AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
meecko
Postovi: 1524
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 13 jan 2019, 21:57

Kako Higuain igra, čini mi se da hoće da ga otjeraju. Čitavo vrijeme piz. di kako nije htio iz djubrentusa da ide. Ako kojim slučajem Sevilja ne kupi A. Silvu, go. vno prodati a Silvu ostaviti. Ganjati rezerve u napadu i par igrača u sredini. Otkup Bakayoka i sačuvati Kessi-a. Prodati/otjerati Govedo, Montoliva, Abatea, Zapatu, Laxalta, Dollarummu jednog ili oba, te eventualno i Hakana. Ali dovesti čestito trenera i neka on čisti što mu ne treba (Jardima)
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
koraj
Postovi: 1339
Pridružen/a: 28 jan 2009, 12:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la koraj » 13 jan 2019, 22:07

Raonffa je napisao/la:
celikmilan je napisao/la:Kako stvari stoje izgleda da je Higuain tražio da ga puste u Chelsea tako da nam sad trebaju naći zamjenu.
Kako on uopšte može otići u Čelzi kada je na posudbi sa pravom otkupa kod nas? Nema mi to logike nikako.
Imamo mi recept i za takve situacije. Ako se ne varam i Torres je bio kod nas na posudbi pa je proslijedjen u Atletico u zamjenu za Cercija.
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!
free Palestine!!!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 13 jan 2019, 22:10

koraj je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
celikmilan je napisao/la:Kako stvari stoje izgleda da je Higuain tražio da ga puste u Chelsea tako da nam sad trebaju naći zamjenu.
Kako on uopšte može otići u Čelzi kada je na posudbi sa pravom otkupa kod nas? Nema mi to logike nikako.
Imamo mi recept i za takve situacije. Ako se ne varam i Torres je bio kod nas na posudbi pa je proslijedjen u Atletico u zamjenu za Cercija.
Sad neka nam Chelsea pošalje Hazarda i mirna Bosna :P

Al' ozbiljno, ukoliko bi došlo do toga, ja bih prije volio npr. Williana nego Moratu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 13 jan 2019, 22:11

Gonzalo neka ide. Dosta je i njegovog kukanja. Žali se da nema dovoljno prilika za njega, a Cutrone šuti i koristi skoro svaku priliku. Jer se momak bori i bolje pozicionira očito.

Zanimljiv podatak. Suso je igrač sa najviše kreiranih šansi u ligama ppetice, čak 43, iza njega su Messi, Salah, Hazard, D. Silva i tako redom.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 13 jan 2019, 22:15

Šta li oni računaju pod šanse da mi je znati, mi u zadnjih 10 utakmica nismo imali deset šansi ukupno.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16640
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 13 jan 2019, 22:41

Mah nek ide Higi, ima Cutrone, taman nek stekne rutinu ihranja u prvoj postavi, dovesti nekog back upa i samim tim rasteretiti se Higijeve plata, pola godine ga masno placaju, a nista dobro nije donjeo kao recimo sto je Rona donjeo Juveu, ave sto su ulozili i sto ga placaku se itekako isplacuje.

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 13 jan 2019, 23:15

Meni je Curton jedan od najdražih igrača zadnjih godina, ali nema šanse da se možemo ozbiljnije uzdati u njega jer osim dobrog osjećaja za gol, sve ostalo mu fali i treba još mnogo raditi na sebi da te stvari ispravi.

Ne znam šta će se desiti sa Ingvajnom i kako će riješiti situaciju, poražavajuća je činjenica što je uopšte došlo do ovoga. I sad te stavlja u nezavidnu poziciju jer niti imaš vremena niti imaš opcija s kojima bi zamjenio takvog igrača (bar ako iz računice izbacimo balvana Moratu), a sa druge strane nema smisla držati nezadovoljnog igrača u klubu koji usput drka qurac na terenu i za to prima 9, odnosno 18 miliona godišnje.
Jedina prihvatljiva opcija je da otplate Juventusu preostali dio novca, a zatim ga prodaju, nema šanse da su toliko glupi i bace u vode onih 18 miliona koje su platili ljetos. :roll:


Bonuci i Ingvajn kao dva wc igrača koje smo imali u zadnjih 7 godina su pobjegli nakon godinu, odnosno pola godine... kakva divna reputacija za klub i kakva informacija za buduća potencijalna pojačanja. :lolno: I što bi došao neki bolji igrač, ove stvari ga mogu potencijalno odbiti.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 13 jan 2019, 23:36

Nek' je riješe kako znaju i umiju, nije im bilo posla ni dovoditi Higuaina, a dopustiti da pola sezone igraš sa veznim redom Kessie-Bakayoko.

