AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,geronimo,hammers,rio_Ferdy88,Puma

Beduin
Kontakt:

PostPostao/la Beduin » 03 sep 2019, 15:51

Zenga WroteColonPosto je mercato gotov malo dublja analiza squadre i allenatorea.

Golmani
Donnarumma x 2, Reina (stariji brat je cisti visak, kosta klub 2M godisnje)

Dobro smo pokriveni, mozda i najbolji golmanski tandem u ligi
Ocjena: 9/10

Odbrana
RB: Calabria, Conti
CB: Romagnoli, Musacchio, Caldara, Duarte, Gabbia
LB: T.Hernandez, RR

Tesko da je Duarte bolji od Zapate/Abatea kao stoper, bolje je bilo da su se ustedile pare transfera i ostavili jednog od ovih starih CB kerova.
Musacchio nije dovoljno dobar, kao ni desni bek(ovi), Conti skripi u defanzivi, Calabria je 'nako. Gabbia dobar na pripremama. LB i kapiten svakako jaki. Izazov je novi sistem Giampaola, pod Gattusom smo imali jaku odbranu i opalio je dobar temelj.
Ocjena: 7/10

Vezna linija
RW: Suso, Castillejo
CM: Biglia, Bennacer, Kessie, Paqueta, Krunic
LW: Hakan, Bonaventura, Borini

Glavni problem je nedostatak CM/AM, neko ko "zna lopte" - da poveze redove. Dodatni problem/konfuzija je sto se ne zna gdje ko igra konkretno, ovi sto su poredani kao LW/RW, te Paqueta+Krunic su svi nekakvi hibridi, fol mogu pokriti vise pozicija, ali ne igraju nijednu "da valja", nejasne su uloge.
Ocjena: 5/10

Napad
Piatek, Leao, Rebic

Piatek se nije snasao u novom sistemu, kao ni ostatak ekipe. Direktna je korelacija izmedju njegove gol rate i CL plasmana, trebace nam njegovih 15-20 golova. Rebic = A.Silva, samo drugi tip napadaca, po kvalitetu te opcijama tu negdje. Leao potencijalno dobar
Ocjena: 6.5/10

Trener Giampaolo
Bivsi klubovi Cagliari, Siena, Catania, Cesena, Brescia, Cremonese, Empoli, Sampdoria, 8 klubova za 13 godina, dobio je otkaz 3 puta tokom prva 3-4 mjeseca u novom klubu. Samo je u Sampdoriji ostao duze od jedne sezone.

Igrao amaterski fudbal kao igrac, nema iskustva iz velikog kluba, a sto je najgore nema ni nekih WOW rezultata iz ovih manjih klubova.

Veliki minus sto nije koristio novajlije, nego fura Borinija, Castilleja. Oborili smo rekord sa 0 upucenih suteva po golu u Udinama, a protiv novopecenog debitanta Brescije smo se na guzove provukli 1-0. Ima zahtjevajuci stil igre, treba vremena da se to uigra, a vremena je najmanje u Milanu. Da bi stvar bila gora, on je licno dozvolio produzene odmore pojedinim igracima.

Ocjena: 4/10

Menadzment Maldini & Boban

Veliki fudbaleri i imena, ali zeleni i naivni u novim ulogama. Maldini je institucija kao covjek, dok je ovaj zadnji najobicniji nacionalisticki yebivjetar koji godinama pametuje sa strane kroz medije....

Pripreme? Neozbiljne; manji br. utakmica odigranih od top4 rivala, te manje od klubova protiv kojih smo igrali (Benfica, Bayern, Man Utd) te nepotrebno gostovanje na zabacenom, siromasnom Kosovu, sto smrdi na kriminal.

Mercato?
T.Hernandez > Laxalt+Strinic
Duarte < Zapata/Abate
Bennacer = Bakayoko (iako su totalno drugaciji igraci)
Krunic = Bertolacci/Montolivo/Mauri
Leao = Cutrone (po znanju crnja bolji, po gol rati talijan)
Rebic = A.Silva (iako su totalno drugaciji igraci)

Pozitivno sto smo se kutarisali sljama, ali smo samo na LB dobili upgrade, ovo ostalo je sve tu negdje - a u netu je se skrsilo 60M. Doveli su trenera koji igra specifican stil fudbala, ali mu nisu doveli igrace za taj fudbal. Sto vec od sada lici na zrtveno jagnje, svakako su obezbjedili dezurnog krivca u Giampaolu ukoliko sve ode u 3 lijepe.

Tu negdje smo po razmisljanju, osim sto po meni Krunic jeste upgrade u odnosu na Bertolacci/Montolivo/Mauri, jer je imao takmicarsku sezonu gdje je igrao i to sasvim solidan fudbal u odnosu na nabrojane.
Takodjer Leao/Rebic moze vise pomoci u novom sistemu igre u odnosu na Cutro/Silva na toj lijevoj strani. Steta samo sto nismo uzeli pare od prodaje Samu/Laxalt gdje bismo znatno ispeglali FFP, a ovako nista od njih dvojice.
Najnetrofejniji, al libo nas racku, i to je nesto.

arminz
Kontakt:

PostPostao/la arminz » 03 sep 2019, 15:55

Sta je sa Krunica, nije debitovo jos?
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

nextterrain
Kontakt:

PostPostao/la nextterrain » 03 sep 2019, 16:20

arminz WroteColonSta je sa Krunica, nije debitovo jos?

