FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,geronimo,hammers,Donnie Darko

Mokes
Kontakt:

PostPostao/la Mokes » 11 feb 2019, 15:39

Trener je dio momčadi, kao što je neki igrač dio momčadi. Ono što je Barci Messi, to je Unitedu bio SAF. Isto kao što kad imaš vrhunske igrače, pa ti na klupi može sjediti i neki prosječan trener(vidjeti pod Barca i Enrique), isto tako ako imaš vrhunskog trenera koji uspostavi pravi sistem, može i iz prosječnih igrača izvući maksimum.
Opet iako imaš vrhunskog trenera, trebaju ti vrhunski igrači, jer su oni ipak najvažniji. Naravno, na treneru je da na najbolji način iskoristi čitav potencijal ekipe. Nekome je dovoljan jedan klasan igrač, a nekome 2-3, a nekome ida daš 10 opet ne bi ništa napravio.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

xaviesta
Kontakt:

PostPostao/la xaviesta » 11 feb 2019, 16:22

Kaže propao klub.
Dovedeš Frenkija, Mendy i Jović blizu. Dobit ces vrhunskog beka u Semedu.
Al opet uprava napolje. :rol:
Don't hate what you don't understand.

enobarca
Kontakt:

PostPostao/la enobarca » 11 feb 2019, 17:18

Ja upravi jedino zamjeram to sto i dalje drze neznalicu na klupi, sto se tice ostalog dobar posao se radi sad.Dovode se mladi igraci, rijesavaju se skarta poput Denisa, Munira i slicnih.Jos da hoce otjerati levatinu i dovesti koga bilo, bar da se proba sa nekim drugom, dosta je vise ovakve igre.Imala je i uprava svojih propusta naravno ali u zadnje vrijeme tim se bas pomladio te se i dalje radi na tome, za to im kapa dole.Samo se bojim da bi nekad u mogucnosti oni mutni poslovi po Brazilu mogli nastetiti klubu.Nemoguce da je to sve cisto, samo odjednom dovedu igraca za kojeg niko nikad nije cuo, zadnji slucaj onaj sto su ga uzeli sa nekim zajedno, zaboravih mu ime.

JoeBleck
Kontakt:

PostPostao/la JoeBleck » 11 feb 2019, 18:01

Ako dovedu Mednya,Jovica i De Lighta uz vec potpisanog Frenkija , silan posao i vrhunski odabir.Uz sve to imas Semeda koji je stroj(pod pravim trenerom moze pokazati 3x vise) , Dembelea,Coutinha,Umtitija,Lengleta,Tobido,Arthur,Alena.Nejerovatno potentna ekipa.Pravi strucnjak i nema brige za Barcu u narednom periodu.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 11 feb 2019, 18:20

mesqueunclub2019 WroteColonSamo jedno pitanje za vas koji sve napadate: kako bi da li bo uopce Guardiola sa svojim pristupom mogao voditi ovu Barcelonu u kojoj Messi trci 6 kilometara? Prije svega se pitanje odnosi na presing koji forsira Guardiola, ali i konstantnu izmjenu pozicija igraca?

samo bez spinova tipa: ti krivis Messija, on na cupq, bez njega bi bili valjadolid i tako tih supljih odgovora

Messi nista vise nije trcao pod Guardiolom nego sada. Imas statistiku pa se uvjeri. A cak najmanje je trcao 2012 godine kad je zabio 91 gol. Cinjenica.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

miki_92
Kontakt:

PostPostao/la miki_92 » 11 feb 2019, 19:44

Air Stegen :ljepota:

slika
“You can have results or excuses. NOT BOTH.”

"Slavery was a choice"

MrHc
Kontakt:

PostPostao/la MrHc » 12 feb 2019, 07:48

leorey WroteColon
mesqueunclub2019 WroteColonSamo jedno pitanje za vas koji sve napadate: kako bi da li bo uopce Guardiola sa svojim pristupom mogao voditi ovu Barcelonu u kojoj Messi trci 6 kilometara? Prije svega se pitanje odnosi na presing koji forsira Guardiola, ali i konstantnu izmjenu pozicija igraca?

samo bez spinova tipa: ti krivis Messija, on na cupq, bez njega bi bili valjadolid i tako tih supljih odgovora

Messi nista vise nije trcao pod Guardiolom nego sada. Imas statistiku pa se uvjeri. A cak najmanje je trcao 2012 godine kad je zabio 91 gol. Cinjenica.

