AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Chinaglia » 04 dec 2019, 19:03

nek dodje ibra da vidimo morel se mjerit s ciruzzom :kafa:

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 04 dec 2019, 20:07

Problem je što momci imaju talenat ali sa njima rade debili koji ih unište. Treba im dati šansu ali problem je što se odmah krene sa pljuvanjem nakon loše partije. Sto puta smo napisali, bolje gledati klinca iz primavere nego Birsu, govedo i slično. Eto imali smo našeg Cutru pa su ga otjerali da bi Samu i Rebić mogli glumiti igračine. Djalo sasvim solidan igrač koji bez problema igra u Lillu.

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 04 dec 2019, 20:19

Ne znam šta konkretno rade sa njima, ali ako su toliki talenti, što ne urade nešto sa sobom kasnije? Ne govorim samo o trenutačnoj generaciji nego i o onim prijašnjim, bar 90% njih su poluanonimusi koji se povlače po drugim, trećim, pa i amaterskim ligama.
Tek mali dio njih uspije postati kalibar za prvu ligu, poput Curtona, Locatelija, Petagne, Darmiana itd., ali i to je sve mrtvi prosjek.

I nije to samo jedna utakmica, pa prošle sezone su sebi dozvolili da ispadnu iz lige, a za takav poduhvat treba puno više od jedne loše utakmice. I nisu to samo 2-3 loša pojedinca, tu mora da je bar 80% ekipe obični škart.


Yebo Curtu, frajer i tamo u Wolvsima klupa. :zzz:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 04 dec 2019, 21:39

Donio je najgoru odluku a to je odlazak u Englesku. Znalo se odmah da nema mjesta u prvih 11.

stiputo
Postovi: 48
Pridružen/a: 16 nov 2019, 17:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la stiputo » 04 dec 2019, 21:42

Fantasista je napisao/la:
04 dec 2019, 21:39
Donio je najgoru odluku a to je odlazak u Englesku. Znalo se odmah da nema mjesta u prvih 11.
Off Topic :

Tinky Winky, šta se žališ što sam ti dao bodove za kantu godine?
Kme, kme... 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Zaslužio si ti 10 bodova, ali ima još par delegata gorih od tebe, pa nisi dobio maximum. :kafa:

Avatar
Beduin
Postovi: 16199
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 04 dec 2019, 21:55

Eto Roma ili Napoli izbacuju veletalente i prodaju ih dalje. Postoje klubovi koji prave igrace i ovi drugi ih kupuju. Ako njihova skola nesto izbaci, dobro i jeste.

Sve i da prosjecan igrac izadje iz Primavere, odigra sezonu-dvije u Milanu, opet ces uzeti neke pare, kao i za Cutronea ili Lokatelija.
Djalo je prodat jeftino ali se opet fino zaradilo kad upiredis posto si ga doveo, mada tu se trebalo ici sa posudbom za pocetak. Bojim se da tako olako ne izgubimo i Gabiu, a nista pretjerano losiji nije od Duartea ili Musakija, a da odigra ovu sezonu iole dobro mogao bi uzeti pare ili imati solidnog stopera, jeftinog i ne opterecujes FFP.
Izbacio si De Silja, Petagna, Cutrone, Cristante, Calabria, Lokateli, Verdi, Darmian, i mozda najveca greska gdje nismo dobro procijenili talenat je Obameyang.
Kad vidis ove igrace, izgleda ocajno, jedino vrijedno hvale je Donaruma i Šiljo. Valjda je vrijeme za novog prvotimca u skorije vrijeme. Malog Maldinija trebaju sto prije poslati na posudbu pa sta napravi.

Ovaj mali Capanni ima nos za gol, samo da odigra sto veci broj utakmica, siguran sam da cemo dobiti novog Cutronea barem, nadajmo se.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 04 dec 2019, 22:27

Pa eto, za skoro sve te koji iole nešto vrijede i koji nisu na nivou poluamatera smo dobili nešto para. :mrgreen:
Realno, nijedan ne bi predstavljao bitan faktor u ovom timu, a ipak se nešto profitiralo. Minus Auba, on se potrefio u klubu u najgorem mogućem periodu.


Za Gabbiu ne znam šta reći, ne može se donositi sud na osnovu jedne utakmice i misliti da bi odigrao bolje od ostalih. Svakako takvim igračima treba posudba.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Beduin
Postovi: 16199
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 04 dec 2019, 22:33

Ma misljenja sam da igraci slicnim ovim gore nabrijanim je bolje imati na klupi, jeftinjje rjesenje ponajvise radi FFP-, nego bacati pare na Duartea, Reinu, Bigliu, Samua i slicne od kojih svakako nemas neke fajde.
Bolje da si ove sezone stavio malog Plizarija kao zamjena Donarumi i koristio ga u kupu, mada je i posudba dobra ako ce braniti redovno jednu godinu, ali eto...
Tako isto i za Gabiu kazem, njega i Zapatu da si ostavio i izgurao godinu dana i cekao povratak Caldare, a pare od Duartea preusmjerio na rjesenje u sredini terena, npr. umjesto Krunica da si dao i ove pare i uzeo boljeg veznjaka. Neke stvari zaista ne shvatam kod nase Uprave, bas nesuvislo i ishitreno odradjen prelazni rok.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

stiputo
Postovi: 48
Pridružen/a: 16 nov 2019, 17:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la stiputo » 05 dec 2019, 13:42

Fantasista je napisao/la:
05 dec 2019, 10:42
Recite tom debilu da ne čitam njegove postove. Zamolio bih ga da ne citira i da mi se ne obraća.

