FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,geronimo,hammers,Donnie Darko

messilla
Kontakt:

PostPostao/la messilla » 14 apr 2019, 14:26

Znači ti bi narednih pet utakmica u 15 dana igrao sa jednom te istom ekipom. I tek kad bi se uzela liga (koju svakako nemaju šanse da izgube, jer ono treba devet bodova u šest utakmica, a pola se igra kući), da se rotira nakon polufinala LP. I onda imaš Leganes - Roma situaciju. Ispadneš i drkaš **** ostatak sezone, a to što si matematički uzeo nekoliko kola prije ti ništa ne znači.

Raspored do kraja:

16.04. Barcelona - United
20.04. Barcelona - Sociedad
23.04. Alaves - Barcelona
27.04. Barcelona - Levante
30.04/01.05 eventualno polufinale
04.05. Celta - Barcelona
07.05/08.05 revanši polufinala
12.05. Barcelona - Getafe
19.05. Eibar - Barcelona
25.05. Barcelona - Valencia (kup)
01.06. eventualno finale LP

Sociedad i Alaves odradi prva ekipa, uzme šest bodova. Izrotira Levante i Celtu i onda nek do kraja odradi najjača ekipa. U najgorem slučaju će faliti tri boda protiv Getafea i Eibara. Ne može pasti forma ako se igra svakih sedam dana.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 14 apr 2019, 14:45

Odmarati vikend pred ligu prvaka. Ostalo nek svako kolo po 1 prvotimac odmara.

MrHc
Kontakt:

PostPostao/la MrHc » 14 apr 2019, 17:38

Da je Messi igrao u onom sastavu jucer nista drugacije nebi bilo.

Za onakav sastav odlicno sve !
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Rodju
Kontakt:

PostPostao/la Rodju » 14 apr 2019, 18:37

Nisam ja napisao jedan te isti sastav, nego najbolji moguci raspolozivi, bez suspendiranih, bolesnih i povrijedjenih.
Nasa mjesovita , odnosno izmjenjena ekipa mora pobijediti Huescu.
Ritam takmicarskih utakmica se ne smije izgubiti.
U momentu kad ti Alba malo visi sa formom, kad Coutinho u zadnjih par utakmica pokaze da nije zaboravio igrati trebalo je oba pustiti da vode juce ekipu da povrate samopouzdanje.
Semedu i Umtitiju daj kontinuitet.
Arthurova kondicija bi se bolje nabila da je juce od pocetka odigrao 1 sat pa ga mijenjas Rikijem.
Nije ovo kritika Valverdeu , nego samo neka moja logika.
Nisam profi, dakle mozda i grijesim.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 14 apr 2019, 19:29

Rodju WroteColonNisam ja napisao jedan te isti sastav, nego najbolji moguci raspolozivi, bez suspendiranih, bolesnih i povrijedjenih.
Nasa mjesovita , odnosno izmjenjena ekipa mora pobijediti Huescu.
Ritam takmicarskih utakmica se ne smije izgubiti.
U momentu kad ti Alba malo visi sa formom, kad Coutinho u zadnjih par utakmica pokaze da nije zaboravio igrati trebalo je oba pustiti da vode juce ekipu da povrate samopouzdanje.
Semedu i Umtitiju daj kontinuitet.
Arthurova kondicija bi se bolje nabila da je juce od pocetka odigrao 1 sat pa ga mijenjas Rikijem.
Nije ovo kritika Valverdeu , nego samo neka moja logika.
Nisam profi, dakle mozda i grijesim.

Ma dobro, ovo je zavrsnica sezone i licno mislim da ko je usao u formu, usao je. Neces sad nesto bitno mijenjati u kljucnim tekmama. Tipa, Umitti da ne znam ti u kakvu formu udje, nece igrati ispred Lengleta u LP, sto je i normalno. Coutinho i Dembele su najbitniji da uhvate malo formu jer su vecinom u prvoj ekipi i to je to.

Alba je malo opao u formi jer je igrao skoro svaku tekmu, logicno je da malo umor stigne, treba rotirati samo pred i izmedju utakmica LP i to je to.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Blejzer10
Kontakt:

PostPostao/la Blejzer10 » 14 apr 2019, 23:15

Od 2. aprila do 12. maja svaka tri dana utakmica. 12 tekmi ukupno. Ali ne treba rotirati, gazi istih 8 i rotiraj trojicu ponekad :tokralju:
Ispast će iz forme ako igraju tekmu svakih 7 dana a ne svaka 3 :tokralju:
Treba organizovati prijateljske tekme kad nema kola/kupa/lige prvaka sredinom sedmice da ne ispadnu momci koji treniraju svaki dan iz forme :rol:

U Engleskoj zadnje kolo završava 12. maja, znači 19 dana rupa prije finala lige prvaka. To je ozbiljna rupa a ne faking 6 dana.

