AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,geronimo,hammers,rio_Ferdy88,Puma

Zenga
Kontakt:

PostPostao/la Zenga » 06 jun 2019, 11:05

Ko god nije mediokritet je dobrodosao, Giampaolo nikad nije vodio veliku ekipu, Gasperini je probao u Interu pa se brze bolje pokupio. Za tako nesto su potrebne pare, ali vec imamo ogromne troskove, zato treba restruktura, pogledaj ovdje https://soccerment.com/2018/09/10/player-salaries-italian-serie-a/

Sto se tice uprave, Gazidis ima rezultate, Maldini je ikona, treba dovesti ljude koji imaju rezultate, neko iz uprave kluba koji redovno igra CL.

Nije sve crno dolaskom Giampaola, kao sto sam ranije pisao, mali je upgrade prema Gattusu, sto bi taman trebalo biti dovoljno da se docepa CL plasmana, ali su Tare i Boban 3 stepenice ispod Lea. Pametan potez je svakako ugovor 2+1god, pa se kalkulise da se klub docepa CL i zbogom Giampaolo, ukoliko ne bude nadmasio ocekivanja.

Trenerska imena su svakako Sarri, Emery, Carletto i sl, iskusni ljudi sa rezultatima iz velikih klubova. Inter je Conteu platio 10M godisnje, bolje im je to nego bacati 40M na nekakve Kondogbie i pm, bas kao sto je i Milan bacao na A.Silvu, Kalinica+++
Isplati se dovesti trenera koji nije radio u Ita zadnje 2 god: https://sempreinter.com/2019/06/05/inter-will-save-e15-million-on-contes-salary-thanks-to-new-italian-fiscal-laws/

Prvo trener, onda uprava, pa tek onda igraci. Igraci nivoa Paquete i Piateka, to je Milan, to su ljudi za CL, zato je zaista steta sto je Leo napustio klub.

Donnarumma je dio problema - ali i solucije. Mogli su dovesti Contea za 10M godisnje, kutarises se nosonje+brata koji dizu 7M godisnje, eto ti Contea "dzaba", a uzmes 60M za golmana. Vec imas zamjene spremne u Plizzariu i Pepe Reini.
Imao si likove koji dizu platu a ne igraju ni minute; Strinic, Montolivo, Mauri, Bertolacci, A.Donnarumma (ukupna plata 9M, vise od recimo Bonuccia sa 6M).
https://www.acmilaninfo.com/revealed-ac-milan-player-salaries-2018-19/
De sad da cujemo i tvoje misljenje muxa :njanjanja:

muxa
Kontakt:

PostPostao/la muxa » 06 jun 2019, 11:18

Ništa ti meni nisi novo rekao.
Kad sam pitao za mišljenje mislio sam da nema potrebe da naglašavam da pokušaš biti realan.
Koliko god to nama teško bilo prihvatiti moramo biti svjesni u kakvoj je Milan situaciji.
Zašto bi jedan Conte, Sarri... došli u Milan?
Kažeš dovesti nekog iz uprave klubova koji igraju LP. Isto pitanje, zašto bi oni napustili taj klub i došli u Milan?
Pa i ja bi volio da dovedemo Pochetina na klupu, pa par WC igraca, al brate realnost je drugačija.
Možemo mi sad ovdje do mile volje širit negativnost i kritikovati ali čemu?
Ja sam medju prvima bio protiv Gatusa kad su ga doveli, ali sam mu pružio podršku dok god nije postalo očigledno da nema nade sa njim. Isto će biti i sa Giampaolom ako ga dovedu. Volio sam da su doveli vrhunskog trenera ali neću sada drvlje i kamenje na ovog prije nego vidim rezultate.
Il Club più titolato al mondo!

