AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
meepo
Postovi: 4105
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 17 maj 2021, 02:06

Zenga je napisao/la:
16 maj 2021, 23:39
boomerang5 je napisao/la:
16 maj 2021, 23:24
Pioli je retard nad retardima. On je iskljucivi krivac sto necemo igrati lp naredne sezone
Pioli je kriv za to da smo u igri za top 4 sve do zadnjeg kola, jer ovi prije njega zadnjih 8 sezona, su vec u oktobru, novembru znali izgubiti sezonu i skupljati 8.mjesta :mrgreen: Ko je rekao da necemo igrati CL, nebi da si vidoviti Milan... Polako, svi smo razocarani, srecom je Atalanta vec rijesila CL status, Juve ima Pirla, a Napoli je slican Milanu po mentalnom pitanju, dosta labavi :mrgreen:
Skontaj kakvu je ekipu Milan imao tih zadnjih 7-8 sezona i kakvu ekipu Pioli ima sad. Kakvi su konkurenti bili a kakvi su konkurenti ove sezone. Doslovno ne znas ko je gori.Druga stvar Gattuso je bio na korak do LP protiv jačih konkurenata i sa znatno slabijom ekipom.Treća stvar je sto je Milan zadnjih sezona uvijek igrao bolje u drugom dijelu sezone dok je prvi bio prelos, evo ove sezone obrnuto.

Pioli je prosjecan trener koji će vjerovatno koštati Milan LP. Napoli je u formi a Juve protiv Bologne neće sigurno kiksat tako da ako se ne dobije Atalanta ova sezona nece biti nista drugacija od ostalih.

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 17 maj 2021, 11:46

Koliko god je Pioli napravio dobrih stvari toliko je i kikseva odradio i normalno da je njegova krivica ovaj kiks od sinoć. Nije spremio igrače psihički jer se zna koliko znači ova tekma. Na njihovim licima se vidjelo da su katastrofa, kao da su potrebni bodovi za opstanak a ne za LŠ-a. Kud ćeš dalje kad je jedan Ibra na klupi bio kao na iglama a nije ni počeo meč kako treba. Pioliu svaka čast za odlične igre ekipe, nakon toliko godina on je prvi počeo da igra 4231 za kojom smo plakali ovdje, vratio Hakana na playa i slično. Naravno ne bi on bio mrtvi žabar da ne usere sve sa pogrešnim i kasnim izmjenama, forsiranjem mrtvaca Samua i Meitea i tako poništi sve dobro što je napravio. Bergamo će nas nabit, nema se tu šta više pričat.

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 17 maj 2021, 11:58

Hajmo biti iskreni pa reči, ako nisu sposobni izboriti LP u zadnja 2 kola protiv ekipa kojima te utakmice nemaju nikakav takmičarski značaj, od kojih je jedna jbn Cagliari, onda nismo ni zaslužili da igarmo LP, bez obrzira koliko to nama bilo bolno.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la VelaHavle » 17 maj 2021, 12:10

Nadam se da cete proci ali u tom slucaju mora Napoli izgubit :mrgreen:

Morali ste sinoc uzet. Sinoc se moralo ici all in.
Aljegri, out!

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 17 maj 2021, 12:29

Ma glupo mi sad i pisati išta, ako oni nisu svjesni koliko je bila bitna ta utakmica i ako nisu sposobni da riješe pitanje pobjednika u prvom poluvremenu protiv jbnog pijanog Cagliarija šta reći. Sinoć je sve bilo pogrešno, od taktike,stava, izmjena.
Njemu je jbni Mejt igrač koji ulazi umjesto Benasera u utakmici gdje ti pobjeda vrijedi 50 miliona, halllooooo.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
HerrEngelbert
Postovi: 301
Pridružen/a: 02 mar 2017, 21:46
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la HerrEngelbert » 17 maj 2021, 12:40

Ako ove sezone ispustimo LP,a sve su prilike da hoćemo, siguran sam da se ni naredne nećemo plasirat.Vjerovatno će bit odlazaka koji neće bit adekvatno zamijenjeni, Piolija će zamijenit trener tipa Đampaola, koji će dobit otkaz nakon deset kola, kada sve šanse budu izgubljene.
Fakat treba bit mazohist i pratit sve ovo.
"U životu postoje ljudi koji mogu i koji ne mogu, ja mogu!"

Celtic-Rangers 0:2
Inter-Milan 1:2
17.oktobar 2020.