Mozda Messi nije vise trcao ali je igrao krilo a ne meljao u sredini unistavajuci prostor Iniesti.

Drugi je problem sada sto mi ne igramo u 433 jer Messi nece na krilo. I sto nemamo profil igraca Inieste.

Znaci ne znam ti koji trener da dodje na klupu nece nista promjenit sa ovim igrackim kadrom. Nemas profil igraca Inieste, bez Arthura nemas vezni red, nece Rakitic postati igrac sa mudima, nece Messi otici na krilo i koristiti prostor znajuci da ce dobiti dobar pas od Inieste i Xavija itd itd ..... budimo malo i realni. Prvo dobar remont i otkaz mravu uz dolazak Xavija to je to.
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

mesqueunclub2019

PostPostao/la mesqueunclub2019 » 12 feb 2019, 09:11

Neko je spominjao Zidanea ovdje, u kontekstu motiviranja. Nije mi cilj omalovažavanje, jako cijenim njegov uspjeh, ali je stvar po meni poprilično jasna. Nije stvorio sistem igre za duže staze, vec je samo njihovu infividualnu kvalitetu usmjerio u borbu za spektakl takmicenje - Liga prvaka.

Do Zidanea, to su bili vrhunski igrači, ali i igrači sa velikom oskudicom kontitnuiteta uspjeha, i apsolutno u sjeni Barcelone. Od 2009 kada se dolaskom Ronalda kreira taj tim do dolaska Zidanea oni imaju jednu osvojenu La ligu, jednu ligu prvaka, i cini mi se 2 kupa - za 7 godina. U poređenju sa Barcelonom to je četverduplo manje za isti period.

Treneru je puno lakše motivirati takav tim nego jednom Valverdeu. Kako motivirati Buskeca da odigra vrhunski pozrtvovano jednu utakmicu sa Bilbaom kad ih je 20 30 do tad odigrao i dobio.

Zidane je Real tako velike kvalitete sveo na 7 teških (ne uvijek teških) knock out utakmica Lige prvaka. O tome je neki dan i Guardiola govorio. Pitam se koliko bi titula osvojili Juventus ili Bajern recimo, da su zanemarili domacu ligu i kup i samo se fokusirali na Ligu prvaka. Za cijeli taj period u medjusobnim utakmicama sa Barcelonom bili su potpuno inferiorni. Real je prosle godine igrao uzasno lose, al su osvojili Ligu prvaka i to se u ovom vremenu surovog marketinga više cijeni od Barcine duple titule. To je besmisleno. Unazad samo 10ak godina, to nije bilo tako. Najgore od svega je što su i navijaci Barcelone to prihvatili zdravo za gotovo.

I na kraju, razmislite malo o Valverdeovoj ulozi. Kako motivirati jednog Pikea ili Buskeca da nakon svjetske i evropske titule, 4 lige prvaka, 6 il 7 kupova, 7 ili 8 la liga, gine u jednoj utakmici protiv Bilbao. U tome je kljuc, Valverde je toga svjestan i našao je model defanzivnije igre, bez mnogo trošenja, sa povoljnim rezultatom. A kada zagusti, kao protiv sevilje, izadju i razvale ih.
Prošle godine je bio problem što smo prelako dali Romi 4 gola. Za je zavšilo 2-1, ili 1-0, na nou campu nemam sumnje da bi prošli dalje. precjenili su se, izašli mlitavo i izgubili.

Riziko
Kontakt:

PostPostao/la Riziko » 12 feb 2019, 09:23

Pa onda Buskets i Pique ne moraju ni početi tu utakmicu.
Nek igraju derbije i lš. Odnosno, nek svaku drugu počinju.

Valverde je ziheraš i to je notorna činjenica.
Enrique je u onoj epohlanoj revanš utakmici sa Parizom promjenio taktiku, sa 3 štopera, gledali smo nešto drugačije.
Ne znam što Valverde ne proba nekad s 3 štopera, desno Semedo, lijevo Alba, u vezi Vida i Artur, Leo, Demba i Suarez u napadu. Ili Cou iza Lea i Suareza, da ima veće ovlasti u veznom redu.

Hoću reći, postoje mehanizmi, mjenjanje formacije, može se probati bar protiv slabijih ekipa na domaćem terenu.
Naguralo štopera sepet, da ih bar negdje probaj iskorsititi.

mesqueunclub2019

PostPostao/la mesqueunclub2019 » 12 feb 2019, 10:09

Riziko WroteColonPa onda Buskets i Pique ne moraju ni početi tu utakmicu.