Super je ovaj odmor bio. Rješiti United, a onda Sociedad (subota), Alaves (utorak) uzeti šest bodova. Vjerovatno će igrati prva postava uz poneku rotaciju. Vjerovatno će biti kurcobolje i pod rezervom, al' Bože moj, ni prvi ni zadnji put da su tako dobili.
Protiv Levantea kući se može proslaviti titula, i to s miks sastavom da se odmore određeni igrači pred polufinale.
Mada me ne bi ni najmanje začudilo da Eibar dobije Atletico i ranije donese titulu.

Rodju
Kontakt:

PostPostao/la Rodju » 15 apr 2019, 00:49

Treba pazljivo procitati sta sam napisao.

Rodju
Kontakt:

PostPostao/la Rodju » 15 apr 2019, 00:51

#############
Taraba za Zitoradju.

Romariooo
Kontakt:

PostPostao/la Romariooo » 15 apr 2019, 01:43

Nema tu neke velike nauke oko rotiranja, glavne igrace postediti vikend pred ligu prvaka i to je to, svakih 7 dana utakmica je idealno i za svjezinu, a i da se ne ispadne iz takmicarskog ritma

Dakle ako prodjemo uniteda imacemo dvije utakmice u ligi koje se igraju tri dana prije liverpula, to su kuci levante i gostovanje celti, tu dakle odmoriti mesija, suareza, albu, pikea, buskeca raketu, ostali mogu igrati kombinovano, nekome fali samopouzdanja, nekome treba minuta, nekome treba takmicarski ritam kao npr malcolmu i dembi i umtitiju, pa nek igraju svaku skoro, ovi glavni nek odmaraju, pa onda i malo kombinovati, nekd bez mesija sa suarezom u spicu, nekad bez suareza s mesijom u spicu, fino se sve to moze uklopiti,

Dakle poslije uniteda kombinovani sastav protiv sociedada, odmoris 2-3 glavna igraca, onda u goste alavesu ides skoro najjaci sastav, odmoris tu recimo suaeza samo i rakitica npr, ako umjesto njih zapocnu demba i vidal npr, nista to nije slabije, onda pred polufinale recimo mesija, albu, buskeca i pikea ostavis

Vjerujem da ce mrav tu znati odraditi poso, vise me brine sama postavka utakmica u ligi prvaka, da tu ne bude kukavicluka, i kako ce reagirati tokom utakmice, hoce li raditi prave izmjene u pravo vrijeme, ako budemo ikali rezultat kao protiv uniteda, hoce li se prerano i kukavicki zatvarati, ili ce znati iskoristiti situaciju pa dovrsiti protivnika koji se sam nudi itd, vidjeli smo recimo protiv rome kad smo imali veliku prednost i kad je logicno bilo da ce roma morati srljati naprijed, postaavio se defanzivno i dopustio im da se razmasu, umjesto da je poceo s dembom koji bi ikao dosta prostora

Meni je skroz drago sto prvu protiv liverpoola igramo kuci, ako dodjemo do toga naravno, pretpostaviti je da cemo igrati ofanzivno, mozda cemo ih uspiti razbiti vec u prvoj utakmici, oni su opasni narocito pred svojom publikom, a do te druge utakmice imat cemo valjda neku prednost s camp noua, a i liverpool ce se dosta istrositi u mrtvoj trci za titulu u engleskoj, dok nasi imaju vise vremena i za odmor i za koncetraciju iskljucivo za liverpool

Valjda se demba vrati do liverpoola potpuno u formu pa da ih onda muski napadnemo ofanzivnom igrom, mislim da tako imamo najvise sanse, ako se bude taktiziralo tu bi mogli biti donji

No vidjecemo sad u utorak u kojem ce to smijeru ici, ako bude napadacki protiv uniteda to je ohrabrujuce i za liverpool, ne naravno srljanje nego igra s krilima, s kontrolom lopte, presingom i s paznjom na kontranapade, mozda bi bilo pametno probati s coutinjom i dembom i suarezom i mesijem, artura ostavit na klupi, coutinjo se poboljsao, narocito je siguran na lopti, mogao bi igrati prednjeg veznog ispred rakete i buskeca, mora se rizikovati ofanzivnije barem kod kuce u ligi prvaka
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 15 apr 2019, 16:10

