AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 08 avg 2021, 19:29

Nema igre, sa Krunićem i Tonalijem ne možemo uspostaviti posjed nikako :mrgreen:

Mislim okej je, Kruniću ovo i nije primarna pozicija, davno smo zaključili da Rade ne može igrati sa samo jednim partnerom u sredini, da se igra sa trojicom veznjaka u liniji to bi druga stvar bila, ovako kad on igra ispred odbrane sa jednim igračem, nije to to.

Ali kao što rekoh Krunić nije sporan, Tonali čak i mene počinje nervirati sa svojom alibi igrom koju je nastavio iz prošle sezone :D

PS: Fali igrača, jasno je to sve, nego čisto onako komentarišem stvari na terenu, da ne ispadne da nešto serem vezano za prijateljsku tekmu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 08 avg 2021, 19:34

Inače ovo je naša realnost kad Kessie i Benaser odu na afrički kup, tako da se treba komentarisati i reći onako kako jest.

Problem desetke je tek neki drugi problem. Desno krilo također, ali da ne budem kao papagaj... :mrgreen:

Tonali umjesto da se pokaže u ovakvim utakmicama, on izgleda užasno kao i protiv Nice. Ne znam kad će se njemu desiti taj klik u glavi gdje će konačno početi igrati onako kako se očekuje od njega i hoće li se uopšte desiti, tj. je li on uopšte taj talent za kojeg ga predstavljaju?
Ok, mogu mu priznati da nije lako igrati u sredini sa Krunićem i Diazom gdje izgleda kao da imamo igrača manje, ali i on svejedno previše griješi u nekim jednostavnim situacijama zvanim "dodaj tačan pas suigraču". A tu opravdanja nema.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Ruicosta
Postovi: 259
Pridružen/a: 05 okt 2020, 20:45
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Ruicosta » 08 avg 2021, 19:55

Sale je igrac ipo manje na terenu. On hud ne moze dodavanje jedno dat kako treba. Nesto trci i u defanzivi malo smeta protivnickim igracima, ali on je uzas nad uzasima.

Avatar
muha milanez
Postovi: 5772
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 08 avg 2021, 19:58

Sale i Krunić, previše je ovo pogrešnih dodavanja čak i za pripremnu utakmicu.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 08 avg 2021, 20:04

Ma Sale je dobar za klupe kad treba uvest igrača ako čuvaš rezultat, al problem je sto je njemu konkurencija Samu.
Lose ovo skroz za sad.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 08 avg 2021, 20:22

Još jedan remi :zzz:


Dobra stvar je što se prima malo golova. Loša stvar je što se daje malo golova. :lolno:

Da se ne ponavljamo, znamo svi šta su problemi ove ekipe i šta se treba raditi. Na momente to stvarno fino izgleda, ali bode u oči koliko neki igrači zaostaju za ostalim.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 08 avg 2021, 20:28

Potpuno nebitna utakmica, ali i dobra potvrda da neki igrači jednostavno nikad neće biti dobri za ovaj Milan.

Još jednom se potvrdilo da trio Theo-Bennacer-Kessie su 70% ovog Milana. Danas je samo jedan igrao.

Golmanska pozicija je riješenja, Mike je zvijer.

Desno krilo nemamo, amf nemamo. Napadača primarnog, mlađeg, nemamo. To se riješiti mora.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 08 avg 2021, 20:55

Dobar smo sparing partner Realu, nema sta...ma ocaj zivi ocaj, sezona na pomolu mi izgledamo ko amateri...ni malo optimisticna najava sezone, a sto je najgore celavac Pioli ce prvi platit glavom, a sastav za sigurne sredine....

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 08 avg 2021, 20:59

Idete iz krajnosti u krajnost. Ekipa ima još 15 dana da digne nivo igre i fizičke spreme. Također 3 sedmice da se popune nedostaci u ekipi.

Uvjeren sam da će se to do kraja augusta posložiti sve kako treba.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 08 avg 2021, 21:19

Ne sumnjam ja da će se popuniti, ali pitanje je sa kim. Previše se rizikuje sa ovim igranjem igrica i čekanjem zadnjih par dana merkata, da izvučeš što manju cijenu za igrača jer se vrlo često može obiti o glavu i da izvisiš (a Milanu se već par puta obilo).


Na kraju ti ostaju opcije poput Jamesa, Isca i sličnih izraubanih igrača čiji transferi vuku iks problema. Sa desnim krilom je još gora situacija.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 08 avg 2021, 21:28

Klinac ce oni moj dignut, a ne formu i da se nesto popuni...ozbiljne ekipe to zavrse popunjavanje na pocetku i onda se uigravaju, a kod nas sve naopako, doduse nismo vec godinama ozbiljna ekipa....