Enrique je u onoj epohlanoj revanš utakmici sa Parizom promjenio taktiku, sa 3 štopera, gledali smo nešto drugačije.
Ne znam što Valverde ne proba nekad s 3 štopera, desno Semedo, lijevo Alba, u vezi Vida i Artur, Leo, Demba i Suarez u napadu. Ili Cou iza Lea i Suareza, da ima veće ovlasti u veznom redu.

Hoću reći, postoje mehanizmi, mjenjanje formacije, može se probati bar protiv slabijih ekipa na domaćem terenu.

Odlicno. Slazem se u potpunosti.
Al neke stvari su ocigledne:
1)Valverde uspjesno vodi Barcu, sta god ko govorio, tabela je jasna
2)Odlican primjer za Enrikea - vrlo uspjesan je to potez davljenika, međutim, ko se sjeca utakmice sa Juventusom u Torinu, zna da su ga igraci izdali kao i Valverdea protiv Rome. Covjek je pizdio sa klupe, galamio, davao instrukcije, al džaba, 3 0.
3)Sta ako su upravo trazili ziheraša u upravi, ako je bas to sto zeli ova igracka elita. A budimo realni, Valverdce ne moze rastjerati elitu u timu, kao sto je to mogao Guardiola.

P.S. Ne dajem veci znacaj LP od la lige i kupa...to mi je djetinjasto.

VAlverde je rang trenera jednog Unai Emerija. Cak u karijeri su imali isti pristup, ista skola. Emeri u Parizu nista, previse zvijezda, nepodnosljivo. U Arsenalu sa ogranicenim kadrom igraca, igra jako uzbudljivo i lijepo.

mesqueunclub2019

PostPostao/la mesqueunclub2019 » 12 feb 2019, 10:17

kad je u pitanju trener jako je poucno pratit ovu situaciju i rasprave koje se u engleskoj vode oko Sarija i Čelzija. Mogu se jako dobre pouke izvuci i uporediti sa Barcelonom. Jednostavno, nije to bas tako jednostavno kao sto to neki predstavljaju. Dovedi Guardioli ili Klopa i sve ces rijesiti -JAŠTAĆEŠ.

Lion je jako dobar tim, al vidjecemo u toj utakmici šta znači motiviranost i želja - odigrat ce vrhusnki, kao i protiv sevilje. I to ce biti jos jedan dokaz da Valverde nije nikakav defanzivac, Murinjo sto bi neki rekli. Njegov bilbao je igrao prelijep fudbal, al to u Barceloni nije uvijek moguce, sa glavnim igracima u 30im godinama.

enobarca
Kontakt:

PostPostao/la enobarca » 12 feb 2019, 12:09

Mislim da se u historiji foruma nije desilo da neko u manje od 20 postova napise ovoliku kolicinu gluposti ko ti otkad si dosao :tokralju: Na kraju ce Valverde ispasti trenercina zbog jedne **** utakmice protiv Seville, al cuj onog gore zakljucka zasto su ispali od Rome, de skini te roze naocale i sagledaj stvari realno.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 12 feb 2019, 12:33

Riziko WroteColonPa onda Buskets i Pique ne moraju ni početi tu utakmicu.

Najgore je sto su to WC igraci, pa pogledaj partiju Piquea protiv Rejala, apsolutno nas najbolji igrac na terenu, znaci kad hoce i kad ima motivaciju bude najbolji, a ove ostane preko qurca igra. Slicna stvar je bila i s Alvesom zadnje 2-3 sezone prije njegovog oglaska, protiv Rejala redovno prekucavao.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Rodju
Kontakt:

