FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Ko je najbolja opcija za novog trenera?

Anketa je završila: 27 feb 2024, 21:50.

Hansi Flick
10
21%
Imanol Alguacil
0
Nema glasova.
Julian Nagelsmann
14
29%
Michel
1
2%
Rafa Marquez
6
13%
Roberto de Zerbi
8
17%
Thiago Motta
5
10%
neko drugi
4
8%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 28 sep 2022, 10:53

Bellerin out mjesec dana.
@igrajlopte 🐦

TheWeekndXO
Postovi: 422
Pridružen/a: 30 mar 2018, 08:08
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la TheWeekndXO » 28 sep 2022, 12:12

Pretpostavljam da ce Alonsa staviti na desnog a Baldea na lijevog beka ili obrnuto. Ne vidim drugi nacin

Avatar
MrPink
Postovi: 1334
Pridružen/a: 23 mar 2020, 16:28
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la MrPink » 28 sep 2022, 12:22

TheWeekndXO je napisao/la:
28 sep 2022, 12:12
Pretpostavljam da ce Alonsa staviti na desnog a Baldea na lijevog beka ili obrnuto. Ne vidim drugi nacin
Roberto?

Avatar
Rajaz
Postovi: 13351
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 28 sep 2022, 12:24

Rodju je napisao/la:
27 sep 2022, 21:06
Rajaz je napisao/la:
27 sep 2022, 00:55
Cipiripiblicblic je napisao/la:
22 sep 2022, 19:06
Pitanje za Rajaza, tko bi trebao biti zamjena za Busquetsa?
Biće ekstremno teško naći zamjenu za najboljeg i najtrofejnijeg pivota u historiji ove prelijepe igre, ali ima nekih zanimljivih opcija koje su dostupne.

Locatelli i Tonali su recimo sličan profil i dobri igrači. Sve zavisi od smjera u kojem će Barcelona otići. A pošto je Xavi trener vjerujem da će tražiti nekog znalca tu, a ne fizikanera koji je s loptom na vi. Moguće da pokuša s Frenkijem tu.

Do tada treba uživati u posljednjem plesu fudbalske anomalije,

jer kao što veliki César Luis Menotti jednom reče

"He's one of the greatest talents that has been given to Spanish football. This is a discovery. The first time I saw Busquets playing, I called a friend and said: ‘I saw a player from an extinct species’. He's a star."
Jedino za stil igre Barcelone je to Rodri.
Nije jedini i nedostupan je.
MrPink je napisao/la:
28 sep 2022, 12:22
TheWeekndXO je napisao/la:
28 sep 2022, 12:12
Pretpostavljam da ce Alonsa staviti na desnog a Baldea na lijevog beka ili obrnuto. Ne vidim drugi nacin
Roberto?
Roberto igra 99%

TheWeekndXO
Postovi: 422
Pridružen/a: 30 mar 2018, 08:08
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la TheWeekndXO » 28 sep 2022, 12:25

MrPink je napisao/la:
28 sep 2022, 12:22
TheWeekndXO je napisao/la:
28 sep 2022, 12:12
Pretpostavljam da ce Alonsa staviti na desnog a Baldea na lijevog beka ili obrnuto. Ne vidim drugi nacin
Roberto?
Zar nije i Roberto povrijedjen?

Avatar
MrPink
Postovi: 1334
Pridružen/a: 23 mar 2020, 16:28
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la MrPink » 28 sep 2022, 12:25

TheWeekndXO je napisao/la:
28 sep 2022, 12:25
MrPink je napisao/la:
28 sep 2022, 12:22
TheWeekndXO je napisao/la:
28 sep 2022, 12:12
Pretpostavljam da ce Alonsa staviti na desnog a Baldea na lijevog beka ili obrnuto. Ne vidim drugi nacin
Roberto?
Zar nije i Roberto povrijedjen?
Nisam upratio da jes.