Avatar
meepo
Postovi: 4105
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 17 maj 2021, 13:37

muxa je napisao/la:
17 maj 2021, 12:29
Ma glupo mi sad i pisati išta, ako oni nisu svjesni koliko je bila bitna ta utakmica i ako nisu sposobni da riješe pitanje pobjednika u prvom poluvremenu protiv jbnog pijanog Cagliarija šta reći. Sinoć je sve bilo pogrešno, od taktike,stava, izmjena.
Njemu je jbni Mejt igrač koji ulazi umjesto Benasera u utakmici gdje ti pobjeda vrijedi 50 miliona, halllooooo.
Ja sam ovdje pisao da ne voli mlade igrace i to je cinjenica. Lik ce radije ubaciti Meite-a nego Tonalia koji je vec sad za par klasa bolji od istog.Hauge od zadnjeg nastupa gdje je dao gol nije dobio minute da igra. Maldini je trebao dobiti bar zadnjih 10-15 minuta umjesto Hakana ili Diaza. Dalot umjesto Samua, koji je inace sinoc igrao iznad svojih mogucnosti ,ali ruku na srce dosta je ogranicen igrac.

I ponovo na klupi nema spica osim Mandzukica koji nije jako dugo igrao ozbiljno fudbal. Zar je tesko pozvati nekog iz primavere ? Milan je prije par sezona Cutrone spasavao u vise navrata a sve zbog toga jer mu je ukazana sansa zasto to u ovoj sezoni ne bi bio Tonin ili Roback ? Svakako ne mogu odigrati na poziciji spica gore od Mandzukica koji je totalno van forme.
Zadnja izmjena: meepo, dana/u 17 maj 2021, 13:59, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 17 maj 2021, 13:48

meepo je napisao/la:
17 maj 2021, 02:00
Raonffa je napisao/la:
17 maj 2021, 00:01
Nemojte na Piolija, kako je kaže nadmudrio Pirla sa Diazom :urnebes:

Hej tugo moja...
Ma Pioli je trenerski mag.Ovako lose da pripremis utakmicu protiv pijanih Sicilijanaca je nevjerovatno.Nesto ne vjerujem da će Milan dobiti Atalantu ali eto nadati se. I prva stvar koju menadžment treba da uradi je da dovede nekog boljeg trenera jer ovaj Milan s Piolijem će se brukati u LP iduce godine, ako je uopste osigura.
Nešto kontam da će on ostati taman i da ne izbori LP, a ukoliko se plasiramo ne treba uopšte sumnjati u njegov ostanak. Na kraju krajeva, yebe mi se, nek' ostane, ali sa njim Milan neće napredovati.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
meepo
Postovi: 4105
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 17 maj 2021, 14:07

Raonffa je napisao/la:
17 maj 2021, 13:48
meepo je napisao/la:
17 maj 2021, 02:00
Raonffa je napisao/la:
17 maj 2021, 00:01
Nemojte na Piolija, kako je kaže nadmudrio Pirla sa Diazom :urnebes:

Hej tugo moja...
Ma Pioli je trenerski mag.Ovako lose da pripremis utakmicu protiv pijanih Sicilijanaca je nevjerovatno.Nesto ne vjerujem da će Milan dobiti Atalantu ali eto nadati se. I prva stvar koju menadžment treba da uradi je da dovede nekog boljeg trenera jer ovaj Milan s Piolijem će se brukati u LP iduce godine, ako je uopste osigura.
Nešto kontam da će on ostati taman i da ne izbori LP, a ukoliko se plasiramo ne treba uopšte sumnjati u njegov ostanak. Na kraju krajeva, yebe mi se, nek' ostane, ali sa njim Milan neće napredovati.
U slucaju da ne izbori LP da je i 10% covjek kao sto je Gattuso treba dati otkaz. On govori da je ono sinoc bilo razocarenje ali ono sinoc je bilo daleko gore od razocaranje i jos pritom govori da nije propast ako se ne osigura LP. Molim ? Druže trener si Milana a ne Sassuola, svaka cast tom klubu ali Milan je klub s tradicijom i jedan od trofejniji klubova na svijetu kad su u pitanju internacionalna takmicenja.

Hajde sto je kiksao protiv Caligarija ali on je kiksao protiv Parme,Genoe,Spezie, Udinese-a i Sampdorie. Na kraju će ispasti da je neki od tih kikseva bio vrijedan plasmana u LP.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 17 maj 2021, 14:18

ronaldo99 je napisao/la:
16 maj 2021, 22:55


Zanimljivo je da smo svi bili ubjedjeni da je 75 bodova i vise nego dovoljno za LP,a evo Bgm nije ove sezone to slucaj

Te kalkulacije su mi uvijek bile humoristične.
Prognozirat svaku sezonu na jednak način kao da svaka po sebi nije specifična i da ima milion faktora koji utiču na konačni plasman i osvojene bodove.