PostPostao/la Rodju » 12 feb 2019, 15:18

mesqueunclub2019,

čitam tvoje komentare i sa mnogo toga se slažem, naročito onaj dio u kom pišeš, da ne može biti važnije i relevantnije takmičenje u kojem odigraš
maksimalno 13 utakmica od takmičenja u kojem igraš 38 utakmica i u kojem nema odluke penalima i gola u gostima. Dakle, igraš dvokružno sa svakim i moraš imati najviše bodova. U samo izuzetnim slučajevima odlučuje međusobni dvoboj, a to se događa vrlo, vrlo rijetko.
Najgore je kad očekuješ neku normalnu komunikaciju, potrudiš se, kao što si se ti, a onda dođe "stručnjak" (enobarca), pa ti u jednoj rečenici, bez ijednog argumenta odbrusi kako pišeš gluposti. Izgubi čovjek volju za daljnju komunikaciju.
Ja sam imao jednog takvog pa je dobio pozdrav iz Žitorađe.
Mnogi ne shvataju preveliko značenje marketi Pep izjaviti, pa sam i sam, ovdje na forumu, pisao o tome, dominaciji Barcelone, te načinu i razlozima osvajanja Reala u LŠ. Ovaj jedan pametnjaković je to nazvao "izmišljanjem zavjere". Elementarno nerazumijevanje. Naravno, automatski je blokiran za bilo kakvu daljnju komunikaciju.
Koliko je utjecaj marketinga pojedinih klubova bitan najbolje govori činjenica, da jednom Umtitiju nije bila dovoljna titula na SP, osvojena La Liga, kup Španije, superkup Španjolske, nego je prevladala LŠ, drugo mjesto na SP i ništa više, s tim da je tog istog igrača dijelio samo jedan penal da završi svoje takmičenje u osmini finala na SP, a pritom bi on bio izravni krivac, jer je "fulao" 11-erac u tekmi protiv Danske. Mislim.............. što reći, šta se sve čini, da "proguraš" svojega zbog materijalnog interesa.

mesqueunclub2019

PostPostao/la mesqueunclub2019 » 12 feb 2019, 15:21

enobarca WroteColonMislim da se u historiji foruma nije desilo da neko u manje od 20 postova napise ovoliku kolicinu gluposti ko ti otkad si dosao :tokralju: Na kraju ce Valverde ispasti trenercina zbog jedne **** utakmice protiv Seville, al cuj onog gore zakljucka zasto su ispali od Rome, de skini te roze naocale i sagledaj stvari realno.

odrasti

Rodju
Kontakt:

PostPostao/la Rodju » 12 feb 2019, 15:24

Ne znam kako mi je ispao jedan komad teksta:
"Mnogi ne shvataju preveliko značenje marketinga u današnjem nogometu. A ja kao da sam znap što će Pep izjaviti na temu najboljeg kluba zadnjih 10-ak godina, pa sam i sam, ovdje na forumu,.................",
je trebalo pisati.

enobarca
Kontakt:

PostPostao/la enobarca » 12 feb 2019, 15:41

mesqueunclub2019 WroteColon
enobarca WroteColonMislim da se u historiji foruma nije desilo da neko u manje od 20 postova napise ovoliku kolicinu gluposti ko ti otkad si dosao :tokralju: Na kraju ce Valverde ispasti trenercina zbog jedne **** utakmice protiv Seville, al cuj onog gore zakljucka zasto su ispali od Rome, de skini te roze naocale i sagledaj stvari realno.

odrasti

Evo sad cu

enobarca
Kontakt:

PostPostao/la enobarca » 12 feb 2019, 15:44

Rodju WroteColonmesqueunclub2019,

čitam tvoje komentare i sa mnogo toga se slažem, naročito onaj dio u kom pišeš, da ne može biti važnije i relevantnije takmičenje u kojem odigraš
maksimalno 13 utakmica od takmičenja u kojem igraš 38 utakmica i u kojem nema odluke penalima i gola u gostima. Dakle, igraš dvokružno sa svakim i moraš imati najviše bodova. U samo izuzetnim slučajevima odlučuje međusobni dvoboj, a to se događa vrlo, vrlo rijetko.
Najgore je kad očekuješ neku normalnu komunikaciju, potrudiš se, kao što si se ti, a onda dođe "stručnjak" (enobarca), pa ti u jednoj rečenici, bez ijednog argumenta odbrusi kako pišeš gluposti. Izgubi čovjek volju za daljnju komunikaciju.
Ja sam imao jednog takvog pa je dobio pozdrav iz Žitorađe.
Mnogi ne shvataju preveliko značenje marketi Pep izjaviti, pa sam i sam, ovdje na forumu, pisao o tome, dominaciji Barcelone, te načinu i razlozima osvajanja Reala u LŠ. Ovaj jedan pametnjaković je to nazvao "izmišljanjem zavjere". Elementarno nerazumijevanje. Naravno, automatski je blokiran za bilo kakvu daljnju komunikaciju.
Koliko je utjecaj marketinga pojedinih klubova bitan najbolje govori činjenica, da jednom Umtitiju nije bila dovoljna titula na SP, osvojena La Liga, kup Španije, superkup Španjolske, nego je prevladala LŠ, drugo mjesto na SP i ništa više, s tim da je tog istog igrača dijelio samo jedan penal da završi svoje takmičenje u osmini finala na SP, a pritom bi on bio izravni krivac, jer je "fulao" 11-erac u tekmi protiv Danske. Mislim.............. što reći, šta se sve čini, da "proguraš" svojega zbog materijalnog interesa.