TheWeekndXO
Postovi: 422
Pridružen/a: 30 mar 2018, 08:08
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la TheWeekndXO » 28 sep 2022, 12:26

MrPink je napisao/la:
28 sep 2022, 12:25
TheWeekndXO je napisao/la:
28 sep 2022, 12:25
MrPink je napisao/la:
28 sep 2022, 12:22


Roberto?
Zar nije i Roberto povrijedjen?
Nisam upratio da jes.
Bio je negdje do sredine ovog mjeseca sa nekim problemom misica. Vjerovatno se oporavio onda, moja greska

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 28 sep 2022, 14:00

A koji je to stil igre Barce pa je Rodri jedini koji tu moze igrati ? I kakav moras biti igrac da bi igrao DMF u Barci ? Neki profil igraca ako moze a da nije Buskec , on svakako vise nije igrac , beskoristan je u svakom segmentu kao sto statistika pokazuje(neki dan je neko izbacio segmente igre gdje jacu statistiku imaju neki igraci iz trece Poljske lige)

Ispade Rodri neki fudbalski mag i genije kojem se premalo paznje poklanja , neki neproslavljeni osvajac kakav Svijet do sada nije vidio a u Spaniji grije klupu mrtvom Buskecu.

Odlican igrac , jedan od boljih u EPL na svojoj poziciji ali daleko da je neki rol model kakav Barci u ovom trenurku treba.Skillsetom i fizikalijama Frenkie je bolji fudbaler od njega , jedan je dosao u rastelovanu masinu a drugi u masinu koja radi punom parom.Ne sjecam se Rodrija po nekim genijalnim partijama u Atleticu , premalo se pricalo jer je igrao u nikakvom sistemu.
Zasto se ne osloniti na Frenkija koji je ako nista ove godine pokazao da je taj.
Logicno , ranije nije mogao ni Iniesta iz primea dici igru Barce.

Rodju
Postovi: 1068
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 28 sep 2022, 21:15

JoeBleck je napisao/la:
28 sep 2022, 14:00
A koji je to stil igre Barce pa je Rodri jedini koji tu moze igrati ? I kakav moras biti igrac da bi igrao DMF u Barci ? Neki profil igraca ako moze a da nije Buskec , on svakako vise nije igrac , beskoristan je u svakom segmentu kao sto statistika pokazuje(neki dan je neko izbacio segmente igre gdje jacu statistiku imaju neki igraci iz trece Poljske lige)

Ispade Rodri neki fudbalski mag i genije kojem se premalo paznje poklanja , neki neproslavljeni osvajac kakav Svijet do sada nije vidio a u Spaniji grije klupu mrtvom Buskecu.

Odlican igrac , jedan od boljih u EPL na svojoj poziciji ali daleko da je neki rol model kakav Barci u ovom trenurku treba.Skillsetom i fizikalijama Frenkie je bolji fudbaler od njega , jedan je dosao u rastelovanu masinu a drugi u masinu koja radi punom parom.Ne sjecam se Rodrija po nekim genijalnim partijama u Atleticu , premalo se pricalo jer je igrao u nikakvom sistemu.
Zasto se ne osloniti na Frenkija koji je ako nista ove godine pokazao da je taj.
Logicno , ranije nije mogao ni Iniesta iz primea dici igru Barce.
Nemam ništa protiv, da FDJ preuzme tu ulogu.
Neko gleda, a ne vidi.
Guardiola zna 100x više o nogometu od mene. Pa i LE I Xavi. Vjerujem njihovim prosudbama. Ti očito ne.
Rodri nije slučajno doveden u MC i
već više godina nije u ATLM. Čak što više nedavno su mu produžili ugovor.
Standardan je kod PG, osvaja titule, igra finala i polufinala UCL. Tipični igrač kakvog Pep traži za to mjesto pivota u centralnom krugu. Visok, krakat, brzo misli, precizan pas, oduzima protivniku loptu, presjeca napade, brži od Busquetsa, zna i stopera odigrati, što si mogao i sinoć vidjeti protiv Portugala. Odličan u iznošenju lopte, dobar šut na gol iz daljine.
Oko Busquetsa samo sljedeće.
Sinoć uđoše on, Pedri i Gavi, te Španija okrenu igru u svoju korist i odoše opet na F4. Dakle, očito LE ima povjerenje u Sergia, a i Rodrija, jer juče je odigrao cijelu utakmicu. Španija ima jednu od boljih reprezentacija u Europi, rezultati pokazuju, to neko cijeni, a neko očito ne. Busquets je dio tog, a i Rodri, ma koliko god se ti trudio to obezvrijediti.
Ponavljam, imam veliko povjerenje u procjenu Guardiole,
a i LE, te Xavi-ja.

