AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 19 avg 2018, 22:34

Naravno da nije isto imati opciju i obavezu. Da je u pitanju obaveza oni bi ga morali otkupiti bez obzira kako bude igrao. Kao sto smo mi Iguaina. Ako je opcija otkupa dogovorena na 35 oni ako ponude toliko igrač je njihov. To da li oni imaju ili ne te pare nije predmet diskusije.
Il Club più titolato al mondo!

Juventino1995
Postovi: 402
Pridružen/a: 18 feb 2013, 10:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Juventino1995 » 19 avg 2018, 22:36

Romagnoli13 je napisao/la:
Juventino1995 je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:Sevilla ima samo opciju, mogućnost da otkupi Silvu za 35M.Znači Milan se apsolutno sve pita. I sve od Milana zavisi. A Sevilla nema te pare, tako da vjerovatno od toga neće biti ništa na kraju.
Mislim da grijesis druze, ako ima mogucnost/pravo ( kako god ga nazoves) onda je sve do Sevilje i igraca, Milan je pristao na to ako oni ponude 35 da je Seviljin igrac, isto je i sa Costom i Bayernom bilo, Bayern se nije nista pitao je je Juve vec imao dogovorenu cijenu za otkup. To sto ti govoris bi bilo da je samo obicna posudba, ali onda nema smisla dogovorena cifra od 35M, dogovorili se za 35M, a da Milan trazi 40-50? Nemoguce.
Ako je samo opcija za određenu cijenu, onda Sevilla mora prvo to ponuditi. Milan nije obavezan da to prihvati. Mogu da igrača vrate nazad i da ga onda zadrže ili prodaju nekome za veće pare. Na to sam mislio. Imati opciju i obavezati se nije isto. Uostalom, Sevilla taj novac nema, najveći transfer u historiji im je oko 20M i to su jedva skuckali.
Nije naravno isto imati opciju i obavezati se, imati opciju je puno bolje. Jer mogu da biraju da li da ga otkupe ili ne. Npr Coman kad je u Bayern otisao na posudbu 2 godine Bayern je imao opciju da ga otkupi za dogovoreni iznos, Juve tu nista nije mogao, cak su ga u prvoj godini odmah otkupili. Druga je stvar ako Sevilja stvarno nema taj novac pa nece da ga otkupe.
36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
VFC1922

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 avg 2018, 22:36

miki_92 je napisao/la:nista se Milan ne pita
Sevilla announced the deal on their website, adding that they have an option to make Silva's move a permanent arrangement.
Vidjet ćemo na kraju sezone. Ja Silvi svakako želim da pokida ovu sezonu i da dokaže sebi i ponajviše Gattusu da nije zaboravio igrati fudbal i da njegov talenat nije iščezao. Ali samo kažem da su minimalne šanse da Sevilla nađe 35-40M i da isplati Milan. Kad im je najveći transfer u historiji skoro pa dvaput manji od tog iznosa.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

meho-medo
Postovi: 3486
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meho-medo » 19 avg 2018, 22:37

Romagnoli grijesis, ako je Sevilla stavila u ugovor mogucnost otkupa od 35 miliona, ona ima pravo a i ne mora da to iskoristi. Ako bude htjela da iskoristi i da otkupi ugovor, ima pravo za tu cijenu to i da uradi. Milan se tu nista ne pita.

Razlika kod obaveznog otkupa ugovora jeste to sto se taj klub koji je posudio igraca nista ne pita i mora otkupit igraca bez obzira kako on odigrao.

I na kraju cista pozajmica bez ikakvog dogovora oko cijene, eh na kraju te pozajmice oba kluba mogu pregovarat, s tim sto se vise pita klub u cijem vlastnistvu je igrac. Odnosno taj klub ima pravo da postavi cijenu koju zeli za igraca. Sto sa Silvom nije slucaj, dogovorena je cijena od 35 miliona i ako Sevila bude htjela iskoristit tu klauzulu Milan ne moze nista.
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 avg 2018, 22:42

Napisao sam, okej i da je tako kao što pišete. Problem je u Sevilli i njihovoj finansijskoj moći. Prije da će tražiti neki popust, neke rate nego ponuditi odmah traženu cifru. Jer nemaju jednostavno toliko para za jednog igrača.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

meho-medo
Postovi: 3486
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meho-medo » 19 avg 2018, 22:46

To je druga stvar, u to ne ulazimo. Al kazem da nekako skupe, il sta ja znam kako nadju tih 35 miliona, Milan nema kud nego da samo dozvoli Silvi da dogovara licne uslove sa Sevillom.
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 19 avg 2018, 22:48

Pa lahko se skupe pare ako znaš da ga mozes prodati za duplo
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 avg 2018, 22:50

Vidjet ćemo inšallah narednog ljeta. Ali da Sevilla tolike pare isplati Milanu, šanse su minimalne.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 19 avg 2018, 22:53

Ma iskreno mene puno ni ne zanima sta ce bit za godinu dana. Jednostavno nisu ga smjeli sad pustiti i ostati na malom Cutroneu kao jedinoj opciji sa klupe
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 avg 2018, 22:58

Pa realno bolje je bilo da je Cutrone otišao na posudbu a da je Andre ostao. Ali Italijani k'o Italijani, imaju neke svoje fix ideje od kojih rijetko kad odustanu, a najčešće ih vode do pogreške.