Da se razumijemo, Higuain jeste odličan napadač, najbolji koji je obukao dres Milana još od odlaska Ibrahimovića, ali svi smo mi ljetos dobro znali da on ne može nešto specijalno donijeti ovoj ekipi kada iza sebe nema kvalitetne igrače. I gledajući tako, apsolutno je bolje i logičnije bilo da se ostavio Silva (Kalinićeva prodaja je ok), a da su se pare od Higuaina uložile u kvalitetnog veznjaka.

Al' jok, oni su zadnjih 20 dana ljetnog prelaznog roka varali i sebe i navijače sa bajkama o dolasku SMS-a i vrtoglavim ciframa o stotinama miliona eura koje Milan ni u ludilu ne može dati za jednog igrača.

I yebo sve to, meni je najgore što ćemo opet ispušiti sezonu, opet ostati bez Lige prvaka, opet čekati k'o budale ljeto i nadati se nekakvom remontu veznog reda, i onda će nas na ljeto opet syebati nekakvi finansijski banovi i ostala sranja. Ne mogu više, tačno sam umoran od ove monotonije zadnjih pet godina.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 13 jan 2019, 23:53

Možda ni nije imao previše prilika, ali i njegovi postupci i govor tijela je užasan. :roll:
Histeriše, maše rukama, vrišti na druge, gubi lopte, upropaštava akcije, maši šanse (a u zadnje vrijeme ih je imao poprilično)... od igrača koji zarađuje 9 miliona očekuješ drugačiji pristup na terenu i bolje partije jer koliko god drugi bili loši, toliko je bio i on. Nije ništa više pokazao nego ostali, a on je taj koji je trebao biti vođa ovog kluba.


Mada ga ja lično ne bih prodavao do ljeta ako ne nađemo nikakvu dobru opciju, a u ovom momentu se čini nemoguće da nadomjestimo odlazak takvog napadača, jednostavno ne vidim šta to oni mogu dovesti u ovih preostalih petnaestak dana, a da je kvalitetno i prije svega dostupno jer niko ne pušta dobre igrače u januaru. Hoćeš ići? Ne može, odradi ugovor do kraja. I priča gotova. :yawn:
Jer je ovo specifična situacija gdje sve strane nešto dobijaju ovim transferom, a Milan ništa, Milan kitu dobija. I zato nisu dužni pristati na ovaj transfer, koliko god on bio nezadovoljan.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

celikmilan
Postovi: 2963
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 14 jan 2019, 00:11

Pa i ja mislim da iz Milana nisu dužni da prihvate to dok ili ne nađu zamjenu ili im iz ta dva kluba ne ponude nešto dobro. Hoću da Higuain ode ali ne za Moratu. Najbolje bi bilo sačekati ljeto i ne otkupiti ugovor ali opet pola godine imaš igrača koji ne želi da igra za tebe tako da moraju razmisliti. Doduše ni do sada nije pokazivao neku želju i motivaciju da igra za Milan.