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 28 sep 2022, 22:48

Rodju je napisao/la:
28 sep 2022, 21:15
JoeBleck je napisao/la:
28 sep 2022, 14:00
A koji je to stil igre Barce pa je Rodri jedini koji tu moze igrati ? I kakav moras biti igrac da bi igrao DMF u Barci ? Neki profil igraca ako moze a da nije Buskec , on svakako vise nije igrac , beskoristan je u svakom segmentu kao sto statistika pokazuje(neki dan je neko izbacio segmente igre gdje jacu statistiku imaju neki igraci iz trece Poljske lige)

Ispade Rodri neki fudbalski mag i genije kojem se premalo paznje poklanja , neki neproslavljeni osvajac kakav Svijet do sada nije vidio a u Spaniji grije klupu mrtvom Buskecu.

Odlican igrac , jedan od boljih u EPL na svojoj poziciji ali daleko da je neki rol model kakav Barci u ovom trenurku treba.Skillsetom i fizikalijama Frenkie je bolji fudbaler od njega , jedan je dosao u rastelovanu masinu a drugi u masinu koja radi punom parom.Ne sjecam se Rodrija po nekim genijalnim partijama u Atleticu , premalo se pricalo jer je igrao u nikakvom sistemu.
Zasto se ne osloniti na Frenkija koji je ako nista ove godine pokazao da je taj.
Logicno , ranije nije mogao ni Iniesta iz primea dici igru Barce.
Nemam ništa protiv, da FDJ preuzme tu ulogu.
Neko gleda, a ne vidi.
Guardiola zna 100x više o nogometu od mene. Pa i LE I Xavi. Vjerujem njihovim prosudbama. Ti očito ne.
Rodri nije slučajno doveden u MC i
već više godina nije u ATLM. Čak što više nedavno su mu produžili ugovor.
Standardan je kod PG, osvaja titule, igra finala i polufinala UCL. Tipični igrač kakvog Pep traži za to mjesto pivota u centralnom krugu. Visok, krakat, brzo misli, precizan pas, oduzima protivniku loptu, presjeca napade, brži od Busquetsa, zna i stopera odigrati, što si mogao i sinoć vidjeti protiv Portugala. Odličan u iznošenju lopte, dobar šut na gol iz daljine.
Oko Busquetsa samo sljedeće.
Sinoć uđoše on, Pedri i Gavi, te Španija okrenu igru u svoju korist i odoše opet na F4. Dakle, očito LE ima povjerenje u Sergia, a i Rodrija, jer juče je odigrao cijelu utakmicu. Španija ima jednu od boljih reprezentacija u Europi, rezultati pokazuju, to neko cijeni, a neko očito ne. Busquets je dio tog, a i Rodri, ma koliko god se ti trudio to obezvrijediti.
Ponavljam, imam veliko povjerenje u procjenu Guardiole,
a i LE, te Xavi-ja.
Pa gdje sam ja rekao da Rodri nije dobar igrac ? Cak sta vise , konstatovao sam da je jedan od najboljih u EPL na svojoj poziciji.Razlicitih tipova igraca je u igri stoga ne mogu reci da je bolji od Kantea , Casemire , Fabinha…
Da je krema jeste , meni licno mnogo bolji od Buskeca u ovom momentu , ali meni je Frenkie bolji od obojice pa to nista ne znaci.
Necu da ulazim u perspektive trenera ali igracki Plavusa je bolja od obojice i siguran sam da ga ubacis u tim sa KDB, Bernardom , Gundom i Fodenom , jeo bi teren.