Gattuso je i ovo ljeto svojom odlukom da zadrži Bertolaccija pokazao da naginje ka tim prosječnim Italijanima.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Beduin
Postovi: 16199
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 19 avg 2018, 23:17

Ja se nadam sto losijoj sezoni Sevilje u Evropi i prvenstvu, da sto manje para zarade i tako sebi otezaju mogucnost kupovine Silve, a da isti odigra odlicnu sezonu.
Cak i ako Sevilja htjedne otkupiti Silvu, vjerovatno ce pokusati na neke rate i razmjene, jer tesko da spanci mogu toliko iskesirati, osim 3 najjaca im kluba, a tu je onda na potezu Milan da odbije bilo kakve rate, keš i samo keš, pa ako imas plati.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 20 avg 2018, 00:39

Gledam ovaj treći gol Silve, ovakvu loptu jedan naš napadač nije dobio jedno pet sezona minimalno.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 20 avg 2018, 00:46

čuj duplo zaraditi na silvi, pa jel' to oćete reći da će frajer koštati 80 miliona kroz koju godinu? de odvadite malo. :mrgreen:

vala da mi je iz oka ispao, neće.

a sevilja svakako neće platiti te pare tako da bezveze diskutujemo :kafa:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Chinaglia » 20 avg 2018, 00:48

ko god ode iz milana, proigra

trebali smo prihvatit ropeovu ponudu, jack + kesh za cetalja... imacemo se kad kajati :(

JoeBleck
Postovi: 5951
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la JoeBleck » 20 avg 2018, 01:05

Sevilla koliko se sjecam je kupila Muriela za cca 30 miliona prosle godine.
Itekako imaju mogucnost da kupe igraca i ovo je za njih win win situacija.
Ako decko pokaze sav svoj potencijal , dobit ce mladu masinu koju iste te godine mogu pljusnuti Englezima sa 50+ miliona , ili graditi igraca kalibra igranja u najvecim Evropskim klubovima i uzeti 20-30miliona vise.

Strasnu inteligenciju Sevilla ima kada su u pitanju finansije.Ne pamtim slucaj da su igraca “lose” prodali ili napravili neki fail u transferu.
Rakitic je mislim jedini igrac koji je vrijedio vise nego li je placen od strane Barcelone , ali to je vec vanredna okolnost jer je takav deal imao sa upravom ako Barca pozove , cijena je ta i ta+ zadnja godina ugovora.

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 20 avg 2018, 01:23

muriel je plaćen čitavih 21,5 miliona čime je oboren njihov rekord i sad da otplate silvu za duplo više? hau jes no :zzz:
kupiš za 40 i prodaš za 50? nije baš neki profit vrijedan rizika, zato i sumnjam, preveliki je on zalogaj za njih.

ma ustvari neka ga nekim čudom i otplate, milan će od toga uzeti sebi veznjaka koji je neuporedivo veći prioritet, win-win situacija u oba slučaja.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la SiamoNoi » 20 avg 2018, 08:49

Chinaglia je napisao/la:trebali smo prihvatit ropeovu ponudu
:rol:

Avatar
Beduin
Postovi: 16199
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 20 avg 2018, 10:20

Meni je drago sto nismo doveli SMS-a, jer sto je puno para puno je. Za te pare Isca mozes dovesti jbt.

Ja im nikad necu halaliti nedovodjenje Lucasa, a sad u Totenhemu fata svoju formu.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 20 avg 2018, 10:57

bio sam u fazonu "bolje on nego ništa" ali sad kad se glava ohladila, drago je i meni što nisu spičkali tolike pare :mrgreen:

ja ne dvojim da bi nam dobro došao i da je kvalitetan igrač, ali nije milan još u poziciji za dovoditi igrače takvog cjenovnog ranga.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16508
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 20 avg 2018, 11:08

Ma men tu nesto smrdi oko SMS-a mozda su oni njega dog za zimu ili iducu sezonu ko ce im ga znati. Ne moze se decku ospiriti kvalitet to se vidjelo i sad protiv napolija sa par poteza da on ima kvalitet sto nam treba u sredini terena. Mozda pare od Silve iduce sezone odu na njega :)

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.