AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
muha milanez
Postovi: 5811
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 09 maj 2021, 23:00

ronaldo99 je napisao/la:
09 maj 2021, 22:58
muha milanez je napisao/la:
09 maj 2021, 22:56
Samo bez opuštanja, valja ovo potvrdit u srijedu aBd. Da bajram u rahatluku dočekamo :ljepota: :ljepota:
Tu bi tekmu trebao gledati u svojoj dragoj Bosni,valjda stignem na vrijeme da ne bude guzve :opaopa:

Sasosuolo dobije Juve mi Toro i LP sigurna prije Bajrama
Sretno brate! aBd da slavimo poslije 10 mukotrpnih sezona :tokralju:
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16628
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 09 maj 2021, 23:03

muha milanez je napisao/la:
09 maj 2021, 23:00
ronaldo99 je napisao/la:
09 maj 2021, 22:58
muha milanez je napisao/la:
09 maj 2021, 22:56
Samo bez opuštanja, valja ovo potvrdit u srijedu aBd. Da bajram u rahatluku dočekamo :ljepota: :ljepota:
Tu bi tekmu trebao gledati u svojoj dragoj Bosni,valjda stignem na vrijeme da ne bude guzve :opaopa:

Sasosuolo dobije Juve mi Toro i LP sigurna prije Bajrama
Sretno brate! aBd da slavimo poslije 10 mukotrpnih sezona :tokralju:
Havala brt :thumbup:

Vrijeme je da i mi slusamo himnu LP na San Siru,jos kad bi doveli Shevu za trenera :ljepota:

Avatar
insider
Moderator
Postovi: 5049
Pridružen/a: 27 mar 2008, 20:30
Lokacija: Tu negdje okolo.
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la insider » 09 maj 2021, 23:03

torino je kljucna utakmica, sada mozemo da si priustimo i poraz od atalante, al ako se dobije torino, 95 posto smo u lp. cestitke igracima i pioliju, ovo ni u najboljim snovima nisam ocekivao.
Moje su slutnje bile uvijek malo čudne, tesko je mene preći je l' znaš?

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 09 maj 2021, 23:04

Još samo da Milan sve ovo ne zasere i kiksne u naredne dvije :mrgreen: a nije da će biti lako protiv ona dva davljenika (Atalantu neću ni računati, ne daj bože da ono bude imalo ikakav rezultatski značaj). Ali kontam da će ova pobjeda dobro doći za samopouzdanje, pokazali su da mogu kad hoće.


Juventus isto ima pretežak raspored, bilo bi idealno da kiksnu bar još jednom. :mrgreen:
Mogu komšije, a može i Sasulo koji se bori da se dočepa sedme pozicije.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 09 maj 2021, 23:05

Bravo Pioli, bravo Diaz, bravo ragazzi !!!!

Diaz za 10ke, eurogol i penal, taktički trijumf Piolija, kapa do poda! Na ovom forumu ćeš svašta pročitat, od rasizma prema Kessiju (seljačine jedne!) pa baš i suprotno od ovoga sa Pioli+Diaz, koji su donjeli Milanu možda i najbitniju pobjedu zadnjih 8 godina (!).

Oni koji kritikuju Ibru, najzaslužnijeg čovjeka za sav uspjeh Milana, predlažem da smanjite očekivanja. Ibra je doprinjeo sa OGROMNIH 15 golova u Serie A, sa 40god, lider, fajter, legenda i uzor ostalima. Prvi na treningu, zadnji ide - rođeni ŠAMPION, pobjedničkog mentaliteta koji je zlata vrijedan.

FORZA MILAN

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 09 maj 2021, 23:07

Zenga je napisao/la:
09 maj 2021, 23:05

Oni koji kritikuju Ibru, najzaslužnijeg čovjeka za sav uspjeh Milana, predlažem da smanjite očekivanja. Ibra je doprinjeo sa OGROMNIH 15 golova u Serie A, sa 40god, lider, fajter, legenda i uzor ostalima. Prvi na treningu, zadnji ide - rođeni ŠAMPION, pobjedničkog mentaliteta koji je zlata vrijedan.

FORZA MILAN

Exactly.

