AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 19 jan 2020, 17:40

muha milanez je napisao/la:
19 jan 2020, 17:32
Sljedeća utakmica u petak 20:45 gostima kod Brescie, koliko sam dobro vidio Balotelli je dobio crveni tako da ga nece igrati.

Navijat da Roma i Atalanta kiksaju u ovom kolu pa da lagano kačimo priključak za top 5.
Samo sam cekao da se pocne prizivati ovaj prikljucak gore, necwmo o tome, hajde nek se ide tekme po tekma, ako dobije bresu i veronu iduca dva kola to bi bilo odlicno i naravno prolazak u 1/2 kupa italije

Avatar
muha milanez
Postovi: 5797
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 19 jan 2020, 17:47

Nema se sta prizivat druze, trenutna razlika nije nedostižna i mislim da sa pobjedama u narednim "lakšim" utakmicama možemo dodatno smanjiti taj zaostatak.

Naravno iza toga nam idu sve međusobne utakmice sa direktnim rivalima, pa Bože moj, tu će se vidjeti prava slika šta i kako.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 19 jan 2020, 17:54

Treba znati da smo mi sve derbije izg osim nerjesenog sa raspalim Napolijem, tako da nam to bas ne ide u prilog, zato moramo skupljati bodove protiv ovih "manjih" ekipa. Redom smo gubili od Intera, Lazia, Rome, Juventusa, Atalante, Fiorentine

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 jan 2020, 18:22

Ne treba se zamarati Romom i Atalantom, realno razlika je velika i ovo ćemo teško stići, jer i mi ćemo itekako kiksati do kraja sezone. Treba nastojati da se isprofilišu igrači poput Nasera ili Lea, malo po malo uključivati Krunića, Samua, Rebića, a isključivati Jacka, Hakana, Susa i Kesija, te ih se probati na ljeto riješiti. Uz sve to probati isprofilisati neku formaciju, prepoznatljivu igru itd, te naravno pokušati otići u Kupu što dalje možemo.

Ako uspijemo dovesti još nekoga kvalitenog sada u januaru, tim bolje, isto tako ako uspijemo prodati nekoga od ove četvorke, biće isto odlično.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
_forzamilan_
Postovi: 2821
Pridružen/a: 02 jan 2010, 19:36
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la _forzamilan_ » 19 jan 2020, 18:25

Aferim danas za pobjedu. Moglo je biti i dvica ali momci su igrali srcano nema sta. Timski dobro odigrano, Rebic joker sa klupe, Theo strahota. Zadnji put kad je neko iz odbrane dao ovoliko golova bio je mislim Panucci prije 25 god tako nesto haha a otada su igrali jaki ofanzivni bekovi recimo Il Concorde Serginho, Cafu itd. Conti defanzivno kita ubio ga je Lasagne. Mislim da je Ibra i ona petica od Atalante malo razdrmala ekipu pa ovo bar na momente lici na nesto. Ima tu jos puno da se radi i lufta ali napretka ima. FORZA MILAN!
Il Re Dell' Est - $́й ?́" %́&

Krepat ma ne molat!

Avatar
Riziko
Postovi: 5810
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Riziko » 19 jan 2020, 18:27

Jel Milan probao ikako sa 3 štopera nazad, možda bi pomoglo, jer su Teo i Konti preozfanizvni, nazad duva po stranama čak i kad su na pozicijama, ovako bi jedan lijevi i jedan desni štoper možda to mogli iznivelisati.

3-4-3 ili 3-5-2 sa Leaom i ibrom, a iza Benaser, Rade malo ispred Kastiljeho, tako nešto. Rebić uleti s klupe.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
muxa
Postovi: 11352
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 19 jan 2020, 18:32

I ja sam mišljenja da nebi bilo loše to probati
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 19 jan 2020, 19:11

U formaciji 3-5-2 ne bi bilo mjesta za Samua ili recimo Rebica, morali bi ihrati Benaser, Kessie, Krunic tako nekako jer bi onda tek bio propuh kroz sredinu da u toj formaciji igra Samu ili Rebic i tako neko. Moze se probati ali onda ovi na klupu

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 19 jan 2020, 19:31

Nemamo mi ni stopera za tu formaciju. :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 19 jan 2020, 20:40

Da, naši stoperi su previše spori za tog sistema, a da ne kažem da se jedan povrijedi, odmah bi morali mijenjati formaciju.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 19 jan 2020, 20:44

Sto se Olme tice sad citam da on ceka bolju ponudu od Leipziga, ovi su do sada ponudili 16 milja i navodno ne mogu vise, dakle on je vise za Leipzig nego kod nas sto mi je i logicno, Nagelsman je trener koji izvrsno radi sa mladim igracima plus Leipzig je u LP i u dobroj poziciji da se bore za titulu u bumdesligi