Beduin
Kontakt:

PostPostao/la Beduin » 06 jun 2019, 11:22

muxa WroteColonJoj sto ćete se pepelom posipat :)

Ko i zasto? :mrgreen:
Najnetrofejniji, al libo nas racku, i to je nesto.

memaga
Kontakt:

PostPostao/la memaga » 06 jun 2019, 12:42

Sve ovo predugo traje, godine prolaze bez lige prvaka i daleko smo od vrha serija a, ovo je najgori period u historiji Milana ( sem kad su jedbu sezonu igrali seriju b ) i sto je najgore ne vidi se scijetlo na kraju tunela, potpuno sam skeptican za sljedecu sezonu, ako se dan po jutru poznaje nista novo ni u sljedecoj sezoni....

meskalin
Kontakt:

PostPostao/la meskalin » 06 jun 2019, 12:46

Omladino ja ne znam koliko se sjecate, ali kad je Mourinho triplettu osvojio, Allergi je bio od strane trenera Seria A izabran za najboljega trenera lige. A onda kad Sacci kaze ovako za Giampaola onda to sigurno ima neku tezinu, sjetite se samo ignoriranje za Sarria i odabir Mihajlovica :facepalm:

rope11
Kontakt:

PostPostao/la rope11 » 06 jun 2019, 13:34

Taj isti Sacchi je hvalio i Montellu kad je došao u Milan tako da boga vam, ne uzimajte njegove izjave kao neko mjerilo.

Giampaolo nikad ništa značajno nije ostvario u karijeri niti je biran za "trenere godine", osim što je sa vrlo dobrom ekipom Sampdorije završavao na desetom, odnosno devetom mjestu, što je s obzirom na kvalitet ekipe i ambicije kluba da se igra u LE poražavajući rezultat. Jedan Mazzari sa možda i lošijom ekipom mu bježi deset bodova uz duplo manje poraza, a Gasperini za 16 bodova.

Tamo od prije su ga Brescia, Cesena i Catania tjerali radi mizernih rezultata, čak je uspio oboriti negativni rekord sa Cesenom gdje je u 3 mjeseca osvojio samo 3 boda. I onda ovakav tip dolazi u Milan i onda mi neko pokušava opravdati njegov dolazak. :facepalm:

I nemojte samo o tome da "nije bilo boljeg izbora"... meni je onaj Fonesca kojeg dovodi Roma bolja opcija od Giampaola, mlad trener sa modernim shvatanjem fudbala i napadačkom igrom. Ne tvdim ni da je on klasni trener, ali u ovom momentu gdje očigledno nemamo/ne možemo naći takav profil trenera, ipak se moglo naći bolje od Giampaola.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.

FORZA MILAN !

Beduin
Kontakt:

PostPostao/la Beduin » 06 jun 2019, 13:42

Onakvu Cesenu da zajedno vode Guardiola i Klopp ispali bo neznalice. :urnebes:

A da se uvijek moze bolje, moze vala.

rope11
Kontakt:

PostPostao/la rope11 » 06 jun 2019, 14:02

Dobar trener bi takvu ekipu makar spasio od ispadanja. :zzz:
Sarri je Empoli uveo u prvu ligu i narednu godinu spasio od ispadanja. Allegri je radio dobar posao sa Cagliarijem.

Ma na stranu njegov bilans u ovim lošijim klubovima, mene muče ovi rezultati sa Sampdorijom. Ima momenata kada stvarno igraju lijep fudbal i kad pomisliš da bi konačno mogli napraviti iskorak, ali onda pogledaš tabelu i vidiš da su završili deveti/deseti, što je za njihove uslove bio neuspjeh jer stvarno imaju ok ekipu koja se bez problema mogla boriti sa EL mjesta. Kad se sve podvuče, frajer bilježi više nego prosječne rezutalte i ni u jednoj sezoni u karijeri nije prebacio ni do 1,5 bodova po utakmici, što je još jedna mizerna statistika.

A momente lijepe igre je imao i Montella, što nam nije puno značilo. Mene zanima samo konačni produkt i poredak na tablici u maju.

Pa ako im je Giampaolo bio najbolje što su mogli smisliti, onda se i Gatusso mogao ostaviti.

Inače drago mi je što se Boban vraća, navodno će raditi uz Gazidisa, a ne uz Maldinija. S obzirom da je prije konstantno seruckao po timu kao i Maldini, hajde da vidimo šta će to uraditi sad kad su konačno tu i kad će sve imati u svojim rukama. :mrgreen:

FORZA MILAN !

gambler1899
Kontakt:

PostPostao/la gambler1899 » 06 jun 2019, 14:35

Soping moze da pocne
FORZA MILAN!!

