svaki put cekam kraj pa da dam konacni zakljucak.
FORZA MILAN!!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 09 avg 2021, 11:46

Jedini razlog zašto je Mike plaćen "samo" 15ak miliona eura je činjenica da je bio slobodan igrač od sljedećeg ljeta. Inače ne bi ga niko mogao uzeti od Lillea ispod 30+ M. Gigio je prošlost a Mike sadašnjost Milana. Jako dobar golman što i pokazuje već u prvim mečevima u novom klubu. Nema potrebe dalje o tome pisati.


Florenzi je izgleda low cost angažman kao back up opcija na desnoj strani. Iskusan, povjeren igrač, koji će sasvim sigurno korektno odraditi minute koje dobije.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
nextterrain
Postovi: 2476
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 09 avg 2021, 15:39

Florenzi na posudbi s opcijom otkupa ugovora.

OK igrač sa iskustvom i zadnju godinu je osvojio par trofeja tako da ce doci sa iskustvom :thumbup:

celikmilan
Postovi: 2962
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 09 avg 2021, 15:47

Nemam ništa protiv njega čak štaviše ali poslije ovih priprema potvrdilo se ono što već se zna a to je da su nam neophodni desno krilo, "desetka", gledajući Leaoa a i Rebića nije na odmet i lijevo krilo a oni ganjaju beka koji je skroz nepotreban.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16640
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 09 avg 2021, 16:01

Meni je Florenzi skroz ok,cak puno bolja opcija od Dalota.

Sad su tu poziciju rijesili,hakd sad nek rjesavaju neophodne pozicije,krilo i 10-ka

Avatar
muxa
Postovi: 11373
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 09 avg 2021, 16:42

Jeb.o vas Donaruma
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 09 avg 2021, 18:02

Bezbeli nije ni Florenzi meta slučajno, k'o da gledam koristit će ga i na desnom krilu :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
edoox
Postovi: 1601
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la edoox » 09 avg 2021, 18:06

Da ih yebo. :)

Daj molim te objasni mi sta je to uradio nosonja za Milan?
Zeljko Kalac je Dida za njega.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 09 avg 2021, 18:13

Dollaruma taman upao Maldiniju na volej, da se na njegovom primjeru pokaže kako je klub iznad svega. Da je bilo IMAO ljubavi u tom malom bezobrazniku, ne bi nikada doveo u pitanje ostanak ovdje i još gore dopustio da klub koji je NAVODNO VOLIO ne zaradi NIŠTA!

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
koraj
Postovi: 1339
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la koraj » 10 avg 2021, 09:57

muxa je napisao/la:
09 avg 2021, 16:42
Jeb.o vas Donaruma
I to par puta dnevno!!!
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
Bobadilla
Postovi: 2358
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:42
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Bobadilla » 10 avg 2021, 10:04

Bobadilla je napisao/la:
07 avg 2021, 09:32
🚨 Eintracht Frankfurt is about to complete the transfer of Jens-Petter Hauge 🇳🇴 from AC Milan on an initial loan with Obligation to buy for around €12M.🟢⚫ #SGE #ACMilan

(via @Ekremkonur🌓)
Insajder 😁
Official and confirmed. Jens Petter Hauge joins Eintracht Frankfurt from AC Milan on loan with obligation to buy for €12m. 🇳🇴 #Eintracht #ACMilan

Jens Petter Hauge has signed his contract until June 2026.
"Krene Ronaldo u kontranapad a Nesta i ja sami u odbrani" Siniša Mihajlović
El Fenomeno <3
"Never underestimate a heart of a champion" LBJ

Avatar
milanist
Postovi: 12064
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 10 avg 2021, 10:25

Sretno djecko, dal cemo zaliti ili ne vrijeme ce pokazati. Ali ni on nije pokazao nista od onog sto se od njega ocekivalo tako da je ovo bilo jedino rjesenje.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.