Kako god moje misljenje da Plavusa treba da igra pivota

let3
Postovi: 29002
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 28 sep 2022, 23:23

De Jongova minutaža ove sezone:

- Vallecano 30 minuta
- Sociedad 84
- Valladolid 30
- Sevila 27
- Victoria 90
- Cadiz 90
- Bayern 29
- Elche 90

Pola on, pola Busquetsa kao starteri. Xavi inače dosta rotira, al vjerujem da ce vremenom Frenki betonirati sebe u prvih 11.

Zalik
Postovi: 258
Pridružen/a: 09 jan 2020, 07:40
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Zalik » 29 sep 2022, 20:15

Mene Zanima kako bi vezni red bio da se malo uigraju
Gavi
FdJ Kessi

Rodju
Postovi: 1068
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 30 sep 2022, 08:07

Kounde juče trenirao. Kojim intenzitetom, ne znam.

Sport90
Postovi: 1168
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Sport90 » 30 sep 2022, 08:14

Zalik je napisao/la:
29 sep 2022, 20:15
Mene Zanima kako bi vezni red bio da se malo uigraju
Gavi
FdJ Kessi
Mozda samo Pedri umjesto Gavija - i da da De Jong ide na DM bila bi bolja opcija. Mislim da ovaj Kessi treba vise prilike za igru da dobije da bi se vidjelo od cega je. Za sad premalo minuta da se da neki sud - u Milanu je bio odlican, pokazivao je i liderske osobine sto je veoma dobro za veznog igraca.

Rodju
Postovi: 1068
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 30 sep 2022, 08:22


3:09

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 30 sep 2022, 08:41

Zalik je napisao/la:
29 sep 2022, 20:15
Mene Zanima kako bi vezni red bio da se malo uigraju
Gavi
FdJ Kessi
Postavljati bilo kakvu pocetnu trojku na sredini a izostaviti Pedrija, je za zatvora kolega...

Edit: Osim ako nije povrijedjen ili suspendovan. :D
@igrajlopte 🐦

Zalik
Postovi: 258
Pridružen/a: 09 jan 2020, 07:40
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Zalik » 30 sep 2022, 14:10

ReX je napisao/la:
30 sep 2022, 08:41
Zalik je napisao/la:
29 sep 2022, 20:15
Mene Zanima kako bi vezni red bio da se malo uigraju
Gavi
FdJ Kessi
Postavljati bilo kakvu pocetnu trojku na sredini a izostaviti Pedrija, je za zatvora kolega...

Edit: Osim ako nije povrijedjen ili suspendovan. :D
Tek sad sam vidio da sam napisao Gavi a mislio sam ma Pedrijq logično :)

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Chinaglia » 30 sep 2022, 14:16


Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 30 sep 2022, 14:17

:njanjanja:
Zalik je napisao/la:
30 sep 2022, 14:10
ReX je napisao/la:
30 sep 2022, 08:41
Zalik je napisao/la:
29 sep 2022, 20:15
Mene Zanima kako bi vezni red bio da se malo uigraju
Gavi
FdJ Kessi
Postavljati bilo kakvu pocetnu trojku na sredini a izostaviti Pedrija, je za zatvora kolega...

Edit: Osim ako nije povrijedjen ili suspendovan. :D
Tek sad sam vidio da sam napisao Gavi a mislio sam ma Pedrijq logično :)
Vec ima logike. Nebi imao nista protiv takve postave u nekim utakmicama. Svakako bi mogli se mijenjati na sredini ili 4-2-3-1 ili 4-3-3.
@igrajlopte 🐦

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 30 sep 2022, 16:04

Znaci iduce sezone Arnold desno, Balde lijevo. :ljepota:

Odgovori

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.