Edit: majmune izbrisali su ti glasove :urnebes:
Pogledaj opet TW... 🍆🥒💋 :beba:

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 05 dec 2019, 14:26

stiputo je napisao/la:
05 dec 2019, 13:42
Fantasista je napisao/la:
05 dec 2019, 10:42
Recite tom debilu da ne čitam njegove postove. Zamolio bih ga da ne citira i da mi se ne obraća.

Edit: majmune izbrisali su ti glasove :urnebes:
Pogledaj opet TW... 🍆🥒💋 :beba:
Izvini molim te, na blok listi si pa nisam vidio tamo tvoj post, preletio sam ga. Nisam ni primijetio da si mi dao jedan bod, neka se i mene neko sjetio.

Avatar
Beduin
Postovi: 16199
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 05 dec 2019, 18:07

Eto opet spominji Evertona, a ja posljednja 2 dana pisem ovdje i prizivam ga. On i Ibra i napad nam je rijesen, samo onda su visak Rebic ili Hakan, jer Hakan se nije snasao kod nas ni na jednij poziciji.

Jos jakog veznjaka i to je to. A ne bih se zalio ni sa Ziyecha, a da prodas Susa i Samu, pa makar Rebic/Leao bili zamjena desno.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
meecko
Postovi: 1500
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 05 dec 2019, 20:18

Ako dođe Ibrahimović, onda bi Hakan mogao biti kao Noccerino nekad. Ibra može sam iskreirati priliku za go,od ovih ovdje niko nije sposoban da to uradi
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 05 dec 2019, 20:29

Mislim da puno očekujete od njega u ovim godinama. Vjerovatno će opet biti bolji od naših napadača, ali nije više ni on onaj stari igrač koji će biti u stanju igrati svih 90 minuta svake sedmice i stalno praviti razliku na terenu.
Ako žele iskoristiti golgeterske sposobnosti, obavezno moraju planirati kupovinu krila ili veznjaka (idealno oboje, ali teško) jer neće moći sam iz ničega izmišljati golove.

Trenutno su mi bitnije karakteristike liderstva i pobjedničkog mentaliteta kojeg donosi u svlačionicu, to ovoj ekipi prvenstveno fali.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
meecko
Postovi: 1500
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 05 dec 2019, 23:10

Niko od Ibrahimovića ne očekuje čudo i da dominira čitavu utakmicu, on jednostavno zna napraviti sebi šansu, te će biti prevaga protiv timova tipa Udinese, SPAL i slično. Te utakmice će se moći dobiti na njegovu kvalitetu. Iluzorno je očekivati od nj da odigra utakmicu komplet i da bude najbolji. Ali dobrih 30-40 minuta i liderske osobine će biti najveći doprinos.
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
Beduin
Postovi: 16199
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 05 dec 2019, 23:17

Njega i Leaoa upariti kao SS da igra i trci za njega, moglo bi to biti odlicno ako se uhodaju. Ibra ce sigirno suigracr uciniti boljima, ali da je dugorocno rjesenje, to svi znamo da nije.
Mada, neminovno je da mi moramo mijenjati vise igraca nego i zelimo sebi priznati.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

celikmilan
Postovi: 2942
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 06 dec 2019, 21:25

I više nego par igrača. Po meni tu su Donnarumma, Romagnoli, Hernandez i Bennacer kao oni koji moraju igrati. Za bolje rezultate ostalo se mora mijenjati.

Avatar
Beduin
Postovi: 16199
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 06 dec 2019, 21:58

Od ovih igraca koje smo "ozbiljnije" ganjali tokom ljeta:
Sensi odlicno startao i onda povreda, tako da vise ne igra nego igra.
Seballos fino startao, imao minutazu ali bez prevelikog ucinka. A zadnjih mjesec dana nije u timu, mislim da je i kod njega neka manja povreda.
Torreira slabija minutaza, nije konstantan, uostalom kao i cijeli tim Arsenala. Njega bi vrijedilo probati dovesti ovaj put, ako Arsenal spusti cijenu.
Neves odlican i ove sezone, njega bih ponajprije volio vidjeti u nasem timu uz Coreu, mada ce Wolfsi na kraju sezone traziti daleko vise para, siguran sam. Ali dobar igrac.
Corea sve bolji kako sezona odmice. Na pocetku je dobijao manje minuta, ali u zadnje vrijeme sve vise igra i to donosi rezultat. Njega i Nevesa/Toreiru bih najprije ganjao, ako bi se mene pitalo, uz Evertona na tom lijevom krilu.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

celikmilan
Postovi: 2942
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 06 dec 2019, 22:35

Moje neke dugogodišnje želje su Pizzi iz Benfice, Ziyech iz Ajaxa, Depay iz Lyona. Igrači koji mogu donijeti dosta asistencija i golova uz valjda tog Zlatana ako dođe. A i ne bih rekao ne Nevesu.

Avatar
muha milanez
Postovi: 5772
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 07 dec 2019, 16:48

Kapiten doživio saobraćajnu nesreću, valjda nisu ozbiljnije povrede. Brz oporavak Rom!
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

celikmilan
Postovi: 2942
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 07 dec 2019, 18:12

muha milanez je napisao/la:
07 dec 2019, 16:48
Kapiten doživio saobraćajnu nesreću, valjda nisu ozbiljnije povrede. Brz oporavak Rom!
Izgleda da njemu ništa nije ni bilo.

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: meecko i 5 gostiju.