Ja sam se ograđivao upravo od takvih razgovora ali moram priznati da ni sam kao neki pesimista u vezi Milana nisam vjerovao da ćemo se na kraju grčevito boriti za LP nakon onakvog prvog djela sezone.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
meepo
Postovi: 4105
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 17 maj 2021, 14:22

OldFashioned je napisao/la:
17 maj 2021, 14:18
ronaldo99 je napisao/la:
16 maj 2021, 22:55


Zanimljivo je da smo svi bili ubjedjeni da je 75 bodova i vise nego dovoljno za LP,a evo Bgm nije ove sezone to slucaj

Te kalkulacije su mi uvijek bile humoristične.
Prognozirat svaku sezonu na jednak način kao da svaka po sebi nije specifična i da ima milion faktora koji utiču na konačni plasman i osvojene bodove.

Ja sam se ograđivao upravo od takvih razgovora ali moram priznati da ni sam kao neki pesimista u vezi Milana nisam vjerovao da ćemo se na kraju grčevito boriti za LP nakon onakvog prvog djela sezone.
Ja sam se iskreno nakon onakvog prvog dijela sezone bio 90% ubijeđen da će se boriti za Scudetto. :mrgreen: Ali eto precijenio sam Piolija. Sve dobro sto je uradio u prvom dijelu sezone uspio je usrati u drugom. I ono sto je bilo sigurno sad u zadnjem kolu mora spasavati protiv najgore mogućeg protivnika u ovom trenutku po Milan.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la OldFashioned » 17 maj 2021, 17:23

Da smo svi malo bolje bacili pogled na njegov dosadašnji rezime, ovi nastupi Milana u drugom djelu sezone nas ne bi nimalo iznenadili.
Ekipa je svakako prosječna po imenima kada pogledaš ostale top tipove.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
meepo
Postovi: 4105
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 17 maj 2021, 17:47

OldFashioned je napisao/la:
17 maj 2021, 17:23
Da smo svi malo bolje bacili pogled na njegov dosadašnji rezime, ovi nastupi Milana u drugom djelu sezone nas ne bi nimalo iznenadili.
Ekipa je svakako prosječna po imenima kada pogledaš ostale top tipove.
Realno brate ko ima bolje igrace u ligi od Milana ? Atalanta po imenima nije nista bolja , imaju tri dobra igraca (Zapata,Iličić i Muriel) , a ostalo je sve do sistema i trenera. Lazio i Roma su igrački slabiji od Milana. Juventus je onako po igrackom kadru mada njima treba veliki remont u sredini i odbrani a tu je Milan dobar. Inter je sigurno bolji igracki od Milana samo je pitanje koliko. Napoli je tu negdje s Milanom mada i kod njih imas igrača čiji je zenit prosao kao sto su Mertens i Insigne samo eto duže su na okupu ja im predviđam veliki pad iduće sezone.

Ako cemo gledati ostatak Europe onda Milan dosta zaostaje s kvalitetom.


Ako se uzme u obzir da je Milan od lockdowna do kraja prvog dijela sezone igrao maestralno da bi nestao u drugom to potvrđuje ovo gore sto sam napisao i ukazuje na to da je nesto drugo uzročnik ovako lose forme u drugom dijelu sezone.

Avatar
muha milanez
Postovi: 5789
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 17 maj 2021, 17:49

Po kojem kriteriju je ekipa prosječna u odnosu na Juve/Napoli/Atalantu/Lazio/Romu? Nikako ne razumijem tu konstataciju. Zašto toliko sami sebe podcjenjujemo, po čemu su to ovi nabrojani toliko igrački bolji od Milana? :puke:
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4884
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 17 maj 2021, 17:57

slika

Avatar
Felixians4
Postovi: 7443
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Felixians4 » 17 maj 2021, 18:05

muha milanez je napisao/la:
17 maj 2021, 17:49
Po kojem kriteriju je ekipa prosječna u odnosu na Juve/Napoli/Atalantu/Lazio/Romu? Nikako ne razumijem tu konstataciju. Zašto toliko sami sebe podcjenjujemo, po čemu su to ovi nabrojani toliko igrački bolji od Milana? :puke:
Juve i Napoli imaju jači roster. Cristiano Ronaldo je ono što je vama bio Zlatan samo 5x jače pritom.