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 08 avg 2021, 21:29

Isco i James unatoč riziku bi bili ugrade u poređenju sa Hakanom, jer su oni i polomljeni bolji od turskog smutljivca.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 08 avg 2021, 21:31

Ma kakav Isco on je i danas potvrdio da nema ništa od njega. Rom ne ide Memaga iz krajnosti u krajnost, on je uvijek na jednoj strani krajnosti :)
Hajmo biti realni, koliko god da je Hakan mentalni patuljak ovaj Isco bi bio dowgrade u odnosu na njega.
Il Club più titolato al mondo!

memaga
Postovi: 1668
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 08 avg 2021, 21:37

Hahaha, vala Muxa ako ti se ove pripremne utakmice dopadaju onda svaka cast...ja Milan pokusavam gledati kao velikana, kao ekipu koja ce uzimati trofeje, zato tako i komentarisem....komentarisao sam pohvalno kad igraju na nekom gledivom nivou, a vjerovatno sam zapeo u onoj zlatnoj eri Milana pa mi ovo ko bht premijer ligu gledam...

Avatar
muha milanez
Postovi: 5772
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 08 avg 2021, 21:47

Prešaltaj se druže memo na ovaj "naš" nivo, svi bismo mi htjeli bolje, ali šta je tu je, makar igramo Ligu prvaka nakon toliko godina. I to je nešto. 👍
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Romagnoli13 » 08 avg 2021, 21:50

S obzirom u kakvom je stanju bila ekipa do prije 20ak mjeseci, te sta su sve Maldini i co. uradili nema tu puno stvari za kritikovati. Nedostataka ima i bit će ih, ali ih je sve manje. Znaju oni šta rade i zar neko može da pomisli da jedan Maldini ne želi vratiti Milan na vrh. Ali isto tako treba biti realan i priznati sebi da će to biti put pun uspona i padova.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 08 avg 2021, 21:55

Ne znam u kojem univerzumu bi ovakav Isco trebao predstavljati upgrade u odnosu na Hakana. Frajer je toliko spor, trom, beživotan i van svake forme već godinama, da ga je tužno gledati, a nije više toliko ni mlad.

James je nešto u boljoj poziciji jer još zna igrati fudbala, ali šta će mi koji qurac igrač koji već godinama nije u stanju odigrati više od dvadesetak utakmica po sezoni? Upravo iz tog razloga ga Benitez ne želi u Evertonu, preveliki je luksuz imati igrača koji puno zarađuje i koji ti pola sezone nije na raspolaganju.


Meni Hakan nije bio drag, ali nikad mu nisi mogao osporiti workrate i pokrivanje terena, što je izrazito bitna karakteristika ofanzivnog veznog za Piolijev sistem. Ne treba ni spominjati koliko bi nas Isco/James i sl. igrači unazadili po tom pitanju.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 08 avg 2021, 22:13

memaga je napisao/la:
08 avg 2021, 21:37
Hahaha, vala Muxa ako ti se ove pripremne utakmice dopadaju onda svaka cast...ja Milan pokusavam gledati kao velikana, kao ekipu koja ce uzimati trofeje, zato tako i komentarisem....komentarisao sam pohvalno kad igraju na nekom gledivom nivou, a vjerovatno sam zapeo u onoj zlatnoj eri Milana pa mi ovo ko bht premijer ligu gledam...
Imas par postova iznad moje mišljenje kako trenutno izgledamo.
Više sam mislio generalno, ne na ovu utakmicu, previse pesimizma izbacujes.
Svi bi mi da se Milan preko noći vrati medju elitu, al ne ide to tako. Treba biti realan. Na početku prošle sezone bi svi potpisali da budemo drugi, a onda nam na kraju ništa ne valja.
Evo ja i sad kažem, ove godine će nam još teže biti izboriti LP nego lani.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Zenga
Postovi: 1691
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 08 avg 2021, 23:04

Ne znam da sam ikad pogledao ijednu prijateljsku, mozda 2-3 u roku 3 decenije Milanovih utakmica. Citajuci komentare ovdje reklo bih se da se raspadamo. Ljudi, igrali su protiv velikog Reala koji ima 25 kvalitenih igraca u rosteru. Otpad tog istog Reala su dakle bili najbolji bekovi u Italiji, Theo i Hakimi. Dodaj tome da nema Kessie-Bennacer-10ke (Hakanove zamjene), pa kako ista ocekivati. U tome svemu je najmanji problem RW, koji je inace veliki problem, jer Sale/Samu grizu u defanzivi, a ofanzivno veoma malo doprinose, dakle pametnom dosta :mrgreen:

Piolijev sistem zahtjeva da 10ka radi i pokriva veliki prostor, Isco nije u stanju nista od toga ispuniti.

Drago mi je da Majk kvalitetniji od Dollarboya, jedva sam cekao da mu vidim ledja, i starijem parazitu istog prezimena. :clap: :wave:

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 08 avg 2021, 23:17

Što prije po veznjaka.
I prošle sezone kada su Rade i Sandro bili primorani igrati zajedno izgledali smo kao ekipa iz kantonalne lige i to protiv mnogo slabijih protivnika nego što je to Real.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.