A sad spektakl.

Zadnja izmjena: OldFashioned, dana/u 09 maj 2021, 23:08, ukupno mijenjano 1 put.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 09 maj 2021, 23:07

Čestitke momcima, a i Pioliju na odlično postavljenoj utakmici.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 09 maj 2021, 23:07

Ovo treba potvrditi za 3 dana protiv Torina. Nakon toga se tek može slaviti ulazak u LP.

Calabria i Kessie odigrali na nivou na kojem su već godinu i po. Strašni igrači. Tomoria je otkupiti kako znaju.

Ovima koji odugovlače oko ugovora dati ultimatum, produžiti pod ponuđenim uslovima ili neka idu. Mada sam uvjeren i dalje da ako ne ispuste LPa. Novi ugovori će biti potpisani.

I da, Calabria je za mene kapiten iz više razloga.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Beduin
Postovi: 16349
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 09 maj 2021, 23:23

Pioli veceras takticki nadmudrio Pirla, svaka mu cast. A bio sam malo sumnjicav pred pocetak tekme. Ovo veceras smo igrali 442 (ili 4411)?

Diaz najbolja utakmica u dresu Milana, na kraju i zamor misica jer je trcao konstantno.
Tomori takodje maestralan, njega moraju otkupiti pa makar i mi s' foruma skupljali im pare.
Kessie nakon par slabijih utakmica i vidnog umora veceras doktorski odradio posao.
Theo napokon odlican, dosta prodora, trke, vidljiva zelja i trud. A bio me je zabrinuo igrama u posljednje vrijeme.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
CROtorious
Postovi: 1536
Pridružen/a: 10 apr 2016, 19:42
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la CROtorious » 09 maj 2021, 23:26

Nocerino: Poništeni pogodak Milana protiv Juve 2012. godine promijenio je povijest kluba.

Nocerino je postigao prvi pogodak za vodstvo momčadi Massimiliana Allegrija, a Muntari zabio je u drugom dijelu, pogodak koji je bio poništen, iako je očito prešao gol linije iza Gigija Buffona. Umjesto vodstva od 2:0, Milan je na kraju meča primio gol i na kraju izgubio naslov s 4 boda zaostatka za Juventusom od Contea, koji je potom započeo niz od devet titula. Bivši veznjak AC Milana Antonio Nocerino kaže da je gol koji nije priznat protiv Juventusa 2012. godine u potpunosti promijenio povijest "Rossonera".

Nismo poludjeli nakon meča, već odmah nakon gola. Bilo je nevjerojatno da nisu priznali taj gol. Taj je trenutak promijenio povijest Milana. S ciljem da smo osvojili Scudetto, a sjajni igrači, Zlatan Ibrahimović i Thiago Silva, ne bi otišli tog ljeta. Klub bi uložio više novca, a mi bismo ostali konkurentni. "Zbog toga je taj gol promijenio povijest Milana", rekao je Nocerino.
Zadnja Klupa

Everyday it seems we're wasting away

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 09 maj 2021, 23:42

Brzo se zaboravlja ovdje, zadnjih 8 sezona bi vec davno otpali iz svih mogucih CL kombinacija, cesto bi sezona bila izgubljena i prije nove godine.
Sada se borimo za CL, a da nije bilo onoliko povreda (sjetimo se Calabria CM vs Juve u prvoj, Ibra svako malo pauza, Bennacer 3mj. odsutan+++), te da je obrnuta situacija bila; Inter prosao CL grupu, a Milan ranije ispao iz EL; sa velikom vjerovatnocom bi se sada borili za Sudetto.

I pored svih ovih, objektivnih cinjenica - pojedini opet prizivaju svabskog penzionera da preuzme Milana? :urnebes: :clap: Niste normalni, stvarno niste, kao sto rekoh za Ibru, smanjite ocekivanja i budite realni.