Mislim da će se najvjerovatnije koristiti kao zamjena za Kessija, tako da će ulaziti s klupe nekada, ali opet sve zavisi gdje će koristiti Bonaventuru.

Vezni red nam je sada 2x bolji nego prošle sezone i to je za pohvalu. Imamo jaču ekipu nego prošle sezone to je sigurno i bolji smo od Rome

Zenga
Kontakt:

PostPostao/la Zenga » 03 sep 2019, 16:51

@Beduin;
Krunić je tu negdje sa Bertolaccijem, neće ni od dobit više od max 10utakmica, većinom po 15ak min. Rade nema bitnu ulogu ni u BH repki, gdje je vezna značajno slabija od Milanove. Što se repke tiče, bolje je da igra standardno u manjoj ekipi nego tribine/klupa Milana.

Razumijem šta želiš reć za Leao/Rebić vs Cutrone/A.Silva za sistem novi, ali objektivno, uopšte nije nerealno da će već u novembru biti novi-novi sistem s novim trenerom. Šta onda, Maldini&Zvone?

Problem je što su doveli čovjeka sa jasnom filozofijom i idejama, što je izmeđuostalih i Sacchi podržio, ali tom istom čovjeku nisu doveli igrače za tog sistema. Za taj isti sistem treba vremena, baš kao i za Sarrijev 4-3-3, no vremena je najmanje u Milanu nakoh 6 mizernih sezona.

Neko napisa za Spalletija, što da ne, evo ja lansiram i Allegrija na kojeg smo svi bili ogorčeni, kao drastično bolju opciju od Giampaola. Mislim, kad već nemožemo dovesti Contea, Sarrija, Carletta...

Nadam se da će nam povratak Bonaventure, Caldare i Contija donjeti mnogo radosti, svi su aktuelni za početne postave i repku kad budu spremni i uhvate ritam. Ova trojka bi nam mogla biti najveće pojačanje nakon lošeg mercata :thumbup:

celikmilan
Kontakt:

PostPostao/la celikmilan » 03 sep 2019, 18:18

Ubrzali su lijevog beka, ubrzali i osnažili napad, riješili se škarta (doduše istekli su im ugovori pa i nije baš njihova zasluga), nisu nešto puno potrošili u skladu sa tim FFP ili kako se već zove tako da su to neke pozitive. Ne valja im to što sredinu osim Bennacera nisu popravili i to što su onog Correu toliko dugo čekali i na kraju ne dočekali a moglo se i trebalo to vrijeme iskoristiti za nešto drugo.

arminz
Kontakt:

PostPostao/la arminz » 03 sep 2019, 18:27

Gledajte pozitivno, makar ste dobili mister x-a zadnji dan :mrgreen:
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Beduin
Kontakt:

PostPostao/la Beduin » 03 sep 2019, 18:30

Ja sam za Alegrija i ne vidim razlog zasto ne dovesti takvog covjeka ako nemas bolju opciju trenutno. Ali je vjerovatno preskup za nas trenutno.

Ja sam na samom pocetku mercata pisao ovdje, ubijedjen sam 100% da je povratak Bonaventure nase ponajvece pojacanje ove sezone, ako ne dodje neki vrstan veznjak, a eto nije dosao. Da je on bio zdrav proslu sezone mi bismo glat izborili LP. U prvih nekoliko utakmica je postigao 3 gola cini mi se, ne znam jel imao asistenciju i onda je uslijedila povreda.
Vidili smo i u pripremnim utakmicama koliko se zazelio fudbala, njegova agilnost u trka mogu dosta pomoci, samo ako poradi na carinjenju lopte i brzem rjesavanju, nesto sto i Kessie treba poceti ciniti. A to je opet do GP i koliko ce uviditi te stvari i popraviti ih.

rope11
Kontakt:

PostPostao/la rope11 » 03 sep 2019, 19:25

Baš će on u tridesetoj poraditi na načinu igre.

On je slična verzija kao Suso, spor, previše driblinga, zakašnjele reakcije i usporavanje igre. Iritantan igrač, ali može biti koristan sa klupe povremeno.

To je to, otprilike. :zzz:

slika

Što je najgore, stvarno može pokriti bar 7 pozicija sa ove slike. Joke no joke. :rol:
Zadnja izmjena: rope11, dana/u 03 sep 2019, 19:28, ukupno mijenjano 1 put.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.

FORZA MILAN !

ronaldo99
Kontakt:

PostPostao/la ronaldo99 » 03 sep 2019, 19:28

rope11 WroteColon

To je to, otprilike. :zzz:

slika

:D :D

Brat prekuco igricu :)

milanist
Kontakt:

PostPostao/la milanist » 03 sep 2019, 22:06

Aa idi u kujac hahaha
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

LegendKiller
Kontakt:

PostPostao/la LegendKiller » 03 sep 2019, 23:30

Ja bi još dodao
Trener: M. Giampaolo
Pomoćni trener: F. Borini
vjerujem da mu Borini i taktičke savjete daje.