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 jan 2020, 20:49

On svakako ne može igrati niti za jedan klub u LPa ove sezone. Jer je vec nastupao za Dinamo. Tako da to kao argument otpada u startu. Drugo, za tako mladog igrača naravno da je Bundesliga bolji izbor, jer se ne igra toliko taktički i mnogo je više prostora za ofanzivce. I to je idealna liga za stat padding kao i Francuska.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Osim13 » 19 jan 2020, 20:51

Romagnoli13 je napisao/la:
19 jan 2020, 20:49
On svakako ne može igrati niti za jedan klub u LPa ove sezone. Jer je vec nastupao za Dinamo.
Može, nema toga više.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 19 jan 2020, 21:10

@Rom moze moze, nemq toga vise, cudno da ne znas taj info :)

Avatar
meecko
Postovi: 1514
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 19 jan 2020, 22:28

Prosulo se najmanje 10 bodova protiv ekipa koje su se morale pobijediti,sa tih 10 bodova uz poraze od ovih "boljih" ekipa bili bi konkurenti za LS....
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2533
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la LegendKiller » 19 jan 2020, 22:55

Generalno prema naprijed puno bolje izgledamo od kako smo promijenili formaciju. Osim promjene formacije razlog za bolju igru prema naprijed su bakovi. Teo od kako je došao igra strašno prema naprijed, a u zadnje vrijeme i Conti isto tako odlično igra prema naprijed. Međutim obojica slabije igraju nazad. E to već problem trenera, da skonta na koji naćin zatvoriti bekovske pozicije kada ova dvojica idu naprijed. Čim mnogo idu naprijed znači da se puno troše, tako da nedostaje snage i koncentracije za igru nazad. Drugi problem je što bekovi nemaju podršku vezne linije. Osim Benasera niko iz veznog reda ne igra nazad tako da su često bekovi ostavljeni sami protiv dva protivnička igrača, kao protiv Atalanta kada je Conti često bio sam na dva igrača pa smo njemu sve po spisku, a iz veznog reda niko da pomogne.
Napokon smo pronašli formaciju koju nam odgovara, tako da se nadam da će iz utakmice u utakmicu rasti i uigranost ekipe. Promjene i novi ekspremineti tipa 343 ili 352 ne dolaze u obzir.
Protiv Brese ja bi upario Benasera i Krunića u sredini, Samu i Rebić na krila. Kesi na klupu neka preseli zajedno sa Jackom, Susom i Hakanom, a vrijeme je da i Paketa dobije priliku, nije mi jasno zašto mu šansu ne pruža. Po meni oni treba da igra prije Jacka, Susa i Hakana.

Avatar
Beduin
Postovi: 16329
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 19 jan 2020, 23:14

Calabria i Conti imaju po 1 asistenciju, s tim da Conti ima utakmicu manje. Sa tog gledista isti vrag dodje.
Medjutim, Calabria je daleko podlozniji greskama, pa i onaj crveni karton kad ostavi nas na cjedilu, iritiraju te njegove glupe greske, bezglavo trcanje, generalno je glup i iritantan igrac koliko god trkom zelio nadomjestiti mane.

Theo je postigao za nas vise golova, nego ukupno u karijeri. Cak i procenat asistencija mu je daleko bolji, jer je za Milan odigrao daleko manje utakmica.

Imamo beka za buducnost, cak sam misljenja da cemo ga tesko sacuvati za par godina ako ovako nastavi igrati. A zasto ga ne prekomandovati i na krilo vremenom, ne bi bilo prvi put.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2533
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la LegendKiller » 19 jan 2020, 23:22

Ajde nemoj zezati, pa Calabria cijelu sezonu nije napravio dobrih situacija kao Conti danas. Calabriji je dupli pas nešto imaginarno. Conti imao danas više duplih pasova i utrčavanja nego Calabria u karijeri.
Calabria je učio od Abatea kako igrati beka daj prvom do sebe i vrati se korak nazad, tek ako te neko nagovori onda ideš naprijed.
Conti ima šlifa za igru naprijed. Conti je čak i defanzivno bolji. Sreća je Calabriji da mu je Abate bio konkurencija inače ne bi pomirisao nikada prvi tim, završio bi kao Crociata, Zanelato, Zigoni, i svi ostali lafo talenti.

Avatar
Beduin
Postovi: 16329
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 19 jan 2020, 23:40

Pa jesil procitao sta sam napisao? Statisticki su isti, ali Calabria je bezglavi bek koji je zalutao u Seria A, pokusava trkom prikriti te tehnicke mane, ali zasere jos vise.
A da je Conti bek za nasu buducnost, pa i nije bas. Narocito sto Contiu vise lezi pozicija wingback-a gdje bi se vise fokusirao na prodore prema napred, a manje na odbranu, tj. 352 ili 3412
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 20 jan 2020, 01:19

Moguće je da će Conti igrati sve bolje i bolje kako vrijeme odmiče, barem ofanzivno. Tek je ove sezone momak uvezao neke utakmice za Milan, bio je faktički dvije godine povrijeđen, sa njim treba biti strpljiv i ja ne bih donosio neki sud do kraja tekuće sezone.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.