Romagnoli13
Kontakt:

PostPostao/la Romagnoli13 » 06 jun 2019, 14:37

Eto prilike Bobanu da se dokaže. Jer i on je dosta palamudio zadnjih godina.Pa da ga vidimo.

Sportmediaset - Boban as a Director General. Gazidis will take care of the accounts.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Chinaglia
Kontakt:

PostPostao/la Chinaglia » 06 jun 2019, 15:42

ovi iz uprave, a i igraci nek se paze, boban hoce udarit

Fantasista
Kontakt:

PostPostao/la Fantasista » 06 jun 2019, 16:21

Smijem se kladit da ce strucnjak igrati 433 jer ce mu opet ostavit Susa i slicne panjuge. Mi smo kaznjeni da moramo gledati ovu agoniju koja se nastavlja.
FORZA MILAN!

Država Tuzla!

rope11
Kontakt:

PostPostao/la rope11 » 06 jun 2019, 16:43

Kao da ovaj zna igrati išta drugo osim 4312. Čitavu trenersku karijeru igra sa tom formacijom, mislim da čak ni tokom utakmice ništa ne mjenja niti frajer ima plan B u slučaju da stvari ne izgledaju dobro na terenu. Valjda zato i jesu nekonstantni, krenu dobro i onda ih u maju vidiš na desetoj poziciji, skoro pa bliži zoni ispadanja nego top 6.

Vjerovatno će nam dovesti i virtuoze poput Sensija ili Praeta, takvi stižu u paketu sa njim. :zzz:

Doduše zato se i dovodi Giampaolo, znaš da nema nikakve prohtjeve i da neće tražiti bog zna kakav merkato. Njemu će i Sensi biti nestvarno top pojačanje.

FORZA MILAN !

muxa
Kontakt:

PostPostao/la muxa » 06 jun 2019, 16:54

Jest vala baš, umjesto sa dovedu Gvardiolu ili Klopa, Salaha, De Bruynea, M'bapea...pa da se prošetamo ligom

UrbyEmanuelson
Kontakt:

PostPostao/la UrbyEmanuelson » 06 jun 2019, 17:01

Ljudi mi stalno ponavljamo jednu tezu,i stalno je ignorisemo - milan je trenutno prosjecan klubic.
Drugacije ne moze,svi bi da se sve okrene do sutra u nasu korist,ali ne moze i gotovo.
Istrpili smo Seedorfa,Brocchia,Inzaghija i ostale,istrpit cemo i ovoga i gotovo. Ne vidim zasto mu se ne bi dala sansa. Mozda nas iznenadi.
Una città. Due colori. 7 Coppe del Campioni

Forza Milan!!

rope11
Kontakt:

PostPostao/la rope11 » 06 jun 2019, 17:04

Nisam deluzionalan, znam u kakvom stanju je klub i da ne možemo očekivati senzacionalne transfere, ali postoji čitav jedan spektar između igrača poput Mbapea i Sensija, kojem mi moramo težiti.

Isto važi i za trenere, niko ne očekuje nerealne mete poput Klopa ali yebote, zar nije postojalo ništa bolje od prosječnog Giampaola kojem je hajlajt karijere osvojiti deveto mjesto u ligi?
Yebem ga više i u to davanje šanse da se neko školuje na Milanu, već skoro deset godina se ponavlja ista greška.

FORZA MILAN !

Beduin
Kontakt:

PostPostao/la Beduin » 06 jun 2019, 17:17

rope11 WroteColonDobar trener bi takvu ekipu makar spasio od ispadanja. :zzz:
Sarri je Empoli uveo u prvu ligu i narednu godinu spasio od ispadanja. Allegri je radio dobar posao sa Cagliarijem.