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 04 sep 2019, 01:44

LegendKiller WroteColonJa bi još dodao
Trener: M. Giampaolo
Pomoćni trener: F. Borini
vjerujem da mu Borini i taktičke savjete daje.

Možda mu trenerska pozicija najviše odgovara, treba ga probati i tu, zašto da ne :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

koraj
Kontakt:

PostPostao/la koraj » 04 sep 2019, 16:04

Ma cijeli ovaj transfer rok je Borinijevo maslo. On je i sportski direktor.
Kad cinis zulum nad nemocnim sjeti se Bozije moci nad tobom!!!!

Romagnoli13
Kontakt:

PostPostao/la Romagnoli13 » 04 sep 2019, 17:09

Riješen teret FFPa, to je pozitivna stvar.
Kutarisali se škarta, i to je pozitivna stvar. Ostali samo Borini i Castillejo.
Ekipa realno bolja nego lani, još ako "kliknu" na sistem koji novi trener želi.

Ocjena 7 od 10.

Ne bude li išlo sa Giampaolom po planu. Već u novembru treba vratiti Allegrija. Imao bi bolji tim nego u zadnjoj sezoni kad je vodio Milan.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Beduin
Kontakt:

PostPostao/la Beduin » 04 sep 2019, 18:13

Otislo 10 igraca, doslo 6, znaci i tu smo dobri, nije se gomilalo samo da se puni roster. Imas malog Babiu da uleti ako moradne dok i Caldara ne dodje sebi. Na zimu da dovedu jakog veznjaka i vidjet kako stoperi finkcionisu i to je to.

Rosicky
Kontakt:

PostPostao/la Rosicky » 04 sep 2019, 20:26

Doveli su se igrači koji ce za godinu dvije bit skart i tako u krug :D
#OzilOut.

rope11
Kontakt:

PostPostao/la rope11 » 05 sep 2019, 01:59

Ne vidim ko će od ovih biti škart. Upitni su Krunić i Duarte, ali s obzirom da su došli za male pare i da ionako imaju malu platu, neće biti veliki udar na budžet. A i u svakom momentu ih možeš prodati za sličan novac i vratiti uloženo.

Theo, Benaser i Leao bi trebali biti pun pogodak, pogotovo ova zadnja dvojica.

Rebić je na dvogodišnjoj posudbi, od njegovih igara zavisi da li će ostati ili ne. Ako flopne, noga i završena priča, minimum rizika oko njega.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.

FORZA MILAN !

muha milanez
Kontakt:

PostPostao/la muha milanez » 05 sep 2019, 05:28

Mislim da će Rebić isto biti pun pogodak jer momak je najbolji šprinter Bundeslige, također na EP najbrži šprint uz Mbappea i Ronalda. Kad jedan Gervinho pravi onoliku razliku samo zbog svoje brzinem što Rebić ne bi mogao sa svojih čini mi se 25 godina. Samo je stvar našeg stručnjaka na klupi kad će ga počet korisit..

Isto Theo na pripremnim bio nezaustavljiv, nadat se da povreda nije ostavila puno traga na njemu. Sigurno će bit top pojačanje.
... we are ac milan ...

celikmilan
Kontakt:

PostPostao/la celikmilan » 05 sep 2019, 12:22

Dovedena su 3 brza igrača i Bennacer koji zna da poturi loptu samo ostaju Suso i Hakan koji će to sve da uspore.

Zenga
Kontakt:

PostPostao/la Zenga » 05 sep 2019, 13:13

Sve što je dovedeno ljetos imaju potencijal da flopnu samo tako, jer su stigli u nakaradan klub gdje gotov pa niko nije u stanju pokazat puni potencijal. Sa zelenim menadžmentom je teško i bolje igrače prodat za neku realnu vrijednost.
Najsvježiji primjeri Cutrone, A.Silva, uostalom su novajlije sličan profil igrača kao što su Kinezi doveli: RR, Conti (T.Hernandez) Hakan (Bennacer), A.Silva (Leao+Rebić).

Ovaj klub je izvukao minimum iz Bonuccija i Pipite, primarno zbog nedostatka veznog koji zna lopte te zelenog trenera. Milan je i dan danas na istome, fali veznjak tipa Rakitić, Modrić, fali iskusan trener tipa Spalletti, Allegri, da ne spominjem Conte, Carletto, Sarri...
Kako ćemo onda tvrditi da ove novajlije svi redom neće flopnut :hmmmmm:

Duarte,Krunić su tu samo zbog brojeva - sve osim max 7-10 utakmica godišnje bi bilo iznenađenje i rezultat povreda aktuelnijih opcija. Za njih ćeš max trećinu uloženog vratiti, aktuelnije su "vječne" posudbe, tipa Matri u svoj vakat.

Natrag na “AC Milan”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.