Izvinite strucnjaci nisam vas prepoznao, samo nastavite sa tim kvalitetnim postovima.

let3
Kontakt:

PostPostao/la let3 » 12 feb 2019, 15:51

mesqueunclub2019 WroteColonNeko je spominjao Zidanea ovdje, u kontekstu motiviranja. Nije mi cilj omalovažavanje, jako cijenim njegov uspjeh, ali je stvar po meni poprilično jasna. Nije stvorio sistem igre za duže staze, vec je samo njihovu infividualnu kvalitetu usmjerio u borbu za spektakl takmicenje - Liga prvaka.

Do Zidanea, to su bili vrhunski igrači, ali i igrači sa velikom oskudicom kontitnuiteta uspjeha, i apsolutno u sjeni Barcelone. Od 2009 kada se dolaskom Ronalda kreira taj tim do dolaska Zidanea oni imaju jednu osvojenu La ligu, jednu ligu prvaka, i cini mi se 2 kupa - za 7 godina. U poređenju sa Barcelonom to je četverduplo manje za isti period.

Treneru je puno lakše motivirati takav tim nego jednom Valverdeu. Kako motivirati Buskeca da odigra vrhunski pozrtvovano jednu utakmicu sa Bilbaom kad ih je 20 30 do tad odigrao i dobio.

Zidane je Real tako velike kvalitete sveo na 7 teških (ne uvijek teških) knock out utakmica Lige prvaka. O tome je neki dan i Guardiola govorio. Pitam se koliko bi titula osvojili Juventus ili Bajern recimo, da su zanemarili domacu ligu i kup i samo se fokusirali na Ligu prvaka. Za cijeli taj period u medjusobnim utakmicama sa Barcelonom bili su potpuno inferiorni. Real je prosle godine igrao uzasno lose, al su osvojili Ligu prvaka i to se u ovom vremenu surovog marketinga više cijeni od Barcine duple titule. To je besmisleno. Unazad samo 10ak godina, to nije bilo tako. Najgore od svega je što su i navijaci Barcelone to prihvatili zdravo za gotovo.

I na kraju, razmislite malo o Valverdeovoj ulozi. Kako motivirati jednog Pikea ili Buskeca da nakon svjetske i evropske titule, 4 lige prvaka, 6 il 7 kupova, 7 ili 8 la liga, gine u jednoj utakmici protiv Bilbao. U tome je kljuc, Valverde je toga svjestan i našao je model defanzivnije igre, bez mnogo trošenja, sa povoljnim rezultatom. A kada zagusti, kao protiv sevilje, izadju i razvale ih.
Prošle godine je bio problem što smo prelako dali Romi 4 gola. Za je zavšilo 2-1, ili 1-0, na nou campu nemam sumnje da bi prošli dalje. precjenili su se, izašli mlitavo i izgubili
.

Sa vecim dijelom posta se slažem, al sa podvucenim ne :mrgreen:

Zašto se samo prica svodi na Pikea i Busija ? kao oni najveci problem, to jest njihovo zasicenje od silnih titula...pa dobro, možda jesu zasiceni ali ima riješenje za to - dovedeš kvalitetne zamjene, napraviš oštru konkurenciju unutar tima i onda ces vidjeti kako ce ginuti da opstanu kao prvotimci u prvih 11, jer im prijeti status klupaša.
To Valverde ne radi, kod je njega je cak i Rakitić (sa mnogo manje trofeja i zasluga iz prošlosti od pomenute dvojice) nezamjenjiva kategorija.
Taj trener jednostavno ne zna rotirati kako treba i ima nenormalne rezone u mnogim utakmicama kod izbora sastava.
Mislim, rotira on, al gotovo uvijek pogrešne igrace :crazy:

JoeBleck
Kontakt:

PostPostao/la JoeBleck » 12 feb 2019, 16:31

Ne moze zasicenost biti problem , problem je trener koji ne baca krv i ne stvara glad.Da je Pep danas trener Barce , rastavljali bi na proste faktore sve i jednog rivala.

Ako se Piqueu,Busu i ostaloj co. ne igra,ima ko ce igrati.
Zakucas ga na klupu ,pa malo na tribine,pa ga na transfer listu.Nije ovo merhamet.Mladici jedva cekaju da uprljaju dres i poderu koljena.

Natrag na “FC Barcelona”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.