Otkad su Zlatan i Kjaer stigli, istinski lideri ove ekipe, sve je krenulo pravim putem. Obadvojica itekako vrijede kapitenske trake, uz Calabriu i Kessiea, koji su konstantno medju najboljima i uvijek ginu, trude se i bore kao lavovi. Zato ponvljam, ovim seljcanima sto upucuju rasisticke gluposti ka covjeku jer je fulio penal, nabijem vas na neku stvar, primitivne konjine! :puke:
Dollar nije nikakav lider, kao ni Romagnoli, bas kao sto ni onaj slinac Montolivo prije njih nije bio. Pioli je odlicnim potezima doveo ekipu u red, te zabiljezio vise pobjeda vs top 6 ekipa nego svi treneri ukupno prethodnih 8 sezona. Eh, to sto se vama Piolijeva faca ne djasvi, to je vas problem i druga prica, covjek ima rezultate i vratio je Milan gotov pa u sami vrh Serie A. Cestitke jos jednom i treneru i momcima na terenu, fantasticna partija, i rezerve su bile na nivou, drago mi je posebno zbog Krunica.

PS Odlican video Crudelija, hvala, covjeku ce uskoro 80 godina (!).

FORZA MILAN

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 09 maj 2021, 23:54

Ma Pioliju svaka čast za ovo večeras, ali dobra postavka protiv nikad goreg Juventusa sa trenerom koji se uči ovom poslu nije nešto što će me oduševiti i natjerati me ta promjenim mišljenje o Pioliju.

Kažem opet, svaka mu čast, ispast će najuspješniji trener Milana (valjda ovo nećemo uprskati u naredna tri kola) od Allegrija, vratit će tim u LP nakon 7-8 sezona i sa te strane ne možeš čovjeku prigovoriti ni riječ, jer smo svi očekivali da će imati uspjeha koliko su imali i njegovi prethodnici.

Ali, prilično sam siguran da on nije trener sa kojim Milan može preći na još veći nivo, mada treba biti pošten i pustiti ga da radi, i prije svega osigurati mu pojačanja dostojna da bi se od tima očekivao prelazak na nivo više.

Kad kažem nivo više, mislim na aktivnu borbu za titulu (ne kao ove sezone, gdje je samo pitanje kada će tim pasti) i neku konkurentnost u Ligi prvaka, što bi iz ove pozicije bio prolazak u nokaut fazu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

saintpierre
Postovi: 67
Pridružen/a: 08 feb 2021, 03:35
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la saintpierre » 09 maj 2021, 23:56

Kako je slatko ovako razmontirati varalice iz Torina :clap: :opaopa:

Avatar
meecko
Postovi: 1523
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 09 maj 2021, 23:57

@zenga druže Pioli je napravio rezultat, ali ima problem jer mu ekipa pada u crnu rupu krajem sezone. Nešto tipa rahmetli Sabita Hadžića sve ok ali 3/4 katastrofalna. To je problem. Volio bih da nas Pioli demantuje iduće sezone. Ostalo se slažem, od Zlatana se previše očekuje i ovih 15 golova je vrh za čovjeka od 40 godina, ali on bi trebalo da se mani gluposti tipa reprezentacije, San Rema i sl...
Kjaer je vrh, otkup Tomoria pod moranje, Diaz isto.
Calabria. :tokralju: :tokralju: .
Maldini čuda je uradio sa ograničenim resursima.
Prvi dio sezone je nestvarno odigran.
U glavnom lijepo je gledati Milan ove sezone.
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 10 maj 2021, 00:16

Ocjene od 1-10, negdje oko 5.5 je prosjek

Dollarboy 4.5 Opet zaplivao par puta, srecom zebre nisu iskoristile. Kapitenska mu je zalutala na ruku, on nije nikakav lider
Theo 8 Prodoran, veliki radijus kretanja, zalaganje, zelja, pobjednicki mentalitet; all in one!
Kjaer 7 Bedem, lider i pravi stub, tutto bene
Tomori 7.5 Pored odlicnog nastupa, gol za uvjerljivih 0-3. Izuzetno bitno nakon par njegovih losijih nastupa.
Calabria - 8 Neka mu pretresu dzepove, jer u njima ce naci, pored kljuceva od kuce, i velikog Cristiana Ronalda!
Kessie 7.5 Odlicna partija, lider i motor ekipe, energican, mali minus zbog slabog penala.
Bennacer 7 Jos nije u punoj takmicarskoj formi, asistencija Rebicu. Izuzetno bitan za ekipu, solidan i borben.
Hakan 7 Namirio treci gol, puno pretrcao, konstantno borben i solidan s loptom
Sale 7 Borben uz fine kombinacije, pravi pain in the ass za protivnike, zuti i hladjenje
Diaz 8.5 Eurogol i penal, najbitnija karika u ovoj ogromnoj pobjedi!
Ibra 5.5 Okej nastup, nista vise, ni nista manje; nadajmo se da je spreman do srijede