Ma na stranu njegov bilans u ovim lošijim klubovima, mene muče ovi rezultati sa Sampdorijom. Ima momenata kada stvarno igraju lijep fudbal i kad pomisliš da bi konačno mogli napraviti iskorak, ali onda pogledaš tabelu i vidiš da su završili deveti/deseti, što je za njihove uslove bio neuspjeh jer stvarno imaju ok ekipu koja se bez problema mogla boriti sa EL mjesta. Kad se sve podvuče, frajer bilježi više nego prosječne rezutalte i ni u jednoj sezoni u karijeri nije prebacio ni do 1,5 bodova po utakmici, što je još jedna mizerna statistika.

A momente lijepe igre je imao i Montella, što nam nije puno značilo. Mene zanima samo konačni produkt i poredak na tablici u maju.

Ako cemo tako cjepidlaciti, onda zasto Gatuzo nije izvukao maksimum iz Higuaina, Hakana, Susa, Paquete, Cutronea koji je nazadovao uz njega ove sezone? Da ne nabrajem dalje. A Gianpaolo je izvukao tromaximum od starca Quagliarele i postade najbolji strijelac lige, ubjedljivo vise dao golova nego nasa prva 3 strijelca zajedno covjece. Defrel takodjer, odlicnu sezonu je imao pod njegovom komandom.

Tako da tek cemo vidjeti na zimu na cemu smo, iako sam i ja za zvucnijeg trenera.

rope11
Kontakt:

PostPostao/la rope11 » 06 jun 2019, 17:43

Ja sam otprilike i očekivao 4-5 mjesto prije početka sezone što je maksimum za ovu ekipu tako da se može reći da je Gatuso otprilike "opravdao" očekivanja, a i LŠ je zaostala za samo jedan bod. Da je moglo malo bolje, sigurno da je moglo, ali i ovo peto mjesto i bod zaostatka je otprilike neko realno stanje stvari.

Giampaola sa druge strane za fer usporedbu možeš porediti sa Torinom i Atalantom... a tu debelo debelo zaostaje za oba tima i trenera. Deveto i deseto mjesto sa solidnom Sampdorijom je neuspjeh, to je uostalom i sam Ferrero izjavio jer su ciljali na LE takmičenje.

Quagliarela i slični slučajevi se dese s vremena na vrijeme, isto se desilo i sa Luca Tonijem u Veroni. Defrel je imao dobru sezonu jer i generalno dobar igrač koji je slično pokazivao u Sasulu, nije nužno Giampaolo zaslužan za njegove igre.

FORZA MILAN !

muxa
Kontakt:

PostPostao/la muxa » 06 jun 2019, 17:51

Jel se meni čini ili ovdje neko žali za Gatusom :)
Kažeš čitav spektar? De nabroj mi barem 5-6?

rope11
Kontakt:

PostPostao/la rope11 » 06 jun 2019, 18:09

Ja ni najmanje ne žalim Gatusa, ali baš zato ni ne pozdravljam odluku dovođenja novog prosječnog trenera koji ne da ima lošiju statistiku od Gatusa nego i od ostalih trenera koji imaju približno izjednačenu ekipu kao Sampdoria. Šta to on sad ustvari može pružiti, što Gatuso nije mogao?
Nije ga fer porediti sa npr. Gatusom ili EDF jer Milan i Roma imaju bolje ekipe, ali ga je itekako fer porediti sa Mazzarijem ili Gasperinijem. Pa čak bi ga i onaj Mihajlović sa mrtvom Bolognom prešišao da je vodio ekipu od početka, čini mi se da nema ni 10 bodova zaostatka, a svi znamo da je Bologna dugo vremena bila u fazi ispadanja dok ih nije preuzeo.

Nije na meni da biram igrače, ali između klase poput Mbapea koji nam je svakako nedostupan i prosječnog igrača poput Sensija postoji sredina. Neko ko je ipak kvalitetniji od Sensija, ali i cjenovno povoljniji od wc igrača jer još uvijek ne spada u tu kategoriju. O tome neka Maldini razmišlja, nije na meni. :zzz:

Koja je sad poenta zamjeniti Bakayoka Sensijem, pa to nije čak ni tapkanje u mjestu nego downgrade u odnosu na prošlu sezonu. Šta ustvarimo dobijamo sa tim?

FORZA MILAN !

Natrag na “AC Milan”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.