Trebat ce Dembele sutra definitivno, proslu tekmu su okruzili Messija samo ( realno je samo on mogao i proci igraca), pa nam treba jos neki igrac s driblingom da odvuce bar nekoga. Bit ce sigurno vise prostora na Campu.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Blejzer10
Kontakt:

PostPostao/la Blejzer10 » 15 apr 2019, 20:21

Nisam znao da nam je frajer zabio gol. Izbaci mi maloprije na yt :mrgreen:

Romariooo
Kontakt:

PostPostao/la Romariooo » 15 apr 2019, 23:10

Koliko se kod nas prica o odmoru i rotacijama, a englezi ovi se satrase i bas nam se i to lijepo poklopilo, nas put do finala vodi preko uniteda, liverpoola i vrlo vjerovatno citija, a svima im je svaka utakmica bitna, unitedu za ligu prvaka, ovima za titulu, mrtva im je trka i mi smo tu u neuporedivoj prednosti, i fizicki i psihicki

Demba bi sutra itekako dobro dosao jer bez njeg smo tupi u napadu, u prvoj utakmici gledam suarez sam u napadu, mesi se povlaci duboko u sredinu i tu se zgusnu oko njeg i ne moze nista, semedo par put fino probije po strani al nema s kim nista odigrati, coutinjo isto nije los bio al nema s kim nesto naprijed odigrati, sve je nesto daleko od gola i nabijeno u sredini u guzvi, semedo i dembaa bi nesto napravili po strani, da ne govorimo da ika hrabrosti pa i da lijevo se upare coutinjo i alba, al vjerovatno ce biti dilema coutinjo il demba, obojica tesko da ce zapoceti
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 16 apr 2019, 10:33

Ima li ikakve sanse da Dembele zaigra od prve minute ?
I valjda ce povuci sutra i najbolji napadac zadnjih 20 godina.

messilla
Kontakt:

PostPostao/la messilla » 16 apr 2019, 13:29

Nije sutra :urnebes:

Pa ima. Ali ima svojih prednosti i ako bude igrao samo zadnjih pola sata. Vidal i on bi mogli donijeti dosta toga u posljednjoj trećini tekme, pogotovo ako stvari ne budu išle dobro.

2nd#Tripl3t

1992 2006 2009 2011 2015

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 16 apr 2019, 14:00

messilla WroteColonNije sutra :urnebes:

Pa ima. Ali ima svojih prednosti i ako bude igrao samo zadnjih pola sata. Vidal i on bi mogli donijeti dosta toga u posljednjoj trećini tekme, pogotovo ako stvari ne budu išle dobro.

Ma znam da nije. Prvo sam pisao hoce li Dembele igrati sutra pa sam se ispravio. :mrgreen:

Sumnjam da ce United krenuti od prve minute ofanzivno, tako da bi Dembele mozda bio korisniji u posljednjoj trećini utakmice.
Mada opet kako god, uvijek je korisniji od Coutinha tako da se nadam da ce igrati od prve minute i uz Messija ovo rijesiti do poluvremena.

Lord44
Kontakt:

PostPostao/la Lord44 » 16 apr 2019, 14:18

Nemojte da i protiv ovih se ceka zadnja trecina utakmice.Treba ove rijesit do poluvremena, idealni su za takav scenario.
A i dosta vise godina kada se LP zavrsava u aprilu :mrgreen:
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 16 apr 2019, 16:32

Samo jedan poraz u LP na Campu od 2010.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

HankMoody
Kontakt:

PostPostao/la HankMoody » 16 apr 2019, 18:33

Ima li kakvih vijesti, nervoze? :mrgreen:
Mene polako trema hvata...
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Rodju
Kontakt:

PostPostao/la Rodju » 16 apr 2019, 18:38

Poštovanje i oprez, da. Trema je dobra.
Strah, ne. Pravi pristup, prolaz. Ne sumnjam u to.

messilla
Kontakt:

PostPostao/la messilla » 16 apr 2019, 18:47

HankMoody WroteColonIma li kakvih vijesti, nervoze? :mrgreen:
Mene polako trema hvata...

Slabo. Vjerovatno ništa dok se ne začuje himna LP ispraćena zvižducima. :mrgreen:

I Sport i MD predviđaju Dembelea od prve minute. Ali svakako ćemo saznati za nekih sat vremena.

2nd#Tripl3t

1992 2006 2009 2011 2015

Natrag na “FC Barcelona”

Trenutno korisnika/ca: 10.Skoro, branimir85 i 3 gosta.