Rebic 7 Fenomenalna golcina, uz dobar nastup, napokon da skontamo "bravo Ante!" :clap:
Krunic, Meite, Dalot prekratko na terenu, ali sva trojica su odigrali okej i najbitnije, ekipa nije pala nakon sto su usli

Pioli 8.5 Takticki savrseno, od formacije, do Diaza u startnih XI, pa sve do izmjena i coachinga generalno, bravo allenatore i cestitke na najvaznijoj pobjedi kluba zadnjih 8 godina!

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4892
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 10 maj 2021, 00:18

Ispostovali su navijace koji su ih danas vatreno ispratili na put.
Bas se vidjelo da je svima stalo da ostvare dobar rezultat.
Ne sjecam se fakat kada smo zadnji put nekoga sa 3 razlike dobili,pogotovo 3-0.
Fin osjecaj ali ovo se jednostavno mora potvrditi i protiv Torina,inace ce sav trud biti uzaludan.

Forza Milan!!

Avatar
Beduin
Postovi: 16349
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 10 maj 2021, 00:30

Samo mi nije jasno zasto opet Meite ispred Tonalia, bas mu Pioli ne vjeruje.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

celikmilan
Postovi: 2962
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 10 maj 2021, 00:51

Meni nije jasno da Rebić može dati onakav gol a pogriješiti kod običnog dodavanja.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16628
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 10 maj 2021, 00:54

Nego i iduce gostovanje u Torinu za 3 dana je tesko za nas,tu smo zadnji put pobjedili 2012 znaci 9 godina unazad. Zadnja dva gostovanja Torinu su bila dva poraza. Ali raduje cinjenica da smo i Juve dobili nakon 10 godina pa zasto na krilima ove pobjede ne bi dobili i Torino.

Nadam se samo da nece staviti Leao da igra od pocetka

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 10 maj 2021, 00:54

Ovako razmontirati prvaka prethodnih 9 sezona, ne samo da je velika pobjeda, nego je istinski stejtment ostalima, te dokaz da Milan koraca ka putevima stare slave.

Torino i Cagliariji, gotov pa ne znaju za poraz zadnjih 6-7 kola, no i pored toga su jos uvijek desperatni. Ocekivam da ce obe ove utakmice biti teze nego vs Atalante - koja ce, nadajmo se, obezbijediti plasman prije zadnjeg kola. Zna li iko, ostaje li ekipa u Torinu do srijede?

Ko god ocekiva da cemo se prosetat protiv Torina, pa i Cagliarija, debelo grijesi. Zbog toga nam je prijeko potreban Ibra, jer je upravo on taj koji moze da rijesi takve utakmice, na misice. Ova dinamika i ovaj fudbal veceras nije idealan za covjeka od 40 god, ali kada Torino zada catenaccio i bunker u srijedu, itekako bi mogao biti koristan Ibra, makar i samo pola sata. Siguran sam da tekma u srijedu nece ni liciti na onu prvu gdje smo ih dobili dva razlike u januaru, nego puno vise na onih kilavih 120 min protiv iste ekipe u kupu, takodjer u januaru.

Mentalno je veliki izazov Pioliju i squadri ostati pri zemlji, te se vratiti "svakodnevnici" u srijedu, nakon ove kolosalne pobjede veceras. Torino ce sa velikom vjerovatnocom ostaviti puno manje prostora, nego sto je Juve veceras. Zato vec unaprijed vidim komentare tokom 75 min frustracije u srijedu "jesam ti rek'o, Pioli levat, unakazio Juve; ne zna ove luzere dobit" :mrgreen:

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.