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 14 jan 2019, 00:27

Nije pametno ni neotkupiti ugovor jer su već platili 18 miliona, preveliki je to novac da bi se oglušili na tu činjenicu.
A vala da je Milan u poziciji da tek tako baca tolike pare (za naše uslove je to mnooogo) za jednogodišnju posudbu da bi ga naposljetku vratio nazad, ni nije baš, bilo bi idiotski jer svakako već kmeče što zbog ffp ne smiju trošiti i zadnja stvar koja nam treba je da tek tako bacimo skoro dvadeset miliona u vodu. A pogotovo kad to uključuje Jube, taman posla da im poklone tolike pare. :mrgreen:

Kako rekoh, najpametnije bi bilo platiti tih 36 miliona, a zatim zahtjevati da Čelzi plati tih pedesetak miliona nazad ako ga stvarno žele. Mada me ne bi čudilo ni da uključe neke igrače u taj deal.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muha milanez
Postovi: 5812
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 14 jan 2019, 16:25

Navodno su Juventus i Chelsea su pronasli sporazum oko Higuaina, u pitanju je posudba sa obavezom otkupa 2020 godine. Sad trebaju zadovoljiti i trecu stranu, tj. Milan kako bi posao bio zavrsen. Samo da nam Moratu ne uvale.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 14 jan 2019, 17:29

moglo bi i tako, ali onda ima da dadnu popust na bakayoka, baš tih 18 miliona koje je milan već dao :zzz:
ali onda te stavljaju u nezgodnu poziciju jer nemaš tog potrebnog novca za novu devetku, ako je uopšte realno naći nešto dobro u januaru. :roll:

yebemu mater koje zavrzlame, umjesto da se opušteno baviš time kojeg igrača dovesti i kako pojačati ekipu u zimskom merkatu, oni se moraju baviti nezadovoljnim igračima i izmišljati mogućnosti kako nadomjestiti nečiji odlazak koji je trebao biti najbitniji igrač ovog kluba, sve jer mu je guzica zinula za nečim drugim nakon 5 mjeseci.

ma ne bih te ja pustio do ljeta, pa makar crko. :zzz:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11373
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 14 jan 2019, 17:33

Ista situacija ko i prošli mercato, bavili se stoperima i napadacima, a nisu rješavali prioritete
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
meecko
Postovi: 1524
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 14 jan 2019, 21:27

Neka daju Bakayoka i Batshuayia za Higuaina i dobar posao, jer je ona blentovina igrala u BVB kao navijen. A Michy i Patrick su zalog za budućnost ito dobar
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 14 jan 2019, 21:55

Ma ne može to tako, i Michy je na posudbi u Valenciji, pa bi trebalo i njih uključiti u sve to, pa bi možda i oni tražili nekog drugog igrača, to se onda dibidus neće moći riješiti :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 14 jan 2019, 23:07

evo izgleda da bi mogao doći pjontek :zzz:

koliko je to pametno i šta očekivati od njega, bog sami zna, ali u takvoj si situaciji da ni nemaš boljeg izbora.


čini se da će koštati 40miliona, pa ok, možda i vrijedi rizika jer sam očekivao da će biti skuplji tako da je ovo neka solidna i prihvatljiva cijena (a možda govedo i monto uđu u računicu pa će još više smanjiti cijenu)... mada poslije svih onih panjeva koje nam je genoa uvalila, red je da nam malo izađu u susret i poguraju nas. :rol:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

celikmilan
Postovi: 2963
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 14 jan 2019, 23:40

Batshuayi je povučen sa posudbe u Valenciji i izgleda da je na putu u Monaco a ko zna možda i njega pošalju u Milan za Higuaina. Ili ako misle dovoditi Piateka onda neka nam dadnu Bakayoka za manje para kao protuuslugu za Higuaina. Neka to brže završe pa da se posvete nekim važnijim stvarima. I na kraju svega ovoga neka prekinu sve poslove sa Genovom i timom iz torina.

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 15 jan 2019, 13:06

pjontek vrlo vrlo blizu milana, trenutno je toku sastanak preziosija i leonarda tako da bi do večeras moglo biti sve gotovo. :problem: doduše nije sto posto da će stvarno doći do dogovora.

ingvajn vjerovatno neće sutra igrati :zzz:


inače većina njih piše da milan ima već dva zaključena posla i da će se sigurno objelodaniti u narednih desetak dana.
koga su dogovorili, nemam pojma, ali djeluje logično da su poslovi već unaprijed dogovoreni jer je leo već pola merkata proveo drkajući qurac i ne radeći ništa, tek se sad aktivirao jer se desila nepredviđena situacija.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Chinaglia » 15 jan 2019, 13:10

cirù je tata za piateka :kafa:

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.