Avatar
muha milanez
Postovi: 5789
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 17 maj 2021, 18:28

Felixians4 je napisao/la:
17 maj 2021, 18:05
muha milanez je napisao/la:
17 maj 2021, 17:49
Po kojem kriteriju je ekipa prosječna u odnosu na Juve/Napoli/Atalantu/Lazio/Romu? Nikako ne razumijem tu konstataciju. Zašto toliko sami sebe podcjenjujemo, po čemu su to ovi nabrojani toliko igrački bolji od Milana? :puke:
Juve i Napoli imaju jači roster. Cristiano Ronaldo je ono što je vama bio Zlatan samo 5x jače pritom.
Koliko je utakmica odigrao Ronaldo, koliko Zlatan?
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
Felixians4
Postovi: 7443
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Felixians4 » 17 maj 2021, 18:33

muha milanez je napisao/la:
17 maj 2021, 18:28
Felixians4 je napisao/la:
17 maj 2021, 18:05
muha milanez je napisao/la:
17 maj 2021, 17:49
Po kojem kriteriju je ekipa prosječna u odnosu na Juve/Napoli/Atalantu/Lazio/Romu? Nikako ne razumijem tu konstataciju. Zašto toliko sami sebe podcjenjujemo, po čemu su to ovi nabrojani toliko igrački bolji od Milana? :puke:
Juve i Napoli imaju jači roster. Cristiano Ronaldo je ono što je vama bio Zlatan samo 5x jače pritom.
Koliko je utakmica odigrao Ronaldo, koliko Zlatan?
neću ni provjeravati,apsolutno nebitno,stojim pri tvrdnji koja se najlakše na svijetu može obraniti. Karijerno. A i trenutno je dosta kvalitetniji iako je Zlatan donio boost u nekom drugom smislu veći nego CR7.

Svakako,nema vajde s ovim rukovodstvom,trenerom i rosterom. Liga Prvaka bi vam dobrodošla po koječemu,no dugoročno ima tu dosta promjena za obaviti na pravi način da bi se vratili kam pripadate.

Avatar
muha milanez
Postovi: 5789
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 17 maj 2021, 18:39

Felixians4 je napisao/la:
17 maj 2021, 18:33
muha milanez je napisao/la:
17 maj 2021, 18:28
Felixians4 je napisao/la:
17 maj 2021, 18:05


Juve i Napoli imaju jači roster. Cristiano Ronaldo je ono što je vama bio Zlatan samo 5x jače pritom.
Koliko je utakmica odigrao Ronaldo, koliko Zlatan?
neću ni provjeravati,apsolutno nebitno,stojim pri tvrdnji koja se najlakše na svijetu može obraniti. Karijerno. A i trenutno je dosta kvalitetniji iako je Zlatan donio boost u nekom drugom smislu veći nego CR7.

Svakako,nema vajde s ovim rukovodstvom,trenerom i rosterom. Liga Prvaka bi vam dobrodošla po koječemu,no dugoročno ima tu dosta promjena za obaviti na pravi način da bi se vratili kam pripadate.
Pa bitno je upravo iz rezultatskog ugla gledanja, da je Zlatan bio prisutan onoliko koliko je Ronaldo Juventusu, sad bi Milan bio bodovno najmanje 6 bodova ispred Juventusa. Boost je donio svojom pojavom, karakterom, ali, godine ga sustigle a samim tim i povrede nažalost.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 17 maj 2021, 18:55

muha milanez je napisao/la:
17 maj 2021, 17:49
Po kojem kriteriju je ekipa prosječna u odnosu na Juve/Napoli/Atalantu/Lazio/Romu? Nikako ne razumijem tu konstataciju. Zašto toliko sami sebe podcjenjujemo, po čemu su to ovi nabrojani toliko igrački bolji od Milana? :puke:
Ja bih samo rekao da su npr. igrači Atalante i Lazia fizički milion puta spremniji od igrača Milana kod kojih vječito vlada bolnica dok ovi ljudi jedu sve pred sobom. Gotovo na svakoj tekmi imaš to da Milanov omladinac jedva hoda po terenu nakon sat vremena igre dok starac u protivničkoj ekipi igra kao da je tek počelo. Ili npr. popizdim kad igrač Milana uđe u igru 20 min. do kraja i ne može da dobije duel sa igračem koji igra utakmicu od početka. A o psihi da ne govorim, daju gol i onda stanu ili kad dobiju crveni propadnu totalno.

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.